Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@korola- לא פשוט, זה בגדר ניסוי בבני אדם. הרגולציה לא פועלת מהיום להיום.

@pl7410אלה לא בדיקות שגרתיות. אם לא חל שינוי לאחרונה הרי שבדיקות הנוגדנים הרגילות לא מזהות נוגדנים שהושרו על ידי החיסון, אלא רק מעבדה אחת או שתיים עשוות זאת בכל הארץ. בדיקת תאי זכרון היא בכלל לא עניין הנעשה דרך שגרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה תראה איזה פשוט יעשו את זה. 

ב 11/7 יודיעו שנותרו עוד 500,000 או 700,000 מנות 

וכל הקודם זוכה... כל מי שקיבל 2 מנות לפני 4 חודשים ויותר זכאי למנת בוסטר שלישית. 

השאלה מה אתה תעשה?  תצעק להם שזה ניסוי בבני אדם? או שתירשם בקופה למנה נוספת?

אני חושב שאני ארשם לסבב נוסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשול הוא השאלה היא האם יהיה מותר לתת מנה שלישית. יש כאן סיבוך משפטי, כיוון שההליך התקין למתן תרופה שאינה רשומה בישראל היא הסתמכות על רישום במדינה מוכרת בחו"ל. חיסון פייזר מותר במדינות הייחוס לשתי מנות בלבד, מעל גיל 12. מתח מנה שלישית יצריך הליך חריג ביותר.

מעבר לכך, סיכוי טוב שהעודפים יישלחו לבריטניה.

אישית הייתי מראשוני המתחסנים, ביום הראשון בו החיסון ניתן בקהילה, כך שבשבוע הבא אהיה 6 חודשים אחרי המנה השניה. אני גם נכנס לקטגוריה שכנראה תהיה בעדיפות הגבוהה ביותר אם החיסון יצא מעבר לקבוצת מדוכאי החיסון. כנראה שיהיה לי עם מי להתייעץ לפני שאקבל החלטה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכים לקבל את זה שאחרי המוטציה ההודית תבוא עוד מוטציה ועוד מוטציה ואי אפשר לעצור את החיים בגלל זה

זה יהיה חלק מהחיים

זה שיעשו מגבלות מחר לא יגרום למוטציה הבאה לא להגיע

אף אחד לא באמת יסגור את נתבג לאלתר

ואף אחד לא יהיה בסגר לנצח

אז  צריך להתרגל לזה. מי שמפחד יכול לשים מסכה או להשאר בבית 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או נגיד לשבת בבידוד אחרי שהוא חוזר מחול. 😉

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Transporter כתב:

זה שיעשו מגבלות מחר לא יגרום למוטציה הבאה לא להגיע

אף אחד לא באמת יסגור את נתבג לאלתר

ואף אחד לא יהיה בסגר לנצח

אז  צריך להתרגל לזה.  

בתכלס, הגבלות ומניעת וקטורי הדבקה הם בדיוק מה שמונע ממוטציות להיווצר, וטיפול ראוי בשער היחיד למדינת ישראל היה מונע כניסת וריאנטים. העובדה שהתרחש פה מחדל מתמשך לא אומרת שצריך לקבל את זה, והציבור הישראלי אימץ בבת אחת אווירת סוף מסלול שעשתה הכל גרוע פי 3.

האם כבר מאוחר מדי? קשה לדעת. אבל עדיף לעקור משהו בשורש מאשר לחכות שיגדל לעץ בעייתי בהרבה. זה דווקא יאפשר צעדים למשך זמן קצר יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה

יסגרו את נתבג יהיו פה 5 חולים ביום ואז יפתחו כי אי אפשר לסגור את נתבג לכל החיים

ואז תגיע המוטציה הטורקית ויהיה אותו דבר

אי אפשר להחזיק לנצח מאות שוטרים שיבדקו בידודים

אי אפשר לעשות בדיקות 72 שעות לפני הטיסה, בנתבג, ו 3 ימים אחרי שחוזרים

בסוף מישהו משלם על כל זה

תמיד יהיו פרצות

ואין מה לעשות

צריך להשלים עם זה

מי שמדוכא חיסון או מפחד או קשיש או כל דבר אחר

שפשוט יזהר

אני וחברה שלי כבר שבוע לא יוצאים למקומות עמוסים כדי לא להדבק והבטחנו שגם בחו״ל ניזהר 

מי שלא אכפת לו מהחיים שלו שישא בתוצאות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעשו את הבדיקות, ומי שמתעקש לטוס ישלם עליהן. הוא גם ייכנס לשבועיים בידוד.

אתמול כתבתי "יש לי תחושה שהחיסון נפרץ" - אז הלילה פרסמו שיעילות החיסון ירדה ל-63% במניעת הדבקה. פרסמו שעדיין יש יעילות של 93% במניעת מחלה קשה - ואני אומר, בואו נמתין עוד כמה שבועות, עדיין לא ראינו את התחלואה הקשה של הגל הנוכחי.

@Transporter לכתיבה שלך יש שם. קוראים לזה Wishful thinking. תתחיל להתכונן לחזרה של הגבלות משמעותיות, לי אין ספק שבלעדיהן גם מספר החולים הקשים יעלה משמעותית. פשוט, זה יקח עוד כמה שבועות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר צודק, או לפחות הוא צודק מהכיוון שלו. 

הוא לא חושב על עצמו, אלא על הזוגות שחתמו מולו על זה שהם ישלמו בכל מקרה על האירוע, אם הוא יתקיים ואם הוא יתבטל.

לכן הוא כבר מסודר, אבל לא נעים לו מהזוגות ולכן הוא מקווה שלא יעשו מגבלות על החתונות. 

מבחינתו, שיהיו מגבלות הוא יקבל את אותם הכנסות בלי לצאת מהבית ובלי לשלם לעובדים..

אבל הוא בחור הגון ולא רוצה שהזוגות יפסידו. 

לגבי טיסות לחו"ל, אז בניגוד לכולנו שחושבים רק על אזרחי ישראל, הוא דואג גם לפרנסה של היונים, הטורקים, האבו- דאבים.

ולכן הוא נגד סגירת הטיסות לחו"ל.  

האם שחיסנו נשים בהריון בארץ לפני שהיה אישור של פייזר, עברו דרך ועדת הלסינקי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

פרסמו שעדיין יש יעילות של 93% במניעת מחלה קשה - ואני אומר, בואו נמתין עוד כמה שבועות, עדיין לא ראינו את התחלואה הקשה של הגל הנוכחי.

אבל זה לא מה שקורה בבריטניה. כלומר אין שם עליה של ממש בתחלואה קשה - אז למה שפה תהיה? אלא אם אתה רוצה להכנס לספקולציות שהחיסון של az עושה איזה קסם אחר.

נראה שסתם בעיקר חשוב לך להמשיך להראות שיהיה רע (אכלת שניצלים לאחרונה?), ולהוכיח את טרנספורטר. 

ואתם מנהלים את השיחה הזו במעגל בפעם המאה. יכול להיות, זה כנראה אפילו סביר, שתהייה קורונה בעולם גם כשהנכדים שלך יגיעו לגיל שלך היום. מהרגע שזו תהפוך להיות מחלה קלה בעיקרה, לפחות בעולם המערבי (כי החיסונים הסינים או הרוסים כנראה לא ממש עובדים) - לאף אחד לא יהיה איכפת. ועושה רושם שזה הכיוון כבר עכשיו.

(כן כן, אני יודע. ראית נפגעי לונג קוביד. בסדר. אין לי כח לדיון על פוסט טראומה ועל ספקולציות על זה שלא יהיה לצבא פול של בני 18 לגייס)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

אבל זה לא מה שקורה בבריטניה. כלומר אין שם עליה של ממש בתחלואה קשה - אז למה שפה תהיה? אלא אם אתה רוצה להכנס לספקולציות שהחיסון של az עושה איזה קסם אחר.

למה ספקולציות?  

מה ההבדל בין נהג מונית לפרופ' מומחה?  

נהג מונית יודע מעט על המון נושאים.

פרופ' מומחה יודע המון על נושא מאוד ספציפי. 

החיסון של az - פותח בשיטות הישנות, גידול כמויות גדולות של הוירוס על מצע כלשהו , ואז נטרול החלק הפעיל של הוירוס, או הדבקה של חלק מהוירוס על וירוס אחר. 

החיסון של פייזר ומודרנה - ניתחו את מבנה הוירוס, בחרו 2 חלבונים של הספייק והינדסו גנטית mRNA של 2 החלבונים. 

מפה זה ספקולציה שלי:

החיסון של פייזר ומודרנה התאים בול למוטציה המקורית , אבל לכל דבר יש מחיר,  יתכן שהוא יותר רגיש לשינויים ומאד מהר יותר את אחוזי ההגנה בפני שינויים בספייקים.

החיסון של az אולי היה פחות יעיל מלכתחילה מול הוירוס המקורי , כי הוא היה רחב יותר. אבל מחזיק יותר טוב מול מוטציות שונות. 

בכל מקרה, אנחנו הולכים לניסוי גדול.  בטוח יתנו אצלנו למספר החולים קשה להגיע ל 100 או 200 לפני שיקבלו החלטה כלשהי. 

ועד שנגיע ל מספרים האלה נדע כבר יותר על היקפי ההגנה של החיסון. 

אם על הדרך יוסיפו עוד מנה שלישית , ויקבלו תשובות האם בוסטר שלישי מעלה את רמת ההגנה או הפוך, זה יוכיח עמידות החיסון מעל חצי שנה.

כי אם לא יהיה הבדל בין מי שמקבל בוסטר לעומת מי שלא מקבל בוסטר, אז זה אומר שהחיסון מחזיק אותו דבר על אחרי חצי שנה. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, יבגניפ כתב:

מהרגע שזו תהפוך להיות מחלה קלה בעיקרה, לפחות בעולם המערבי (כי החיסונים הסינים או הרוסים כנראה לא ממש עובדים) - לאף אחד לא יהיה איכפת. ועושה רושם שזה הכיוון כבר עכשיו.

כל עוד אי אפשר לחסן ילדים, אי אפשר לקרוא לזה מחלה קלה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפבאנגליה מדווח על יעילות 80% נגד הדבקה, אצלנו על 63%. נראה שאצלנו המחלה מתנהגת אחרת, אולי בגלל הפתיחה היותר נרחבת של המשק. לכן אני לא "קונה" את הנתנונים מאנגליה לגבי מחלה קשה, אלא רוצה לראות מה יקרה אצלנו. יתכן שהתחלואה הקשה תשאר מצומצמת ואז ניתן להיות יותר חופשיים, יתכן שאחרי הדיליי הרגיל נתחיל לראות עליה משמעותית ויהיה צורך באמצעים יותר חריפים, מתוך ידיעה שההגבלות ישפיעו רק לאחר מספר שבועות, ולכן יהיה צורך לא להמהמה יותר מדי.

@korolaהחיסון של AZ, כמו גם הספוטניק ואאל"ט JJ הם קטעי DNA מהונדס המוחדרים על גבי נשא ויראלי מסוג אדנווירוס, כל יצרן עם הוריאציה שלו. מי שמייצר חיסוני וירוס מוחלש הם הסינים, והיעילות מוגבלת מאד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...