Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ההתפשטות נמשכת, עולה בקצב די יציב, ה-R ירד קלות ל-1.9. לא שזה משמעותי מדי.

ראיתי היום מספרים מעודכנים לגבי זן דלתא וההגנה של החיסנים מפניו. מה שמעניין הוא שהדלתא גורם ל-85% יותר אשפוזים מהאלפא, שאפילו  מנה אח של חיסון פייזר נותנת הגנה מצויינת מאשפוז (למעלה מ-90%, לעומת 71% ל-AZ), אבל מנה בודדת נותנת רק 33% הגנה ממחלה סימפטומטית. כזכור, במחקר המקורי, בתקופה בה הזן הנפוץ היה W1 המקורי, זה היה קצת מעל 50%.

גם המומחים האמריקאיים אופטימיים לגבי החיסון, ופסימייםצלגבי מדינות לא מחוסנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להסתכל על ה R  עכשיו , נכון שה-R נראה כאילו הוא מתייצב על 2.. אבל 2 המשמעות היא הכפלה כל 3 ימים או פי 4 כל שבוע 

אז כרגע יש לנו עלייה מ -50 לפני שבוע ל 200/300 היום... זה עדיין לא אומר כלום. 

באנגליה הם באיזור ההכפלה של שבוע וזה R של 1.4 

אז ה R-2 שלנו מסמן התפרצות מהירה ראשונית , לא מאמין שזה יחזיק במספרים גדולים יותר. 

השאלה מה יקרה באיזורים הלא מחוסנים שקרובים אלינו , עזה והרשות? 

לפחות שיתנו להם את המנה ראשונה מהמנות שיש לנו עד תום יולי , בהנחה שאין ילדים אצלנו שמוכנים להתחסן 

image.png.85fddb88bd759bf98e7ded6f7c419d4c.png

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yossiaviel כתב:

....^ אפרופו בינימינה..

יש לי אירוע באולמי "טוסקנה" ביום  חמישי הקרוב. אשתי ארגנה את זה עבור בתה. כ-40 איש. 

כל האירוע נמצא בחוץ, בשטח פתוח.  גם בשיחה עם המועצה האיזורית, נמסר לי שאין להם שום שינוי בהנחיות.

המועד מתקרב ואני מתחיל להילחץ. מאוד.

עד עכשיו שמרתי על עצמי טוב טוב.  אני מרגיש שזה סוג של הימור. 

מה אפשר לעשות ?

אתה אמיתי?

לפני יומיים היו כמה עשרות אלפים במצעד הגאווה והופעה של עופר ניסים

את מי מעניין אירוע של 40 או 400 או 4000 איש בחייאת

יאללה מחוסנים נקסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בשתי הודעות בימים האחרונים ציינתי שה-R לא משמעותי כרגע. חוץ מזה, קשה להשוות מול אנגליה שעדיין לא נפתחה לגמרי, ומצד שני יש בה אחוז גבוה של מחוסני AZ במנה בודדת, שנחשב לפחות יעיל מ-PZ אפילו במנה אחת.

אבל - טרנספורטר - "מחוסנים - נקסט"? אני לא בטוח. הגל הזה איתנו פחות משבועיים, אז אין לנו מושג לאן הוא מתפתח. המספרים מאנגליה נשמעים אופטימיים, מצד שני כל הזמן מפמפמים על מחוסנים שנדבקו ומאושפזים. הייתי ממתין לפחות עוד חודש לפני החגיגה. ולגבי בנימינה, מודיעין, כפ"ס וכו' - הן מדגימות את קצב ההדבקה המטורף של הדלתא. והארועים שציינת ממש לא מרגיעים אותי. להפך. אבל, אם לא נראה קפיצה בעקומת ההדבקות בעוד 10 ימים הם יהפכו דווקא לארועים מרגיעים.

חוץ מזה - קורולה, אתה מדבר על האזורים הלא מחוסנים סביבנו. בינתיים יש לנו בעיית התחסנות פנימית. אנחנו כבר רחוקים מלהוביל במספר המתחסנים במנה ראשונה, שהיא האינדיקציה לרצון ולמוכנות להתחסן, וגם עם הוספת הנוער לרשימות בינתיים קצב ההתחסנות לא מספק, כנראה שההססנות של משרד הבריאות לפני חודש גרמה נזק למוטיבציה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

אתה אמיתי?

לפני יומיים היו כמה עשרות אלפים במצעד הגאווה והופעה של עופר ניסים

את מי מעניין אירוע של 40 או 400 או 4000 איש בחייאת

יאללה מחוסנים נקסט

הארועים שאתה מתאר, "ה-לפני יומיים הללו", התקיימו עם עשרות בודדות של חולים ביום. בעיר שהיא לא הייתה אדומה.

בזמן האחרון המספרים מטפסים לכ-מאות בכל יום.

עד עכשיו כולם הרגיעו, דיברו על  זה שמחוסנים די מוגנים מזה.

מתברר שכמחציתם  נדבקים\מדביקים\עם תסמינים\וכבר חלקם מאושפזים.

אתמול ראש עיריית כפר סבא אסר על קיום אירועים בעיר.

לא יודע מדוע ראש המועצה של בינימינה, אינו לוקח דוגמה מזה. אולי הוא מרחם על בעל האולם, או שהוא מצפצף על בריאות הקהילה שלו, שם.

אופטימיות מופרזת, ושאננות , אתה יודע טוב מאוד, לאן היא מובילה בסופו של דבר.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס, הפכת את היוצרות. לא שמחצית המחוסנים נדבקים, אלא מחצית הנדבקים מחוסנים. כיוון שמספר המחוסנים באוכלוסיה בערך פי 4 ממספר הלא מחוסנים הרי שהחיסון מגן בכ-80% מפני הדבקה. כאמור קודם, לגבי מחלה קשה/אשפוז/תמותה המספרים מאנגליה טובים, בארץ נדע רק בעוד מספר שבועות.

מספר החולים בבנימינה בירידה כבר כמה ימים. אבל, אם העובדים והאורחים בארוע הם בני נוער מבנימינה והסביבה, הייתי שוקל דחייה שלו. בסופו של דבר כרגע ההתפרצות היא בגילאים אלה, ועלולים להיות במקום נשאים סמויים עם פוטנציאל להדביק. להביא בחשבון שגם אם חוסנו הרי שההגנה האופטימלית מגיעה 1-2 שבועות אחרי המנה השניה, וסביר שרק מעטים מבני הנוער עומדים בקריטריון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעת משרד הבריאות מלפני חצי שעה,

2 בני זוג מחוסנים נמצאו מאומתים,  זה מפורסם רק בגלל שהם היו 3 ימים בבית מלון.

לא ברור האם הם נדבקו במלון או נדבקו לפני והגיעו חולים למלון... 

בכל מקרה יש פה סוג של חוסר ודאות לגבי איך המוטציה מתנהגת. 

ושוב פעם רואים את המשפט "מה שרואים מפה לא רואים משם"... 

בנט היה חכם לכתוב ספר בזמן שהוא ישב מאחורה רחוק מההגה , כמו שלנו נורא קל להקליד מה שאנחנו רוצים. 

אז מה אם בנט כתב שהיה צריך לסגור את הפרצה בנתב"ג שלא יכנסו ווריאנטים חדשים?

אז מה אם מישהו פישל והדלתא נכנסה לארץ .. 

גם עכשיו כבר יודעים על דלתא פלוס שמסתובב בעולם ועדיין לא בארץ.. ואף אחד לא מנסה אפילו לעשות קולות הידוק נתב"ג.

קבינט הקורונה התכנס ביום ראשון ה 27/6 . שימו לב שמה שמגלים עכשיו קרה בכל מקרה לפני התכנסות הקבינט.

בקיצור הולך להיות מעניין. 

והכי מעניין זה באמת מה יקרה במדינות הלא מחוסנות מסביב לעולם ?  האם תרחיש הודו יחזור על עצמו? 

האם מדינות שבחרו במודע להמתין עם החיסונים ולא לחסן.. על מנת לראות מה קורה בעולם , יבינו שהם בבעיה?

image.png.3eb7f172256d91bbb0b3519e4f6d8131.png

לפני 17 דקות, sperial כתב:

אופס, הפכת את היוצרות. לא שמחצית המחוסנים נדבקים, אלא מחצית הנדבקים מחוסנים. כיוון שמספר המחוסנים באוכלוסיה בערך פי 4 ממספר הלא מחוסנים הרי שהחיסון מגן בכ-80% מפני הדבקה. כאמור קודם, לגבי מחלה קשה/אשפוז/תמותה המספרים מאנגליה טובים, בארץ נדע רק בעוד מספר שבועות.

החישוב שלך לא נכון , כי לא מספרים לנו את כל הנתונים.

כמה מאומתים יש מתחת לגיל 16? 

כמה מאומתים מעל גיל 16? 

מתוך אלו שמעל גיל 20 (נניח).. כמה יש מחוסנים וכמה לא? 

נכון שאומרים באופן כללי ש 50% מהמאומתים הם מחוסנים  אבל..

אם 30% מתחת לגיל 16 לא מחוסנים.

ו20% מעל גיל 16 לא מחוסנים 

ו50% מחוסנים שכולם מעל גיל 16.. 

אז המחוסנים  הם פי 2.5 מהלא מחוסנים... זה כבר מוריד משמעותית את ההגנה בפני הדבקה.

החיסון עוזר,  הוא מקטין את קצב ההדבקה , הוא מקטין את התחלואה הקשה ... אבל הוא רק מקטין 

הוא לבדו לא יכול להקטין את ה-R מתחת ל 1 .. יהיו חייבים להוסיף מגבלות ומנגנונים נוספים. 

מעניין לראות האם הפעם קבינט הקורונה יחכה ל"נתונים" לפני כל החלטה ,  האם צריכים נתונים שחתונות מדביקים?

האם צריכים נתונים שחדרי כושר ובתי מלון מגדילים את ה-R. 

או שיסכימו פשוט להקטין חשיפה לפי ההיגיון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלי אינו חישוב, אלא רק אומדן גס ביותר. אין לי אומלאף אחד אחר כאן נתונים כדי לחשב במדוייק. אז זה 72% או 84% או ערך אחר - מה שחשוב הוא שיש יעילות משמעותית, אבל פחותה מאשר מול W1 או אלפא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yossiaviel כתב:

הארועים שאתה מתאר, "ה-לפני יומיים הללו", התקיימו עם עשרות בודדות של חולים ביום. בעיר שהיא לא הייתה אדומה.

בזמן האחרון המספרים מטפסים לכ-מאות בכל יום.

עד עכשיו כולם הרגיעו, דיברו על  זה שמחוסנים די מוגנים מזה.

מתברר שכמחציתם  נדבקים\מדביקים\עם תסמינים\וכבר חלקם מאושפזים.

אתמול ראש עיריית כפר סבא אסר על קיום אירועים בעיר.

לא יודע מדוע ראש המועצה של בינימינה, אינו לוקח דוגמה מזה. אולי הוא מרחם על בעל האולם, או שהוא מצפצף על בריאות הקהילה שלו, שם.

אופטימיות מופרזת, ושאננות , אתה יודע טוב מאוד, לאן היא מובילה בסופו של דבר.  

האירועים שאני מתאר התקיימו כשהיינו על 200-250 מאומתים ביום

אין טעם לשנות את הנתונים (שכתובים באתר) לפי מה שנוח לך

מי שמחוסן לא צריך לדאוג

וברור שגם מתוך 9 מליון מחוסנים עדיין יש 5% שיכולים להדבק

ו 5% מ 9 מליון זה לא מספר מבוטל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-UK הם עומדים על 20-30k ליום, וכולנו ראינו אתמול את וומבלי והחגיגות ברחובות עקב הנצחון על גרמניה.

בכלל, התחילו שם קולות של הבנה שאנחנו עם הוירוס הזה להרבה זמן. אין טעם לפרסם כמות נדבקים יומית. והם בסדר עם 20000 מתים בשנה מהוירוס הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Transporter כתב:

מי שמחוסן לא צריך לדאוג

למה?  דאגה מבחינתך זה רק רפואי ?

אם אני מחוסן אז אני לא צריך לדאוג כי... אני לא אמות מהוירוס?  או הסיכוי לי למות מקורונה נמוך מאשר השכן שלי?

אם אני מחוסן ויש לי 3 ילדים לא מחוסנים.. עדיין אני צריך לא לדאוג? 

לפני שעה, garicho כתב:

ב-UK הם עומדים על 20-30k ליום, וכולנו ראינו אתמול את וומבלי והחגיגות ברחובות עקב הנצחון על גרמניה.

בכלל, התחילו שם קולות של הבנה שאנחנו עם הוירוס הזה להרבה זמן. אין טעם לפרסם כמות נדבקים יומית. והם בסדר עם 20000 מתים בשנה מהוירוס הזה.

מה כיף בזה?  אם לא יפרסמו כל יום כמה מאומתים יש , כמה חולים כמה? כמה מכונות הנשמה המוסד גנב ...

מה אז נעשה בחיים?   

רק חתונות וקוק בשירותים כל הלילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, korola כתב:

למה?  דאגה מבחינתך זה רק רפואי ?

אם אני מחוסן אז אני לא צריך לדאוג כי... אני לא אמות מהוירוס?  או הסיכוי לי למות מקורונה נמוך מאשר השכן שלי?

אם אני מחוסן ויש לי 3 ילדים לא מחוסנים.. עדיין אני צריך לא לדאוג? 

מה כיף בזה?  אם לא יפרסמו כל יום כמה מאומתים יש , כמה חולים כמה? כמה מכונות הנשמה המוסד גנב ...

מה אז נעשה בחיים?   

רק חתונות וקוק בשירותים כל הלילה?

אם אתה מפחד על הילדים שלך תחסן אותם

ואם אתה לא רוצה לחסן אותם אז תתמודד עם המצב

שוב המדינה הכושלת הזאת גורמת לנו לבזבז כסף על שטויות

צריך לטוס לחול לפחות מ 72 שעות, לחזור, ולטוס שוב לפחות מ 72  שעות

כדי להעביר שבוע בחו"ל בלי להבדק בכניסה וביציאה

אלפי שקלים שנזרקים בגלל טימטום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שצריך לסכן כאן את כל הילדים בני ה-8 או 10 ואת המבוגרים עם סרטן כדי שטרנספורטר יוכל לבלות במסעדת יוקרה ובבריכה פרטית במיקונוס.

אם המדינה הזו כל כך כושלת יש לי הצעה בשבילך: קנה כרטיס בכיוון אחד. גם תהיה פטור מבדיקת קורונה, גם מבידוד בחזרה, גם תוכל לשכור וילה שתעלה פחות מהדירה במגדל, ואולי אפילו הואגיו יהיה יותר זמין.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

אם המדינה הזו כל כך כושלת יש לי הצעה בשבילך: קנה כרטיס בכיוון אחד

עצת זהב.

🤣

איזה בכיין אללה איסטור איך הוא יקנה כרטיס בכיוון אחד...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...