Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

מנה בודדת של AZ נותנת הגנה של כ-60% הפני הדבקה, לעומת 80% לשתי מנות PZ ואאל"ט כ-75% לשתי מנות AZ (אבל אין לי כרגע המקור לפני).

ההגנה בפני תחלואה קשה, אשפוז ומוות הרבה יותר טובה בשני החיסונים, סדר גודל של 90-95%.

מסיבה זו יש מדינות שהחליטו לקצר את המרווח בין חיסוני AZ ומקדימות את המנה השניה.

אז מבחינתך הבדל של 5% ביעילות החיסונים הוא ״חסינות מוגבלת מאוד״ כשאפילו אתה בעצמך טוען ששני החיסונים מספקים 90-95% הגנה מתחלואה קשה?

או שאני לא מבין משהו או שסתם כתבת את זה בהודעה מקודם כדי לכתוב משהו…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מדובר במנה בודדת ההבדל משמעותי. אחרי המנה השניה הוא כבר לא גדול.

דרך אגב, גם חיסוני mRNA לא יעילים במיוחד במנה בודדת, אבל כמעט אין מחקרים כח פורסמו מספרים רק לפני מנה שניה בלו"ז הנומינלי, בלי דחיות.

מתחילים להופיע דיבורים על מתן מנה שלישית של AZ. כדי לשפר את יעילותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

כאשר מדובר במנה בודדת ההבדל משמעותי. אחרי המנה השניה הוא כבר לא גדול.

דרך אגב, גם חיסוני mRNA לא יעילים במיוחד במנה בודדת, אבל כמעט אין מחקרים כח פורסמו מספרים רק לפני מנה שניה בלו"ז הנומינלי, בלי דחיות.

מתחילים להופיע דיבורים על מתן מנה שלישית של AZ. כדי לשפר את יעילותו.

בUK שני החיסונים - גם פייזר וגם AZ חולקו עם הפרש של 3 חודשים ביניהם. אז איך זה שבאחד יש מחקרים על ממה בודדת ובשני לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי פרסומים על יעילות פייזר בריווח גדול (מדבר על התקופה בין המנות, לא על מה שקורה אחרי השניה).

AZ נועד לכך, אאל"ט המחקר המקורי שלהם דיבר על 2-3 חודשים בין המנות. לכן כעת מצמצמים את המרווח ל-8 שבועות.

אנחנו כבר חצי שנה בתוך הקמפיין, וכנראה שהאספקה מתחילה לזרום למדינות המערביות. עם זאת כנראה עדיין יש שם לא מעט פוליטיקה.

עוד דבר שמסקרן אותי הוא יעילות JJ מול דלתא. לחיסון הזה יעילות 60% במחקרים שהביאו לאישורו. יתרונו הוא לוגיסטי - מנה בודדת, בלי קירור עמוק. יתרון משמעותי במקומות מרוחקים. אני סקרן גם האם יערכו מחקרים על שתי מנות שלו. בינתיים החיסון הזה מופץ רק בארה"ב, עד כה לא אושר באירופה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

בינתיים החיסון הזה מופץ רק בארה"ב, עד כה לא אושר באירופה.

כמובן שהוא אושר באירופה, ומדינות רבות משתמשות בו. איפה שאני נמצא, בפולין, רבים מעוניינים ומתחסנים בחיסון של JJ כי זה רק מנה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין

כשנגמר הסגר האחרון היו פה איזה 7000 מאומתים ביום

פחות מחוסנים

וההדבקות הלכו ונעלמו מעצמן בגלל החיסון

איך פתאום כשאנחנו על 300 מאומתים עם מעל 5 מליון מחוסנים לגמרי

מישהו פה מפחד שמשהו יקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתתה רואה סגר?

אני רואה מסיכות ותו לא. בינתיים יד התייצבות מה בקצב האימותים, אהל ה-R עדין בסביבות 2, ולכן צריכיפ להיות עם אצבע על הדופק.

לפני שיהיה סגר יהיו תוים ושאר הגבלות קלות.

בינתיים הברדק בנתב"ג נמשך - שילוב של אנשים שלא מסוגלים להתאפק מלנסוע, חוסר משמעת ריחוק ומסכות והחלפה תמוהה של החברה המבצעת של הבדיקות, לטובת חברה החשודה כמקורבת לממשלה הקודמת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, garicho כתב:

דווקא באנגליה קצת יותר רגועים עכשיו. נכון, כמות מאומתים מאוד גבוהה, אבל העליה בחולים בבתי חולים מאוד מתונה (כמו גם המתים). וההתפרצות שם מספיק נרחבת כדי שאם לא היה חיסון זה יזנק.

בכלל, הבעיה כרגע במדינות הלא מחוסנות - רוסיה, אוסטרליה. הווריאנט כל כך מדבק, שהוא שורף הרבה יותר מהר. רוב מדינות אירופה יהיו בסדר. הן כבר די מחוסנות בחיסונים יעילים.

זאת בדיוק הבעיה,  יש עדיין עלייה מתונה. 

אנגליה תחת מגבלות הרבה יותר מאיתנו , הם כבר הגיעו ל 18,000 מאומתים ביום , ונכון התמותה רק על 27 איש ביום.

הבעיה שעדיין יש עלייה מתונה. 

בעיה נוספת שלא ברורה מספיק...  שאומרים שהחיסון מגן ב 80%  או ב 95% מפני הדבקות. האם זה אומר ש 95% מהאנשים הם  100% מחוסנים ורק 5% הם לא מחוסנים לחלוטין ? 

אני נוטה להאמין שהאמת איפשהו באמצע, כלומר כל אדם מחוסן מוגן באחוזים מסויימים.  חלקם כנראה באמת 100% וגם הם נזרוק אותם לשבוע במחלקת קורונה הם לא ידבקו . אבל רוב המחוסנים פשוט מוגנים בצורה מסויימת.  כך שהם ידבקו אם אם יחשפו לוירוס בהיקף מסויים.  

לפני 33 דקות, Transporter כתב:

אני לא מבין

כשנגמר הסגר האחרון היו פה איזה 7000 מאומתים ביום

פחות מחוסנים

וההדבקות הלכו ונעלמו מעצמן בגלל החיסון

איך פתאום כשאנחנו על 300 מאומתים עם מעל 5 מליון מחוסנים לגמרי

מישהו פה מפחד שמשהו יקרה?

לא רוצה להגיד מי לא מפחד... אולי מי שמאמין לא מפחד? אולי ההיפך מי שמאמין כן צריך לפחד. 

יש סיכוי שהמוטציה הזאת תעשה שמות .. דווקא בגלל שהיא פחות קטלנית.. 
בסבבים הקודמים מתו 6,000 איש מתוך 9 מיליון תושבים בישראל. 

זה 1 ל 1500...  

המוטציה הזאת הרבה יותר מדבקת , גם מחוסנים נדבקים וכנראה ממשיכים להדביק  (מה שכולם חששו גם בסבבים הקודמים )

אם לא נצליח להגיע שוב לחסינות עדר והפעם צריך הרבה יותר מחוסנים מאשר מקודם,

אז פשוט המוטציה תישרף באוכלוסייה. 

כמה ימותו הפעם?  באחוזים מהחולים כנראה פחות .. במספרים מהאוכלוסייה.. אולי יותר מ 6,000 

אולי רובם יהיו לא מחוסנים .. ואז יהיה קל להגיד זאת בעיה שלהם.

אבל יהיו גם מחוסנים שימותו..

נכון לעכשיו בנט לא בחר במדיניות אפס הדבקה...  אם היו רוצים מדיניות אפס הדבקה עכשיו זה היה הזמן הנכון להתחיל אותה.

בנט בחר בהכלה.. אם זאת טעות ונגיע למספרים מטורפים עם 100 או 200 או 500 חולים קשה .. יהיה מאוד קשה לעבור למדיניות אפס הדבקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפס הדבקה זה בדיוק כמו אפס תאונות דרכים.

אפשרי, אבל האם אתה מוכן לשלם את המחיר?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, korola כתב:

האם זה אומר ש 95% מהאנשים הם  100% מחוסנים ורק 5% הם לא מחוסנים לחלוטין ?

אתה יכול לראות את ההסבר המדעי שמר גוסר סיפק פה לפני עמוד או שניים

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, borsood כתב:

אפס הדבקה זה בדיוק כמו אפס תאונות דרכים.

אפשרי, אבל האם אתה מוכן לשלם את המחיר?

סתם דיון היפוטטי ..  אף אחד לא יודע מה המחיר של מדיניות אפס הדבקה ואף אחד לא יודע מה התועלת של מדיניות אפס הדבקה. 

לדוגמא:

לפני חודש היינו עם מספרים חד ספרתיים של נדבקים ... מדיניות אפס הדבקה משמעותה סגירת הגבולות.

ועדת חריגים לנכנסים .

מלונות בידוד או כפרי נופש בידוד על חשבון מי שרוצה להיכנס למדינה. 

בגדול ... המחיר עבורי היה אפס.. אני לא טסתי לחו"ל בשנה וחצי האחרונות ולא מתכוון לטוס. 

התועלת...  לא בטוח שהיו מצליחים להגיע ל-0 נדבקים , לא בטוח שהיו יכולים למנוע את כניסת המוטציה לארץ 

היום:

מדיניות אפס הדבקה.... סגר של 100 מטר למשך חודש.

סגירת בתי הספר של הקיץ .

+  סגירת הגבולות וכל מי שנכנס שיסע על חשבונות למלון בידוד קורונה .

אז אל תשאל אותי מה המחיר שאף אחד לא באמת יודע מה המחיר ואם זה בכלל אפשרי.

העובדה היחידה שיודעים זה שמדינת ישראל לא בחרה באופציה הזאת, למרות שנציגי קבינט הקורונה הנוכחי, ידעו לצטט במשך שנה וחצי שאנחנו מדינת אי,

וניתן היה לקיים מדיניות אפס הדבקה

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לראות את ההסבר המדעי שמר גוסר סיפק פה לפני עמוד או שניים

ראיתי והבנתי  ... כל מה שהמספרים אומרים שזה מה אפקט ההגנה של החיסון על עדר של בני אדם .

כלומר אם ניקח 1000 איש לא מחוסנים ו 1000  איש מחוסנים.

נשחרר אותם באחו זהה.. אולי אותו עיר, אותו כפר .. והם יחשפו להיקף זהה של וירוסים .

אז.. 

על כל 100 לא מחוסנים שנדבקו יהיו 5 מחוסנים. 

אני שואל... מה קורה עם  ממשיכים את הניסוי .. או מגדילים את החשיפה... נניח שולחים את כל ה 2000 לעבוד במחלקת קורונה ללא מיגון במשך חודש. 

האם כל ה 1000 לא מחוסנים ידבקו  ??   אף אחד לא יודע .

האם עדיין ישמר היחס של ה 95%?     אולי ברווייה נקבל מספרים אחרים ?

נניח מתוך הלא מחוסנים 900 ידברו תוך שבוע .. ב 3 שבועות הנוספים לא יהיו יותר נדבקים מקבוצת הלא מחוסנים

אבל קבוצות המחוסנים תמשיך להידבק בקצב של 50 בשבוע .. 

לא נראה לי שמישהו עשה את הניסוי הזה,  אולי אפשר לחלץ את הנתונים מהמחוסנים שנסעו לחו"ל ונדבקו 
אבל זה לא מדוייק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, korola כתב:

סתם דיון היפוטטי ..  אף אחד לא יודע מה המחיר של מדיניות אפס הדבקה ואף אחד לא יודע מה התועלת של מדיניות אפס הדבקה. 

גם באוסטרליה וגם בניו־זילנד יש מדיניות כזו. גם המחיר וההצלחה בשני המקומות ידועים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור שאל אותי האם אני מוכן לשלם את המחיר.

עכשיו נניח שאני בחור צעיר בן 67, מושתל כלייה עם אלרגיות שלא יכול להתחסן. 

אני אוהב לבלות בים, בחדר כושר ובקאנטרי השכונתי... ואני גם אוהב לטוס להולנד מידי פעם ולאבו דאבי. 

הרופא טוען שאם אני נדבק אז יש לי סיכוי של 17% שאני אמות מהקורונה... ואני לא יכול להתחסן. 

במדיניות אפס הדבקה, אני מוותר רק על נסיעות לאבו דאבי ולהולנד, אבל במדינות אפס הדבקה הרשויות דואגות למצב שהאיזור שלי יהיה נקי עם כמות מינימלית של חולים ולכן באופן יחסי אני מוגן. 

במדיניות של הכלה... המדינה עלולה להגיע למצב של 10,000 חולים ביום .. אם 10 או 20 מתים כל יום .. ווואלה .. אפשר להכיל את זה. 

הבעיה שלי אישית זה לא מתאים.. לי דווקא מתאים שיחזיקו את התחלואה נמוך.

לעומת זאת , אם אני צעיר בן 27.. מתפרנס מתעשיית החתונות , לא מטריד אותי להיות חולה, בכלל אני גם התחסנתי 

הרופא טוען שיש סיכוי נמוך שאחלה ואם אחלה אז הסיכוי שאני אמות הוא פחות מ 0.1% . 

לכן זה מפגר לשאול מישהו אישית האם הוא מוכן לשלם את המחיר של אפס הדבקה , כל בן אדם הוא שונה והשאלה אישית היא לא רלוונטית 

השאלה האמיתית היא לשאול את הקהילה האם היא מוכנה.. וכנראה שהיא לא. 

ובפועל .. יוצא שבמדיניות של הכלה, ובמצב שרוב האוכלוסייה מחוסנת  כנראה שהוירוס הולך לשרוף את כל הלא מחוסנים.

אין להם לאן להתחמק.. כולל אלו שלא התחסנו בגלל שהם בדיוק אחרי השתלת כלייה או סתם סיבה אחרת.  

בדרך.. כנראה יהיו עוד כמה מחוסנים שישרפו כי החיסון לא מגן ב 100%.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפס הדבקה זה לא ריאלי. רואים מה קורה באוסטרליה.

אבל אפשר להיות תקיף כלפי מי שמסכן את הסביבה:

למנוע מלא מחוסנים עבודה עם קהל, ומצידי שישלחו לחת"ת או לאבטלה.

להעניש את מפיצי המחלה ביודעין בענישה פלילית. למשל הבחור שחזר מהודו ובמקום להכנס לבידוד הלך לעבוד והכניס את חצי בנימינה לבידוד.

לעבור לשיטה הבריטית/ניו זילנדית כלפי חוזרים מחו"ל: 10 ימים במלונית על חשבונם + בדיקות חוזרות. מובטח שמספר היוצאים לחו"ל ישאף לאפס, יהיה פחות יבוא של וריאנטים.

ועם כל אלה, ועם מסכות ואולי איזה תו ירוק/ סגול מתון, תוך מספר שבועות נחזור למצב שהיה בתחילת יולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

לעבור לשיטה הבריטית/ניו זילנדית כלפי חוזרים מחו"ל: 10 ימים במלונית על חשבונם + בדיקות חוזרות. מובטח שמספר היוצאים לחו"ל ישאף לאפס, יהיה פחות יבוא של וריאנטים.

למה רק 10 ימים במלונית על חשבונם? לדעתי 10 שנים של עבודות כפיה בנגב. מובטח ממש שמספר היוצאים לחו"ל ישאף לאפס.

אדוני, הקורונה פה כדי להשאר. לפחות עד שאולי יצליחו לפתח את התרופה שהממשל האמריקאי משקיע בה כרגע.

אתה מוזמן להתחבא מתחת לשמיכה ולא לצאת מהבית. אחרים ינהלו את החיים שלהם כמו עם כל סיכון אחר בעולם.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...