Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קבלו את מתי - השלב הבא במציאת רכב

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי שוב ממש עכשיו.

ביקשתי להחליף את אוריס 2013. רציתי רכב בטיחותי, חסכוני בדלק, מאובזר ואוטומטי בלבד.

טווח מחירים 100-140. ל-2 אנשים. 3 במקסימום. כסא בטיחות אחד. יפנית וקוריאנית בלבד. כ-60 ק"מ לכיוון.

המועמדת הטבעית מבחינתי היא הקורולה האצ'בק.

סימנתי 4-5 דלתות ובחרתי גם רכב גבוה כי קיוויתי שיש רכב גבוה שיתאים. asx למשל?

התשובה היתה שאין רכב שמתאים לדרישות.

חזרתי אחורה והורדתי את הבקשה לרכב גבוה (כל השאר נשאר אותו דבר). קיבלתי את הקיה סטוניק כתשובה יחידה.

ציפיתי לראות גם איוניק, קורולה, נירו ואולי עוד כמה.

הגדלתי את טווח התקציב ל-100-145 (כל השאר נשאר אותו דבר). לא רק שלא נוספו מכוניות - גם הסטוניק נעלמה.

יש לפחות 10 מכוניות שעונות לתנאים שלי יותר טוב מהסטוניק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם לי יצא משונה.

ביקשתי להחליף את האיביזה שלי כי היא קטנה לי.

ציינתי 4 אנשים שני כסאות בטיחות 4-5 דלתות ו-6 ק"מ לעבודה, עם עדיפות לאבזור, ביצועים ותא מטען גדול.

יצא לי פולו ואיביזה 3 דלתות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שקיבל תוצאות לא הגיוניות כמו S1 כשהדרישה היא אוטומט או איביזה כשהדרישה היא "יותר גדול מאיביזה", זה לחלוטין לא תקין ובטח שלא אמור לקרות, אנחנו בודקים למה זה קורה. אני מאוד מודה לכם על הפידבק ומבקש שגם אם נראה לכם שמישהו כבר כתב משהו דומה (ואתם רוצים להשאיר ביקורת) - תמשיכו לעשות את זה, אפילו ע"י ציטוט של ההודעה והוספת "גמני".

ועכשיו נעבור לדברים אין להם שום קשר למתי, אבל אני לגמרי זורם לדבר עליהם. אולי (תצטטו את השורה הזו ותגיבו אם אתם בעניין), נעשה פעם איזה סשן AMA. אני חושב שזה יכול להיות די מגניב.

מצטט:

"למה אנחנו עושים את זה?

כי חרטנו על דגלנו מטרה אחת פשוטה - לאפשר לכל אדם שגולש ל-CarsForum, לקבל מידע אובייקטיבי, אמין, מקצועי ונקי מכל אינטרס מסחרי. כי אנחנו מאמינים שתחום הרכב, על כל המורכבות, הסיכובים, הקומבינות, והפחד הטהור שאנשים מרגישים כשהם מחליטים להחליף מכונית הם ממש לא גזירת גורל. כי אנחנו מאמינים שיש לנו את המשאבים, הרצון והיכולת להפוך את התהליך הזה גם אם לא למשהו מהנה כמו שהוא לכם ולנו, אז לפחות לכזה שלא גורם לסבל או מועקה"

אין שום תזכורת בשום מקום שהפורום מקבל כסף. נשמח אם תוסיפו את המשפט בפוסט הראשוני.

מאמין לכם. לא נחמד שגילוי נאות צריך לבוא בצורה כזאת. בדיוק עונה להגדרת "מוזר".

אחלה כלי, שרות קל ומהיר שגם מכניס לכם כסף בחלק מהמקרים.

התכוונתי לשלב הראשון במערכת, אבל מסתבר שהחלק הזה ירד.

שיהיה ברור - אין, ולא הייתה, שום כוונה להסתיר את האינטרס הכלכלי של המהלך הזה. זה פשוט נראה לנו פחות רלוונטי, כי כאמור, הפן הכלכלי הוא משני.

אז אולי אפשר , גילוי נאות? מי הם האנשים מאחורי הפורום הזה? ידוע כי ישנם כותבים/מובילי דעה שעיסוקם העיקרי בכתיבה באתרים שונים (כבישים, iCAR ואללה ודמיהם)

אין אנשים שעומדים מאחורי הפורום הזה, מאחורי הכתבות או המבחנים בפורום הזה שעיסוקם העיקרי הוא בכתיבה באתרים אחרים. אין חיה כזאת. חלק ממובילי הדעה והכותבים (ואפילו אני ביניהם) כותבים מדי פעם לאתרים אחרים, אבל מדובר במקרים בודדים ובתדירות מאוד נמוכה שלא יכולה להשפיע על חוות דעת שמפורסמת באתר (שבכל מקרה כולן עוברות דרכי לפני שהן עולות לאוויר).

כל עוד זה פבל, אני קונה בעיניים עצומות. העניין הוא שלמיטב הבנתי הוא לא מהבעלים של הפורום, ולא נראה לי שהוא חותם על הדו"ח השנתי לרשם החברות או על הדו"ח למס הכנסה. לעתים יש תחושה שבעלי הממון נוטים להשתמש בשיטות שונות ומשונות על מנת לייצר עוד קצת מעות ובדרך להשתמש בתומתם של חלק מהכותבים והקוראים. אתם מוזמנים לבדוק כמה עולה UAT.

אני לא חתום על הדו"חות, אבל אני יכול להגיד לך בלב שלם שמי שכן חתום עליהם חולק איתי את התפיסה ויכול לחתום על כל מה שכתוב כאן. בניינו, בלי שהוא שומע, האינטגריטי שלו אפילו יותר חזק משלי. וככה או ככה, לגבי כל תוכן שיש איזשהו ספק לגביו או לגבי אמינותו, מתקיים דיון נוקב כאשר הקו המנחה וההחלטה הסופית היא "מוטה=לא עולה".

הרעיון של UAT ע"י הקהילה הוא לא חדש או חריג. הרעיון הוא לא לחסוך כסף, אלא לקבל חוות דעת של משתמשים שעשויים להשתמש בכלי הזה (בין עם כמשתמשי קצה ובין אם כמפיצים שלו). תקופת הרצה היא עניין מקובל ונפוץ, במיוחד כשמדובר במשהו חינמי לחלוטין למשתמשים וזה נעשה ללא שום דרישות אות התחייבות מצידם. יתרה מזו, אני מעדיף פידבק ממתנדבים שלא מרגישים מחויבים לתת פידבק משני טעמים - הראשון הוא שאם אני משלם לך, אתה לא תרצה להעליב אותי אלא תנסה לגרום לי לשמוע מה שאני רוצה לשמוע, והשני הוא שאם אני משלם לך כדי למצוא לי באגים, אתה לנצח תמשיך למצוא באגים כי לא תרצה שאני אפסיק לשלם לך. וכך נוצר מצב שהביקורת שאתה מקבל היא פושרת ולא אמיתית (מה שאני לא רוצה. מעדיף ביקורת אמיתית ורצוי גם נוקבת, אחרת לא אשתפר. חינוך סובייטי, מה לעשות...), וגם בלתי נגמרת. מה שמוליד מצב של התפתחות ושיפור איטיים להחריד.

אם הQA המטטרף פה לא יחסל אתכם, הוא יחשל אתכם.

מכל הדברים שהתמודדנו איתם במהלך השנים, ה-QA הזה הוא הקליל שבהם. תמשיכו להפציץ.

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנתי איפה החלק שבו אתם מוסיפים את הגילוי הנאות בנוגע לתשלום? מקווה שלא שכחתם אותו במוסקבה...(;-

דבר אחר; מי זה שטחן מילואים בחברון?

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי הוצעה מכונית קטנה מדי... הכנסתי את הפרמטרים שהיו לי כשחיפשתי רכב לפני פחות משנה. ציינתי שיש לי טויוטה יאריס ואני רוצה להחליף כי היא קטנה מדי. ההצעה הראשונה שקיבלתי היא... טויוטה יאריס! (אבל היברידית)

במקום ה-5 אפילו מיצובישי אטראז'

אבל במקום השני קיבתי את המכונית שבאמת בחרתי (אוריס היברידית)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהיאריס שקיבלת חדשה יותר ולכן באמת גדולה יותר?

האטראז' גם היא גדולה יותר מהיאריס, גם מהנוכחית.

אז לא הבנתי איפה החלק שבו אתם מוסיפים את הגילוי הנאות בנוגע לתשלום? מקווה שלא שכחתם אותו במוסקבה...(;-

דבר אחר; מי זה שטחן מילואים בחברון?

ראשית, אני לא מבין את ההתעקשות הזאת, זה כבר מתחיל להישמע כמו אינטרס לפגוע בנו יותר מאשר דאגה טהורה לגולשים אקראיים.

שנית, עם כל הכבוד, תשאיר את הניסוחים המשפטיים, את מה להציג ואת מה לא, לעורכי הדין. שאלת, עניתי. בכיף ובאהבה כי אין לנו שום דבר להסתיר, אבל מכאן ועד לדרוש דברים? זה עובר את גבול הטעם הטוב.

שלישית, הגופים שאני מכיר שמציעים שירות דומה, לא רק שאינם מציגים "גילוי נאות" שכזה, אלא אפילו מסתירים את המידע הזה שלא לומר מכחישים אותו בכל תוקף. אז אם זה המצב, אני בטוח שאנחנו עמוק בתוך הלגיטימיות.

דבר אחר - מבוסס על סיפור אמיתי.

פבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי שהייתה לי בראבו 2011,

הוא הציע לי ספייס סטאר, סיטיגו, פולו GTI ,פג'ו 2008 ופיאט 500L.

אני מניח שזה פשוט לא הצליח לקלוע להעדפות שציינתי מאחר והיה חסר פרמטר אחד שהוא סגנון הרכב (משפחתית, מיני ועוד)

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי בדיקה קטנה- סימנתי שהרכב העכשוי , רכב 4-5 דלתות משומש צעיר סביב ה50K, עם בטיחות בקריטריון הכי חשוב ורק אוטומט.התוצאות שלו היו ריכבי מיני וסופר מיני משלל היצרנים - אבל אני רואה שחלקם היו ידניים בלבד- כמו MG3, האם זה תקין? כי למי שמחפש רק אוטומט זה סתם ביזבוז שיחה עם נציג שיגיד לו שהרכב ידני ולא אוטומט.

מצרף את התמונות של כל השלבים ותמונה של 15 הרכבים שקיבלתי.

שלבי הבחירה:

https://i.postimg.cc/bJm0CKgc/New-Project-2.jpg

תוצאה:

https://i.postimg.cc/90ySqXVt/15Cars.jpg

יוזמה מבורכת :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיג'ו 108 ואחיותיה ישנם שני מושבים אחוריים.

סימנת שבסופי שבוע את מסיע "עד 5".

מסכנה: או ש"מתי" עדיין לא יודע כמה מושבים יש בכל דגם, או שצריך לתקן את ההגדרה של "עד 5" ל "עד 5 לא כולל".

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהיאריס שקיבלת חדשה יותר ולכן באמת גדולה יותר?

האטראז' גם היא גדולה יותר מהיאריס, גם מהנוכחית.

מעניין... לא ידעתי שהיאריס גדלה מאז 2013 ושבתי שהאטראז' קטנה יותר. בדקתי מידות "על הנייר" ואכן אתה צודק (כמובן...) לרות שהאטראז' צרה יותר.

איכשהו ציפיתי שאם סופר מיני קטנה לי מדי יוצעו לי בהתחלה מכוניות מסגר גודל גדול יותר ולא רק כאלה עם כמה סנטימטרים יותר, אבל כנראה זה באמת עניין של הגדרה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מישהו כבר כתב, לא קראתי את כל ההערות, אני מבין שזה להדיוטות אבל לדעתי היה עדיף אם הייתם נותנים כמה אופציות יותר "מקצועיות" למשל סוג הרכב (מיני, סופר מיני, משפחתי, ג'יפון, מיניואן וכו' אולי עם תמונות ודגמים נפוצים מכל קטגוריה ליד כל סוג), אביזרי בטיחות מתקדמים (בלימת חירום עירונית, בין-עירונית, קרוז קונטרול אדפטיבי), כוכבים במבחן ריסוק אירופי או דירוג בטיחות אמריקאי, ולרכב חדש חסרה גם אופציה של זמן אחריות יצרן.

Fiat Uno 1994 - Mazda 3 2005 - Volkswagen Jetta 2011 - Seat Leon 2013 - Subaru XV 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין... לא ידעתי שהיאריס גדלה מאז 2013 ושבתי שהאטראז' קטנה יותר. בדקתי מידות "על הנייר" ואכן אתה צודק (כמובן...) לרות שהאטראז' צרה יותר.

איכשהו ציפיתי שאם סופר מיני קטנה לי מדי יוצעו לי בהתחלה מכוניות מסגר גודל גדול יותר ולא רק כאלה עם כמה סנטימטרים יותר, אבל כנראה זה באמת עניין של הגדרה

נראה לי שההבנה שלך היא ההבנה של רוב האנשים. מי שמחליף רכב כי הנוכחי קטן לו מידי לא מחפש תוספת של 3 ס"מ לבסיס הגלגלים. אני הייתי מצפה לקפיצת קטגוריה. יכול להיות שסופר מיני לג'יפון קטן עדיין יכול להיחשב כקפיצת קטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע ניסיתי - ביקשתי להחליף את הC4 במשהו גדול יותר, שיוכל להכיל שני מושבי בטיחות וקיבלתי ספייס סטאר וסיטי גו.

אולי זה בגלל שסימנתי תקציב נמוך מדי(עד 70K) - אבל במקרה כזה מצפה שאקבל שאין רכב, ושעליי לעלות בתקציב, ולא הצעה לרכב קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוונתי אותו בכל השאולות לרכב שאני פוזל לכיוונו. יאריס t sport. ולמרות שרשמתי שביצועים חשובים לי ואין לי העדפה לחדש ואני נוסע גגם עם עוד נוסע ואני עובד 2 ק''מ מהבית שלי הוא הציע לי אלטו וi-10.

מה גם שבדירוג התכונות החשובות ברכב חסרה האופצייה שאני חושב משמעותית עבור רוב הישראלים - אמינות.

מכבד את היוזמה, אבל נראה שיעוץ מפורום אנושי הרבה יותר יעיל. (כנראה שיקח זמן למכונות להחליף את בני האדם בכל התחומים.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מישהו כבר כתב, לא קראתי את כל ההערות, אני מבין שזה להדיוטות אבל לדעתי היה עדיף אם הייתם נותנים כמה אופציות יותר "מקצועיות" למשל סוג הרכב (מיני, סופר מיני, משפחתי, ג'יפון, מיניואן וכו' אולי עם תמונות ודגמים נפוצים מכל קטגוריה ליד כל סוג), אביזרי בטיחות מתקדמים (בלימת חירום עירונית, בין-עירונית, קרוז קונטרול אדפטיבי), כוכבים במבחן ריסוק אירופי או דירוג בטיחות אמריקאי, ולרכב חדש חסרה גם אופציה של זמן אחריות יצרן.

לגבי סוג הרכב - הרבה מאוד אנשים בכלל לא מכירים את השמות של הקטגוריות, לכן אנחנו מנסים להתרחק מהן - דגמים נפוצים זה רעיון לא רע. על אביזרי בטיחות אנחנו עובדים וציון בטיחות (באחוזים - הרבה יותר מדויק מכוכבים) מופיע ברשימת התוצאות.

ציינתי שהייתה לי בראבו 2011,

הוא הציע לי ספייס סטאר, סיטיגו, פולו GTI ,פג'ו 2008 ופיאט 500L.

אני מניח שזה פשוט לא הצליח לקלוע להעדפות שציינתי מאחר והיה חסר פרמטר אחד שהוא סגנון הרכב (משפחתית, מיני ועוד)

לא כל כך הבנתי. ציינת את הרכב שהיה לך ואת הרכבים שקיבלת, אבל שום דבר בין לבין. אז קצת קשה לי לרדת לסוף דעתך האם התשובות היו הגיוניות או לא. לגבי סגנון הרכב - ראה תגובתי ל-snad

ניסיתי בדיקה קטנה- סימנתי שהרכב העכשוי , רכב 4-5 דלתות משומש צעיר סביב ה50K, עם בטיחות בקריטריון הכי חשוב ורק אוטומט.התוצאות שלו היו ריכבי מיני וסופר מיני משלל היצרנים - אבל אני רואה שחלקם היו ידניים בלבד- כמו MG3, האם זה תקין? כי למי שמחפש רק אוטומט זה סתם ביזבוז שיחה עם נציג שיגיד לו שהרכב ידני ולא אוטומט.

יוזמה מבורכת :-).

אתה צודק, זה לא אמור לקרות (הרצתי בדיקה עם דרישות דומות והתוצאות היו טובות). כנראה הייתה תקלה. נבדוק את הנושא.

ותודה :)

לפיג'ו 108 ואחיותיה ישנם שני מושבים אחוריים.

סימנת שבסופי שבוע את מסיע "עד 5".

מסכנה: או ש"מתי" עדיין לא יודע כמה מושבים יש בכל דגם, או שצריך לתקן את ההגדרה של "עד 5" ל "עד 5 לא כולל".

צודק, תודה רבה. אכן הייתה טעות במערכת שטופלה.

הרגע ניסיתי - ביקשתי להחליף את הC4 במשהו גדול יותר, שיוכל להכיל שני מושבי בטיחות וקיבלתי ספייס סטאר וסיטי גו.

אולי זה בגלל שסימנתי תקציב נמוך מדי(עד 70K) - אבל במקרה כזה מצפה שאקבל שאין רכב, ושעליי לעלות בתקציב, ולא הצעה לרכב קטן יותר.

ככל הנראה הייתה תקלה. ראיתי את הנתונים שהזנת ואת התוצאות שקיבלת, זה חד משמעית לא תקין ולא היה אמור לקרות.

זאת שאלה שהתלבטנו בה המון שעות, ואני לא יכול להכנס לפרטים המדויקים, אבל בסופו של דבר המסקנה הייתה שזאת הדרך הנכונה. אבל אני מסכים שיכול מאוד להיות שיש מקום לדייק את זה. כבר יש רעיון בקנה.

כיוונתי אותו בכל השאולות לרכב שאני פוזל לכיוונו. יאריס t sport. ולמרות שרשמתי שביצועים חשובים לי ואין לי העדפה לחדש ואני נוסע גגם עם עוד נוסע ואני עובד 2 ק''מ מהבית שלי הוא הציע לי אלטו וi-10.

מה גם שבדירוג התכונות החשובות ברכב חסרה האופצייה שאני חושב משמעותית עבור רוב הישראלים - אמינות.

מכבד את היוזמה, אבל נראה שיעוץ מפורום אנושי הרבה יותר יעיל. (כנראה שיקח זמן למכונות להחליף את בני האדם בכל התחומים.)

"לכוון" אותו למכונית כל כך מיוחדת כמו יאריס T-Sport נראה לי כמו משהו ש-99.7% מהאוכלוסיה לא יעשה, והם כאמור קהל היעד של המערכת הזו הרבה יותר מאשר אנשים כמונו. לאותם 99.7%, אגב, כנראה שאלטו או i10 יתאימו הרבה יותר.

לגבי אמינות, אלה נתונים שכרגע אין לנו, והיות שאנחנו לא יכולים להשתמש בנתוני "אצבע מול הרוח", כרגע זה לא מופיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...