Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

עכשיו מדברים בחדשות 12 על יעילות החיסון. יואב אבן טוען שבדיון סביב יעילות החיסון במשרד הבריאות כל המשתתפים טענו שהמסקנות על הירידה היו לא מבוססות.

אוהבים להפיץ פניקה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.00b751023e5a67cf4f723719554856e4.png

זו הטבלה שפרסם משרד הבריאות. 

באומדן גס מאד: נסתכל על שתי השורות האחרונות. מספר המחוסנים מלא כמעט לא השתנה (באמצע מאי היה כ-5.1 מיליון וב-15 ביוני 5.15 מיליון, וכבר החלו להשתרבב בני 12-15, שלא נכללו בחישובים) מספר המאומתים המחוסנים גדל בתקופה זו פי 6, מספר התסמיניים פי 9, במספר הקשים והמאושפזים חלה עליה מתונה בלבד. בין הלא מחוסנים היה שינוי קטן בלבד, בחלק מהמדדים אפילו ירידת מה. 

המספרים שפרסם משרד הבריאות מתוקננים לפי תקופות יותר קצרות ולפי גילים, לכן הם יותר מדוייקים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperialאחרי שנה נראה לי שאפשר כבר לדבר על מתודולוגיה\תו"ל, יש משהו שיצא?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שלא. העניין הזה הוא פוליטי לפחות כמו בריאותי ומדעי. מה גם שהדינמיקה לגמרי לא צפויה. תראה איפה היינו לפניחודש ואיפה אנחנו היום. מספר המאומתים היומי גדל פי 20. אני בספק אם מישהו צפה זאת.

image.png.3b10407b9c9d904e6272f0a5c47b0e97.png

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

image.thumb.png.00b751023e5a67cf4f723719554856e4.png

זו הטבלה שפרסם משרד הבריאות. 

באומדן גס מאד: נסתכל על שתי השורות האחרונות. מספר המחוסנים מלא כמעט לא השתנה (באמצע מאי היה כ-5.1 מיליון וב-15 ביוני 5.15 מיליון, וכבר החלו להשתרבב בני 12-15, שלא נכללו בחישובים) מספר המאומתים המחוסנים גדל בתקופה זו פי 6, מספר התסמיניים פי 9, במספר הקשים והמאושפזים חלה עליה מתונה בלבד. בין הלא מחוסנים היה שינוי קטן בלבד, בחלק מהמדדים אפילו ירידת מה. 

המספרים שפרסם משרד הבריאות מתוקננים לפי תקופות יותר קצרות ולפי גילים, לכן הם יותר מדוייקים.

אולי הטבלה משקרת? 

אתה בעצמך אומר שיש בעיה בשתי שורות האחרונות, אכן נראה כאילו מחוסנים חוטפים הרבה יותר קשה מאשר הלא מחוסנים.

וזה לא הגיוני.

יכול להיות הסבר הגיוני לזה.. פשוט מחוסנים טסים לחו"ל ונדבקים שם. 

לדעתי אין ספק שהמוטציה הזאת עמידה יותר לחיסון מאשר המוטציה הקודמת , כמה יותר?

כנראה מוקדם מידי לקבוע , או שצריך נותנים הרבה יותר מפורטים , כולל גיל המחוסנים , מתי הם קיבלו את החיסון. 

היו בחו"ל או לא היו בחו"ל?

היו במגע הדוק עם חולה מאומת או לא , מגע הדוק זה גרים באותו בית עם חולה מאומת. 

למרות שההתפשטות של המוטציה בארץ ומספר החולים שממשיך לטפס אומרים הכל. 

נכון לעכשיו יש כבר 38 חולים קשה מאושפזים, אחרי שכל היום חגגו שמספר ירד מ 35 ל 33. 

ואולי האחוז השתנה , אבל עוד מעט נתחיל לראות האם גם מספר החולים קשה החדים מכפיל את עצמו כל שבוע כמו מספר המאומתים. 

image.png.5be49def42ccb30e51e00ca70bf3303f.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים ב-UK עם 30000 מאומתים ביום ממשיכים לפתוח את הכל. שר הבריאות שלהם אומר שכנראה יגיעו ל-100k מאומתים באוגוסט, אולי יותר.

מבחינתם הם סיימו להתייחס לקורונה כאל מגפה. נותנים למערכת הבריאות ולחיסונים להסתדר. 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9761491/Britains-daily-Covid-hospital-admissions-breach-400-time-MARCH.html

ומי שרואה את המשחק עכשיו וומבלי הכמעט מלא, מבין עד כמה לא לממשלה ולא לאזרחים אכפת יותר. לחם ושעשועים. יש בזה הרבה אמת…

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר , גם אנחנו הולכים לכיוון הזה. 

קבינט הקורונה התכנס, באופן חריג נתנו לשרים להביא מומחים חיצונים שיאתגרו את מומחי משרד הבריאות

ואז נעלו את ישיבת הקבניט בלי להחליט כלום. 

אחרי זה מאשימים את העם שהוא לא מתנהג יפה 

image.thumb.png.1821994ab26761b9823409f528e06277.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה כותב על הילדים ...  רוב הילדים יעברו מחלה קלה.

איך כתבת על הצעירים , לצעירים אין מה לדאוג כי הם לא ימותו מזה.

אז מה אתה דואג, רוב מי שחוזר מחו"ל (99%) לא נדבקים בחו"ל,  פחות מ 1% מהחוזרים מחול חוזרים חולים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, korola כתב:

איך אתה כותב על הילדים ...  רוב הילדים יעברו מחלה קלה.

איך כתבת על הצעירים , לצעירים אין מה לדאוג כי הם לא ימותו מזה.

אז מה אתה דואג, רוב מי שחוזר מחו"ל (99%) לא נדבקים בחו"ל,  פחות מ 1% מהחוזרים מחול חוזרים חולים. 

אני לא מפחד להדבק..אני נמצא באירועים המוניים, חוגג בזמן הפנוי שלי במסיבות בבתים של אחרים ולא מפחד

רק הבידוד זה בעיה

נכון לעכשיו עד שיקבלו החלטה לעשות עוד בדיקה למי שחוזר מנתבג אני כבר אהיה בארץ בריא ומאושר

בכל זאת

לי יש עסק שבעוד שבועיים אמור לחזור לעבוד ב 300% תפוקה

לבת זוג שלי יש עסק שעובד באותה רמה פחות או יותר

לא יכולים להיות בבידוד

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter הטבלה לא משקרת.

רוב ההדבקות הן בקהילה. כמה אנשים ייבאו את הוריאנט מחו"ל, לא הקפידו על בידוד ואנחנו בגל תחלואה.

אתה לא הבנת למה התייחסתי לשורות האחרונות ואיפה הבעיה:

התיחסתי לשורות האחרונות כי הן המצב האופטימלי בו היינו במאי וההדרדרות שחווינו ביוני וממשיכים לחוות כעת, עם ההתפשטות האקספוננציאלית של המחלה. הבעיה שלי היא שלא פרסמו את המכנים במשוואות - מספר המחוסנים והלא מחוסנים. אבל הנתונים מתפרסמים במקור אחר. כמובן שיאן לי הכלים לביצוע הסטטיסטיקה המדוייקת, אז לקחתי רק את המספרים שפורסמו כדי להראות שבמכנים לא חל שינוי משמעותי במהלך אותם חודשיים.

העסקים שלך ושל זוגתך בהחלט בסכנה, אם הם תלויים בנוכחות קהל גדול. מה שמציל אותך כרגע הוא ההססנות של הממשלה. אבל התשלום יהיה ברבי תדרבית. סגר קל של שבועיים שיחסך ממך כעת יהפוך לסגר קשה של חודש ויותר בהמשך, או שהקהל בכל זאת יתחיל לחשוש לבוא לארועים.

לגבי מסכות במטוס - אם מדובר במסכות בד או כירורגיות הן לא יצילו אותך. תזקק ל-N95 ולא להסיר אותן אפילו בשביל שלוק של מים.

ועניין אחרון - עם כל הכבוד לבילויים שלך, סיכוי גבוה שתסדר לעצמך הדבקה, שתרתק אותך לחדר למשך 10 ימים לפחות. וגם ביוון המצב די מזופת, כאשר האשמה בהתפרצות מופנה למקומות הבילוי. בהחלט ייתכן שתחזור ותמצא שיוון ברשימת המדינות המחייבות בידוד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@Transporter הטבלה לא משקרת.

רוב ההדבקות הן בקהילה. כמה אנשים ייבאו את הוריאנט מחו"ל, לא הקפידו על בידוד ואנחנו בגל תחלואה.

אתה לא הבנת למה התייחסתי לשורות האחרונות ואיפה הבעיה:

התיחסתי לשורות האחרונות כי הן המצב האופטימלי בו היינו במאי וההדרדרות שחווינו ביוני וממשיכים לחוות כעת, עם ההתפשטות האקספוננציאלית של המחלה. הבעיה שלי היא שלא פרסמו את המכנים במשוואות - מספר המחוסנים והלא מחוסנים. אבל הנתונים מתפרסמים במקור אחר. כמובן שיאן לי הכלים לביצוע הסטטיסטיקה המדוייקת, אז לקחתי רק את המספרים שפורסמו כדי להראות שבמכנים לא חל שינוי משמעותי במהלך אותם חודשיים.

העסקים שלך ושל זוגתך בהחלט בסכנה, אם הם תלויים בנוכחות קהל גדול. מה שמציל אותך כרגע הוא ההססנות של הממשלה. אבל התשלום יהיה ברבי תדרבית. סגר קל של שבועיים שיחסך ממך כעת יהפוך לסגר קשה של חודש ויותר בהמשך, או שהקהל בכל זאת יתחיל לחשוש לבוא לארועים.

לגבי מסכות במטוס - אם מדובר במסכות בד או כירורגיות הן לא יצילו אותך. תזקק ל-N95 ולא להסיר אותן אפילו בשביל שלוק של מים.

ועניין אחרון - עם כל הכבוד לבילויים שלך, סיכוי גבוה שתסדר לעצמך הדבקה, שתרתק אותך לחדר למשך 10 ימים לפחות. וגם ביוון המצב די מזופת, כאשר האשמה בהתפרצות מופנה למקומות הבילוי. בהחלט ייתכן שתחזור ותמצא שיוון ברשימת המדינות המחייבות בידוד.

בארץ לא יעשו הגבלות על התקהלות בטווח הקרוב

ואין שום סיבה לעשות סגר כי כשיגמר הסגר יהיה וריאנט אחד ויצטרכו עוד סגר, שגם אחריו יהיה עוד וריאנט ויצטרכו סגר

אין שום הגיון בזה

אנחנו רק לא רוצים להיות בבידוד ואולי נצטרך להסתפק במלדיבים במקום יוון כי כנראה שמפסיקים את המסיבות שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, garicho כתב:

ובינתיים ב-UK עם 30000 מאומתים ביום ממשיכים לפתוח את הכל. שר הבריאות שלהם אומר שכנראה יגיעו ל-100k מאומתים באוגוסט, אולי יותר.

מבחינתם הם סיימו להתייחס לקורונה כאל מגפה. נותנים למערכת הבריאות ולחיסונים להסתדר. 

בריטניה זו דוגמה גרועה. לא הספיק להם  מעל  128000 גופות?

החיסון הבודד שלהם לא עוזר.

בקצב הזה, הם יהפכו ל"ברזיל השנייה". [עסקים כרגיל].

מדיניות כושלת, שבעקבותיה בתי החולים ייקרסו. גם בבתי הקברות לא יהיה מקום. 

מי שיצא  מזה, יצא. עם, או ללא תופעות לוואי שאחרי.

ומי שלא, עליו השלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...