Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

כנראה יגיע מהר מאוד לכמה אלפי מאומתים ביום, וישרוף את כל מי שלא התחסן עד עכשיו (וכנראה גם כמה מהמחוסנים, אבל בכמות נמוכה הרבה יותר). 

הווריאנט מדבק הרבה יותר מהבריטי, שגם עשה שמות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה מישהו שכח שיש שבועיים תגובה,  לא שאני חושב שצריך להגיב עכשיו.

אבל ראש הממשלה הבטיח שקיפות , הבטיח שכולנו נדע בדיוק מה קורה ומה יקרה.

אז למה אין לי מושג מה קורה?   ומה הולך לקרות ? 

אנ

image.png.c0f96f9a43a8731080bae336db8403d7.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא צו לגבי הצעדים הבאים, פורסם אתמול. מצויין שם שאם יהיו בממוצע מעל 100 מומתים ביום יוחזרו המסכות במקומות סגורים. אז זה יקרה מיום א', אם כי ההודעה הזו עדין לא רשמית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, korola כתב:

גרף המאומתים של אנגליה 

image.thumb.png.b67bc812439ba6dbbd2bd6043e08129e.png

תסתכל על גרף המאושפזים\מתים של אנגליה. יפתיע אותך אולי.

(ושוב כדי לזרוע בהלה משתמשים בסטטיסטיקה חסרת משמעות)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנגליה נמצאת בערך חודש בתוך התפרצות הזן ההודי. לא ראיתי גרף מאושפזים, אבל גרף המתים עדיין שטוח. זה סביר, כיוון שידוע כבר שנה הדיליי בין הגרפים הוא כחודש, אז אם תהיה עליה בתמותה נראה אותה בשבוע-שבועיים הקרובים.

אנחנו גם יודעים (מאנגליה) שההגנה של חיסון PZ בפני הדבקה הוא כ-80%, אבל בפני מחלה קשה או תמותה הוא 90% ויותר, כך שכרגע לא צפויה הצפה של בתי החולים שלנו. עם זאת, אם מספר הנדבקים הכללי יעלה גם מספר המתאשפזים יעלה, לכן נכון להגיב כבר כעת באמצעים למיתון ההתפשטות, ואפשר להסתפק באמצעים מתונים כמו מסכות בחללים סגורים (אפס פגיעה כלכלית) או תו ירוק וסגול (פגיעה מינימלית).

דרך אגב, באנגליה מרבית החיסונים הם מנה ראשונה של AZ, וההגנה שהם מקבלים נגד הדבקות בזן ההודי היא 60%, אבל איני יודע מה טיב ההגנה נגד תחלואה קשה ותמותה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, החיסונים שונים ובגלל זה קשה להשוות אותנו לאנגליה.

אתמול דיברו בחדשות על סקוטלנד דווקא - יכול להיות ששם חוסנו בפייזר?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי סקוטלנד.

באנגליה מרבית החיסונים AZ, אבל גם PZ. המדיניות אצלם שונה משלנו בכך שהם מעדיפים יותר מחוסנים גם אם יקבלו רק מנה ראשונה, בעוד שאצלנו הגישה היא שכאשר מישהו מקבל מנה ראשונה אוטומטית נשמרת לו השניה. חוץ מזה, ב-PZ ההפרש בין המנות 17-28 יום (נומינלי 21) בעוד שב-AZ הוא 60-80 יום בערך, מה שמשנה את קבועי הזמן של היעילות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסם בטלגרם של משרד הבריאות שמהיום ב12 חובה לעטות מסיכות במקומות סגורים + במקומות בשטח פתוח בהם יש התקהלויות גדולות.

לאט לאט חוזרים חצי שנה אחורה?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אתמול דיברו בחדשות על סקוטלנד דווקא - יכול להיות ששם חוסנו בפייזר?

זה כי אין מסיכות, אין שמירת מרחק:

braveheart-2-robert-the-bruce-film-1560941607.jpg (1200×601)

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכות זה חזרה שבועיים אחורה. לא חצי שנה.

מה שכן, בלי להכנס המון לפוליטיקה, אני אוהב את זה שהמסר מ"ראש הממשלה שלנו" הוא כבר שזה בגלל הממשלה החדשה ושהם גורמים למגפה בישראל. אם תהייה רעידת אדמה, חלילה, מניח שגם בזה הם יהיו אשמים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, korola כתב:

כנראה מישהו שכח שיש שבועיים תגובה,  לא שאני חושב שצריך להגיב עכשיו.

אבל ראש הממשלה הבטיח שקיפות , הבטיח שכולנו נדע בדיוק מה קורה ומה יקרה.

אז למה אין לי מושג מה קורה?   ומה הולך לקרות ? 

אתה צריך את זה לווריד אני מבין.

יום ראשון יש את קבינט הקורונה. יתנו לנו בראשון את כל המידע (אני מקווה).

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

מה שכן, בלי להכנס המון לפוליטיקה, אני אוהב את זה שהמסר מ"ראש הממשלה שלנו" הוא כבר שזה בגלל הממשלה החדשה ושהם גורמים למגפה בישראל. אם תהייה רעידת אדמה, חלילה, מניח שגם בזה הם יהיו אשמים.

וההצלחות הן של ביבי.

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, borsood כתב:

תסתכל על גרף המאושפזים\מתים של אנגליה. יפתיע אותך אולי.

(ושוב כדי לזרוע בהלה משתמשים בסטטיסטיקה חסרת משמעות)

תהיה בטוח שאני מכיר את הנתונים וכולנו פה טחנו אותם דק דק.. 

החיסון מגן מהדבקה והידבקות באחוזים מסויימים.. כנראה 95% במוטציה הבריטית ו 80% בדלתא ההודית.

החיסון מגן ממחלה קשה ומוות באחוזים ממש גבוהים , כנראה באופן דומה גם לבריטי וגם לדתלא. 

אבל מה כך זה אומר?  בסה"כ את האחוזים בין המאומתים למתים?

אז נכון , ב 9,000 מאומתים כנראה לא נגיע ל 900 חולים קשה מאושפזים .. אולי רק ל 300 או רק ל 200.

אולי ללא נגיע ל 40 מתים ביום , אלא רק ל 10..

אבל מה אז תמליץ לממשלה?    בגלל שלא מתים הרבה ואין הרבה מאושפזים , אז להמשיך כרגיל?

או להטיל מגבלות והגבלות וביטול חתונות? 

יש אכן גם נתונים מעודדים , בהודו אחרי חודשיים של גיהנום המספרים ירדו..  בלי שנמחקו כל התושבים מהרחובות.

העיקר בנט הבטיח שלא נופתע , וכולנו נדע בדיוק מה יהיה ומתי , ובפועל ... פתאום היום ב 12:00 יש מגבלות חדשות 

אחרי שהלכנו לישון עם מגבלות רק ביום ראשון 

ואיפה השרה ביטון? למה היא לא מבקשת נתונים לפני שמטילים הגבלות?

לפני 9 דקות, DareDevil כתב:

אתה צריך את זה לווריד אני מבין.

יום ראשון יש את קבינט הקורונה. יתנו לנו בראשון את כל המידע (אני מקווה).

תהיה בטוח שלא יתנו לך שום מידע...   מהסיבה הפשוטה שאין שום דרך להגדיר אלגוריתם להתמודדות עם ההתפרצות,

יש יותר מידי משתנים ויותר מידי מודלים שלא באמת ניתן להגדיר או להתוות דרך?

את מי אתה סוגר קודם?  בתי ספר? קניונים?  תרבות? מסעדות? 

בתי כנסת ?  כוללים ? ישיבות ? 

אין מצב שהם יצליחו לקבל הסכמות על כל התוואי ביום ראשון .

האם אלו תמונות מהיום או לקחו מהארכיון ?

image.thumb.png.56570b4c8127132eb2e58ac0aba93c13.png

העיקר שבסבב הקודם היו תמונות כאלה מהלוויות .. וכולם גינו וצרחו ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה חזרה וולונטרית די יפה למסכות כבר לפני 3 ימים, ברגע שהתבררו ממדי ההתפרצות בבנימינה. הנוהל הזה גם אינו מצריך הכנה (תראה לי ישראלי בלי סטוק של 500 מסכות בארון).

השלב הבא, נניח תו ירוק/סגול, יצריך 2-3 ימי התארגנות (למרות שאין לי ספק שכל השלטים נמצאים במקום נגיש במחסן), וגם זו חזרה לאחור בסדר גודל של חודש.

את השפעת הצעדים נראה, לכל המוקדם, לקראת אמצע יולי. מצד שני, היום ארועי הגאווה, אני מניח שיהיו מספיק צפופים כדי להפוך למוקדי הפצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

כרגיל, לא ציפינו למשהו אחר  ממאסטר ספינסטר. זה עוד תוצר של ההתנהלות הכושלת בנתב"ג לאורך כל המשבר, בשניה שהממשלה החדשה הושבעה המחדל של חזרה בלתי מפוקחת+שחרור ללא בדיקה ממדינות אדומות כבר חגג חודש.

כפי שכתבתי בעמודים קודמים, חלק חושבים שזה מוקש מכוון שנתניהו השאיר, אני פשוט חושב שמדובר בהמשך אותה התנהלות רשלנית.

גם כי זה מה שראינו, וגם כי אם אכן מדובר במעשה מכוון, האחראי לו הוא רוצח, לא פחות. מסרב להאמין שאחד כזה ישב שם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, sperial כתב:

היתה חזרה וולונטרית די יפה למסכות כבר לפני 3 ימים, ברגע שהתבררו ממדי ההתפרצות בבנימינה. הנוהל הזה גם אינו מצריך הכנה (תראה לי ישראלי בלי סטוק של 500 מסכות בארון).

השלב הבא, נניח תו ירוק/סגול, יצריך 2-3 ימי התארגנות (למרות שאין לי ספק שכל השלטים נמצאים במקום נגיש במחסן), וגם זו חזרה לאחור בסדר גודל של חודש.

את השפעת הצעדים נראה, לכל המוקדם, לקראת אמצע יולי. מצד שני, היום ארועי הגאווה, אני מניח שיהיו מספיק צפופים כדי להפוך למוקדי הפצה.

לא צריך להמציא תווים שמימלא אף אחד לא ממש סופר אותם. באוטובוסים בחודשים האחרונים אחוז האנשים עם מסיכות גם ככה ירד, גם במסעדות וגם בסופרמרקטים. אף אחד לא יאכוף את זה.

צריך קור רוח ורציונליות כלשהי. מישהו חושב שאנחנו הולכים לחזור ל10 אלף חולים ביום ואלף חולים קשה? לא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...