Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אני מסכים לכמרי לגבי מקדם ההדבקה, במספרים קטנים כל חולה או שניים משנה אותו

ועדיין, יש מגמה מובהקת וחדה של עליה בתחלואה. וכפי שאנו זוכרים, זה מפגר בשבועיים אחר ההדבקות ומקדים בשבועיים את האשפוזים. אז עדיפה תגובה מוקדמת ויחסית רכה על פני התעלמות ואז ברקס חזק עם נעילה (תרתי משמע) ונזקים גדולים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך העניין. עם הוריאנט ההודי שמהווה 99% מהנדבקים החדשים באנגליה (בעצם הוריאנט השולט) הם עומדים על R של 1.2-1.4. ללא הגבלות משמעותיות כמעט בכלל. במצב זהה ללא חיסונים/מחלימים מסבבים קודמים והגבלות כמו היום ה-R היה עומד על 6-8. זה חתיכת הבדל…

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אני מסכים לכמרי לגבי מקדם ההדבקה, במספרים קטנים כל חולה או שניים משנה אותו

ועדיין, יש מגמה מובהקת וחדה של עליה בתחלואה. וכפי שאנו סוכרים, זה מפגר בשבועיים אחר ההדבקות ומקדים בשבועיים את האשפוזים. אז עדיפה תגובה מוקדמת ויחסית רכה על פני התעלמות ואז ברקס חזק עם נעילה (תרתי משמע) ונזקים גדולים.

כבר רואים באנגליה את הניתוק בין מאומתים לחולים/מאושפזים לעומת המצב בסתיו 2020. ירידה של 70-80% באשפוזים לעומת מצב מאומתים זהה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אתמול 48 מאומתים.

מחצות ועד עכשיו 57 מאומתים.

המצב שונה ממה שהיה לפני שנה.

מדובר בהתפרצויות מקומיות של ילדים לא מחוסנים.

כל התפרצות כזו אמורה לדעוך, בהנחה שרוב המבוגרים בסביבה מחוסנים.

אולי יש מקום לשקול את ביטול בתי הספר של החופש הגדול והקייטנות (או לקיים אותם בחוץ באויר הפתוח).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין, R>1 פירושו מגיפה בבתפשטות, לא בשליטה. וזה עובד ברבית דרבית. אז זה לא רע כפי שהיה עלול להיות, אבל הפוטנציאל ההרסני גדול ואסורנלשכוחמשאנחנו בפיגור של שבועיי אחרי ההדבקות, ועדיין מוקדם לדעת מה תהיה ההשפעה על האשפוזים. לכן עדיפה זהירות מונעת, מהסוג שיש לו השפעות מזיקות מינימליות.

@פינדרהתפשטות גדולה אצל ילדים תגרום 3 השפעות שליליות שבגללן כדאי להגיב כעת:

1. תחלואה משמעותית בילדים עצמם.

2. בגלל ריבוי ילדים עם פוטנציאל להדביק, ובהנחה שמדובר בזן דלתא המדבק מאד, ריבוי breakthrough infections במבוגרים מחוסנים.

3. בגלל סעיף 2 יתכן שלא תהחה ברירה אלא לבודד מחוסנים שנחשפו, וזו כבר פגיעה בכלכלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בפיגור של שבוע וחצי ולא שבועיים. כי מדובר בווארינט הודי. 1.4 לעומת הסיני המקורי

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר עלצזמן הדגירה, בין 5 ימים לשבועיים, וגם על ה-layency עד אשפוז ועד תמותה. עד כמה שאני יודע, את אלה הזן ההודי לא שינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במספרים קטנים כמו עכשיו, ה R הוא חסר משמעות.

אם תהיה עליה במספר החולים אז נצטרך לחזור אל ה R.

אני לא אומר שצריך להיות שאננים ובהחלט צריך לנקוט בצעדים, אבל אנחנו במקום שונה לגמרי ממה שהיינו בו לפני החיסונים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

תראה מה קורה באנגליה עם הזן ההודי - וזה בלי הסרת ההגבלות. בינתיים מהם דחו את ההקלות בחודש.

לפני 6 שעות, garicho כתב:

רק לצורך העניין. עם הוריאנט ההודי שמהווה 99% מהנדבקים החדשים באנגליה (בעצם הוריאנט השולט) הם עומדים על R של 1.2-1.4. ללא הגבלות משמעותיות כמעט בכלל.

ועדיין למרות העליה בנדבקים העליה במספר החולים (סימפטומטים או קשים) היא הרבה יותר מתונה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.42d5f4a7eeba0653113420746b12c81c.png

מפחד לחשוב אם ככה בכל חצי שנה/שנה זה ימשיך לחזור וידביק גם את המחוסנים בזנים חדשים, מתי זה יהיה מאחורינו אם ביכלל?
ואני עדיין הולך עם מסיכה במקומות סגורים ובחוץ מוריד לסנטר או שם לפעמים שעובר בשכונה ליד כל הביניינים שמוסיפים מרפסות- כמות אבק מטורפת בשכונה בגללם.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מפחיד?   בדיוק ההיפך .
אנחנו אחרי שנה וחצי של התמודדות עם הקורונה,   בראיית על הקורונה לא הצליחה להדביק את כל תושבי כדור הארץ.

לפחות לפי הנתונים המוצהרים רק 180 מיליון בני אדם היו חולים ורק 4 מיליון מתו בשנה וחצי !! 

התמותה הטבעית כל שנה היא כ- 80 מליון איש בשנה .. כלומר בכל השנה וחצי מתו 120 מיליון איש מסביב לעולם בצורה טבעית. 

וכן, המדע והטכנולוגיה מוכיחים שאנחנו בעידן מאוד מתקדם,  יש מפעלי חיסונים שיכולים להנדס חיסון תוך שבועות בודדים (כל השאר זה בירוקרטיה של בטיחות ובדיקות , לא מגבלה טכנולוגית ) . 

הגל זה מתמקד בעיקר בילדים לא מחוסנים,  מההתחלה היה ברור שהחיסון אפקטיבי רק ב95% ואפילו פחות בווריאנט דלתא, 
לכן אם היו צריכים להיות עכשיו 1000 חולים,  ונניח כולם היו מחוסנים, אז 50 מהם היום נדבקים גם ב 95% הגנה. 

חכה למספרים של החולים הקשה..  בגלים הקודמים ..

9000 חולים ביום הובילו ל 90 חולים קשה חדשים כל יום ו 900 חולים קשה מאושפזים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש הוא לא רק מפני המחלה- אלא מכל ההגבלות ושינוי אורך חיים שבא איתו, אפילו אם לא יגרום לאישפוז- עדיין יש חשש מהגבלות/הכנסה לבידוד  אפילו שלא חולים וכו'.

לא רוצה שוב לחזור לתקופה שצריך לחשוש  שקפיצה לסופר יכולה להיגמר עם הודעת SMS שהיה חולה מאומת בסביבה וכל מי שהיה באיזור נידרש לבידוד גם אם חולה או לא.

והלמידה בזום גמרה אותי, לא מסוגל בשום צורה לילמוד ככה וגם את הסמסטר קיץ משאירים בזום, אני כבר ליקראת פרישה מהתואר, שנה שניה ושלישית עברתי בזום, חבל שלא הפסקתי מיד, סתם שרפתי כסף על כלום.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מבאס 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הנתונים של הבוקר אופטימיים, רק כ-20 מאומתים. אז, כמובן, זו נקודה בודדת ולא מגמה וצריך לעקוב עוד כמה ימים.

אבל גם אם מדובר בארוע מקומי הוא מהווה תזכורת שאנחנו עדיין בארוע פעיל וכדאי להזהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה צריך להכנס מלכתחילה.

מצד שני, צריך לבצר את נתב"ג וצריך להחזיר את המסיכות במקומות סגורים. אני לא מאמין בגישה וולונטרית, זה פועל ביפן, לא בישראל.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...