Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שעוני גדישה במסך מולטימדיה

שימו לב! השרשור הזה בן 1342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

ראיתי בכמה סרטונים ביוטיוב רכבים ספורטיביים ששמו שעוני גדישה במסך מולטימדיה ולא שעונים בפוד/על פתחי מזגן וכו'..

לא מכיר את זה ורציתי שמישו ישפוך לי מידע על זה, איך זה נקרא, עלויות, התקנה וכל דבר שקשור לזה..

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לחבר מכשיר obd בלוטות או wifi, אם יש לך מולטימדיה אנדרואיד פתוחה אתה יכול להתקין אפליקציית טורק או כל אפליקציה דומה ואז להתאים בין המכשירים.

יש אפליקציות נוחות שאפשר אפילו לבחור כמה שעונים יופיעו על המסך משעון טמפרטורת שמן, לחץ משאבת דלק, טמפרטורות יניקה, שעון גדישה, שעון חום מנוע ובערך אם חיפוש מספיק עמוק בתפריטים אתה יכול לקבל אינדיקציה על עשרות חיישנים שפזורים אצלך באוטו.

99% מהם די מיותרים...

אני עשיתי משהו דומה אצלי עם תוכנה על המולטימדיה ורכיב obd, לא הצלחתי לחבר בעזרת בלוטות (לא ניסיתי יותר מדי) אבל בwifi אין בעיה.

יש כמה חסרונות:

1) רכיב הobd צורך זרם וממשיך לשדר גם כשהאוטו מכובה ולכן רצוי לנתק אותו אבל אז בסופו של דבר תסתכן בשחיקה של שקע הobd שלך.

2) ההתאמה נעשית כל פעם מחדש, כלומר בחלק ממערכות המולטימדיה אתה צריך לקשר בין המערכת למכשיר בכל הפעלה וזה התעסקות שמהר מאוד מוותרים עליה.

3) עודף שעונים ומידע על הצג בסופו של דבר לוקחים את תשומת הלב שלך מהכביש.

4) כשהמולטימדיה מחוברת למכשיר אז אין לה אינטרנט ממקום אחר כלומר לא מהכרטיס סים ולא מנקודת גלישה סלולרית, היא חושבת שהיא מחוברת לרשת אבל זאת רשת פנימית ולא רשת אינטרנט.

ניתן לחבר את המכשיר גם לפלאפון, בios זה מתחבר רק wifii ולא דרואיד ניתן לחבר גם בבלוטות. 

אני למשל כן משתמש כבקרה כשאני יוצא לנהיגת הנאה אגרסיבית בכבישים מפותלים ואז יכול לקבל טלמטריה כולל תאוצות וכדומה, אם אתה מעוניין לשחק עם הווסטגייט זה נהדר כדי שלא תעבוד על עיוור, אם אתה מנסה ללמוד על האוטו כמו למשל לעקוב באיזו טמפרטורה בדיוק המאורר נכנס לעבודה (השעון של האוטו נותן טמפרטורה ממוצעת) וכך ללמוד ולהכיר טוב יותר את האוטו שלך...

בגדול זה משחק נחמד ונראה טוב אבל לא יעיל ביום יום ותאכלס אין סיבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 שעות, Roycohen1979 כתב:

רכיב הobd צורך זרם וממשיך לשדר גם כשהאוטו מכובה ולכן רצוי לנתק אותו

נכון.  אבל בטובים וגם בחלק מהפחות טובים יש מפסק שמאפשר כיבוי והדלקה ובטובים יש זיהוי של כיבוי רכב והם עוברים למצב שינה.

לפני 10 שעות, Roycohen1979 כתב:

ההתאמה נעשית כל פעם מחדש, כלומר בחלק ממערכות המולטימדיה אתה צריך לקשר בין המערכת למכשיר בכל הפעלה

אולי בזולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.8.2020 בשעה 01:15, Roycohen1979 כתב:

1) רכיב הobd צורך זרם וממשיך לשדר גם כשהאוטו מכובה ולכן רצוי לנתק אותו אבל אז בסופו של דבר תסתכן בשחיקה של שקע הobd שלך.

זה לגמרי מינימאלי (יש לי אחד מחובר קבוע ברכב שלא נוסע הרבה. אני לא מנחש) וכמו שציינו - הטובים יש להם מצב מתח נמוך ומשאירים רק BTLE דלוק.

בתאריך 3.8.2020 בשעה 01:15, Roycohen1979 כתב:

ניתן לחבר את המכשיר גם לפלאפון, בios זה מתחבר רק wifii ולא דרואיד ניתן לחבר גם בבלוטות. 

נכון בזולים נתתי כבר דוגמא בדיון בעבר על אחד שהוא לא כזה - kiwi3

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתתי עצה ודוגמא ממה שאני מכיר והתנסיתי באופן אישי ופירטתי עד כמה שאפשר, תמיד עדיף להגיב מניסיון מאשר בשמועה...

במקום להגיב למגיב אם יש לכם כלכך הרבה ניסיון וידע עם מכשירים כאלו אתם יכולים ליעץ לפותח השרשור על השאלה המקורית שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאר התשובה שלך נכונה , הגבתי נקודתית למה שלא בהכרח נכון. אבל יודע מה ? זורם.

עלויות והתקנה בארץ - הידע שלי לא רלוונטי. פה אנדרואיד לרכב (לא אנדרואיד אוטו שזה משהו אחר לגמרי) עולה כ150 דולר לheadunit.

התקנה? אפשר לעשות לבד , או לשלם 50 דולר למתקין.

הOBD עצמו - הייתי הולך על דונגל נורמאלי - שעולה סביב ה70-100 דולר (בגלל הבעיות שרועי ציין).

יש לי כמה חברים שעשו את זה - בפועל אף אחד לא משתמש בזה באמת.

הקצב דגימה של OBD2 תלוי גם במחשב הרכב ובמה שהוא תומך - ככה שלפעמים המהירות עדכון לא מדהימה , ההדיוניטים האלו לא מעט פעמים מעפנים (כי הם קומבינה סינית של אנדרואיד).

שעונים (עם חיישנים נפרדים - עדיף לא מכאנים ולא זולים ב50 דולר) זו כנראה הדרך היותר טובה לקבל חיווי.

מי שקצת ״אמיץ״ או לחילופין רוצה לזרוק כסף על הבעיה - יש קונרולרים מבוססים על Arduino ולפעמים גם עם Rasberri Pi בשביל תצוגה יותר מתקדמת שמתחברים למסכים יעודיים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכו ן שעונים, הרכבתי שעון דיגיטלי המבוסס על נתוני הOBD, השעון סיני אבל נחשב איכותי ויקר (ביחס לשאר המכשירים בעלי אקספרס).

אז השעון נותן נתוני סל"ד וחום מנוע, טמפרטורת שמן ולא בדקתי אבל אמור לתת גם טמפרטורת שמן גיר, יכול לתת יחס אוויר דלק, טמפרטורת אויר ביניקה, וכמובן גדישה, סל"ד, מהירות רכב, מומנט, הספק מנוע וברכבים מסוימים גם סימון מתי יש להעביר הילוך, יש כאלה עם מנורה ייעודית לכך שנדלקת באדום בזוית של העין.

דווקא בגדישה אצלי ישנה בעיה שככול הנראה קשורה ספציפית לאוטו שלי וליכולת של השעון לפענח נכון את הנתונים אבל חיפוש בהגדרות נותן אפשרות לכייל את הסטייה בשעון. זה כנראה קשור לסוג חיישן הMAP שיש לי באוטו.

השעון צורך לפי הקטלוג 500 מיליאמפר לשעה שזה זניח, יש לו יכולת להתכוון לפי התאורה החיצונית ולהפחית את התאורה שלו בלילה כדי שלא יסנוור, והוא כן כבה אוטומטית כמה שניות לאחר כיבוי הרכב. 

החיבור נעשה על ידי העברת הכבל מהשעון לשקע הOBD ולוקח 2-3 דקות גג.

AB8CB403-51DD-49F6-AE9D-01AC60950927.jpeg.a2615f4f5cbc01b2c4b97b8ff632e226.jpeg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בבקשה, קישור למכירה בעלי אקספרס.

₪ 248.59  27% Off | מקצוע קוסם OBD2 F835 ראש למעלה תצוגה רכב דיגיטלי Boost מד מתח מהירות מד מים מעורר טמפ שמן אוטומטי F 835 OBD 2
https://a.aliexpress.com/_d82hShW

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...