Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קבלו את מתי - השלב הבא במציאת רכב

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רעיון נחמד וביצוע נחמד גם הוא.

יש דבר אחד שמעט חסר לי בקריטריון ה"אין לך בשביל מה להתקשר אלי, עדיף לך להתייעץ עם מתי":

אין כל התייחסות (שנראית לעין) לנושא אמינות הרכב. ברכבים חדשים ניחא אבל אחד הדברים שבד"כ החברים

שמים עליו הכי הרבה דגש כשבאים להתייעץ על רכב משומש זה נושא האמינות.

באופן אישי אין לי רעיון איך ניתן לשלב את זה למערכת אוטומטית בצורה אובייקטיבית. מקווה שהדמיון שלכם פורה יותר ותמצאו דרך.

כמו בתחומים רבים אחרים, אין בישראל מידע סטטיסטי נגיש על אמינות. זאת אומרת אולי יש, אבל לא תמיד היבואנים, חברות הביטוח או איגוד המוסכים רוצים לפרסם אותו. איזה יבואן או סוחר ירצה שיפרסמו שהמוצר שלו לא אמין?

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש שיפור לעומת הגרסה הקודמת מבחינת התוצאות, אבל השאלות עדיין מועטות מידי. אני חושב שאתם צריכים לכלול שאלות על "דילברייקרים" (לדוגמה: אני לא מוכן לגעת באוטו שיש בו X, ו/או אני לא אשקול רכב שאין בו Y) כדי למקד יותר את התוצאות.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את הפואנטה של התוכנה הזאת ואת הרווח הכלכלי ממנה.

בשביל מה יש צורך בתוכנה הזאת?

כל אדם יכול סיבוב בסוכנויות רכב ולראות מה מתאים לו.

גם אם בן אדם יכנס לתוכנה ויראה מה מתאים לו הוא עדיין ישקיע זמן וילך לעשות סיבוב בסוכנויות.

כי כאשר קונים רכב ב130K אז לא סומכים על תוכנת מחשב בשביל לבחור רכב.

ומאיפה הרווח הכלכלי פה?

מילא אתרים כמו יד2 או אתר אוטו שמציעים בחירת רכב מקבלים נתחים מיבואני רכב שמנסים לדחוף את הרכבים שלהם.

אבל פה יש תוכנה שכביכול חינמית ולא משוחדת ע"י יבואנים.

קיצר השקעה תמוהה בעיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה להעלות שאלה/הצעה לשיפור:

חסרה לי אפשרות לבעלי כלבים גדולים (נאמר מעל 30-35 קילו).

חיפשתי רכב לזוג צעיר עם ילד עם דגש ספורטיבי, בתקציב 100-200 אש"ח ואכן קיבלתי GTI, VRS, ואפילו קיה סיד. אך מצד שני וולסטר, וסדרה 2 קופה.

בנוסף היה נחמד אם היה מופיע אילו רכבים מיובאיים כסטיישן ואלו שלא (למשל כשמחפשים סטיישן חמימה 8) )

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי על החיפוש שעשיתי בתחילת הדרך (ראו בעמוד תגובות הראשון - החלפת סיטרואן C4 מודל 2009 בטענה שהוא קטן מדי, שיתאים ל-5 נפשות עם 2 עד 3 כסאות בטיחות).

קיבלתי רשימה מכובדת של 5 דגמי רכבים, כולם קטנים יותר! (פיקנטו ומתחריו) :shock:

לפחות אני לא מקבל יותר את הסמארט באפשרויות...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיפור לעומת הגרסה הקודמת מבחינת התוצאות, אבל השאלות עדיין מועטות מידי. אני חושב שאתם צריכים לכלול שאלות על "דילברייקרים" (לדוגמה: אני לא מוכן לגעת באוטו שיש בו X, ו/או אני לא אשקול רכב שאין בו Y) כדי למקד יותר את התוצאות.

השאלות מעטות כדי לא להתיש את המשתמשים. גם ככה חלק מהאנשים חושבים שיש יותר מדי שאלות, בעוד שחלק אחר חושב שיש מעט מדי. ואם זה המצב, אז אני מניח שאנחנו איפשהו במקום טוב באמצע.

אני לא מבין את הפואנטה של התוכנה הזאת ואת הרווח הכלכלי ממנה.

בשביל מה יש צורך בתוכנה הזאת?

כל אדם יכול סיבוב בסוכנויות רכב ולראות מה מתאים לו.

גם אם בן אדם יכנס לתוכנה ויראה מה מתאים לו הוא עדיין ישקיע זמן וילך לעשות סיבוב בסוכנויות.

כי כאשר קונים רכב ב130K אז לא סומכים על תוכנת מחשב בשביל לבחור רכב.

ומאיפה הרווח הכלכלי פה?

מילא אתרים כמו יד2 או אתר אוטו שמציעים בחירת רכב מקבלים נתחים מיבואני רכב שמנסים לדחוף את הרכבים שלהם.

אבל פה יש תוכנה שכביכול חינמית ולא משוחדת ע"י יבואנים.

קיצר השקעה תמוהה בעיני.

תחזור כמה עמודים אחורה, אנחנו לגמרי שקופים בנושא ודיברנו עליו.

הייתי רוצה להעלות שאלה/הצעה לשיפור:

חסרה לי אפשרות לבעלי כלבים גדולים (נאמר מעל 30-35 קילו).

חיפשתי רכב לזוג צעיר עם ילד עם דגש ספורטיבי, בתקציב 100-200 אש"ח ואכן קיבלתי GTI, VRS, ואפילו קיה סיד. אך מצד שני וולסטר, וסדרה 2 קופה.

בנוסף היה נחמד אם היה מופיע אילו רכבים מיובאיים כסטיישן ואלו שלא (למשל כשמחפשים סטיישן חמימה 8) )

לגבי סטיישן, שם הגרסה מופיע בתוצאות. זה לא מושלם, אבל כרגע זה הכי טוב שיש. בנוסף, אפשר לציין "תא מטען גדול" ב"מה חשוב לך" ואז כנראה תקבל את כל הסטיישנים האפשריים.

אני מבין את הרצון לאופציה לסינון עפ"י כלבים גדולים, אבל זה קצת נישתי מדי לצערי כדי שנתייחס לזה בשלב הזה (אנחנו עדיין בשלבי הרצה מוקדמים). אחרי זה יבואו כל בעלי התוכים, האלרגים לצבע לבן והדורשים מחזיקי כוסות גדולים, לא נצא מזה.

חזרתי על החיפוש שעשיתי בתחילת הדרך (ראו בעמוד תגובות הראשון - החלפת סיטרואן C4 מודל 2009 בטענה שהוא קטן מדי, שיתאים ל-5 נפשות עם 2 עד 3 כסאות בטיחות).

קיבלתי רשימה מכובדת של 5 דגמי רכבים, כולם קטנים יותר! (פיקנטו ומתחריו) :shock:

לפחות אני לא מקבל יותר את הסמארט באפשרויות...

נשמע כמו תקלה נקודתית של קאש או קוקי או משהו טכני אחר שאני לא מבין בו. ננסה לחפש פתרון קבוע לזה, אבל בינתיים הייתי מציע לך לנסות להריץ את החיפוש בחלון Incognito.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשבחרתי את "גודל תא מטען" בתור הדבר הכי חשוב, עדיין לא הצלחתי לקבל סטיישן. ניסיתי עם סידור כל ששת המאפיינים וגם כאשר השתמשתי בשלושה.

הדוגמה עם הכלבים, היא רק להמחשה. לא בטוח עד כמה זה נישתי. ביחס לתוכים אלרגים ללבן זה כנראה יותר רלוונטי.

אסביר מהיכן מגיעה השאלה. עבור זוג + כלב גדול, כמעט כל רכב (למעט דו מושבי) יכול להתאים. ברגע שאנחנו דורשים מושב נוסף (מהספסל האחורי) עבור נוסע נוסף בד"כ המעבר הוא לרכב עם תא מטען גדול (ג'יפון מגודל, סטיישן וכיוצ"ב).

אז נכון שאופציה יותר מתאימה אולי תיהיה תחת "משהו מיוחד שאני צריך לדעת?" ולהוסיף אופציה "שימושיות" (?)

לא חובה, סה"כ התוצאות המתקבלות הן די טובות ברובן.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו תקלה נקודתית של קאש או קוקי או משהו טכני אחר שאני לא מבין בו. ננסה לחפש פתרון קבוע לזה, אבל בינתיים הייתי מציע לך לנסות להריץ את החיפוש בחלון Incognito.

האתגר התקבל בשמחה.

הרצתי הרגע ממחשב אחר, מעיר אחרת אפילו.

שמתי לב שטעיתי בדגם הרכב (כתבתי SX במקום SX אוטומט), לא יודע אם זה משנה משהו.

משהו נוסף, ברגע שביטלתי את האפשרות "משומש צעיר" ובחרתי "הכל", יצאה אפשרות אחת ויחידה, שלא הייתה קודם - ניסאן נוט.

הצעה יפה, טובה יותר מהקודמות ללא ספק אך אני די בטוח שלא מדובר ברכב גדול יותר מה-C4 מודל 2009 שזה אמור להיות תנאי הסף לכל החיפוש.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כבר כיוון לרכב הבא (הוט האצ') וניסיתי את מתי.

2 התוצאות הראשונות היו מרצדס A קלאס AMG + במו סדרה 3 M14I משומשות. אחרי הגיעו שלל דגמים רלוונטים יותר. רציתי הוט האצ' ולא להיכנס להרפתקאה על רכב בן 3 שיחסית קשה למצוא, בטח כאלו שמורים.

אני חושב שאלו דווקא היו צריכים להיות בצד במעין "לצאת מהקופסא" כי הם לא המלצות רלוונטיות ל 99.9% מהצרכנים.

מה שלי הכי חסר זה איזהשהו מדד שמסביר למה המכונית נבחרה - לא צריך לציין איזה אחוז ניתן לכל שאלה וכו' ולא לחשוף את האלגוריתמיקה, אבל אם היתה לי אפשרות להבין למה קופרה 2019 נמצאת במקומות 3-5 ואוודי S3 נמצאת במקומות 6-7 זה היה יכול לעזור (למשל יש לא את התא מטען הכי טוב בקטגוריה, או עלויות האזחקה שלה נחשבות לנמוכות ביחס למתחרות או כל דבר אחר), בעיניי לפחות ה S3 נמצאת רמה מעל. כנ"ל למה

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי שוב חיפוש להחלפת הפריוס 2007. סימנתי כי הוא ישן מידי וקיבלתי רק רכבים קטנים. החלפתי ל"כי בא לי" ועדיין כל הרכבים היו קטנים מהפריוס 2007 (סופר מיני, מיני וג'יפונים קטנים. הסטוניק היה הכי גדול).

התקתיב היה עד 145,000

למרות שבטיחות היתה מספר 1, חיסכון בדלק היה מספר 2 ואבזור מספר 3 לא קיבלתי אף היברידית למרות שהציפייה שלי היתה לקבל את הקורולה, הנירו והאיוניק כאופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...