Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

בנתיים הגרפים של המאומתים ממשיכים לעלות, למרות שאתמול היה יום א'. ובדר"כ ימי א' היו מספרים נמוכים.

עדיין סיימנות את יום א' עם 343 , ויום ב' 8:40 כבר רשמו היום 103 מאומתים. 

נכון זה רק מאומתים , נכון יש מצב שהם רק עם נזלת קלה.. בעצם גם בגלים הקודמים למעלה מ80% חטפו את זה קל. 

הבעיה שגם אתמול אומתו 15 חוזרים מחו"ל ו 14 מהם מחוסנים. והמספרים של המאושפזים בבתי חולים ממשיכים לעלות ואחוז המחוסנים מבינהם גם ממשיך לעלות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר מה קורה באיטליה?

לכאורה לפי מספר המאומתים נראה שאין אצלהם התפרצות , פחות מ 1000 מאומתים ביום

אבל לפי מפר המתים כל יום מקורונה , יש כמעט 20.. שזה 2% מהמאומתים. 

מה זה אומר? מדיניות בת היענה? טומנים את הראש בחול למרות שיש מלא נדבקים לא מאומתים בחוץ?

image.thumb.png.df6d88439ac058ef2fb2807dbc031df9.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שיש פה כמה אנשים שפשוט חיכו לשיט הזה.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

לכן אני לא "קונה" את הנתנונים מאנגליה לגבי מחלה קשה, אלא רוצה לראות מה יקרה אצלנו.

בסדר, ולפני שנה כשנאמר פה שיש הבדלים בינינו לבין איטליה, אז לא קנית את זה והיית בטוח שכולנו הולכים למות מקורונה.

עזוב, זה לא העניין. בסוף כל עוד יש מפגה מפסידים מכל הכיוונים. אתה למשל אוהב לספר איך בלי הסגרים יהיה נזק לכלכלה. אבל עכשיו אנחנו אוכלים לאט ובטוח את הנזקים של הכלכליים של הסגרים. 

הפתרון היחיד הוא באיזון סביר. לא באמירות או החלטות מוקצנות. כי, שוב, יכול להיות שהמחלה תלווה אותנו גם עוד עשורים.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, David32 כתב:

אתה מתכוון לאיציק הגדול?    שעדיין הבאנר שהוא הוציא בשומר חומות ממשיך לרוץ גם היום .

הכי טוב שיסגרו את המסעדות ונאכל וואגיו במרפסת. 

image.thumb.png.f20fa2b30bcf56ed08872423b465533b.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתברר שהחיסון לא כולכך מונע. מהמבוגרים בקבוצת סיכון.

לחלות במצב קשה.

N12 - רוב החולים קשה מעל גיל 60 עם מחלות רקע (mako.co.il)

וכאן בנט. הנחה לעשות מחקר. אם כדאי לתת חיסון שלישי.

לא קראתי.

N12 - בנט הנחה לקדם שני מחקרים רפואיים בנושא הקורונה (mako.co.il)

מתברר.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, יבגניפ כתב:

אבל זה לא מה שקורה בבריטניה. כלומר אין שם עליה של ממש בתחלואה קשה - אז למה שפה תהיה? אלא אם אתה רוצה להכנס לספקולציות שהחיסון של az עושה איזה קסם אחר.

נראה שסתם בעיקר חשוב לך להמשיך להראות שיהיה רע (אכלת שניצלים לאחרונה?), ולהוכיח את טרנספורטר. 

ואתם מנהלים את השיחה הזו במעגל בפעם המאה. יכול להיות, זה כנראה אפילו סביר, שתהייה קורונה בעולם גם כשהנכדים שלך יגיעו לגיל שלך היום. מהרגע שזו תהפוך להיות מחלה קלה בעיקרה, לפחות בעולם המערבי (כי החיסונים הסינים או הרוסים כנראה לא ממש עובדים) - לאף אחד לא יהיה איכפת. ועושה רושם שזה הכיוון כבר עכשיו.

(כן כן, אני יודע. ראית נפגעי לונג קוביד. בסדר. אין לי כח לדיון על פוסט טראומה ועל ספקולציות על זה שלא יהיה לצבא פול של בני 18 לגייס)

אם אתה מתיחס להיסטוריה של ההודעות שלי, אז עשה זאת עד הסוף. עד לפני מספר ימים חזרתי וציטטתי את המספרים מאנגליה (סדר גודל של הגנה בפני הדבקה בזל דלתא 80% ל-PZ ו-70% ל-AZ). בימים האחרונים התחילו להתפרסם המספרים של המחוסנים הנדבקים בארץ, שמבחינתי העלו חשד שהמספרים מאנגליה לא מתאימים למה שמתרחש אצלנו. הפרסום הבוקר (הגנה 63% בפני הדבקה) נתן לי גושפנקה לכך. וכיוון שבינתיים מספר המאושפזים בארץ קטן, ואנחנו מכירים את הדינמיקה של המחלה עם הפרש של שבועיים מההדבקות עד האשפוז, ועוד שבועיים עד המוות - צריך להמתין עוד כמה שבועות כדי שנדע את המצב בארץ לאשורו, על סמך מספרים משמעותיים.

כמובן שהאופטימיים יעלו את האפשרות שהאמצעים שננקטו יבלמו את ההתפרצות - בינתיים זה ממש לא נראה כך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

אני מחכה לסגר אחרת העבודה שלי לא משתלמת. מעדיף לשבת רגל על רגל בבית או לישון על המיטה מאשר להיות במשרד.

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, sperial כתב:

אם אתה מתיחס להיסטוריה של ההודעות שלי, אז עשה זאת עד הסוף.

בחיי שקראתי 3 פעמים ולא הבנתי מה אתה רוצה.

אתה אכן עוסק בספקולציות על ההבדלים בין החיסונים, כי

ציטוט

נראה שסתם בעיקר חשוב לך להמשיך להראות שיהיה רע (אכלת שניצלים לאחרונה?), ולהוכיח את טרנספורטר. 

באמת, פספסתי משהו?

שמע, אני לא בטוח שהמחלה מפחידה אותי פחות ממה שהיא מפחידה אותך. אבל, שוב, אני חושב שכלכלית אנחנו מפסידים מהסגרים לא פחות ממה שאנחנו מפסידים מניסיון לחיות עם המחלה. ואני גם לא נלהב מזה שהיא תחנך את כל העולם סביבי. זה הכל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שהיה רגוע שהחיסונים הביאו אותנו לחסינות עדר.

אז לפי הפרסומים בעולם המוטציה החדשה מדבקת פי 1.4 עד 1.6 מהגרסה הבריטית.

בנוסף יעילות החיסון במניעת הדבקה ירדה ל 64% .

שילוב של השניים אומר שאין שום סיכוי להגיע לחסינות עדר, כי גם חיסון 100% של כל האוכלוסייה, מקביל ל-64%.

ו64% חיסוניות לא יגן בפני גרסה שמדבקת פי 1.6 מהגרסה הבריטית. 

ולכן עד שפייזר לא יעדכנו את החיסון ועד שלא נחסן שוב את כל האוכלוסייה בחיסונים מעודכנים,

לא נוכל להמשיך להתנהל כפי שמתנהלים עכשיו. 

לא יודע איזה מגבלות צריכים להעביר , מקווה שיש מספיק מגבלות שלא יפגעו בפרנסה או בכלכלה. 

עדיין , יש אפשרות להשאיר הכל פתוח ופשוט לתת לוירוס לשרוף את עצמו 

image.thumb.png.9169c6fe635654c515c2d2bda1c9c7cc.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, korola כתב:

עדיין , יש אפשרות להשאיר הכל פתוח ופשוט לתת לוירוס לשרוף את עצמו 

זה הבעיה בלהיות המדינה הראשונה שמחוסנת

לפני 4 דקות, korola כתב:

לא יודע איזה מגבלות צריכים להעביר , מקווה שיש מספיק מגבלות שלא יפגעו בפרנסה או בכלכלה. 

.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, DareDevil כתב:

זה הבעיה בלהיות המדינה הראשונה שמחוסנת

.

למה בעיה?  החיסון בכל זאת מגן ב 64% מהדבקה, חיסנו כ60% 

אז אפקטיבית יש לנו כ 38% הגנה לכל הציבור. 

זה אומר שדלתא יתפשט אצלנו כמו שהמוטיצה הבריטית התפשטה באוכלוסייה לא מחוסנת. 

אבל עדיין יש לנו הגנה גבוה לגבי הגנה ממחלה קשה או מוות. 

לכן יש לנו יותר אופציות לעומת מדינה שפחות מחוסנת.

אופציה 1: אולי לתת לוירוס לשרוף את עצמו?  אולי לא נגיע ל 900 חולים קשה ? אולי שנגיע ל 500 חולים קשה תתחיל ירידה במספרים ?

אופציה 2: הגבלות קלות, זה רק יעכב בקצת את ההדבקות , אבל אולי מספיק על מנת שהחיסון המעודכן יגיע וימנע מאיתנו להגיע ל 1000 חולים קשה?

אופציה 3: לסגור כבר היום הכל , להוריד את המקדם מתחת ל-1 , זה ירסק שוב את הכלכלה, אבל בעוד 3 חודשים תגיע גרסה חדשה של החיסון ונוכל לחזור לחיים. 

תמיד אפשר להתחיל באופציה 1.. אם נגיע ל900 חולים  קשה, אז סגר 100 מטר לחודש והלאה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, korola כתב:

לא יודע איזה מגבלות צריכים להעביר ,

לא חושב שאי פעם נחזור למגבלות. זה שלב שעברנו והציבור כבר לא ממושמע.

נסו להיזכר בפקקים שהיו בסגר השלישי - הפייק סגר הראשון שהיה לנו.

אנשים רוצים להמשיך לחיות ומוכנים לשלם מחירים, שהפכו להיות נמוכים יותר בגלל החיסונים.

המעסיקים באמצע מהלך לקבור את העבודה מהבית, אז עכשיו הם יעשו אחורה פנה? נראה לך הגיוני?

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לדעתי להתחיל לחשוב על החורף הקרוב והבא אחריו. במדינה כמו שלנו זה קשה

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...