Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איסור חופשה - האם חוקי

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

~

שאלת החוקיות פה מיותרת. אין מה לחפש אצל מעסיק כזה בשנת 2020, אלא אם כן מדובר בתחומי עיסוק מאד ספציפיים (בטחון, תשתיות ועוד כמה) או בעובד מאוכלוסיה נחשלת (מהגר טרי, משוחרר מהכלא, תושב פריפריה וכו'). גם אם זה לא חוקי וגם אם יצאו העובדים למלחמת התשה במעסיק וינצחו, הוא כבר ימצא איך לדפוק אותם בהמשך. זו מיטה חולה וארכאית שלראש בריא פשוט אין מה לעשות בה.

ואם החופשה וההבראה השנתית שהמעביד מספק היא 5 ימים כל פעם בבירה אירופית אחרת?

נסעתי עם מעסיק כזה לרודוס, פריז, לונדון, מינכן וברצלונה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם ביטול ארוחות או ביטול נופשים שנתיים קבועים זו הרעת תנאים.

כשיש לך תנאים מסויימים גם אם החוק לא מחייב אותם זו הרעה.

זה לא אותו דבר.

לא גזלו ממנו ימי חופשה או הקטינו את השווי שלהם אלא שינו את התנאים בהם הוא יכול לנצל אותם.

זה כמו שתעניק ארוחות לעובדים שלך ובגלל שהזזת את ארוחת הצהריים מ-12:00 ל-13:00 והחלטת לחייב את כל העובדים לצאת להפסקה בו זמנית עובדים שלך יטענו שמדובר בהרעת תנאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני זקוק לחופש לא בחול המועד?

הוזכרו כאן המורים. אז נכון שיש להם יותר ימי חופש מאשר לבעלי מקצועות אחרים (ודרך אגב, בהשוואה למורים בעולם למורים בישראל מעט מאד ימי חופש, והרבה פחות ממה שנדמה לקהל הרחב, למורים יש הרבה "עבודות שלא רואים" בימים בהם הם לא עובדים פרונטלית) - אבל כיון שלשאר העובדים עוד פחות ימי חופש יש עליהם כעס. אם המעסיק כופה על העובדים לנצל את כל ימי החופש בהתאם למה שנוח לו יש סיבה טובה להתמרמרות. אין אפשרות לקחת חופש כדי לטפל בבן משפחה חולה, או לצורך שמחה משפחתית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני זקוק לחופש לא בחול המועד?

הוזכרו כאן המורים. אז נכון שיש להם יותר ימי חופש מאשר לבעלי מקצועות אחרים (ודרך אגב, בהשוואה למורים בעולם למורים בישראל מעט מאד ימי חופש, והרבה פחות ממה שנדמה לקהל הרחב, למורים יש הרבה "עבודות שלא רואים" בימים בהם הם לא עובדים פרונטלית) - אבל כיון שלשאר העובדים עוד פחות ימי חופש יש עליהם כעס. אם המעסיק כופה על העובדים לנצל את כל ימי החופש בהתאם למה שנוח לו יש סיבה טובה להתמרמרות. אין אפשרות לקחת חופש כדי לטפל בבן משפחה חולה, או לצורך שמחה משפחתית.

נראה לי שמדובר על שני דברים שונים שלא מתנגשים אחד עם השני.

1. חופשה שנתית כפויה של כל העובדים בחברה.

2. ימי חופש פה ושם שכל אדם נורמטיבי צריך וכל מעביד נורמטיבי ישמח לתת לעובד בין אם ע"ח יתרת החופשים שיש לו ובין אם יום חופשה לא בתשלום.

בלי שום קשר לנ"ל, נראה שמקום העבודה של פות"ש התנהל (אם אפשר לקרוא לזה בשם הזה) בקרחנה ומישהוא בא לעשות לזה סוף.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם החופשה וההבראה השנתית שהמעביד מספק היא 5 ימים כל פעם בבירה אירופית אחרת?

מצדי שיציע גם שירותי מין וארוחות במסעדת מישלן אחרת כל יום, זה עדיין צריך להיות כפוף לשיקול דעתו של העובד ולא מוטל כגזירה. לכל אחד יש את הנסיבות והחיים האישיים שלו, וכל עוד יש גיבוי הולם זה לא אמור להפריע למעסיק. רוצה המעסיק לרכז חופשות - לגיטימי, אפשר לדון בזה עם העובדים ולהגיע להסכמה על תאריכים ותנאים מתאימים. להוריד הנחיה ושיתמודדו זה מנטליות של מפעלי יצור בראשית המאה הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה - הבעיה היא מיעוט ימי החופשה בסה"כ שנתי, וגם דרך החישוב, שבה ימי שבתון הצמודים לימי החופשה נחשבים גם הם לימי חופשה. אם "שורפים" את מעט ימי החופשה בכפיה בחול המועד, ומחשבים גם את ימי החג ושבת חול המועד כחלק מימי החופש נותר לעובד מעט מאד זמן, אם בכלל, לחופש לפי בחירתו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, ימי שבת, חג ושבתון לא נכללים במכסת ימי החופשה.

ימי חול המועד מגיעים במקסימום ל 9 ימים כך שאפילו לעובד ללא ותק נשאר יוםך חופש נוסף בשנה. מעבר לזה אם אתה רוצה יום לסידורים למה אני צריך לשלם עליו אחרי שכבר קיבלת את החופש שלך?

הסיבה לחופשות המרוכזות בימי חול המועד נובעת משני טעמים עיקריים. האחד זה העדרויות ופריון נמוך (אנשים במוד של חג, רוצים להיות עם המשפחה ושבועות עבודה קצרים בגלל החגים) והשני הוא פשוט כי הלקוחות והספקים לא עובדים.

אפשר לצאת למלחמה ולטעון שזה לא בסדר ויכול להיות שאפילו יצליחו אבל התוצאה תהיה שאת עלות הימים האלה (וזה הרבה מעבר למשכורת) ישלמו עבודדים בצורת אי עליית שכר, צמצום פרמיות וכו'. בסופו של יום יש עלויות שצריך להוציא ואם העלויות עולות יותר ממה שההכנסות עולות מצמצמים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק חופשה שנתית על פי דריש נוסח בימי הביניים

עדיין זה החוק וזו הזכות החוקית של מעסיק לקבוע את ימי החופשה.

עדיין מעביד נבון יהיה גמיש גם לדרישות של עובד ליציאה לחופשה במועדים אחרים.

מעביד ישראלי גם נתקל במשהו שהוא לא בשליטה של העובד ולא של המעסיק זה יציאה למילואים מה שלא קיים בגלות האידילית של דריש

וכפי שכתב נהג לילה יש לזה גם הגיון מבחינת המעסיק.

לפי דריש גם העובד יקבע את שעות עבודתו את משכורתו ואת שאר תנאיו

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה היא שסה"כ מספר ימי החופשה השנתית בארץ קטן, בודאי בהשוואה למדינות אירופה.

לגבי העלות למעסיק - זו חלק מעלות העסקת עובד. כפי שיש לשלם לו שעות נוספות אם הוא עובד אותן, וחצי מחלה שחייבים לו, כך שעות החופש הן חלק מהמשרה, וכמעסיק עליך לתמחר אותן בתכנון כוח האדם ועלות המוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן הבחירה של הדממה מרוכזת מבחינת המעסיק היא הפתרון הנכון יותר מבחינת עלות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק מבחינת עלות.

אני עבדתי בחול המועד רגיל עד לפני כ 5 שנים. היו לי לא מעט עובדים צעירים עם ילדים קטנים שביקשו חופש בחול המועד. השילוב של עובדים שמעוניינים בזה עם לקוחות וספקים שלא עובדים או עובדים חלקית הביא אותי למסקנה שכדאי לסגור.

בגלל שאין לי בעיה לעבוד למלאי ואני בכל מקרה זמין שאלתי את העובדים ומסתבר שהרוב מעדיפים לא לעבוד בחול המועד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבהרה, אין מדובר במקום העבודה שלי, שלי מקום חדש ואחרי פחות מחודש אישרו לי ללא בעיה 2 ימי חופש.

נראה שאכן הייתה קרחנה מבחינת חופשים של העובדים ומישהו החליט לעשות לזה סטופ, הבעיה היא שהצורה שבה עשו את זה היא מגעילה, לדעתי.

במקום למגר את התופעה ולהטיל את האחריות על המצב שהגיעו אליו על מנהלי המחלקות (שהם אלו שאישרו את החופשים שגרמו לקרחנה) הוציאו הנחייה גורפת שמונעת מכולם לקחת חופש.

לדג' יש אנשים שיצאו לחופשה ולאחר שבועיים שוב יצאו לחופשה.

לחידוד הבעיה שלי עם הדבר הזה, ולמה אני חושב שיש כאן משהו לא חוקי, זה שלצורך העניין העובד ביקש חל"ת בתאריך X או שבוע או שבועיים לאחר מכן, כלומר לא תקע תאריך מסוים שלא מסתדר למעביד, אלא אמר "מתי שזה מסתדר"

בקשתו נענתה באותה צורה, כלומר אם מוציאים את ימי החופש מהמשוואה, יש כאן הנחייה גורפת של "אין העדרויות בכלל".

--

אגב, ע"פ חוק יש יום בשנה שהעובד רשאי לקבוע עובדה למעביד שהוא צריך חופש וזה לא תלוי בחירתו של המעביד. אבל להשתמש בקלף הזה יכול לגרום לאנטגוניזם מצד המעביד וכמובן שזה לא מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה בדיני עבודה, אבל לדעתי כן.

ראשית, מעביד חייב להוציא עובד לפחות ל-7 ימי חופשה רצופים בשנה. שנית, מעביד רשאי לבחור מתי עובד יצא לחופשה בתנאי שמעניק הודעה מוקדמת.

אין חובה לקחת 7 ימי חופשה רצופים, זה רק לבעלי תפקיד וממש לא לכל אחד, כי יש חובה לצאת ל-7 ימי חופשה בשנה שאינם רצופים זה המינימום.

כאמור לחופשה מאולצת מכריחים רק בעלי תפקיד וגם אז לרוב זה על חשבון המערכת ולא על חשבון העובד.

ככלל, המעסיק אסור לסרב באופן גורף לימי חופשה של עובדים, זה פשוט לא חוקי ואסור (במידה והעובד נתן הודעה מראש וכו').

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דריש גם העובד יקבע את שעות עבודתו את משכורתו ואת שאר תנאיו

מי שרוצה להיות צמית, או בשפה פשוטה - כלבה של המעסיק שלו, שיבושם לו. לדריש המילניאל פשוט יש סטנדרטים קצת יותר גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...