Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאייפוניסטים : שינויים ב - IOS13 ל - CAR PLAY

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשמדובר על מכשיר נייד מי שממש ירצה את המידע שלי או שיגנוב לי את המכשיר פיזית או שיפרוץ לענן.

כל מידע ניתן להשיג והשאלה היא רק כמה הוא אטרקטיבי וכמה מוכנים להשקיע בזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן רק חידדתי שגם עם אבטחה וטביעת אצבע והצפנה של המידע וכו' וכו' אפשר עדיין להוציא את כל המידע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין החומרה. זה לא מעניין. מה שמעניין זה איך הטלפון עובד.

אם יש שם 1GB RAM וזה טס לא אכפת לי. זה סרט שרק מי שמחזיק אנדרואיד ומבין קצת בחומרה חי בו, שיש לו מכשיר עם טונות RAM ומעבד "יותר חזק" אז התמורה לכסף שהוא שילם יותר גבוהה. בפועל מה זה משנה אם אחרי שנתיים המכשיר לא רלוונטי בגלל מחסור בעדכונים? אם אפל השקיעו את הכסף שלהם באופטימיזציות זה לא שווה כסף ללקוח? אם מחזור חיים של אייפון ממוצע הוא 5-6 שנים זה לא שווה כסף ללקוח?

תגיד לי תקנה פיקסל, פיקסל עולה כמו אייפון...

אני עם אייפון SE עוד מעט 4 שנים. ל"עגלה" הזו יש חומרה של 6S, ענתיקה, בפועל המכשיר מתפקד כמו חדש על תוכנה כמעט הכי עדכנית, והדיווחים הם שגם בזו שיצאה עכשיו המצב זהה.

לפני זה היה לי נקסוס 4 במשך 4 שנים, נהנתי ממנו מאוד, חשבתי להישאר עם אנדרואיד, אבל המכשירים התייקרו משמעותית (פיקסל) וגם המימדים תפחו. בתקציב הזה מעדיף תפוח.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקיא מספיק כנראה.

השנה בדקתי בשביל הספורט כמה הם מציעים על 6 פלוס ישן, 200$ לי זה היה נשמע כמו הרבה למכשיר בן 5.

מה שהם מציעים זה המקסימום, בפועל תקבל פחות.

אגב תמיד עדיף למכור אייפון יד 2 בישראל ולא לעשות טרייד אין בארצות הברית.

אחי גר באמריקה, עכשיו מכר את האייפון 8 שלו באמריקה תמורת 330 דולר, באפל הציעו 250 אאאל"ט. יותר שווה.

בארץ תוכל למכור מכשיר כמו שלו בסביבות 2000 שקל (יש לו את ה-256 גיגה) - משתלם אפילו יותר

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין החומרה. זה לא מעניין. מה שמעניין זה איך הטלפון עובד.

אם יש שם 1GB RAM וזה טס לא אכפת לי. זה סרט שרק מי שמחזיק אנדרואיד ומבין קצת בחומרה חי בו, שיש לו מכשיר עם טונות RAM ומעבד "יותר חזק" אז התמורה לכסף שהוא שילם יותר גבוהה. בפועל מה זה משנה אם אחרי שנתיים המכשיר לא רלוונטי בגלל מחסור בעדכונים? אם אפל השקיעו את הכסף שלהם באופטימיזציות זה לא שווה כסף ללקוח? אם מחזור חיים של אייפון ממוצע הוא 5-6 שנים זה לא שווה כסף ללקוח?

תגיד לי תקנה פיקסל, פיקסל עולה כמו אייפון...

זה שזה לא מעניין זה נכון - ולכן כתבתי במפורש שהם יודעים להוציא יותר מפחות.

אבל זה לא אומר שצריך לסלף את העובדות.

חומרתית אייפון נחות מכל אנדרואיד Flag Ship שנה שנתיים ולפעמים יותר אחורה.

אגב לא יודע איך זה היום, אבל לפני שנה ושנתיים רוב לקוחות האייפון למשל דרך AT&T לקחו חוזים שבמסגרתם הם משלמים X דולר כל חודש, ומקבלים כל 3 שנים אייפון חדש (כמובן נעול לאותה מפעילה).

ליסינג לאייפון

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי סילף? משהו במה שרשמתי לא נכון?

אתה ממשיך להזכיר את זה כאילו זו איזו מעלה.

אני רוצה שתסביר לי איך זה עוזר למשתמש אנדרואיד שהמעבד ב855 רץ בתדר שעון מהיר יותר? איך זה עוזר לו שלמכשיר שלו יש 12GB RAM?

הוא מרגיש שלא "ניצלו" אותו ומכרו לו רכיבים "ישנים"?

הוא יכול לנפנף בזה ולהגיד "לי יש יותר גדול"?

שינפנף, אחרי שנתיים הוא גם צריך לנפנף את המכשיר.

כאיש תוכנה אתה אמור לדעת כנראה טוב ממני מה שווה חומרה חזקה בלי תוכנה חכמה מאחוריה... 0.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי סילף? משהו במה שרשמתי לא נכון?

אתה ממשיך להזכיר את זה כאילו זו איזו מעלה.

זו בכלל לא הייתה תגובה אליך, זו הייתה תגובה לליביו:

המעבד מעל פי 2 מהיר יותר , גם הGPU יותר טוב , יש טעינה מהירה , יש רמקולים מעולים , יש NFC , יש חיי סוללה ארוכים יותר ... הדבר היחיד ש״אין״ זה סטיילוס. (ועל חיבור 3.5״ והרחבה - גם סמסונג ויתרו).

דווקא בתחום החומרה אפל נמצאים דיי מאחור, היתרון שלהם זה שהם תופרים חליפה מלאה, ולכן המעבד מנוצל טוב יותר, כנ"ל ה-RAM וה-GPU.

אבל אם תפרק את זה לחלקים הם באופן קונסיסטנטי חלשים יותר.

הם פשוט לגמרי יודעים להוציא יותר (ביצועים) מפחות (חומרה).

ולכתוב שהמעבד באייפונים מהיר יותר או שיש להם GPU טוב יותר זה פשוט סילוף העובדות.

משנה לך או לא, זה עניין סובייקטיבי לחלוטין.

אני רוצה שתסביר לי איך זה עוזר למשתמש אנדרואיד שהמעבד ב855 רץ בתדר שעון מהיר יותר? איך זה עוזר לו שלמכשיר שלו יש 12GB RAM?

הוא מרגיש שלא "ניצלו" אותו ומכרו לו רכיבים "ישנים"?

הוא יכול לנפנף בזה ולהגיד "לי יש יותר גדול"?

סתם לדוגמה לבצע כיווץ זיפ של אוסף קבצים - בכלל לא תלוי אם אתה מריץ על אנדרואיד או אייפון, מה שחשוב זה מעבד, זכרון ומהירות כתיבה לפלאש, או נניח הצפנה ופענוח של מידע (שזה משהו שקורה ברקע כל הזמן ואתה בכלל לא מודע אליו, כל מכשיר חדש הוא מוצפן וכל קובץ שנכתב גם הוא נכתב כבר מוצפן).

סתם לדוגמה טעינה אלחוטית, בזמן שכל טלפון שני (ובאותה קטגוריית מחיר כל טלפון) נתן בין 10 ל-15 וואט טעינה אלחוטית (ויש אפילו יותר), אפל הסתפקו ב-8 וואט (ויכול להיות שגם נשארו עם 8, לא בדקתי).

רוצה לומר שזה לא עוזר למשתמש?

עוד דוגמה, ב-G4 שהיה לי מ-2015 היה QuickCharge 2 כבר, לא באייפון המקביל (6S Plus) ולא בזה שאחריו (7 Plus) הייתה טעינה מהירה, רק ב-8 שהגיע שנתיים אחרי הטעינה המהירה לאנדרואיד.

עכשיו מילא אם לא הייתה טעינה מהירה ב-G4 בו הסוללה מתחלפת וגם קיבלת סוללה שנייה עם הטלפון.

באייפון גם הסוללה לא מתחלפת וגם נטענת לאט יותר.

שינפנף, אחרי שנתיים הוא גם צריך לנפנף את המכשיר.

כאיש תוכנה אתה אמור לדעת כנראה טוב ממני מה שווה חומרה חזקה בלי תוכנה חכמה מאחוריה... 0.

אין קשר, לפיצ'רים יש עלות מבחינת זמן ריצה, ולאנדרואיד יש פשוט הרבה יותר פיצ'רים (שוב, עובדה, כנראה ש-80% מהם לא שימושיים ל-80% מהאנשים), שזה מה לעשות, כבד יותר.

גם ליכולת של אנדרואיד להתאים לפלטפורמות שונות מצ'יפסט של קוואלקום סנאפדראגון 855+ בקצה אחד ועד MediaTek מסכן מהצד השני, זה עולה בזמן ריצה, כלומר אתה משלם בזמן הריצה שלך על היכולת שלך לקנות מגוון של אנדרואידים במגוון מחירים ויכולות קיסטום מגוונות, יצרנים שבוחרים לשלב SD Card Slot וכאלה שלא, כאלה שבוחרים במצלמה אחת, שתיים או 3, מצלמות סלפי כנ"ל, ואני לא מדבר על הטווח של אותה חומרה, ממודול מצלמה של סמסונג ועד מודול של צ'י ני האו כלשהו.

כל התוכנה שצריכה לתמוך בכל הדבר הזה כמובן כבדה יותר מתוכנה שעובדת מול צ'יפסט ספציפי, עם כמות RAM ספציפית, עם מודולי מצלמות ספציפיים וכו' הרבה יותר קל לתפור תוכנה מהירה יותר כשאתה יודע בוודאות של 100% בדיוק מה תהיה החומרה שלך.

אני ממש לא משתמש ממוצע, ובכל זאת עד לפני שנה החזקתי G4, מעל ל-3 שנים, כנ"ל אצל אשתי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע שאפל אוספת עליך לא שייך לך, למרות שאתה חושב אחרת.

אולי ההבדל העיקרי זה מי אוסף עליך מידע, באייפון כל אפליקציה יכולה לאסוף מה שעובר אצלה, ואפל יכולה לאסוף הכל כולל מה שעובר באפליקציות עצמן.

אצל גוגל - כנ"ל, אבל גוגל לא אוספת מידע שעובר באפליקציות אחרות, זה לא השיטה שלהם, השיטה שלהם זה פשוט להציע לך אפליקציה או שירות טוב יותר, וזה עובד.

מאלה שקונים אנדרואיד 99% לא מתקינים אפליקציות מחוץ ל-PlayStore, ו-99.99% לא מחליפים רום שלא דרך עדכון דרך מערכת ההפעלה.

והגישה החשובה מוגבלת עוד יותר, לא רק ברשימת ההרשאות שנמצאת במניפסט אלא Runtime Permission.

ב-Mid Range אין בכלל תחרות, אפל לא קיימים שם, אפל קיימים בשלושה שווקים, High Range, Super High Range ויד שנייה.

הם לא נמצאים ב-Mid-High, לא ב-Mid, לא ב-Mid-Low ולא ב-Low.

ומי שקונה אנדרואיד ב-High Range קונה אותו כי הוא בד"כ מקבל יותר מהמכשיר שלו, ולרוב במחיר נמוך יותר.

מי שקונה Super High Range אני לא מבין אותו, כמו אלה שקונים טלפונים של Vertu (לשמחתנו זה לא ממש קיים בישראל).

דווקא בתחום החומרה אפל נמצאים דיי מאחור, היתרון שלהם זה שהם תופרים חליפה מלאה, ולכן המעבד מנוצל טוב יותר, כנ"ל ה-RAM וה-GPU.

אבל אם תפרק את זה לחלקים הם באופן קונסיסטנטי חלשים יותר.

הם פשוט לגמרי יודעים להוציא יותר (ביצועים) מפחות (חומרה).

אמיתי - אם אבטחה ופרטיות חשובים לך (ואני מכיר כמה כאלה), לך על Nokia 105.

ואם באמת חשוב למישהו להוציא את המידע שיש על הטלפון שלך (שנעול חתום מוצפן וסגור בכספת) - הוא יעשה את זה, מידיעה.

חשבתי שאחרי סאגת סן-ברנרדינו זה ברור.

זה קרה "קצת" לפני 8, אבל בהדרגתיות.

ולאנשים שלא מבינים מאוד קשה להתקין אפליקציות ממקורות מפוקפקים, ועל רמת הבלתי אפשרי להתקין רומים.

אכן יש פחות 0 days לאנדרואיד נקי, מהסיבה הפשוטה - הוא נקי.

אם כבר אז נכון להשוות סמסונג לאפל, כי שניהם לוקחים קרנל של לינוקס, (במקרה של סמסונג לוקחים את האנדרואיד שמכיל את הקרנל) ועליו מלבישים דברים.

חולשות לרוב נמצאות (בטח היום) בהלבשות, לא בקרנל.

מצד שני אני לא מכיר היום שום טלפון שאין לו שום חולשה, ואני מכיר טלפונים.

וזה מה שעושה מי שלא רוצה שיעשו לו אפי נווה

כמעט סעיף לסעיף פה לא נכון ...

1. לגבי הפרטיות: קודם כל אפל לא אוספים מידע ולא מקטלגים אותו פר משתמש. וגם המידע שכל אפליקציה מקבלת הוא הרבה יותר מצומצם (לדוגמא תבדוק בAPI מה אתה מקבל על קבלה מגוגל פליי לגבי המשתמש)

בנוסף - כל אפליקציה רצה בסנדבוקס ואין לה עשירית מהגישה למידע של הפלאפון שיש באנדרואיד.

זה מגובה בתנאי שימוש ובמחקרים שחברות עושות בתחומי אבטחת מידע.

2. לגבי החומרה של אפל - יש לך אי הבנה קריטית לגבי מספרים וביצועים.

אין קשר בין מספר הליבות והMHZ לבין הביצועים ... כמה שזה נשמע מוזר.

כל בנצ׳מארק בשוק בערך מראה שאפילו הXS של שנה שעברה יותר מהיר מכל שבב אנדרואיד בשוק.

זה ל א קשור לתוכנה - כי זה רץ בקוד C++

זה אפילו לא קשור לניהול זיכרון (שגם שם - כדאי לך לקרא על הפרש ביצועים בין ARC לבין Garbage collector - שמסביר גם על מהירות וגם על יעילות בשימוש)

הם בערך שנתיים לפני שאר השוק בתחום הזה - עם מעבדים שעושים משמעותית יותר בפחות TDP (שזו גם הסיבה שצריך פחות סוללה)

אשמח לראות Benchmark אחד שאומר אחרת על פלאפונים של אפל מהשנים האחרונות.

אי אפשר להוציא תוצאות חישוביות יותר מהירות ממעבד יותר חלש.

בטח לא פי 2 יותר מהירות.

בRendering אולי אפשר להתווכח על אופטימיזציות - אבל רק אם הארכיטקטורה שונה - והיא לא.

3. הקרנל של אפל נקרא Darwin , הוא קוד פתוח והוא Unix.

סורי חבר, אני לא יודע מה הרקע שלך - אבל פשוט רוב מה שכתבת בחלק הטכני - של אבטחה וחומרה - פשוט לא נכון בחלק של העובדות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט סעיף לסעיף פה לא נכון ...

1. לגבי הפרטיות: קודם כל אפל לא אוספים מידע ולא מקטלגים אותו פר משתמש. וגם המידע שכל אפליקציה מקבלת הוא הרבה יותר מצומצם (לדוגמא תבדוק בAPI מה אתה מקבל על קבלה מגוגל פליי לגבי המשתמש)

בנוסף - כל אפליקציה רצה בסנדבוקס ואין לה עשירית מהגישה למידע של הפלאפון שיש באנדרואיד.

זה מגובה בתנאי שימוש ובמחקרים שחברות עושות בתחומי אבטחת מידע.

נדמה לך שלא אוספים עליך מידע, ומה שכתבת לא סותר את מה שכתבתי - אולי ההבדל העיקרי הוא מי אוסף את המידע.

2. לגבי החומרה של אפל - יש לך אי הבנה קריטית לגבי מספרים וביצועים.

אין קשר בין מספר הליבות והMHZ לבין הביצועים ... כמה שזה נשמע מוזר.

כל בנצ׳מארק בשוק בערך מראה שאפילו הXS של שנה שעברה יותר מהיר מכל שבב אנדרואיד בשוק.

זה ל א קשור לתוכנה - כי זה רץ בקוד C++

זה אפילו לא קשור לניהול זיכרון (שגם שם - כדאי לך לקרא על הפרש ביצועים בין ARC לבין Garbage collector - שמסביר גם על מהירות וגם על יעילות בשימוש)

הם בערך שנתיים לפני שאר השוק בתחום הזה - עם מעבדים שעושים משמעותית יותר בפחות TDP (שזו גם הסיבה שצריך פחות סוללה)

אשמח לראות Benchmark אחד שאומר אחרת על פלאפונים של אפל מהשנים האחרונות.

בטח שיש קשר למספר הליבות, לא סתם כתבתי על תהליכים של זיפ או הצפנה ופענוח, הם כאלה שרצים ב-Services ברקע.

ככל שיש לך יותר ליבות אתה יכול להריץ בו זמנית יותר תהליכים כאלה ואחרים.

וכמובן שיותר RAM אומר יותר מהירות, אין דרך לברוח מזה.

אין למיטב ידיעתי שום בנצ'מרק היום שמנטרל את משתנה מערכת ההפעלה.

אז אין שום בנצ'מרק שבודק רק את החומרה.

אי אפשר להוציא תוצאות חישוביות יותר מהירות ממעבד יותר חלש.

בטח לא פי 2 יותר מהירות.

בRendering אולי אפשר להתווכח על אופטימיזציות - אבל רק אם הארכיטקטורה שונה - והיא לא.

על מה אתה מדבר? למעבדים יש היום 2 עמודי התפתחות:

אופטימיזציות - כבר מעל 2 עשורים מאז MMX

ריבוי נימים וליבות - מאז HT

אם זה לא היה המצב היינו עם מעבדי 10GHz ב-PC.

סורי חבר, אני לא יודע מה הרקע שלך - אבל פשוט רוב מה שכתבת בחלק הטכני - של אבטחה וחומרה - פשוט לא נכון בחלק של העובדות.

זה שזה לא מתאים לאג'נדה שלך לא אומר שזה לא נכון.

https://browser.geekbench.com/mobile-benchmarks

סילוף עובדות ... קווים לדמותו

זה בדיוק מה שכתבתי, אפל מצליחים להוציא יותר מחומרה חלשה יותר.

אם אתה עדיין חושב שהבנצ'מרקים האלה סותרים את מה שכתבתי אתה לא יודע איך עושים בנצ'מרקים.

רמז עבה - מתחילים ממצב שבו יש משתנה אחד

עד אז 8 ליבות זה חזק יותר מ-6 ליבות (בטח במערכות הפעלה מודרניות שמשתמשים בעשרות Services ומאות נימים) ו-12GB RAM זה חזק מ-4GB RAM.

בוא תתווכח עם זה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, זה האינטרנט. זה בדיוק המקום לציניות :lol:

וזה שהוא לא נתמך בישראל בעיקר מעיד על ישראל ופחות על כל דבר אחר.

ולגבי ה"לעבוד קשה" - היי, אני מעדיף לעבוד קשה ולעשות, מאשר לקבל תכתיבים מלכתחילה.

זה מעיד בעיקר על גוגל.

אני מבין שכבודו רווק/גרוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין למיטב ידיעתי שום בנצ'מרק היום שמנטרל את משתנה מערכת ההפעלה.

אז אין שום בנצ'מרק שבודק רק את החומרה.

זה בדיוק מה שכתבתי, אפל מצליחים להוציא יותר מחומרה חלשה יותר.

אם אתה עדיין חושב שהבנצ'מרקים האלה סותרים את מה שכתבתי אתה לא יודע איך עושים בנצ'מרקים.

רמז עבה - מתחילים ממצב שבו יש משתנה אחד

עד אז 8 ליבות זה חזק יותר מ-6 ליבות (בטח במערכות הפעלה מודרניות שמשתמשים בעשרות Services ומאות נימים) ו-12GB RAM זה חזק מ-4GB RAM.

בוא תתווכח עם זה

אם תקודד FFMPEG שמקומפל למערכת הפעלה הספציפית - האם אתה חושב שיהיה הבדל אם אתה מריץ אותו עם אותו קומפיילר בין מערכות הפעלה שונות - בהנחה שהוא מקבל את כל הכח עיבוד של המכשיר?

אנחנו מסכימים שבשתי המקרים מדובר בקרנל יוניקס או לינוקס והקוד בנצ׳מארק עצמו הוא חישובים מתמטים זהים וכתובים בשני המקרים בקוד c++ שרץ בנייטיב (NDK באנדרואיד , לא דרך JVM ובנייטיב בiOS) ?

כי אם אתה לא מוכן לקבל אף בנצ׳מארק בגלל המערכות הפעלה כנראה באמת לא נתקרב לשום סוג של דיון רלוונטי.

(נעזוב את זה שעכשיו זה 6 ליבות שרץ בתדר גבוהה ב50 אחוז מה8 ליבות באנדרואיד... סימטריות או לא סימטריות - ההבדל / גדל אפילו פר ליבה)

ולגבי הכמות ראם - היא כמעט לא רלוונטית הרי בהפרשים האלו במובייל ובנוסף כמו שציינתי - תקרא על ההבדלים בין ARC לבין Garbage collector - אבל לשם הכיף אני אכתוב לך קצת על זה:

בARC שמשתמש בReference counting ולא במפות - הזיכרון מתפנה ״בחינם״ כל Runcycle - בעוד במערכות מבוססות Garbage collection ומפות Reference - הוא רץ בעלות זמן עיבוד כל x cycles או שמפתחים צריכים בצורה ידנית להכריח אותו לעצור הכל ולרוץ.

זה יוצר מצב שמבוזבז הרבה כח עיבוד או הרבה זיכרון - או שניהם ביחד.

(לRC יש חסרונות משלו שמטופלים הרבה ברמת הקומפיילר ובקצת Dev education - לדוגמא תקרא על Retain cycles)

אל זה תוסיף גם ניהול הרבה יותר אגרסיבי של הLifecycle של אפליקציות וכמה הן נשארות ברקע , מתי ולמה ותבין שה12 ג׳יגה האלו - מעניינים אולי בBoot ראשוני.

ולגבי הפרטיות - בא - שים לינקים עם הוכחות - מי אוסף - מה אפל עושים עם המידע? מה המוצרי פרסום , הכנסה או אנליטיקה של אפל ?

ולגבי ההבדלי ארכיטקטורה דיברתי על GPU שההשפעה שם על Rendering וזה מה שנמדד שונה. אבל בין החברות הם מינורים

במובייל - שתי המובילים משתמשים בArm64 כמעט זהות.

זה לא מה מתאים לי לאג׳נדה או מה לא - זה פשוט ידע מניסיון של עבודה עם זה של שנים לעומק.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תת פורום סינית למתקדמים בשבילכם?

מה אכפת לי אם יש מעבד עם7358 ליבות או גמד שחושב ממש מהר?

אם המכשיר רץ חלק ביישומים שאני צריך אז הוא מספיק חזק ואם לא אז לא ומעניין לי את האשך השמאלי אם זה בגלל המעבד, הזיכרון, הקרנל או כל קללה אחרת שזרקתם שם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקודד FFMPEG שמקומפל למערכת הפעלה הספציפית - האם אתה חושב שיהיה הבדל אם אתה מריץ אותו עם אותו קומפיילר בין מערכות הפעלה שונות - בהנחה שהוא מקבל את כל הכח עיבוד של המכשיר?

כמובן שיהיה, קח מצב אפילו יותר פשוט, אותו PC, אותו קוד C++ מקומפל עם אותו קומפיילר לWin10 או ללינוקס, תקבל את אותם ביצועים?

אנחנו מסכימים שבשתי המקרים מדובר בקרנל יוניקס או לינוקס והקוד בנצ׳מארק עצמו הוא חישובים מתמטים זהים וכתובים בשני המקרים בקוד c++ שרץ בנייטיב (NDK באנדרואיד , לא דרך JVM ובנייטיב בiOS) ?

כי אם אתה לא מוכן לקבל אף בנצ׳מארק בגלל המערכות הפעלה כנראה באמת לא נתקרב לשום סוג של דיון רלוונטי.

א. ה-NDK עצמו מהווה שכבת גישה נוספת למערכת ההפעלה, מה שמהווה בעצמו עוד משתנה.

ב. ה-Android Java SDK מכיוון שלא מממש את הרוב בעצמו אלא משתמש ב-NDK מתחת מוסיף עוד שתי שכבות (JVM ו-SDK) נוסף על ה-NDK.

ג. ברור שאני לא מוכן לקבל בנצ'מרק בגלל ההבדל במערכות ההפעלה לצורך ה"הוכחה" שאתה רוצה לייצר.

ד. לגבי ביצועים ברמת מערכת הפעלה כבר כתבתי קודם, שלמרות החומרה החלשה יותר האפלים מוציאים ביצועים טובים יותר. לכן אני לא מבין מה אתה מנסה להוכיח עם הבנצ'מרק הזה - את מה שאני טוען?

ה. אם כבר מדברים אז יש קוד דיי דומה (לא זהה כמובן) שרץ ברמת ה-Recovery/DFU באפל וברמת ה-ODIN Recovery בסמסונג, כולל שימוש בנימים תהליכים וכוח עיבוד מתמטי. זה לא משהו שנועד לבנצ'מרק והוא גם לא נחלת הכלל, אבל בהחלט יש ביצועים יפים יותר ב-S10/S10 Plus לעומת ה-XS/XS Max.

(נעזוב את זה שעכשיו זה 6 ליבות שרץ בתדר גבוהה ב50 אחוז מה8 ליבות באנדרואיד... סימטריות או לא סימטריות - ההבדל / גדל אפילו פר ליבה)

iPhone 11 Pro Max: 2x 2.65GHz, 4x1.8GHz

S10 5G: 2x2.73GHz, 2x2.31GHz, 4x1.95GHz

Note10+: 2x2.73GHz, 2x.2.4GHz, 4x1.9GHz

לא שיש טעם להשוות סתם ככה תדרים בין מעבדים שונים, אבל התדר ממש לא גבוה ב-50%, למעשה התדר במכשיר דגל אנדרואידי גבוה יותר מהתדר במכשיר דגל אייפוני, אבל שוב זה לא רלוונטי.

ולגבי הכמות ראם - היא כמעט לא רלוונטית הרי בהפרשים האלו במובייל ובנוסף כמו שציינתי - תקרא על ההבדלים בין ARC לבין Garbage collector - אבל לשם הכיף אני אכתוב לך קצת על זה:

בARC שמשתמש בReference counting ולא במפות - הזיכרון מתפנה ״בחינם״ כל Runcycle - בעוד במערכות מבוססות Garbage collection ומפות Reference - הוא רץ בעלות זמן עיבוד כל x cycles או שמפתחים צריכים בצורה ידנית להכריח אותו לעצור הכל ולרוץ.

זה יוצר מצב שמבוזבז הרבה כח עיבוד או הרבה זיכרון - או שניהם ביחד.

(לRC יש חסרונות משלו שמטופלים הרבה ברמת הקומפיילר ובקצת Dev education - לדוגמא תקרא על Retain cycles)

לא רלוונטי, יותר RAM אומר שאתה יכול להחזיק יותר דברים ב-RAM בו זמנית, ואם אתה חושב ש-4GB (כולל למערכת ההפעלה עצמה וה-Services שלה) זה יותר ממספיק אין לך מושג על מה אתה מדבר.

אתה פשוט מניח ש-4GB זה מספיק ולא תגיע ל-Paging, אבל זה פשוט לא נכון, בטח אם מדברים על חישובים אגרסיביים, על כתיבה מוצפנת ל-Flash (שלוקחת יותר זמן, ולכן כל תהליך כתיבה יושב ב-RAM ומחכה ל-Core שיתפנה ויצפין אותו ולאחר מכן ל-Flash Controller שיתפנה כדי לכתוב אותו), על משחקים, על גרפיקה, אפילו על צילום וידאו.

כמובן שמערכת הוליסטית תפורה כמו אייפון תצטרך פחות RAM כדי לבצע את אותה עבודה, אבל לא חצי ולא שליש RAM (כלומר 4GB מול 8GB או 12GB) - אפילו עם ARC במקום GC (ולא שאני חסיד GC כן? אני איש C++ בכל איבריי, GC מבחינתי זה פלסטר על מפתח גרוע).

אל זה תוסיף גם ניהול הרבה יותר אגרסיבי של הLifecycle של אפליקציות וכמה הן נשארות ברקע , מתי ולמה ותבין שה12 ג׳יגה האלו - מעניינים אולי בBoot ראשוני.

זה נולד מנסיון להימנע כמה שאפשר מ-Paging (לגיטימי לגמרי), ומהעובדה ש-RAM זה משאב מוגבל (גם כשיש 12GB).

אבל זה מוליד בעיות אחרות.

זה במיקרוקוסמוס ההבדלים בין המערכות, אנדרואיד תמנע מלהעיף אפליקציות שרצות ברקע כל עוד ניתן, לכל היותר היא תקפיץ לך נוטיפיקציה שאפליקציה מסוימת רצה ברקע עם הצעה לסגור אותה.

ולגבי הפרטיות - בא - שים לינקים עם הוכחות - מי אוסף - מה אפל עושים עם המידע? מה המוצרי פרסום , הכנסה או אנליטיקה של אפל ?

יש דברים שאני לא יכול לחשוף, אני לא יודע מה המוצרי פרסום או אנליטיקה, ייתכן שאין כאלה, אני יודע שה-iOS אוסף מידע ושולח החוצה, מה קורה איתו משם אין לי מושג, אין לי מושג מה קורה בענן של אפל, אני יודע מה קורה על המכשיר.

ולגבי ההבדלי ארכיטקטורה דיברתי על GPU שההשפעה שם על Rendering וזה מה שנמדד שונה. אבל בין החברות הם מינורים

במובייל - שתי המובילים משתמשים בArm64 כמעט זהות.

זה לא מה מתאים לי לאג׳נדה או מה לא - זה פשוט ידע מניסיון של עבודה עם זה של שנים לעומק.

לא נכנס ל-GPU כי שם זה אמ-אמא של עולם האופטימיזציות, RTX למשל הבאזז וורד של השנה.

כמו שלא טענתי שפר-ליבה לדוגמה S10 יהיה חזק יותר מאייפון.

אין תת פורום סינית למתקדמים בשבילכם?

מה אכפת לי אם יש מעבד עם7358 ליבות או גמד שחושב ממש מהר?

אם המכשיר רץ חלק ביישומים שאני צריך אז הוא מספיק חזק ואם לא אז לא ומעניין לי את האשך השמאלי אם זה בגלל המעבד, הזיכרון, הקרנל או כל קללה אחרת שזרקתם שם.

עוד לא פתחו, תדחוף את זה במעלה השרשרת.

ולגמרי לא אמור להיות לך אכפת, אם הביצועים מספקים אותך זה הבנצ'מרק האולטימטיבי.

זה לא אומר שקיבלת חומרה יותר מתקדמת, או תוכנה יותר מתקדמת, או תפירה של התוכנה היטב לחומרה, או אופטימיזציות מדהימות, זה פשוט לא משנה לך כל עוד הביצועים מספקים אותך ועונים על הדרישות שלך.

בהקבלה זה כמו שתשאל אם אתה נוסע בפקק ב-10 קמ"ש, והסוזוקי אלטו מספקת אותך, האם תרגיש הבדל אם תסע ברכבת?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...