Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, איצי בר כתב:

שבוע הבא אני טס לגרמניה.

יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, אין לי דרך אחרת להגדיר את זה.

גרמניה לא דורשת ממני ומאישתי בדיקות שליליות בכניסה כי אנו מחוסנים,

ולא מילדיי כי הם מתחת לגיל 6.

באתר אלעל ההנחיות הם בדיוק כך.

באתר משה''ב - כל מי שיוצא מהארץ נדרש לבדיקת קורונה שלילית.

חברים שטסו בשבוע האחרון כל אחד מספר משהו אחר, לפעמים דורשים בדיקה בארץ לפעמים לא. חבר שהתקשר למשרד הבריאות קיבל הנחיות סותרות משני מוקדנים שונים.

מה ההיגיון של המדינה לדרוש ממני בדיקה לפני היציאה מהארץ אם מדינת היעד לא מעוניינת בכך? ולמה אף אחד לא יודע לומר ברור מה צריך ומה לא?

חזרתי מיוון ביום שישי, דווקא ההנחיות היו מאוד ברורות ומסודרות.

למשל ביוון:

בכניסה ליוון אתה נדרש להציג תעודת מתחסן/בדיקת קורונה מה72 שעות האחרונות ומסמך של הממשלה היוונית שאתה נדרש למלא.

בגדול המסמכים האלו נבדקו פעמיים, פעם אחת בצ'ק אין בנתב"ג ובפעם השניה אחרי הביקורת דרכונים ביוון.

אם אתה נדרש לבדיקה שלילית גם למחוסנים זה תלוי במדינה אליה אתה נכנס.

אני זוכר שישבתי וקראתי את ההנחיות שבוע לפני הטיסה ודווקא הכל היה נראה ברור ומסודר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, איצי בר כתב:

באתר משה''ב - כל מי שיוצא מהארץ נדרש לבדיקת קורונה שלילית.

זאת התשובה שלך, מישהו במשרד הבריאות החליט שכל מי שיוצא מהארץ ועולה על מטוס חייב בדיקה שלילית.
למה להתחיל ל התחכם, הדיילים הסכימו להעלות אנשים למטוס בלי בדיקה הם אלו שהתנהגו לא בסדר. 

לפני 9 שעות, איצי בר כתב:

מה ההיגיון של המדינה לדרוש ממני בדיקה לפני היציאה מהארץ אם מדינת היעד לא מעוניינת בכך? ולמה אף אחד לא יודע לומר ברור מה צריך ומה לא?

יש הגיון,  

הולכים לדחוף 200 איש לצינור למשך 4 שעות , רוב ה-200 איש האלה יחזרו לארץ לאחר 4 ימים או 7 ימים.

הגיוני לחייב כל מי שעולה למטוס בבדיקה שלילית. 

הגיוני לעשות כל מה שאפשר על מנת להפחית את מספר החיוביים שחוזרים מחול, כנראה יש כאלה שנדבקים בטיסה הלוך וחוזרים  חיוביים אחרי 3 ימים , וזה בדיוק שיא ההדבקה שלהם בטיסה חזרה. 

זה שיש מדינת עולם שלישי (גרמניה) שמסכימה לקבל אנשים בלי בדיקה (אולי הם סומכים על הבדיקה של ישראל),

לא משנה כלום להגיון הזה.

על אותו בסיס:

מה ההיגיון לחייב בדיקה לכל מי שנכנס להצגה אם אחרי ההצגה הוא עולה לרכבת וברכבת לא מחייבים בדיקה ? 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q3/Article-3bae36547769a71026.htm

image.thumb.png.33f263504e02a438356cfa3462c171b6.png

אולי שמישהו יבקש ממנה נתונים ? אולי שיבקשו ממנו נתונים אמיתיים,  הרי רק תוקפת שלא מסתכלים על כל התמונה. 

בראיון הוא טוענת "בסוף בסוף אם את בודקת את המגמה בחודש האחרון אחוז המאומתים הוא פחות מאחוז ולא עלה לאורך התקופה"

אם בודקים 80,000 אז מגלים 500 מאומתים. 

אולי היא צודקת שאנחנו כבר חודש מתחת ל -1% מאומתים מתוך הבדיקות.

אבל .. 

לפני חודש הינו על 0.1% עד 0.3% על 30,000 בדיקות 

ואז לאט לאט עלינו בכמות הבדיקות ל 60,000 אבל אחוז החיוביים עלה בהתאם ל 0.7% עד לאפילו  0.8%. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא אפשרה לעובדות לבלבל אותה.

הדרישה העיקרית שלה היא "מצגות".

ורושם של חוסר הבנה מוחלט של המצב, לדעתי בגלל איזו אידיאולוגיה מעוותת בנוסח טראמפ.

ציטוט

שרת החינוך הוסיפה: "אני מציעה להיות זהירים מהטעם הפשוט - אף אחד לא יודע מה יהיה כאן בעוד 50 ימים. לא צריך להכניס את כולם לחוסר וודאות". לצד זאת, היא מדגישה: "אם נידרש לתרחיש קיצוני, משרד החינוך יהיה ערוך

חותם לך שהיא לא קולטת את הסתירה הפנימית שבדבריה, ונראה שיש עוד כמה פנינים בסגנון. גרוע מזה, היא לא מוכנה להערך לתרחיש שמועלה על ידי אנשי מקצוע, כי אינו תואם את התפיסה והנבואות שלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.7.2021 בשעה 11:41, korola כתב:

גם אצלנו באלעד ובני ברק לא רואים התפרצויות .. המגזר החרדי חטף פי 3 יותר קשה מהמגזר הכללי בסבים הקודמים.

דיברו על זה ש 1 ל 100 מבוגרים מעל גיל 50 או 60 מת מקורונה במזגר החרדי לעומת 1 ל 350 במגזר הכללי . 

אולי צריך התפרצות קטנה, סבב קטן של 200,000 או 400,000 נדבקים חדשים ונשלים את חסינות העדר הדרושה.

יש מצב שאפילו נסיים עם זה לפני ה 1/9 ונהיה מוכנים לחורף.

אז זה רק מראה שצריכים עוד מתחסנים\נדבקים ואפשר לסיים עם זה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה מראה שאם הציבור הכללי היה מתנהג כמו הציבור החרדי.

אז במקום 6,000 מתים היו לנו פי 3.5  כלומר 20,000.

ואז כן, היינו נכנסים במצב טוב יותר לסבב הזה,  זה לא אומר שצריך 14,000 מתים היום על מנת להגיע לאותה תוצאה.

יכול להיות ש 2,000 יספיקו?  אולי 4,000 ? 

רוצה לערוך דיון ? כמה בני 70 פלוס זה בסדר להקריב על מנת שיהיו חתונות חופשי באוגוסט ספטמבר?

או כמה זוגות צריכים לעשות חתונה קטנה או לדחות את החתונה על מנת שסבא וסבתא של חלק מהם ישרדו את הגל הזה?

ואל תחזור אלי בתשובה של מי שמפחד שיסתגר בבית , כי זה לא עובד ככה.

הסיכוי של כל אחד להיות חולה הוא מכפלה של הסיכוי האישי שלו (התחסן או לא + התנהגות )

פלוס היקף התחלואה מסביב.

לכן גם אם אני מתחסן (מגן על עצמי פי 20) וגם אם אני מסתגר כמה שאפשר (מוסיף עוד פי 10 להגנה).

אבל בחוץ יש 5,000 או 10,000 מאומתים ביום.. אז הסיכוי שלי הרבה יותר גבוה להידבק 

מאשר אם יש רק 30 מאומתים ביום. 

לכן זאת החלטה של הממשלה. 

או שמחליטים להקריב X (והיום לא יודעים מה ה-X)  קשישים מעל גיל 70 , על מנת להמשיך כרגיל.

או שמחלטים לדפוק את הכלכלה על מנת להציל X קשישים מעל גיל 70.

וכמובן צריך להכניס גם X1 של בני 45 שלא ישרדו , אבל זה מספר נמוך.

ואולי גם X2 של צעירים יותר. 

אבל יש טריק , את ה X נדע רק בסוף ורק אם נבחר להקריב אותם, אם נבחר להתחיל מגבלות על חתונות אז לא נדע לעולם כמה X הצלנו. 

למרות שבגלים הקודמים .. החרדים עזרו לנו לגלות את המספר, אצלהם מתו 1 מתוך 100 קשישים ובאוכלוסייה הכללית מת רק 1 מתוך 350 . 

אז ההגבלות הצילו כ- 14,000 קשישים. 

שלא תבינו לא נכון, אם X הוא רק 2,000 ... אז אולי באמת שווה ללכת על הדבקות והגעה לחיסון עדר.

אבל אם X חוצה את ה 20,000  אז ברור שעדיף להגביל דברים כבר עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התגעגעתי לפורום...

מעוניין בדעתכם:

לפני כשנה סגרנו בתחילת ספטמבר הקרוב חופשה באיטליה, יש טיסות ויש רכב.

אני לא יודע כל כך איך לאכול את שובה של הקורונה. היינו אופטימים, אבל אני לאט לאט חושב על ביטול החופשה.

אנחנו מחוסנים כמובן, אבל בכל זאת - כל העניין של הבדיקה לפני / אחרי / באמצע / בצד, קצת לא נחמד, ומעבר לזה - מי מבטיח שלא יהיו הגבלות שם או פה?

אני סקפטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת , איטליה , טיסות ורכב 

אני מניח שהכוונה הייתה טיול בהרים ולא בערים.

טיול נופים , רכבלים, שלג, עיירות קטנות שמורות טבע ענקיות. 

לדעתי , איטליה חטפה יפה בגלים הראשון והשני, בתוספת החיסונים הם יהיו בסדר בספטמבר,

חכה עוד שבוע להחלטה,  כרגע הם יציבים על 1400 מאומתים ביום, חכה לראות מה יקרה ואיך הם מתכוונים לטפל בזה.

לפחות כרגע נראה שהעולם המערבי מתנהג אחרת בגלים האלה לעומת ההתנהגות בסבב הקודם. 

מצד שני , חסר קצת מידע,  יש ילדים לא מחוסנים שאמורים להצטרף לטיול? 

או שמדובר רק במחוסנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס.. מספר המאומתים עלה ל 730, וגם עלינו מעל 1% חיוביים מהבדיקות. 

אבל מספר החולים קשה יציב ומספר המונשמים יורד, ואין נפטרים אתמול. 

זה אומר שאנחנו נמשיך בבלימה רכה,  כלומר לוחצים פול גז ולא נוגעים בשום בלמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, korola כתב:

אופס.. מספר המאומתים עלה ל 730, וגם עלינו מעל 1% חיוביים מהבדיקות. 

אבל מספר החולים קשה יציב ומספר המונשמים יורד, ואין נפטרים אתמול. 

זה אומר שאנחנו נמשיך בבלימה רכה,  כלומר לוחצים פול גז ולא נוגעים בשום בלמים. 

העליה מעל 1% היא בגלל טעות שהם מצאו בדאטא שלהם מהבדיקות בנתב״ג, שהולכת חודשים אחורה. הם גם אמורים לתקן את כל הנתונים אחורה (לא שזה לא אומר שהמספרים לא יעלו עכשיו, סתם מציין עובדה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הייתה טעות שהם ספרו פעמיים בדיקות שליליות מנתב"ג.
זה גרם לאחוז להיות קצת נמוך יותר מהנתון האמיתי. 

הם תיקנו אחורה.. אבל זה לא שינה את המגמה, רואים מגמה ברורה של גידול במספר הנבדקים + גידול האחוז החיוביים.

וזה מעיד על התפשטות המחלה.

מה שמטריד אותי, זה שאנחנו עם מקדם מעל 1, לא משנה כרגע אם הוא 1.4 או 1.2 . הוא מעל 1.

אף אחד לא מנסה להקטין את המקדם , אפילו לא בקטנה.

אם כבר להיפך, מקצרים את ימי הבידוד.  כאילו מישהו הולך בכוונה לכיוון חיסוניות העדר, אבל לא רוצים להכריז על זה,

כי אם המדיניות תיכשל אז זה לא היה בכוונה. 

מה שצריך להטריד אותנו , זה שמפקדת אלון לא הייתה מסוגלת לנהל את המבודדים ולבצע את כל התחקירים שהיו מעל 2000 מאומתים,

וזה עוד בתקופה של הגבלות, שכל מאומת אולי פגש 10 אנשים בשבוע אחורה ... כי הכל היה סגור. 

מה קורה היום?  כל מאומת כנראה פגש 100 אנשים בשבוע האחרון.. כי הכל פתוח.

ואין מצב שיצליחו למצוא את כולם. 

זה מזכיר את הרכבת בחזרה לעתיד 3, שנגיע ל 2000 מאומתים נקבל בוסט נוסף, כי מערך התחקירים יתבדר לו. 

ואז ב 10,000 מאומתים , אפשר יהיה לסגור את הבסטה של מפקדת אלון, כי לא יהיה לה ערף כלל. 

האמת הייתי מקווה שחיסון העדר יחזור הרבה לפני שנגיע ל 10,000 , אבל באנגליה זה לא נראה ככה. 

נמתין לראות מתי באנגליה המספרים מתחילים לרדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, korola כתב:

רשמת , איטליה , טיסות ורכב 

אני מניח שהכוונה הייתה טיול בהרים ולא בערים.

טיול נופים , רכבלים, שלג, עיירות קטנות שמורות טבע ענקיות. 

לדעתי , איטליה חטפה יפה בגלים הראשון והשני, בתוספת החיסונים הם יהיו בסדר בספטמבר,

חכה עוד שבוע להחלטה,  כרגע הם יציבים על 1400 מאומתים ביום, חכה לראות מה יקרה ואיך הם מתכוונים לטפל בזה.

לפחות כרגע נראה שהעולם המערבי מתנהג אחרת בגלים האלה לעומת ההתנהגות בסבב הקודם. 

מצד שני , חסר קצת מידע,  יש ילדים לא מחוסנים שאמורים להצטרף לטיול? 

או שמדובר רק במחוסנים?

בעיקר, כן. טיול בצפון שיתבסס פחות על ערים מרכזיות ועל מרכזי קניות

אין ילדים, זוג מחוסן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המצב היום, אם הייתי זוג צעיר מחוסן ללא ילדים , לא הייתי חושש מטיול כזה בצפון איטליה. 
העולם פחות בפאניקה,  אבל כמו שדר' שא שא ביטון אמרה,   אף אחד לא יודע מה יהיה פה עוד 50 ימים או באיטליה. 

תבדוק את תנאי הביטול , האם רכשת כבר ביטוח נסיעות? 

בנתיים המצב בארץ לא מזהיר ונראה לי שמישהו משחק עם המספרים. 

גם היום בבוקר פורסמו שהיו 750 מאומתים אתמול , אבל הפעם יש כבר 170 על היום.  

בחולים קשה זה יותר מגוחך, אתמול ושלשום נרשמו רק 6 חולים קשה חדשים בכל יום , אבל היום רק בבוקר כבר הוסיפו 10 ?

ואתמול התחילו לדבר על בלאגן במפקדת אלון, עם 500 מאומתמים כל יום הם לא מצליחים לסיים את כל התחקירים,

ברור , משק פתוח,  כל תחקיר לוקח הרבה יותר זמן מאשר מצב של מגבלות . 

מדהים איך בחדשות חוזרים ואומרים שהגרפים לא עולים אותו דבר,

אני מסתכל סתם ככה על הגרפים ותראו איך הם קשורים.

המאומתים התחילו לעלות ב 21/6  

החולים קשה התחילו לעלות ב 30/6 

ואנחנו מחזיקים פחות או יותר על יחס קבוע של 1 ל 100 , 1 חולה קשה חדש על כל 100 מאומתים. 

למזלנו אין נפטרים וזה טוב, השאלה אם המחלקות יהיו עמוסות יותר, האם רמת הטפול תרד ויהיו יותר נפטרים. 

image.png.13231403f28f232a672dfa7d99433c0e.png

image.png.71dd6d933492b240e059551ea0d79380.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...