Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@ניקו פ. צריך לבדוק קורלציה בין מספר הנדבקים, מספר המבודדים ומספר ההודעות בשרשור.

@gbguyאותי לא מעניינים הרווחים של פייזר. מצידי שיכניסו עוד כמה מיליארדים. מעניינת אותי קודם כל הבריאות של תושבי ישראל, וכנגזר מכך, הנזק למשק הישראלי. 

לגביJ&J - לחיסון שלהם יצרון עצום - מצריך מנה בודדת. זה מפשט מאד את הליך החיסון. למעשה יעילות החיסון הזה לא שונה משמעותית מ-PZ או AZ במנה בודדת, אבל יש להם רשיון למנה בודדת בניגוד לאחרים שהרישוי שלהם מחייב 2 מנות, גם אם הביצוע בשטח שןנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ניקו פ. כתב:

כולי תקווה שהקורונה תסתיים ולו בשביל שהשרשור הזה לא יעקוף את הגיבוב. 

זה הולך להיות שרשור של כמה עשורים כמו השרשור הפוליטי.

• מבאס 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

@gbguyאותי לא מעניינים הרווחים של פייזר. מצידי שיכניסו עוד כמה מיליארדים. מעניינת אותי קודם כל הבריאות של תושבי ישראל, וכנגזר מכך, הנזק למשק הישראלי. 

לגביJ&J - לחיסון שלהם יצרון עצום - מצריך מנה בודדת. זה מפשט מאד את הליך החיסון. למעשה יעילות החיסון הזה לא שונה משמעותית מ-PZ או AZ במנה בודדת, אבל יש להם רשיון למנה בודדת בניגוד לאחרים שהרישוי שלהם מחייב 2 מנות, גם אם הביצוע בשטח שןנה.

אין ספק שהאינטרס שלך ושלי הוא אותו אינטרס - הבריאות של הסביבה שלנו בשביל שאנחנו נוכל לחיות טוב.

האינטרס של חברה פרטית היא למכור את המוצר. המוצר שהם מוכרים נותנים לך את הבריאות. התמזל מזלינו, ואנחנו חיים בעידן שיורד לספקטרום מאוד רחב באמצעות מחקרים שמתבסס בין היתר על מספרים.

כלומר משרד הבריאות רכש את חיסון של פיזר ומודרנה כי החברות הציגו מוצר מנצח בכל מיני מאפיינים שלא בטוח שאנחנו מבינים, מלבד מספר של יעילות ובטיחות החיסון.

מצד שני יש מדינות שרכשו חיסון שפחות יעיל, והכל בסדר.

לכן השאלה אם כל אזרח שהתחסן, שהאינטרס שלו הוא בדיוק כמו האינטרס שלי ושלך, יהיה מוכן להשתמש בכל מצב במוצר של פייזר (החיסון), כי פייזר רוצה למכור את המוצר.

שים לב, שהקבוצה שהתחסנה הכי קצת מכל טווח הגילאים הם הגיל הצעיר ביותר (20-29), והם במקרה גם מקורות הדבקה העיקריים לפני החיסון.

כלומר אם המדינה תחליט שיש צורך במנה נוספת, היא תצטרך לא רק לתעדף את החיסון כמו בפעם הקודמת (אם היא בכלל רוצה), אלא לשווק את החיסון שוב. השאלה אם למדינה תהיה סיבה מספיק טובה לגרום לאותם אזרחים להתחסן שוב ולגרום לגיל הצעיר להתחסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האתר הזה , רק 25% מאוכלסיית העולם קיבלו לפחות מנה אחת של חיסון. 

ורק 11% קיבלו 2 מנות חיסון. 

במדינות העניות , רק 1% קיבלו חיסון.

מה שאומר שמתוך ה 8 מילארד בני אדם בעולם יש עדיין 6 מילארד שלא קיבלו חיסון, 
אם העולם המערבי יחליט שצריך מנה שלישית על מנת להתמודד עם הדלתא, 

אז העולם המערבי יקנה את כל המנות הבאות ואין סיכוי לעולם העני לראות חיסון מקרוב. 

היתרון של הדלתא שהוא רץ מהר, לכן יש סיכוי טוב שהעולם העני יצא מזה הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים. 

בנתיים אצלנו, גילו אתמול רק 450 מאומתים ..

עדיין בני ברק ואלעד אין הרבה מאומתים למרות שמבחינת החיסון הם על פחות מ 25% מחוסנים.  

אולי מה שקרה בבינימינה יחזור על עצמו בכל נקודות  ההתפרצות בארץ? 

התפרצות קטנה , עלייה מהירה לכמה מאות ואז דעיכה? 

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מסתכל על מספר המחוסנים אתה צריך להוסיף את מספר המחלימים. אני גם לא יודע איך סופרים את המחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת. דרך אגב, "פטנט" ישראלי, עד כמה שאני יודע בעולם המערבי מקובל לחסן מחלימים בשתי מנות. הצד השני הוא שיש איזה חשד שישקשר בין נתן מנה שניה למחלימים קשורה להופעת דלקת שריר הלב, אם כי בשל נדירות התופעה קשה להוכיח קשר.

לגבי בחירת החיסון - הימור שהצליח. ישראל שריינה מנות של כמה יצרנים, כדי שיהיה אפשר לבחור בראשון שיוצא לשוק. גם בארה"ב פעלו בדרך דומה. לעומת זאת באירופה הלכו על הזול ביותר, ונפלו על כשלון כושר הייצור של AZ ועל הכשלון הקליני של עוד כמה חיסונים . בינתיים גם AZ משפרים את כושר הייצור, והאירופים קונים חיסונים גם ממקורות אחרים, ומתחילים לסגור את הפער. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל מה יש לך להגיד על הפרסומים שמשרד הבריאות הוריד את הנתון של החולים קשה כי הור ניסה לעשות קומבינות? ומתי יתחילו להבין שנחמן אש מנסה להשיג עוד כמה משכורות פשוט?

מי שרוצה להתחסן שיתחסן, מי שלא שייקח סיכון. ביי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום קומבינה. אלה חולי קורונה קשים. החלימו וירולוגית, כלומר בבדיקת מטוש לא נמצא נגיף. אבל עדיין במצב קשה כתוצאה מהנגיף, והם עדיין תופסים מיטה ביחידה לטיפול נמרץ. חלקם ימותו, לחלקם צפויה תקופת החלמה ממושכת וקשה, כולל נכות רבת שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יובל .מ. כתב:

ספריאל מה יש לך להגיד על הפרסומים שמשרד הבריאות הוריד את הנתון של החולים קשה כי הור ניסה לעשות קומבינות? ומתי יתחילו להבין שנחמן אש מנסה להשיג עוד כמה משכורות פשוט?

מי שרוצה להתחסן שיתחסן, מי שלא שייקח סיכון. ביי 

הבחור כבר ניהיה מנכ"ל משרד הבריאות.

אני חושב שזה משהו אחר - פשוט קשה להם לשחרר. אנחנו נכנסים לפאזה אחרת בה המחלה הופכת ממגיפה למחלה כרונית. זה לא אומר שלא תיהיה ממנה תמותה או חולי קשה, אבל זה שלב אחר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה

לכל הצדדים יש אינטרס שהמחלה תתמודד עם אותם אנשים שלא מוכנים להתחסן ולחסן את הילדים שלהם

אנחנו לא איראן ואי אפשר לכפות על אף אחד, אז המחלה תעשה את העבודה במקום השלטון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גאריכו - מה בין מגיפה לבין מחלה כרונית? אלה מונחים שאינם סותרים.

לא מעט מ"מחלימי" קורונה אמנם לא נושאים יותר את הנגיף, אבל נותרים מוגבלים תפקודית בדרגות שונות. הנושא הזה לא לגמרי ברור, כיוון שההגדרות לא אחידות, אבל מדובר ב-10-20% מהמחלימים שסובלים משך לפחות 3-6 חודשים אחרי שהחלימו מהנגיף עצמו.

כשמדברים על מחיר כלכלי - חברתי של הקורונה חייבים להביא אותם בחשבון, כי הם הופכים מעמסה הן על מערכת הבריאות (לאו דווקא האשפוזית, אלא על הרפואה והשיקום בקהילה) וגם על השירותים הסוציאליים. אתה מבין שלפחות חלק מהאנשים האלה יהפכו מפרודוקטיביים לתלויים בקצבאות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

הנושא הזה לא לגמרי ברור, כיוון שההגדרות לא אחידות, אבל מדובר ב-10-20% מהמחלימים שסובלים משך לפחות 3-6 חודשים אחרי שהחליצו מהנגיף. 

פה בחדשות דובר על עד 5%, אבל לא יודע מה המחקר, או לא מחקר או מאיפה הקריצו את המספר הזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמכיר המון אנשים שחלו אני לא מכיר אחד שסובל מבעיו תפקוד

וגם אם כן

אז סובלים

העולם מתחיל להבין שזה חלק מהחיים  וצריך  לחיות עם זה

מי שכל כך סובל יכול להמשיך להסתובב עם מסכה 24/7 ולא חייבת ללכת להופעות בקיסריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

כשמדברים על מחיר כלכלי - חברתי של הקורונה חייבים להביא אותם בחשבון, כי הם הופכים מעמסה הן על מערכת הבריאות (לאו דווקא האשפוזית, אלא על הרפואה והשיקום בקהילה) וגם על השירותים הסוציאליים. אתה מבין שלפחות חלק מהאנשים האלה יהפכו מפרודוקטיביים לתלויים בקצבאות.

זו סיבה טובה להמשיך ולהשקיע במחקר לתרופה לקורונה, כמו שמנסה לעשות ממשלת ארה"ב ואני מקווה שגם ממשלות אחרות בעולם - לא שום דבר אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי, זה תלוי הגדרה ולוח זמנים. אלה מספרים שאני מכיר מפרסומים בריטיים לפני מספר חודשים.

דרך אגב, מה שחשוב הוא שאין בהכרח קשר בין חומרת המחלה בשלב החריף לבין חומרת ומשך התסמינים הכרוניים. יש טענה שהם נפוצים מאד גם בין צעירים שלכאורה עברו את השלב החריף בקלות רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...