Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורות קסנון XENON חוקיות או לא? מספר שאלות...בנושא

gpz_mac
שימו לב! השרשור הזה בן 7034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רציתי להעלות את הנושא מפני שראיתי כבר כמה חנויות שמוכרות כאלה נורות לאופנועים

וגם ראיתי כמה אופנועים בכבישי הארץ שבהם מותקנות נורות כאלה.

1. האם אפשר לעבור טסט כאשר מותקנות נורות כאלה?

2. האם שוטר יכול לתת קנס על נורות כאלה?

3. מה ההבדל בין החיקוי למקור בנורת קסנון והאם כל מה שמוכרים לנו בחנויות האופנועים השונות הוא חיקוי או מקור. (המחירים שנתקלתי בהם 45-60 ש"ח לזוג נורות).

*לפני כמה ימים רכבתי בלילה ומאחורי נסע עוד אופנוע הסתכלתי במראה והאור הכחול שלו היה דיי מסנוור ומעצבן אז נתתי גז ונעלמתי לו.

*אבל אני חייב לציין שראיתי אופנועים עם נורות קסנון XENON זה נתן להם מראה מדליק ;) ...ואני רוצה גם.

אז תגידו לי מה אתם חושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שענית לעצמך.. אומנם אני לא מכיר את החוק, אך נורות אשר מסנוורות, לא חוקיות ולא בטיחותיות.

מה גם שסט נורות הזה 45-60 שקל הוא לפי דעתי חיקוי, לפי מה שאני הבנתי, צריך מנגנון חדש ומיוחד בשביל מנורת XENON, אשר עולה הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה רואה בחנויות לאביזרי רכב אלו חיקויים, קסנון דורש החלפה של כל מערכת התאורה ולא נורה בלבד.

ישנם נורות עם גוון לבן - כחלחל שהן חוקיות לחלוטין.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נורות "XENON" על האופנוע (הזמנתי מחו"ל).

יתרונות:

1. (לדעתי) ה- accessory הכי מגניב וזול שאפשר לשים על אופנוע בקטע של מראה.

2. הרבה יותר בולט גם ביום וגם בלילה.

3. נותן הרגשה של ראות טובה יותר בלילה.

לגבי חוקיות, אני לא בטוח, אבל לא נתקלתי בבעיות.

חסרונות:

נשרפות לעיתים קרובות יותר (כדי שיהיה סט ספייר בבית).

עקרונית, מה שקיים ברכבי יוקרה זה מערכת HID

(high intensity discharge). המערכת מותאמת לנורות עם גז קסנון בפנים והיא יקרה מאוד.

מה שאתה מתכוון זה נורות דמוי קסנון, שאני לא בטוח שיש אפילו גז קסנון בתוכן.

עדיין האפקט הוא אותו אפקט.

אין בעיה של סינוור, כי אתה יכול לרכב מאחורי חברים ולשאול אותם אם אתה מסנוור, ובמידה וכן לכוון טיפה את האלומה כלפי מטה.

תקיש high intensity discharge ב- GOOGLE ותקרא קצת.

מומלץ מאוד - נראה טוב, ובטיחותי יותר.

תוודא אם אתה צריך H4 (אותה נורה משמשת לאור גבוה ורגיל) או H7 (באופנועים עם שתי נורות, אחת לאור גבוה ואחת לאור רגיל), ואני ממליץ ללכת על 55W ולא 100W, למרות ששתיהן אמורות להיות בסדר.

לא יודע איך שמים כאן קישור, אז קבל אותו כמו שהוא (פתאום נזכרתי שכבר עניתי בעבר):

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=8&msgid=40918396

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נורות "XENON" על האופנוע (הזמנתי מחו"ל).

יתרונות:

1. (לדעתי) ה- accessory הכי מגניב וזול שאפשר לשים על אופנוע בקטע של מראה.

2. הרבה יותר בולט גם ביום וגם בלילה.

3. נותן הרגשה של ראות טובה יותר בלילה.

לגבי חוקיות, אני לא בטוח, אבל לא נתקלתי בבעיות.

חסרונות:

נשרפות לעיתים קרובות יותר (כדי שיהיה סט ספייר בבית).

עקרונית, מה שקיים ברכבי יוקרה זה מערכת HID

(high intensity discharge). המערכת מותאמת לנורות עם גז קסנון בפנים והיא יקרה מאוד.

מה שאתה מתכוון זה נורות דמוי קסנון, שאני לא בטוח שיש אפילו גז קסנון בתוכן.

עדיין האפקט הוא אותו אפקט.

אין בעיה של סינוור, כי אתה יכול לרכב מאחורי חברים ולשאול אותם אם אתה מסנוור, ובמידה וכן לכוון טיפה את האלומה כלפי מטה.

תקיש high intensity discharge ב- GOOGLE ותקרא קצת.

מומלץ מאוד - נראה טוב, ובטיחותי יותר.

תוודא אם אתה צריך H4 (אותה נורה משמשת לאור גבוה ורגיל) או H7 (באופנועים עם שתי נורות, אחת לאור גבוה ואחת לאור רגיל), ואני ממליץ ללכת על 55W ולא 100W, למרות ששתיהן אמורות להיות בסדר.

לא יודע איך שמים כאן קישור, אז קבל אותו כמו שהוא (פתאום נזכרתי שכבר עניתי בעבר):

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=8&msgid=40918396

בגלל שאתה צעיר ורק יום-יומים בפורום אז נסלח לך (אבל אתה עדין צריך לגמור פנלים וכלים).

אין לקשר הודעות לפורום תorange.gifפוז עד אישור מהנהלת הפורומים של פולגז (שנמצאת כרגע בחופשה)

לגבי מה שרשמת קבל :mm_yeah: חוץ מהקטע של ה"שריפה" לי לא היה נסיון כזה.

קישור יש מאתר הבית שלנו, פולגז מאמר שכתב הסוכן 5. "נורות דמוי "קסנון": כבר לא רק לרושם"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאתה צעיר ורק יום-יומים בפורום אז נסלח לך (אבל אתה עדין צריך לגמור פנלים וכלים).

אין לקשר הודעות לפורום תorange.gifפוז עד אישור מהנהלת הפורומים של פולגז (שנמצאת כרגע בחופשה)

לגבי מה שרשמת קבל :mm_yeah: חוץ מהקטע של ה"שריפה" לי לא היה נסיון כזה.

קישור יש מאתר הבית שלנו, פולגז מאמר שכתב הסוכן 5. "נורות דמוי "קסנון": כבר לא רק לרושם"

וואלה.

point taken :mm_yeah: ,

פשוט לאור זה שצחקו על מחיקת הודעות בתפוז עם איזכור של פולגז בפנים, לא תיארתי לעצמי שתהיה בעיה.

זכרתי שקראתי גם את המאמר בפולגז, אבל אתה יודע...חדש וכאלה. מי יודע בכלל איפה המאמרים..

אני עוד בשלב שאני לוחץ "פרסם תגובה" ועושה פרצוף של :puzzled: בתקווה שעשיתי את זה בכלל נכון.

לגבי "נשרפות": לי כבר נשרפה 1, ולחבר 2 ככה ש...

נ.ב. לא לבנות עליי לגבי פנלים, כי בקרוב יהיו לי מספיק משל עצמי לנקות.:x-mas::inlove:

ושם לפחות זה יביא לי חצי אגזוז של BOS שאני כבר שנה רוצה לקנות...(סיפור ארוך ומשעמם).

SORRY :mm_tongue

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה.

פשוט לאור זה שצחקו על מחיקת הודעות בתפוז עם איזכור של פולגז בפנים, לא תיארתי לעצמי שתהיה בעיה.

זכרתי שקראתי גם את המאמר בפולגז, אבל אתה יודע...חדש וכאלה. מי יודע בכלל איפה המאמרים..

אני עוד בשלב שאני לוחץ "פרסם תגובה" ועושה פרצוף של :puzzled: בתקווה שעשיתי את זה בכלל נכון.

נ.ב. לא לבנות עליי לגבי פנלים, כי בקרוב יהיו לי מספיק משל עצמי לנקות.:x-mas::inlove:

ושם לפחות זה יביא לי חצי אגזוז של BOS שאני כבר שנה רוצה לקנות...(סיפור ארוך ומשעמם).

קצת אוף טופיק אבל: ממליץ לך לנסות ו"לשחק" בפיטצ'רים שהפורמט

של הפורום הזה. נכון, אין הודעות נגללות ובגלל זה של תפוז מרגיש נוח יותר, אבל

יש פה ים של פיטשרים נחמדים...

(כמו למשל, סימון ליד שם המשתמש באם הוא נמצא כעת באתר, אפשרות לראות את כל ההודעות שכתב גולש דרך הכרטיס האישי שלו וכן הלאה)

תחקור, אני בטוח שתמצא שיש לפורום את היתרונות שלו..

:)

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK :mm_yeah:, תודה חברים. קראתי גם את מה שסוכן 5 רשם. החלטתי ללכת על זה ולשים קסנון באופנוע שלי.

רשום על הפנס מקדימה מוטבע בזכוכית H4 אז זה נורה אחת שעושה שתי תפקידים.

ברגע שאני ישים אני יתן חוות דעת.

רק רציתי לשאול שאלה נוספת והיא על חברה מומלצת לנורה הזו? מה יותר איכותי?

כי הבנתי שיש כאלה שנישרף להם מהר ויש כאלה שלא. אז מן הסתם אולי זה קשור לאיכות הנורה.

אז ציינו בבקשה חברה מסויימת ואם אפשר לקבל גם המלצה לחנות באZור ת"א. או באינטרנט. (אני לא יודע אם מותר לעשות פרסומת ואם זה נחשב) אבל לפחות נראה לי הוגן לרשום את החברה המייצרת של הנורה לצורך השוואה.

תודה:-)

-----עזרתם לי מאד-----> gpz_mac

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה.

לגבי הקישור לתפוז, אתה יודע שזה היה בlca_cdcase_lrg.jpg

לגבי השאר, תשאל את הכRוב אם הוא מוריד לך מטלות, אל תשחק אותה ראש קטן :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החברות הידועות שמייצרות נורות הלוגן מיצרות גם איזה גירסה של אותה נורה אבל עם איזה שהו פטנט לאור כחול יותר, זה לא קסנון. אבל אור לבן יותר נראה טוב יותר לנהגים אחרים (מצד שני יסנוור יותר לא רק אחרים אלא גם אותך) תנסה אוסרם פיליפס או הלה, יחזיקו בערך כמו נורה רגילה של אותן חברות (כי זה מה שהן) למרות כל מיני טענות של "יותר אור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לא הבנתי. אתה קנית את ה "חיקוי" הלוגן עם פילטר, וזה נתן אור בהיר יותר אבל לא עוצמה חזקה יותר? הבנתי נכון?

על מנת להתקין XENON אמיתי באופנוע שלי, מה אני צריך בדיוק ? ראיתי ברשת קיטים ב 500$ ומעלה, הם מוכרים אמיתי עם רכיה אלקטרוני נוסף. מדוע ? מה משמעות ההתקנה ?

האם התקנהת הלוגן עם הפילטר יתן אור חזר יותר או רק בהיר יותר ?

תודה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לא הבנתי. אתה קנית את ה "חיקוי" הלוגן עם פילטר, וזה נתן אור בהיר יותר אבל לא עוצמה חזקה יותר? הבנתי נכון?

על מנת להתקין XENON אמיתי באופנוע שלי, מה אני צריך בדיוק ? ראיתי ברשת קיטים ב 500$ ומעלה, הם מוכרים אמיתי עם רכיה אלקטרוני נוסף. מדוע ? מה משמעות ההתקנה ?

האם התקנהת הלוגן עם הפילטר יתן אור חזר יותר או רק בהיר יותר ?

תודה לכל העונים.

אני מחכה שמישהו יקנה כזה קיט וידווח.

תכלס, נראה לי מיותר לחלוטין.

באותו כסף אפשר לקנות דברים אחרים ובעודף - כמה נורות חיקוי שיתנו את אותו האפקט.

תרכב פעם לפני שני אופנועים מאותו דגם. אחד ללא ה"קסנונים" ואחד עם. זרוק מבט לאחור/למראה, תראה את ההבדל, ותגיד לי אם צריך יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד לקנות את החיקוי ...זה מחיר הרבה יותר מציאותי. זה נראה לי מטורף להשקיע באור קידמי 500$ ולקנות קיט מיוחד רק לזה. אלה אם יש לך חשבון בנק שמן והרבה כסף לבזבז. אז סבבה.

תחלס אני שם את הנורה כי אני תמיד מרגיש שחסר לי עוצמה קצת באור בלילה. (ולא משנה איך אני מכוון את הפנס).

כתוב בחנויות באינטרנט (שמוכרות חיקוי קסנון) שהחיקוי של הקסנון חזק ב 30 עד 40 אחוז יותר ממנורה רגילה.

וגם התלהבתי מאד מהמראה שזה נותן ...אז מהסיבות האלה אני קונה היום ושם כאלה ..אני יעדכן אתכם בהמשך.

*הבנתי שיש גם דרגות צבע. למשל לחברה מסויימת יש סופר לבן, כחול יורו וסופר כחול (שבזה האור הכחול יותר מורגש).

*נראה כמה זמן הקסנון(חיקוי) יחזיק אצלי. המנורה המקורית שיש לי בGPZ500S 2002 מאז שהוא יצא מהחנות עדיין לא נשרפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי ברשת קיטים ב 500$ ומעלה, הם מוכרים אמיתי עם רכיה אלקטרוני נוסף. מדוע ? מה משמעות ההתקנה ?

תודה לכל העונים.

נורות Xenon אמיתיות פועלות במתח ראשוני של 25,000V ואחרי חימוי המתח יורד, אך עדיין נשאר ברמות גבוהות יחסית. הרכיב הנוסף שמוכרים הוא השנאי.

בכל מקרה, זה לא ממש מספיק, בגלל שכדי לא לסנוור, נורות קסנון זקוקות לאופטיקה שונה, היינו החלפת הרפלקטור.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...