Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איסור חופשה - האם חוקי

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב, ע"פ חוק יש יום בשנה שהעובד רשאי לקבוע עובדה למעביד שהוא צריך חופש וזה לא תלוי בחירתו של המעביד. אבל להשתמש בקלף הזה יכול לגרום לאנטגוניזם מצד המעביד וכמובן שזה לא מומלץ.

אם הולכים ראש בקיר עם מקום העבודה צריך לזכור שזה עובד לשני הכיוונים. אתה תיקח את היום שלך אבל בתמורה לא יאושר לך אף יום חופש ואל תשכח שהמעביד יכול גם לחייב אותך לעבוד שעות נוספות. אחרי כל זה הוא יכול גם לפטר אותך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה שאכן הייתה קרחנה מבחינת חופשים של העובדים ומישהו החליט לעשות לזה סטופ, הבעיה היא שהצורה שבה עשו את זה היא מגעילה, לדעתי.

לפי מה שאתה מתאר, יש פה ניסיון תיקון מגושם של המעסיק,

רק שהוא שבר את ההגה שמאלה בצורה חריפה מדי וכל העסק נכנס להיגוי-יתר.

מבחינה פרקטית (נעזוב לרגע גם את החוק וגם את האמוציות)

יכול מאוד להיות שיתרחש תיקון נוסף באופן טבעי במהלך הימים/שבועות הקרובים, בחזרה לצד השני.

אבל זאת רק דעתי האישית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל, המעסיק אסור לסרב באופן גורף לימי חופשה של עובדים, זה פשוט לא חוקי ואסור (במידה והעובד נתן הודעה מראש וכו').

אני אשמח לראות את הסימוכין בחוק עליהם הסתמכת כשכתבת את זה...

מי שרוצה להיות צמית, או בשפה פשוטה - כלבה של המעסיק שלו, שיבושם לו. לדריש המילניאל פשוט יש סטנדרטים קצת יותר גבוהים.

רוצה לכתוב "כן, כפרה, ראינו לאן הסטנדרטים הביאו אותך", אבל אני אשתוק :wink:

(אל תטרח לענות בעצבים, אני סתם צוחק).

לפי מה שאתה מתאר, יש פה ניסיון תיקון מגושם של המעסיק,

רק שהוא שבר את ההגה שמאלה בצורה חריפה מדי וכל העסק נכנס להיגוי-יתר.

מבחינה פרקטית (נעזוב לרגע גם את החוק וגם את האמוציות)

יכול מאוד להיות שיתרחש תיקון נוסף באופן טבעי במהלך הימים/שבועות הקרובים, בחזרה לצד השני.

אבל זאת רק דעתי האישית.

גם דעתי, הם שברו דיסטנס, עכשיו הם בשלב הענישה וההחזרה לתלם וברור שבעתיד יחזרו לתת חופשים בצורה מסודרת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לכתוב "כן, כפרה, ראינו לאן הסטנדרטים הביאו אותך", אבל אני אשתוק :wink:

(אל תטרח לענות בעצבים, אני סתם צוחק).

לטובת הקוראים שאינם בקיאים בהיסטוריה של הפורום, נזכיר שהסטנדרטים הגבוהים שלי הביאוני לתקופות ממושכות של אבטלה בישראל, ולאחר מכן לתקופות תעסוקה ממושכות הרבה יותר בחו"ל. (אשר פיצו מעל ומעבר, פיננסית ופסיכולוגית, על נזקי העבר.)

את העצבים השארתי בארץ, החיים קצרים מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה להיות צמית, או בשפה פשוטה - כלבה של המעסיק שלו, שיבושם לו. לדריש המילניאל פשוט יש סטנדרטים קצת יותר גבוהים.

גם להורים של המילניאלס. בני המזל שבהם משמרים את הסטנדרטים הישנים והטובים

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ימי מחלה אתה לא מקבל מהיום הראשון. ביום הראשון כלום, השני והשלישי 50% ורק אחר כך שכר מלא. כמעביד אני אשמח שהעובדים שלי ינצלו את ימי המחלה אחד אחד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בחברה. בכל החברות שאני עבדתי בהן בארץ ימי מחלה שולמו 100% מהיום הראשון.

כנראה היה לך וואחאד מזל ששילמו לך החל מהיום הראשון בכל החברות שעבדת בהן כי מדובר בתופעה מאוד לא נפוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לפי הידוע לי בכל עולם ההיי טק זה המצב (לא רק למפתחים, אלא לכל העובדים בכל התפקידים)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה היה לך וואחאד מזל ששילמו לך החל מהיום הראשון בכל החברות שעבדת בהן כי מדובר בתופעה מאוד לא נפוצה.

ממש לא מזמן החלפתי מקום עבודה והייתי בסבב ראיונות בכמה חברות.

יכול לומר שמההתרשמות שלי תשלום מחלה מהיום הראשון + קרן השתלמות הופך להיות סוג של נורמה ברוב החברות המכובדות וטוב שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט כי יש מעסיקים שמסתכלים על זה בצורה כזו, עובד חולה, לעיתים יום אחד או יומיים (נניח וירוס כלשהו) מה יעשה במידה ולא מקבלים מהיום הראשון? יקח שבוע-שבוע וחצי מחלה או יקח ימי חופשה במידה ויש לו או יגיע לעבודה חולה ואולי ידביק עובדים נוספים.

אצלנו בעבודה בכל שנה קלנדרית מחלה ראשונה תקבל החל מהיום הראשון, ולאחר מכן לפי חוק. כאשר יש החרגה כאשר מדובר ב״מחלה ארוכה״ שאם אני זוכר נכון מוגדרת מחלה מעל שבועיים (ואז תקבל מאה אחוז גם על שלושת הימים הראשונים ולא כמו שאומר החוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, זה יפה מאוד אבל רלוונטי רק לאירגונים גדולים.

בעסקים קטנים יותר, המצב שכל עובד מתקשר בבוקר ומתחלה ויודע שיקבל על זה תשלום מלא הוא בילתי ניסבל.

אני לדוגמא, למי שחולה מספר ימים, משלם תשלום מלא מהיום הראשון.

למי שמתקשר אלי "אני לא מרגיש טוב היום, לא אגיע" ולמחרת מגיע כרגיל, פועל כלשון החוק, אין תשלום על היום הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום עבודה הקודם שעבדתי בו קיבלנו תמיד מהיום הראשון ללא התניות... לעולם לא ניצלתי את זה וגם החבר׳ה סביבי במחלקה.

תמיד כשמישהו היה חולה זה היה לכמה ימים אבל זה מקום עבודה של בערך 120 עובדים, מתוכם 80 מהנדסים...

אז אולי זה קשור לאוכלוסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...