Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לאחרונה נערכו בדיקות נוגדנים, בקופת חולים, אצל אשתי, ואצל כל מהעובדים שם. גם אנ נבדקתי.

רמת הנוגדנים מאז חודש החיסון, פברואר, צנחה אצל רובנו, מ-סביב 12-13 אלף, לכיוון ה-500 או אפילו 400, אצל כל הנבדקים.

זה אומר שהמנה השלישית צריכה וחייבת להתבצע. 

אנשים גם ככה בשבילם מסכה, זה מין "גזירה נוראית". אבל שוכחים שזה הדבר היחידי שתכליס, ימנע הדבקה, ולא החיסון, שאיננו אפקטיווי עוד.

כל צוות הקופה, עם N95 או N99, כל הזמן, והיו ליד מאומתים רבים, ולדעתי זה מה שמנע הדבקה שם, ולא החיסון, שהיעילותו כמעט וכבר לא קיימת.

ללא מסיכות כלל, גם לא הכירורגיות, אנחנו חיים באופורייה שהחיסון ימנע מחלה\הדבקה\הנשמה או תופעות לוואי אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו השוואה

להסתובב עם מסכה בבית חולים עם מיזוג  בטמפ' שקרובה ל 0 מעלות

לבין להסתובב עם מסכה ברחוב, באוטובוס, בחנות שמיזוג זה דבר שכמעט ולא קיים שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

רך אגב, מה שחשוב הוא שאין בהכרח קשר בין חומרת המחלה בשלב החריף לבין חומרת ומשך התסמינים הכרוניים. יש טענה שהם נפוצים מאד גם בין צעירים שלכאורה עברו את השלב החריף בקלות רבה.

"יש טענה" זו לא טענה. 

כמו שנכתב כאן ובצדק, נכון לעכשיו, אתה ואנשים עם גישה דומה פשוט לא מצליחים לעבור פאזה.

הקורונה יכולה ללוות את האנושות גם עוד 200 שנה, אם לא ימצאו תרופה. הנזקים הכרוניים שהיא יכולה לייצר ברורים (אם כי ממש ממש ממש לא ברור באיזה היקף, למי ולמה וחבל סתם לנסות לנפח את זה). וזה מצטרף לעוד סט מגוון של בעיות רפואיות שהן חלק מהחיים בעולם המודרני. ועם כולם צריך לנסות להתמודד.

אגב לא זוכר אם קישרתי פה, אבל קראתי לאחרונה שחוקרים ישראלים מנסים להשתמש באותה הטכנולוגיה של החיסונים כדי להתמודד עם הסרטן, שזו, למשל, אחת המגפות השקטות שפשוט מלווה את החיים של כולנו. ואני מאוד מקווה שיצליחו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

אם כי ממש ממש ממש לא ברור באיזה היקף, למי ולמה

clint eastwood GIF

זה מאוד ברור. כמו גם עם תופעות הלוואי אחרי החיסון ושיט כזה. רנדומלי תלוי באם יש לך מזל או לא.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32הצספרים שהבאתי הם פרסומים בריטיים מלפני חודשיים - שלושה. אבל אלה דברים תלויי הגדרה.

@yossiavielירידת רמת הנוגדנחם היא מהלך שגרתי לאחר חיסון, לא בהכרח מעידה על אבדן החסינות. תאי זכרון לא מבדקים דרך שגרה.

@יבגניפ"ישנה טענה" זה אומר שהמידע ראשוני, עדיין לא מבוסס ומצריך זהירות. את המציאות נגלה בהמשך.

ולהזכירך, חיסוני ה-RNA נמצאים בפיתוח כבר עשורים, רק לאחרונה פוצחה הדרך להביא את ה-RNA לתא על מנת לייצר את האנטיגנים, ובדיוק הבוקר ראיתי שיצרן שלישי שניסה ליצור חיסון mRNA נגד הקורונה נכשל, כנראה שהטכנולוגיה שלו לא מתאימה. מכל מקום, אין סתירה בין שימוש בטכנולוגיה נגד מחלה אחת לאחרת. ולהזכירך, מרבית סוגי הסרטן אינם מדבקים, אבל החיסון נגד וירוס הפפילומה יעיל מאד במניעת סרטן צואר הרחם ועוד מספר סוגי סרטן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Transporter כתב:

בתור אחד שמכיר המון אנשים שחלו אני לא מכיר אחד שסובל מבעיו תפקוד

וגם אם כן

אז סובלים

ברור אתה מכיר את כל מי שחלה,  אני דווקא לא מכיר הרבה שחלו,

אבל יש אחד בן 17 שאני מכיר, הוא עבר את המחלה די חלק.. כמה חודשים אחר כך גילו לו

דלקת מעיים קרוהן, מחלה כרונית לא כל כך נעימה.. אסור לו לאכול וואגיו , הוא ניזון מאבקות מהולות במים. 

לא סגורים על זה אם זה קשור לקורונה או לא, אבל הרופאים טוענים שיש עלייה (לא מחקר מדעי) בתופעות של דלקות כרוניות באיברים שונים בגוף. 

ואל תטיף שהוא היה צריך להתחסן , הוא נדבק לפני שנה.. בקיץ 2020. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא סגורים על זה אז למה אתה מבלבל לנו את המוח ?

אני מכיר מישהו שאישתו חלתה בקורונה ואחרי שהחלימה פגע בה אופנוע

לא סגורים על זה אם זה קשור לקורונה או לא

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, משהו שסגורים עליו: דלקת שריר הלב. קלינית מופיעה באחד מ-300 חולי קורונה, אבל כאשר מחפשים באמצעים רגישים (MRI) היא מתגלה באחד מ-40 מחלימים - וזה מחקר שבוצע בספורטאים ברמות הגבוהות, לא בדיוק זקנים מדוכאי חיסון.

דרך אגב, בארה"ב דיווחו על 300 מקרי דלקת שריר הלב בין לא פחות מ-20 מיליון מקבלי מנות חיסון צעירים (גיל עד 29). רק לקבלת פרופורציות על סיכון הנגיף מול סיכון החיסון.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

מכל מקום, אין סתירה בין שימוש בטכנולוגיה נגד מחלה אחת לאחרת. ולהזכירך, מרבית סוגי הסרטן אינם מדבקים,

זה לא העניין. העניין הוא שיש בעיות בהולות אחרות שאנחנו מתמודדים איתן בחיים בעולם המודרני, ופחות נתפסות כמגפה. וצריך ללמוד ולהבין מתי צריך להסיט את הפוקוס מהקורונה, עם כל הפחד והבעיות הנלוות אצל אחוז מהחולים. ושוב, מקווה מאוד שיצליחו לפתח תרופה למחלה, או חיסון יעיל יותר. 

לפני 6 דקות, sperial כתב:

, אבל כאשר מחפשים באמצעים רגישים (MRI)

כמה אנשים עושים mri אחרי קורונה? בישראל או בעולם? אני מנחש שמעט מאוד, בהתחשב בזמינות הנמוכה של המכשירים גם ביום יום.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם מושלם טיפול בבעיה אחת לא מפריע לטיפול בבעיה אחרת

בעולם האמיתי, אני רוצה להזכיר לך שלא כל כך מזמן מחלקות נסגרו וטיפולים לא מיידיים נדחו לזמן משמעותי בגלל הקורונה. לא רוצים לחזור למצב הזה.

מבחינת מחקרים - כל מעבדה תעשה מה שמעניין את החוקרים והתקבל תקציב מחקר.

לגבי ה-MRI- אכן מדובר בפרוטוקול מחקר. אבל המשמעות היא פוטנציאל - שאינינו יודעים אם יתממש - ל"מגיפה" נוספת של אי ספיקת הלב וסיבוכיה במחלימי קורונה.  הבאתי את המחקר כדוגמה לנזקי קורונה ארוכי טווח שאינינו מכירים, אבל הפוטנציאל לתחלואה משמעותית גדול. יודע מה? גם אם ניקח את המספר של 1 מתוך 300 (אבחנות קליניות) הרי שמדובר בחשש לתחלואה גבוהה, שיתכן מאד שתתבטא רק בעוד חודשים או שנים. והחמור הוא שלא מדובר בזקנים אלא באוכלוסיה צעירה.

והערה לעניין MRI - הזמינות בארץ יחסית נמוכה, יש מקומות אחרים בהם הבדיקה זמינה מאד. וכמובן שאני מדבר על פרוטוקול מחקר, שהיה מינשהקצה לו משאבים. מן הסתם מחשש שנתחיל לראות ספורטאים מחלימימקורונה קורסים על המגרש בלי התראה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, yossiaviel כתב:

לאחרונה נערכו בדיקות נוגדנים, בקופת חולים, אצל אשתי, ואצל כל מהעובדים שם. גם אנ נבדקתי.

רמת הנוגדנים מאז חודש החיסון, פברואר, צנחה אצל רובנו, מ-סביב 12-13 אלף, לכיוון ה-500 או אפילו 400, אצל כל הנבדקים.

זה אומר שהמנה השלישית צריכה וחייבת להתבצע. 

מה לגבי מחלימים? האם רמת הנוגדנים ירדה משמעותית?

האם 400-500 נוגדים מספיקה להילחם מול הנגיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת היא האם מתן מנת חיסון נוספת תתן תגובה אפיינית למחוסן או ללא מחוסן.

יכול לספר מניסיון אישי, לפני שנים רבות, כאשר השתתפתי במחקר לגבי נוגדנים לאחד מחיסוני הילדות. בדם שלי לא נמצאו נוגדנים מול אותו נגיף, אולם לאחר שקיבלת מנת דחף התגובה היתה אפיינית למחוסן.

אני לא מסיק מכך לגבי חיסון הקורונה, אלא טוען שהדבר צריך להבדק, וכלל לא אופתע אם מנת דחף תפיק תגובה של מחוסן. כאמור, זה יכול להסביר את מה שאנו רואים כעת, כאשר עם רמת נוגדנים נמוכה אנשים נדבקים, אך הגוף מייצר תגובה חיסונית טובה המונעת החמרה מעבר למחלה קלה. זה גם מסתדר עם טענתה של פרופ רהב, הטוענת שמרבית המחוסנים שנדבקו הם מראשוני המחוסנים, שאצלם חלה ירידה ברמת הנוגדנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל חברות ה mRNA התחילו במטרה למצוא תרופות לסרטן.

הבעיה שהמשאבים היו מוגבלים, כל חברה כזאת קיבלה כמה מיליונים או עשרות מיליונים למחקר.

כל מנה של טיפול בסרטן תומחרה ב 150,000 ש"ח ... וחולה סרטן היה צריך לקבל סדרה של טיפולים. 

פתאום הגיעה הקורונה, פתאום נפלו על החברות האלה מילארדים של דולרים וקיצור משמעותי של זמן הניסויים והרגולציה. 

אם בטיפול בסרטן הם השקיע 50 מיליון דולר במחקר , ואז ייצור כל מנה עולה 5 דולר..הם היו צריכים לגבות 50 אלף דולר למנה,

אחרת אף אחד לא היה ממשיך להשקיע בהם כסף.

פתאום .. אפשר למכור מנת חיסון ב 20 דולר או 10 דולר, כי בחיסונים צריכים מאות מיליונים מהם. 

עכשיו ברור שתחום ה mRNA  יצבור תאוצה,  יש פוטצינאל להמון תחומים , לא רק סרטן.

אולי סוף סוף האנושות מצאה את עץ החיים,  ניצחנו את אלוהים .. הוא זרק אותנו מגן עדן אחרי שגילנו את עץ הדעת.

העניש אותנו "בצער תלדי בנים בזעת אפיך תאכל לחם" 

השאלה מה העונש על גילוי עץ החיים?    הכחדת האנושות כפי שאנחנו מכירים אותה כיום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

השאלה המתבקשת היא האם מתן מנת חיסון נוספת תתן תגובה אפיינית למחוסן או ללא מחוסן.

זה ממש לא השאלה המתבקשת.

השאלה המתבקשת היא מהי רמת הנוגדים הדרושה בשביל שהנוגדים להתמודד עם הנגיף.

אבל הציבור לא מתעניין בזה, הציבור מתעניין בשקט, בחופש, דעה עצמית ולא כפיה. לכן החיסון נותן רמת נוגדים גבוה בשביל להתמודד עם הנגיף, והמדינה מספקת את החופש שהציבור כ"כ רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...