Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאייפוניסטים : שינויים ב - IOS13 ל - CAR PLAY

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וזו כנראה הנקודה אותה משתמשי אייפון מסורים לא מבינים, כי הם חושבים כנראה שאנדרואיד זה עדיין ילדים מחוצ'קנים בני 16 שכותבים שורות קוד כדי שיהיה אפשר להפעיל את הפנס של הטלפון או לקבל הודעות בעברית.

ההבדל הוא שבאנדרואיד יש לך את האפשרות לשנות/להוסיף/לעצב דברים בלי הרבה מאמץ, ובאייפון לא. זה הכל.

זה לא הכל.

הSandboxing וההבדל בין ״למי שייך המידע״ וכמה חופש יש לכל אפליקציה לעשות מה שבא לך (וכמות הנזק / חוסר פרטיות שזה מביא) - הוא עצום.

כל ה״לשנות / לעצב״ זה נחמד - אבל יש לזה מחירים עצומים שאנשים לא מבינים באמת. (כן ... בטח שזה רעיון טוב לתת לאפליקציות גישה לכל הטלפון , כן בטח שזה רעיון מעולה להתקין רום ואפליקציות לא חתומים מהאינטרנט ועוד הרבה שטויות).

(יש לי את שניהם במקביל מאז 2008-9 בערך , 9 שנים אחרונות אני מפתח למובייל ולפני זה 6 שנים עסקתי באבטחת מידע בצורה כזו או אחרת - אני רחוק מלא לדעת , לחזור על מנטרות או לנחש)

ובינינו - בא נשים את זה על השולחן - הרוב קונים אנדרואיד כי הם לא קונים Flagship ואז הפלאפונים ה ר ב ה יותר זולים.

והמיעוט שכן קונה טלפונים שעולים כמו אייפון - זה לא פחות בגלל פוזת ה״אני מבין ואני אעשה עם הפלאפון מה שבא לי״

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

והמיעוט שכן קונה טלפונים שעולים כמו אייפון - זה לא פחות בגלל פוזת ה״אני מבין ואני אעשה עם הפלאפון מה שבא לי״

לא זה לא.

אני קונה אנדרואיד כי כסף שלי קונה יותר חומרה באותו מחיר. קח לדוגמא את הנוט 9 שלי. במחיר של אייפון באותה תקופה קיבלתי אטימות למים, חיבור 3.5, אפשרות להרחיב זיכרון, שבב NFC, סטיילוס, מצלמה מעולה, מסך ענק, טעינה אלחלוטית, טעינה מהירה, רמקולים מעולים, מסך AMOLED מדהים, עיצוב סופר מודרני ובטח עוד כמה פיצ'רים שאני לא זוכר כרגע.

בעיה עם אפל שמאז שג'ובס נפטר ופריק יעילות ומיקסום רווחים טים קוק תפס את המושכות החברה הפכה מחברה יוצרת טרנדים לחברה נגררת אחר טרנדים. מחברה שיוצרת עיצובים מדהימים לחברה שממחזרת את אותם עיצובים שנה אחר שנה אחר שנה עד שהמכשירים שלהם נראים הכי מיושנים בשוק ואז הם מייצרים מכשיר "מהפכני" שבמקרה הטוב סוגר פערים.

קח לדוגמא את האייפון 11. אפל עוד הפעם שילבו את ה-Notch המזעזע הזה בעיצוב של המכשיר בזמן שכל החברות אפילו הסיניות כבר נטשו את הטרנד הזה והצליחו להמציא פטנטים אחרים לשילוב מצלמה קדמית במכשיר בלי ה-Notch. אפילו המעצב הראשי שלהם ג'וני אייב התפטר מרוב תסכול.

היתרון היחיד שאני רואה אצל אפל זה עדכונים שוטפים ומערכת הפעלה שהיא קצת יותר מלוטשת בהשוואה לאנדרואיד, אבל הפערים היום לא דרסטיים כמו בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה לא.

אני קונה אנדרואיד כי כסף שלי קונה יותר חומרה באותו מחיר. קח לדוגמא את הנוט 9 שלי. במחיר של אייפון באותה תקופה קיבלתי אטימות למים, חיבור 3.5, אפשרות להרחיב זיכרון, שבב NFC, סטיילוס, מצלמה מעולה, מסך ענק, טעינה אלחלוטית, טעינה מהירה, רמקולים מעולים, מסך AMOLED מדהים, עיצוב סופר מודרני ובטח עוד כמה פיצ'רים שאני לא זוכר כרגע.

בעיה עם אפל שמאז שג'ובס נפטר ופריק יעילות ומיקסום רווחים טים קוק תפס את המושכות החברה הפכה מחברה יוצרת טרנדים לחברה נגררת אחר טרנדים. מחברה שיוצרת עיצובים מדהימים לחברה שממחזרת את אותם עיצובים שנה אחר שנה אחר שנה עד שהמכשירים שלהם נראים הכי מיושנים בשוק ואז הם מייצרים מכשיר "מהפכני" שבמקרה הטוב סוגר פערים.

קח לדוגמא את האייפון 11. אפל עוד הפעם שילבו את ה-Notch המזעזע הזה בעיצוב של המכשיר בזמן שכל החברות אפילו הסיניות כבר נטשו את הטרנד הזה והצליחו להמציא פטנטים אחרים לשילוב מצלמה קדמית במכשיר בלי ה-Notch. אפילו המעצב הראשי שלהם ג'וני אייב התפטר מרוב תסכול.

היתרון היחיד שאני רואה אצל אפל זה עדכונים שוטפים ומערכת הפעלה שהיא קצת יותר מלוטשת בהשוואה לאנדרואיד, אבל הפערים היום לא דרסטיים כמו בעבר.

והיום ?

המסך יותר טוב , המצלמות יותר טובות (תעיף מבט בDxo בכתבה הראשונה שהם משווים) , האטימות מים כבר שם (והיתה גם אז לדעתי אבל נשים בצד) , המעבד מעל פי 2 מהיר יותר , גם הGPU יותר טוב , יש טעינה מהירה , יש רמקולים מעולים , יש NFC , יש חיי סוללה ארוכים יותר ... הדבר היחיד ש״אין״ זה סטיילוס. (ועל חיבור 3.5״ והרחבה - גם סמסונג ויתרו).

והNotch ? נו ... כמה מכשירים יצאו אחרי האייפון עם הנוטצ׳ כולל תמיכה רשמית של אנדרואיד בזה?

לגבי ג׳וני - יש סברות קצת שונות , אבל זו תיאוריה נחמדה. דווקא הרבה מהשיפורים האחרונים שלא תחתיו לדעתי עשו רק טוב לחברה.

ועדיין לא התייחסת לכל עניין האבטחה והפרטיות - שמבחינתי - הוא לגמרי בטופ של הטופ של העניינים (רק לא ממזמן ראינו דוגמא באפליקצית סריקת מסמכים - וזה עוד מה שאנחנו יודעים וזו אפליקציה שהגיע אשכרה לplay store ...)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הכל.

הSandboxing וההבדל בין ״למי שייך המידע״ וכמה חופש יש לכל אפליקציה לעשות מה שבא לך (וכמות הנזק / חוסר פרטיות שזה מביא) - הוא עצום.

כל ה״לשנות / לעצב״ זה נחמד - אבל יש לזה מחירים עצומים שאנשים לא מבינים באמת. (כן ... בטח שזה רעיון טוב לתת לאפליקציות גישה לכל הטלפון , כן בטח שזה רעיון מעולה להתקין רום ואפליקציות לא חתומים מהאינטרנט ועוד הרבה שטויות).

(יש לי את שניהם במקביל מאז 2008-9 בערך , 9 שנים אחרונות אני מפתח למובייל ולפני זה 6 שנים עסקתי באבטחת מידע בצורה כזו או אחרת - אני רחוק מלא לדעת , לחזור על מנטרות או לנחש)

ובינינו - בא נשים את זה על השולחן - הרוב קונים אנדרואיד כי הם לא קונים Flagship ואז הפלאפונים ה ר ב ה יותר זולים.

באנראויד 10 מצב הפרטיות השתפר במקצת?

נאלצתי לעבור מווינדוס מובייל ז"ל וזה נראה שהשליטה בהגדרות הרשאות ותדירות העדכוני אבטחה (אפילו היום) גרועים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז 8 שהם עברו למודל של iOS המצב של ההרשאות רק בזמן הגישה לAPIים מסוימים השתפר מאוד (הרבה יותר קל להבין מה האפליקציה עושה ומתי) - אבל הארכיטקטורה השונה + כמה שקל לאנשים לא להבין ולהתקין אפליקציות ממקורות מפוקפקים , רומים והליך Review על גבול הלא קיים (פעם הוא לא היה קיים בכלל) - עדיין משאירים אותה מערכת הרבה יותר פגיעה ועם הרבה יותר זבל.

(והם ממשיכים להשתפר - לדוגמא העובדה שאנשים לא אוהבים כמו שאין יותר אפליקציות הקלטות שיחות - אבל מצד שני - זה אומר שאפליקציות לא יכולות לגשת יותר לשיחות עם או בלי שתדעו... שזה בסולם שלי - קצת יותר חשוב...)

העדכוני אבטחה עצמם (כל עוד אתה עם פלאפון של גוגל ומקבל מהם עדכונים שוטפים) - הם דווקא אחלה (ויש שיאמרו שיש להם פחות zero days אפילו מiOS)- הבעיה היא בכח שיש לאפליקציות + היכולת להתקין זבל.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום ?

המסך יותר טוב , המצלמות יותר טובות (תעיף מבט בDxo בכתבה הראשונה שהם משווים) , האטימות מים כבר שם (והיתה גם אז לדעתי אבל נשים בצד) , המעבד מעל פי 2 מהיר יותר , גם הGPU יותר טוב , יש טעינה מהירה , יש רמקולים מעולים , יש NFC , יש חיי סוללה ארוכים יותר ... הדבר היחיד ש״אין״ זה סטיילוס. (ועל חיבור 3.5״ והרחבה - גם סמסונג ויתרו).

והNotch ? נו ... כמה מכשירים יצאו אחרי האייפון עם הנוטצ׳ כולל תמיכה רשמית של אנדרואיד בזה?

לגבי ג׳וני - יש סברות קצת שונות , אבל זו תיאוריה נחמדה. דווקא הרבה מהשיפורים האחרונים שלא תחתיו לדעתי עשו רק טוב לחברה.

ועדיין לא התייחסת לכל עניין האבטחה והפרטיות - שמבחינתי - הוא לגמרי בטופ של הטופ של העניינים (רק לא ממזמן ראינו דוגמא באפליקצית סריקת מסמכים - וזה עוד מה שאנחנו יודעים וזו אפליקציה שהגיע אשכרה לplay store ...)

עם כל הכבוד לאייפון אני לא קונה אוסף רכיבים אלא מכשיר שצריך לתת לי חווית משתמש.

לא אכפת לי איזה מעבד יש בפנים, מי ייצר את המסך ולמה אלא אם הוא עובד חלק, אם המסך נוח לעיניים ואם נוח לי איתו או לא. מכאן אני בוחר את המכשיר שעונה הכי טוב לדברים הא5לה במחיר שהכי זול (בדרך כלל קונה מכשירי דגל דור אחד אחורה בסביבות 2000 ש"ח).

לי אישית נושא הפרטיות פחות קריטי כי אני פשוט אני לא מחזיק חומר רגיש על המכשיר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומר רגיש הוא לאו דווקא הבעיה. אפשר להניח שחלק גדול מהאנשים לא מחזיקים חומרים מסווגים בטלפון או חומרים אינטימיים. אבל יש המון מידע שהמכשירים האלה יכולים לאסוף עליך שנראה לך שולי אולי, אבל כן יכול להיות לו השלכות ומישהו כן יכול רק להרוויח ממנו כסף על חשבונך במקרה הטוב או לנצל אותו לרעה במקרה הרע.

המודל של ״חינם״ תרם לנו לא מעט דברים כמו ג׳ימייל למשל, מצד שני יצרת מפלצות קוראות מחשבות שיודעות עליך יותר ממה שאתה יודע על עצמך.

מהבחינה הזו דווקא חברה שגובה יותר כסף על המכשירים שלה והפרטיות אצלה היא ערך עליון לכאורה היא חשובה לדעתי. שוב בהנחה שהיא באמת מקיימת.

רק רוצה להעלות נקודה בדיבייט הזה של אפל ואנדרואיד.

מהנסיון שלי המכשירים עם התפוח מחזיקים יותר. זה קורה גם כי הם מקבלים עדכונים לאורך זמן מאוד ארוך (אייפון 6 קיבל עד העדכון האחרון - 5 שנים), גם בגלל שמראש הם מגיעים עם חומרה חזקה וגם איכות בניה.

גם המחיר של מכשירי יד 2 של אפל משמעותית גבוה מאנדרואיד. אם אתה משקלל את הפרמטרים האלה במחיר המכשיר אייפון לא כזה יקר. סטייל מה שקורה עם מיאטה בארץ, יקר לקניה אבל לא לאחזקה.

בארהב המצב טוב אף יותר, אתה יכול לבצע עסקאות טרייד על אייפון ישן בחנויות אפל, והן לא רעות בכלל.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייל יש לך?

אפליקציות של הבנק?

כרטיס אשראי בחלק מה אפליקציות?

כל ההודעות שלך עם חברים ומשפחה?

רשתות חברתיות?

Browser מסונכרן עם הכרום השולחני שלך?

למעשה מה אתה חוב שאין לך בפלאפון? (שואל ברצינות)

ולגבי חוויה - אתה התחלת עם רשימת הפיצרים לא אני...

בקטע של חווית משתמש בתור משהו שיש לו את שניהם - אין לי ולו צל של מושג על איפה היתרון באנדרואיד... אבל נגיד.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסקאות יד שניה של אפל בינוניות האמת , החברות הסלולריות הרבה פעמים מציעות עסקאות יותר טובו

בארהב ולמכור יד שניה פרטי זה מאוד מקובל פה (מוכרים הכל ... זה עניין תרבותי)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקיא מספיק כנראה.

השנה בדקתי בשביל הספורט כמה הם מציעים על 6 פלוס ישן, 200$ לי זה היה נשמע כמו הרבה למכשיר בן 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום ?

והיום? קיבלנו יישור קו במקרה הטוב. אפס חדשנות. אפס יוזמה. אפס ניסיון לייצר טרנד חדש. מחברה יוצרת טרנדים אפל הפכה לחברה שרודפת אחרי טרנדים שממציאות חברות סיניות.

כל מי שמשתמש בטלפון חכם ו/או פעיל ברשתות חברתיות ויתר על הפרטיות שלו ממזמן. כל מי שמשתמש בשירותים של גוגל על מחשב ביתי ויתר על הפרטיות שלו. בקיצור אין היום פרטיות בין אם אתה משתמש אנדרואיד או משתמש iOS.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייל יש לך? G SUITS. אני מקבל הודעה על כל כניסה שלא מהנייד שלי ומהמחשב שךי.

אפליקציות של הבנק? לא ובדיוק מהסיבה של ביטחון

כרטיס אשראי בחלק מה אפליקציות? לא. לא מאחסן נתונים כאלה באף מכשיר.

כל ההודעות שלך עם חברים ומשפחה? שיקראו חופשי. אפילו אשתי קוראת אותם.

רשתות חברתיות? שיפרצו חופשי לפייס או לינקדאין. פרט לזה לא נמצא בשום רשת

Browser מסונכרן עם הכרום השולחני שלך? לא

למעשה מה אתה חוב שאין לך בפלאפון? (שואל ברצינות)

ולגבי חוויה - אתה התחלת עם רשימת הפיצרים לא אני...

בקטע של חווית משתמש בתור משהו שיש לו את שניהם - אין לי ולו צל של מושג על איפה היתרון באנדרואיד... אבל נגיד.

לגבי חווית משתמש זה אינדיבידואלי. לא הצלחתי להתרגל לאייפון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום? קיבלנו יישור קו במקרה הטוב. אפס חדשנות. אפס יוזמה. אפס ניסיון לייצר טרנד חדש. מחברה יוצרת טרנדים אפל הפכה לחברה שרודפת אחרי טרנדים שממציאות חברות סיניות.

כל מי שמשתמש בטלפון חכם ו/או פעיל ברשתות חברתיות ויתר על הפרטיות שלו ממזמן. כל מי שמשתמש בשירותים של גוגל על מחשב ביתי ויתר על הפרטיות שלו. בקיצור אין היום פרטיות בין אם אתה משתמש אנדרואיד או משתמש iOS.

זה כמו שתגיד על פורד שהם מביאים 0 חדשנות מאז המודל T.

אתה חושב שלעשות מהפכה בסדר גודל של הסמארפון זה משהו שקורה במחזורים של שנה-שנתיים-5 שנים? זה לא.

יכולות לעבור גם עוד 20 שנה והסמארטפון ישאר פחות או יותר אותו דבר.

סטיב ג'ובס הביא לעולם גם את המחשב האישי.

כמה זמן עבר מהמחשב האישי לסמארטפון? סדר גדול של 30 שנה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה אמור לעניין? רוצים את הכסף שלי שימצאו דרך להביא חידושים מהותיים בפרק זמן סביר.

עובדה שבתקופה של סטיב ג'ובס הם ידעו לדחוף קדימה את התעשייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הכל.

המידע שאפל אוספת עליך לא שייך לך, למרות שאתה חושב אחרת.

אולי ההבדל העיקרי זה מי אוסף עליך מידע, באייפון כל אפליקציה יכולה לאסוף מה שעובר אצלה, ואפל יכולה לאסוף הכל כולל מה שעובר באפליקציות עצמן.

אצל גוגל - כנ"ל, אבל גוגל לא אוספת מידע שעובר באפליקציות אחרות, זה לא השיטה שלהם, השיטה שלהם זה פשוט להציע לך אפליקציה או שירות טוב יותר, וזה עובד.

מאלה שקונים אנדרואיד 99% לא מתקינים אפליקציות מחוץ ל-PlayStore, ו-99.99% לא מחליפים רום שלא דרך עדכון דרך מערכת ההפעלה.

והגישה החשובה מוגבלת עוד יותר, לא רק ברשימת ההרשאות שנמצאת במניפסט אלא Runtime Permission.

ב-Mid Range אין בכלל תחרות, אפל לא קיימים שם, אפל קיימים בשלושה שווקים, High Range, Super High Range ויד שנייה.

הם לא נמצאים ב-Mid-High, לא ב-Mid, לא ב-Mid-Low ולא ב-Low.

ומי שקונה אנדרואיד ב-High Range קונה אותו כי הוא בד"כ מקבל יותר מהמכשיר שלו, ולרוב במחיר נמוך יותר.

מי שקונה Super High Range אני לא מבין אותו, כמו אלה שקונים טלפונים של Vertu (לשמחתנו זה לא ממש קיים בישראל).

המעבד מעל פי 2 מהיר יותר , גם הGPU יותר טוב , יש טעינה מהירה , יש רמקולים מעולים , יש NFC , יש חיי סוללה ארוכים יותר ... הדבר היחיד ש״אין״ זה סטיילוס. (ועל חיבור 3.5״ והרחבה - גם סמסונג ויתרו).

דווקא בתחום החומרה אפל נמצאים דיי מאחור, היתרון שלהם זה שהם תופרים חליפה מלאה, ולכן המעבד מנוצל טוב יותר, כנ"ל ה-RAM וה-GPU.

אבל אם תפרק את זה לחלקים הם באופן קונסיסטנטי חלשים יותר.

הם פשוט לגמרי יודעים להוציא יותר (ביצועים) מפחות (חומרה).

אמיתי - אם אבטחה ופרטיות חשובים לך (ואני מכיר כמה כאלה), לך על Nokia 105.

ואם באמת חשוב למישהו להוציא את המידע שיש על הטלפון שלך (שנעול חתום מוצפן וסגור בכספת) - הוא יעשה את זה, מידיעה.

חשבתי שאחרי סאגת סן-ברנרדינו זה ברור.

מאז 8 שהם עברו למודל של iOS המצב של ההרשאות רק בזמן הגישה לAPIים מסוימים השתפר מאוד (הרבה יותר קל להבין מה האפליקציה עושה ומתי) - אבל הארכיטקטורה השונה + כמה שקל לאנשים לא להבין ולהתקין אפליקציות ממקורות מפוקפקים , רומים והליך Review על גבול הלא קיים (פעם הוא לא היה קיים בכלל) - עדיין משאירים אותה מערכת הרבה יותר פגיעה ועם הרבה יותר זבל.

זה קרה "קצת" לפני 8, אבל בהדרגתיות.

ולאנשים שלא מבינים מאוד קשה להתקין אפליקציות ממקורות מפוקפקים, ועל רמת הבלתי אפשרי להתקין רומים.

העדכוני אבטחה עצמם (כל עוד אתה עם פלאפון של גוגל ומקבל מהם עדכונים שוטפים) - הם דווקא אחלה (ויש שיאמרו שיש להם פחות zero days אפילו מiOS)- הבעיה היא בכח שיש לאפליקציות + היכולת להתקין זבל.

אכן יש פחות 0 days לאנדרואיד נקי, מהסיבה הפשוטה - הוא נקי.

אם כבר אז נכון להשוות סמסונג לאפל, כי שניהם לוקחים קרנל של לינוקס, (במקרה של סמסונג לוקחים את האנדרואיד שמכיל את הקרנל) ועליו מלבישים דברים.

חולשות לרוב נמצאות (בטח היום) בהלבשות, לא בקרנל.

מצד שני אני לא מכיר היום שום טלפון שאין לו שום חולשה, ואני מכיר טלפונים.

לי אישית נושא הפרטיות פחות קריטי כי אני פשוט אני לא מחזיק חומר רגיש על המכשיר.

וזה מה שעושה מי שלא רוצה שיעשו לו אפי נווה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...