Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם מיליון שקל בעו''ש ? או אפיקי השקעה סולידים למשקיע המתחיל

Emanuel5
שימו לב! השרשור הזה בן 1057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה הזאת עלתה בשיחה עם קרוב משפחה.

כרגע הכיוון הוא קניית דירה להשקעה.

הסברתי לו שלדעתי כיוון זה פחות כדאי, ולו בגלל העובדה שקיים מס 8% על דירה שניה, תוסיפו לזה תיווך ועו''ד ויוצא מצב שבשניה שהנכס נרכש הוא רושם הפסד של מעל 10% על ההשקעה.

ואז השאלה הבאה היא, "אוקיי, אם לא דירה אז מה ?" - פה נתקעתי.

בתור אחד שסוחר בבורסה כבר מספר שנים ומכיר את הסיכונים הכרוכים בכך, מאוד קשה לי להמליץ לאדם להשקיע סכום נכבד שנצבר בעבודה קשה בשוק ההון, מצד שני אני מתעסק באספקט מאוד ספציפי ואני מניח שאיני מכיר את כל המכשירים העומדים לרשות המשקיע.

רציתי לשמוע מכם, האם ישנן אפיקיי השקעה סולידיים ובטוחים עם רקורד מוכח היודעים לייצר תשואה נורמלית בתקופה שבה הריבית אפסית, תשואה נורמלית מבחינת המשקיע תהיה כ 3%-4% שנתי, בנוסף אשמח לכיוונים קונקרטים ואם אפשר קישור מה טוב, ופחות דיונים פילוסופים.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני משקיע כבר כמה שנים בנדל"ן דרך וולת'סטון :

https://www.wealthstone.co.il/

מקבל תשואות של 8-11% (לא מובטח אבל בסיכוי גבוה מאד לקבל, הסיכון קיים כמובן אבל קטן). עד היום לא היו לי בעיות איתם, ממליץ אבל לא אחראי :)

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם סכום של מיליון - אישית - הייתי מפצל השקעות. לוקח 300-400 וקונה דירה שניה להשקעה (היתרה במשכנתא). את שאר הכסף משקיע בכמה אפיקים נפרדים. שוב, זה מה שאני הייתי עושה, לא ממליץ וכ"ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לקנות דירה שמכניסה תשואה גבוהה יותר מ 3-4%

מחולקות (לא חוקי) שותפים (חוקי)

בשני המקרים קצת יותר כאב ראש מדירה רגילה אבל קפיצה רצינית בתשואה,

בנוסף אם בנדל''ן הוא יחליט למנף את הכסף במשכנתא,

אחוזי התשואה על ההון העצמי שלו יגדלו..

בכל מקרה, בהצלחה!

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לקבל משכנתא - הכיוון כרגע הוא לקנות דירה על הנייר במחיר של כ 2 מילון, בתנאי תשלום של 20% בחתימת חוזה ו 80% באכלוס, בהינתן שהאכלוס יתבצע תוך 3 שנים שבהם הוא יחסוך עוד כנראה שהוא לא יצטרך משכנתא כלל, או לכל היותר הלוואה קטנה.

החסרון של זה בנוסף למה שהזכרתי בהודעה הראשונה הוא שבמשך 3 שנים הכסף ממשיך לשבת, יתרון הוא במחיר נמוך יותר לעומת דירה קיימת ובבעובדה שלא ידרש מימון.

יש כבר מספר נכסים מניבים בחו''ל - כאב ראש לא קטן, אינו מעוניין להוסיף עוד.

הכנסות בשקלים.

לא חובב סיכון בכלל , לא מחפש תשואות גבוהות רק למנוע שחיקה של הכסף.

על אילו סוסים אתה מדבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לקנות דירה שמכניסה תשואה גבוהה יותר מ 3-4%

מחולקות (לא חוקי) שותפים (חוקי)

בשני המקרים קצת יותר כאב ראש מדירה רגילה אבל קפיצה רצינית בתשואה,

בנוסף אם בנדל''ן הוא יחליט למנף את הכסף במשכנתא,

אחוזי התשואה על ההון העצמי שלו יגדלו..

בכל מקרה, בהצלחה!

אין מתנות חינם, תשואה גבוהה יותר = סיכון גבוה יותר, בנדל''ן תשואה כמו שהזכרת ניתן לקבל על דירות זולות באיזורים בעלי מעמד סוציו אקונומי נמוך, ובמילים אחרות ההסתברות ליפול על שוכר "בעייתי" גבוהה יותר ולכן התשואה גבוהה יותר - למשקיע הנ''ל אין שום רצון להתעסק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוסים כמו נדל"ן, אגח קונצרני, אגח מדינה, סלי מניות בתחומים שונים והצמדות למטבעות שונים, פקדונות בנקאיים, הלוואות חברתיות וכד'.

https://www.as-invest.co.il/interstedin/blackrock/ishares-%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%9C-%D7%96%D7%A8%D7%95%D7%AA/

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משקיע כבר כמה שנים בנדל"ן דרך וולת'סטון :

https://www.wealthstone.co.il/

מקבל תשואות של 8-11% (לא מובטח אבל בסיכוי גבוה מאד לקבל, הסיכון קיים כמובן אבל קטן). עד היום לא היו לי בעיות איתם, ממליץ אבל לא אחראי :)

תודה רבה על הקישור, לא הכרתי.

שני הסנט שלי:

מאז 2008 שוק הנדל''ן בזינוק ללא רסן, ולכן אני לא מתפלא שאתה עושה תשואות כאלו, ברור שכל עוד העלייה תמשיך, הקרן תמשיך לחגוג, במידה והעליה תבלם, לא מדבר על ירידת מחירים , אלא מעבר למצב יציב, הקרן כבר תכנס להפסדים (לדעתי בלבד), על כל פנים במבט ראשון, מדובר לדעתי בהשקעה ספקולטיבית שאישית הייתי נמנע ממנה, אך אשלח לו קישור על מנת שיוכל לבדוק יותר לעומק, זה עשוי כן לעניין אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלא. הקרן לא משקיעה בנדל"ן ישירות, אלא מלווה הון ליזמים בתחום של מחיר למשתכן ותמ"א 38, כמובן אחרי בדיקה מעמיקה.

הנכסים בפרוייקטים משועבדים על שם המשקיעים (כל משקיע הוא למעשה שותף בקרן).

כל קרן מפזרת את ההשקעה על מספר פרוייקטים שונים כמובן, כך שגם אם אחד או שניים נופלים - זה לא סוף העולם.

התשואה נובעת מריבית שהיזם משלם ולא מהימור על עליית מחירי הנכסים. מצב של הפסד קרן הוא לא סביר. מצב של אפס תשואה אפשרי במקרה שכל שוק הנדל"ן יירד ביותר מ-20%.

ההשקעה בקרן היא לתקופה מינימלית של 24-36 חודשים, תלוי באפיק הספציפי שבוחרים.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשואה נובעת מריבית שהיזם משלם ולא מהימור על עליית מחירי הנכסים. מצב של הפסד קרן הוא לא סביר.

אם זה כך,

על מנת שאתה תראה בסוף השנה ריבית נטו של 8-11%, הקרן חייבת לגבות 13% ריבית (לפחות) מהיזמים.

כיוון שהריבית בשוק אפסית, ריבית של 13% היא ריבית המשקפת סיכון שאינו קטן כלל וכלל.

בשוק נוסק, היזמים יכולים לעשות אינסוף טעויות ועדיין להיות מספיק רוחיים בסוף פרויקט על מנת להחזיר לקרן את ההלוואה כולל הריבית המטורפת הזאת ועדיין להשאר עם עודף. בשוק יציב זה מצב על גבול הבלתי אפשרי.

שוב, זאת רק דעתי ויכול מאוד שאני טועה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...