Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

....^ אפרופו בינימינה..

יש לי אירוע באולמי "טוסקנה" ביום  חמישי הקרוב. אשתי ארגנה את זה עבור בתה. כ-40 איש. 

כל האירוע נמצא בחוץ, בשטח פתוח.  גם בשיחה עם המועצה האיזורית, נמסר לי שאין להם שום שינוי בהנחיות.

המועד מתקרב ואני מתחיל להילחץ. מאוד.

עד עכשיו שמרתי על עצמי טוב טוב.  אני מרגיש שזה סוג של הימור. 

מה אפשר לעשות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

זו השיטה הבריטית. מי שמגיע - או חוזר - לאנגליה נכנס למלונית בידוד על חשבונו. הוא יכול לבחור את רמת המלון ולשלם בהתאם.

הסיסמה "הקורונה פה כדי להשאר" נכונה. תשאל את אותם 10-20% מה"מחלימים" שאצלם תסמיני הקורונה הממושכת נשארים כבר חצי שנה והם מתקשים לתפקד. דרך אגב, זה נפוץ מאד בצעירים וגם בילדים, אלה שלכאורה לא צריכים לחשוש.

מגבלות תנועה בין מדינות ישארו אתנו עד שהעולם יגיע לרמת חסינות מספקת, אם באמצעות חיסונים ואם על ידי התפשטות המחלה. מן הסתם עוד חצי שנה - שנה למדינות מפותחות, הרבה יותר למתפתחות. פתיחת הגבולות תהיה הדרגתית, בהתאם ללוח הזמנים של ההשתלטות על המגיפה והופעת זנים שמחזירים אותנו לאחור.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

זו השיטה הבריטית. מי שמגיע - או חוזר - לאנגליה נכנס למלונית בידוד על חשבונו. הוא יכול לבחור את רמת המלון ולשלם בהתאם.

כי אנחנו אחד לאחד במצב של בריטניה, והמדיניות שם לא תשתנה.

אה, וכמובן שלפני זה - מה שאתה כותב לא נכון.אפשר עכשיו לעלות על טיסה ללונדון מתל אביב ולא להיות בבידוד דקה שם.

(אין לי בעיה עם זה שאוסרים עכשיו לטוס למדינות אדומות)

לפני 7 דקות, sperial כתב:

הסיסמה "הקורונה פה כדי להשאר" נכונה. תשאל את אותם 10-20% מה"מחלימים" שאצלם תסמיני הקורונה הממושכת נשארים כבר חצי שנה והם מתקשים לתפקד. דרך אגב, זה נפוץ מאד בצעירים וגם בילדים, אלה שלכאורה לא צריכים לחשוש.

אדוני, אנחנו משלמים כמה מיליארדי שקלים בשנה על תוצאות של זיהום. אתה נוסע באוטובוסים?

אתה חוזר על ה-10-20% האלו בכל פוסט שני. 

אני לא מזלזל במחלה, אני טיפל'ה מזלזל בגישה האגוצנטרית והמוקצנת שלך.

לפני 9 דקות, sperial כתב:

פתיחת הגבולות תהיה הדרגתית, בהתאם ללוח הזמנים של ההשתלטות על המגיפה והופעת זנים שמחזירים אותנו לאחור.

למזלנו, זה מה שקורה עכשיו, ולמזלנו אף אחד לא שואל אותך איך זה צריך להיות. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מוזמן להתחבא מתחת לשמיכה ולא לצאת מהבית. אחרים ינהלו את החיים שלהם כמו עם כל סיכון אחר בעולם.

כל עוד אין פתרון חיסוני לילדים, צריך לשלוט בחוזרים מנתב"ג.

לא יודע אם מלונית על חשבונם או אכיפה טובה יותר של בידוד בבית, אבל לא יכול להיות שאני אפחד לשלוח את הבן שלי לבית הספר, רק כי ההורים של חבר מהכיתה נסעו לסופ"ש ביוון ואף אחד לא בודק אם הם שומרים על  הכללים של בידוד\בדיקות.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ כשאני כותב "פתיחת גבולות" אני לא מדבר על ישראל. אני מדבר על כל העולם. למשל - תושבי אירופה או כל מי ששהה באירופה ב-14 הימים האחרונים לא יכול להכנס לארה"ב. למזלנו לא אתה קובע את מדיניות הכניסה לישראל. לצערנו השליטה בנכנסים פועלת בשיטת הפרטאצ'.

דרך אגב - לא הבנתי איך אתה קושר זיהום הסביבה לתסמונת הקורונה המתמשכת. 

ולגבי הקורונה הממושכת - אני אחזור על הנושא כי הוא משמעותי, אל אם אתה רוצה לשלם ל-15% מהאוכלוסיה דמי מחלה לאורך זמן, כי בינתיים אף אחד לא יודע איך לטפל בתסמונת הזו. אה... כיוון שאצל ילדים האחוזים דומים, אולי יהיו לנו עוד 15% פטורים מגיוס?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

למזלנו לא אתה קובע את מדיניות הכניסה לישראל. לצערנו השליטה בנכנסים פועלת בשיטת הפרטאצ'.

בוא נתחיל בבסיס, בסדר? .בוא נדייק. פעם אחת גוסר כבר תיקן אותך בפרשנות שלך ליעילות החיסונים. עכשיו מה שטענת על בריטניה הסתבר כלא נכון - הדרישה ללכת למלון היא רק ממי שחוזר ממדינה אדומה. ואתה יכול לכתוב "אה כן טעיתי". שורדים את זה. זה לא לונג קוביד. וכמובן שאתה בוחר לפספס את זה שהמדיניות היא ברמת המדינות, אמורה להיות בהתאם למדיניות ניהול סיכונים סבירה (למשל: אחוז מחוסנים) ולא מה שמפחיד את ספריאל (או את יבגני)

דרך אגב - לא הבנתי איך אתה קושר זיהום הסביבה לתסמונת הקורונה המתמשכת. 

אתה בוחר סלקטיבית חרדה שקרובה לליבך, עם כל הסיפורים על נזק מתמשך. יש עוד תופעות עם נזק מתמשך. אתה עושה משהו כדי למעזר אותן?

שוב, ניהול סיכונים.

כיוון שאצל ילדים האחוזים דומים, אולי יהיו לנו עוד 15% פטורים מגיוס?

ואו צ'יזס. ברכותיי, אתה אחראי על הטענה הכי דמגוגית שניסח מישהו מאז המצאת האינטרנט.

נראה לי שכבר עניתי על זה.

יש הרבה דברים שאפשר לשפר. שוב, אפשר לזרוק לכלא את כל מי שטס למדינה אדומה בניגוד להנחיות. אפשא גם להגיד שאסור לטוס לאירופה עכשיו אם יש בזה סיכון. אפשר הרבה דברים. אתה לעולם תבחר בדבר הכי קיצוני שתצליח לחשוב עליו. זו גישה מוזרה. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

smells like boomer spirit

again...

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, המדיניות של כל מדינה משתנה משבוע לשבוע. האנגלים ריככו קצת את המדיניות ועכשיו עצרו את ההקלות בגלל ההתפרצות הנוספת. הדברים האלה דינמיים מאד. גם ההגדרות של מדינות המוצא משתנות חדשות לבקרים. אתה יוצא מישראל ירוקה, אתה לא יודע כיצד היא תצבע בעוד שבוע או שבועיים, אתה מגיע למדינה אירופית בדרגת סיכון הנמוכה ביותר (שהיא אדום), את לא יודע מה יהיו הכללים כאשר תחזור ממנה בעוד שבועיים.

הסיפור של נזק מתמשך, למבוגרים ולילדים אינו המצאה שלי. מדברים עליו הרבה מאד בעולם, אבל הוא לא כל כך מגיע לעיתונות. זה שהוא לא מגיע לעיתונות לא אומר שהוא לא משפיע על אנשים, על הכלכלה ואפילו על מערכת הבריאות, שנאלצת להקצות לחולים האלה לא מעט תשומת לב. אז זה לא סקסי כמו מחלקות הקורונה עם חליפות המיגון, ואין שם צינורות של אקמו, אבל החולים האלה מצריכים תשומת לב של רופאים ואחיות ופיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק ומעבדות ועוד ועוד. כיוון שאישית אני נתקל בזה על בסיס פחות או יותר יומיומי אני מוטרד מזה מאד, כי אנשים סובלים ואין לי כל כך איך לעזור להם. וכמובן שהם תופסים את המקומות שאחרים זקוקים להם. כמובן שזה בנוסף ולא במקום בעיות אחרות, כמו זיהום הסביבה שאתה מזכיר. כבודו במקומו מונח, אבל לא במקום הקורונה אלא במשבצת הסמוכה.

האם צריך לזרוק לכלא כל מי שנוסע למדינה אדומה? כנראה שלא. אבל מי שהולך אחר כך וביודעין מדביק עשרות ומכניס לבידוד מאות זו כבר דרגה אחרת. היום היתה ידיעה על הורים שרוצים לתבוע פיצוי ממשפחה ששלחה ילדה לבית הספר בידיעה שהיא חולה וגרמה לכניסת מאות אנשים לבידוד. אתה לא יכול לנהל משק כשכל שני וחמישי אנשים חסרי אחריות גורמים לנזקים כאלה. הדברים האלה קורים כל הזמן (גם אני הייתי בבידוד בגלל מישהי שהיתה חולה וידעה שבעלה מאומת, ובכל זאת הסתובבה בכל מיני מקומות. ואני מכיר אי אילו אנשים שנדבקו בגלל סרבני מסכות). אז אם אנשים ידעו שהמחיר להתעלמות מתסמינים ומחשיפה לחולים עלול לעלות להם ביוקר אולי יעשו זאת פחות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

ואתה יכול לכתוב "אה כן טעיתי".

יותר סביר שיכתבו את הקרנל מחדש בג'וואה סקריפט.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • מצחיק 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yossiaviel כתב:

....^ אפרופו בינימינה..

יש לי אירוע באולמי "טוסקנה" ביום  חמישי הקרוב. אשתי ארגנה את זה עבור בתה. כ-40 איש. 

כל האירוע נמצא בחוץ, בשטח פתוח.  גם בשיחה עם המועצה האיזורית, נמסר לי שאין להם שום שינוי בהנחיות.

המועד מתקרב ואני מתחיל להילחץ. מאוד.

עד עכשיו שמרתי על עצמי טוב טוב.  אני מרגיש שזה סוג של הימור. 

מה אפשר לעשות ?

כל החיים זה סוג של הימור
גם שאתה עולה על הכביש ונוסע לאילת.

על פניו אירוע ביום חמישי הקרוב עם 40 איש ורובם כנראה מחוסנים.. לא נשמע לי סיכון גובה במיוחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yossiaviel אני עם קורולה - היה לי ארוע בגודל דומה לפני החיסונים, היתה משמעת מסכות גבוהה, היתה משמעת ריחוק ל מושלמת, הכל התקיים באויר הפתוח - ולא קרה דבר.

איפה הם אותם "אולמי טוסקנה"? אם לא מדובר באחד ממוקדי ההתפרצות הנוכחית, ובהנחה שההתפרצות לא תחמיר מאד זה נראה די בטוח. מה שכן, דאג למשמעת גם אצל צוות האולם.

דרך אגב, משרד הבריאות פרסם דאשבורד קורונה לפני כשעתיים, המספרים שם נראים, בלשום המעטה, מוזרים. למשל - 50 מאושפזים אבל 92 מונשמים. נראה כאילו אף מספר לא הוקלד נכון. וזו לא הפעם הראשונה השבוע שהעסק הזה מתחרפן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוקן, אם לזה התכוונת.   כרגע ההתפשטות ממשיכה בקצב מוגבר

וזה לא רץ רק בקרב הילדים הלא מחוסנים .. פרופ' סגל חושש שגם מחוסנים נדבקים ומדביקים אפילו שהם ללא תסמינים.

לדעתו הם בכלל לא הולכים להיבדק, לכן התחלואה הרבה יותר עמוקה.

אבל ...  בהחלט שומעים הרבה דיעות בארץ של מומחים שמדברים על המודל השוודי 

דווקא בגלל החיסונים, אפשר לתת לוירוס החדש לחסן את כל מי שלא רצה להתחסן. 

השאלה שנותרה היא רק האם נגיע ל 1000 מאושפזים או לא?

כמה מתים יהיו בסבב הזה ? זה מספר שהוא כנראה פחות חשוב.  

אבל יש עוד סימן שאלה ענק לגבי הפוסט קורונה בילדים ? האם גדנ"ע הקורונה שהולכים להעביר את כל הילדים לא יפגע בהם בעתיד? 

image.png.c650cd18aecc9037b850f225620feb9a.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, korola כתב:

אבל ...  בהחלט שומעים הרבה דיעות בארץ של מומחים שמדברים על המודל השוודי 

דווקא בגלל החיסונים, אפשר לתת לוירוס החדש לחסן את כל מי שלא רצה להתחסן. 

לא שמעתי מומחים אמיתיים אומרים את זה. רק מומחים מטעם עצמם.

כל עוד אי אפשר לחסן ילדים, זו תוכנית לא הגיונית ולא מוסרית.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אישור לחסן בישראל כל ילד מעל גיל 12. 

גם נוער בגיל 16-19 לא כולם התחסנו 

כנראה נראה שגם ילדים 12-15 לא כולם רצים להתחסן 

לכן זה לא מוסרי לסגור את מקומות הפרנסה (בעיקר של מפיקי חתונות)  רק בגלל 10% שלא רוצים להתחסן ?

אולי סבב קצר של חודשיים יוסף את ה 10% שחסרים ?   אנחנו לא נמצאים במצב ההתחלתי שצריכים לתת לוירוס לשורף 70% או 60% או 90% מהאוכלוסייה.

וגם אין חשש שהוא יגרום לבעירה מהירה מידי שתמוטט את בתי החולים.

כרגע זה נראה שהוירוס רץ מהר, אבל כנראה בגלל ה 60% שהתחסנו  זה לא יהיה מהר מידי, ועוד מעט נתחיל לראות עצירה  ,

השאלה מה זה יעלה ? 5000 מתים?  ובכמה זמן?  כי ניתן לספוג 20 מתים ביום למשך כמה חודשים. 

יהיה מעניין לראות את המוטציה הזאת מגיעה לרשות הפלסטינאית ולראות את המומחה שלהם שהחזיר לישראל מיליון חיסונים.. שכאילו היו פגי תוקף.

אשכרה הם לא מפספסים שום הזדמנות לפספס הזדמנות 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...