Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

check engine p0016 - איביזה קופרה 2014

shai_shoko
שימו לב! השרשור הזה בן 1466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב הוא איביזה קופרה 2014 מנוע 1.4 180 כוח סוס.

נדלקה לי מנורת צ'ק אנגין ברכב.

הלכתי ל2 מוסכים אחד מורשה והשני לא שאמרו לי שצריך להחליף שרשרת טיימינג בגלל שהתארכה.

קוד התקלה הוא p0016.

החלפתי שרשרת לפני 3 שבועות ועכשיו שוב הנורית חזרה עם אותו הקוד תקלה p0016.

חשוב לציין שאני מרגיש גם פספוסי הצתה בהילוך חמישי שהיו גם לפני החלפת השרשרת וגם אחרי.

המנורה מדי פעם נכבת לאחר כמה התנעות אבל שוב חוזרת.

ראיתי שזה קרה לעוד כמה אנשים בפורומים ולא ראייתי פתרון סופי.

מישהו שמע/חווה אותה התקלה ויודע מה יכול כבר להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.לגבי המיספיירים תבקש בדיקת קומפרסיה ותקווה לטוב. ב.לגבי תקלה 0016 לא תמיד היא נגרמת עקב שרשרת שהתארכה או מותחן פגום. (מערכת התזמון במנוע הספציפי הזה לא ידועה כבעייתית). לעיתים תקלה 0016 נגרמת עקב וריאטור (יחידת vvt) פגום. תעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.לגבי המיספיירים תבקש בדיקת קומפרסיה ותקווה לטוב. ב.לגבי תקלה 0016 לא תמיד היא נגרמת עקב שרשרת שהתארכה או מותחן פגום. (מערכת התזמון במנוע הספציפי הזה לא ידועה כבעייתית). לעיתים תקלה 0016 נגרמת עקב וריאטור (יחידת vvt) פגום. תעדכן.

שמעת על מקרים שהוריאטור פגום נדלקת נורית תקלה p0016?

ואם כן אני חושב שזה יכול להצביע גם על מיספיירים לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

להלן הסיפור שלי: |P0016 - מצאנו את הבעיה ופתרנו אותה.

הסיפור בתמצית: במשך כמה חודשים נוצרה התקלה ברכב סיריון 2011 שברשותי. מחיקת התקלה מהמחשב פתרה את הבעיה עד לפעם הבאה.

קצב ההופעה של הבעיה עלה ועלה מפעם בחודשיים עד פעם ביומיים. כלומר: הפך לבלתי נסבל. בכל פעם שהדבר קרה, המחשב הפעיל את תיבת ההילוכים בצורה מאד מאד לא ידידותית ובזבזנית בדלק. כנראה כדי להגן על המנוע.

נתון מאד חשוב: הרכב נסע כ- 270,000 ק"מ (!) ללא בעיות. זה באמת הרבה ביחס לרכב בנזין. יתכן וכאן שורש הבעיה.

מנהלי המוסך היו בעלי ראש פתוח (וגם אני) וחיפשנו פתרונות.

פיתרון ראשון: החלפת מדיד במנוע שבודק את הסטייה מתפעול השסתומים (אינני זוכר את שמו) - לא פתר את הבעיה (המחיר: 1700 ש"ח). מסקנה: אכן יש בעיה בתיזמון. לא במדיד.

הערה: מצאנו תיאורים שונים של הבעיה בחוברות שמתארות את הקודים.

האחת היתה Cranchshaft Position

השניה Valves timing control משהו.

כוון חשיבה נוסף הגיע מכוון רצועת הטיימינג ובוצה בתחתית המנוע. את נושא הבוצה כבר שללנו במקרה שלנו, אבל חשדנו ברצועת הטיימינג אשר בסיריון אין צורך להחליף אותה. לאחר ניתוח אנליטי עם אנשי מקצוע נוספים החלטנו לנסות.

התוצאה היתה מצויינת. הסתבר שבשלב ההחלפה הרגישו המכונאים שהרצועה הישנה לא היתה מתוחה מספיק. כנראה שזו היתה הסיבה לחוסר התיזמון בין גל הארכובה מצד אחד ובין גל הזיזים לשסתומים מצד שני, ולפיכך תיזמון פתיחת השסתומים ביחס לסיבוב גל הארכובה לא היה טוב.

מחיר החלפת הרצועה: 2300 ש"ח.

אמנם אשתי לא הרגישה בהבדל, אבל אני הרגשתי שלאחר ההחלפה, הרכב זינק בעליה ללא נקישה קלה. להערכתי, הנקישה (לפני ההחלפה) נבעה מכך שהרצועה נמתחה בצד אחד עד הרגע שבו גל הארכובה וגל הזיזים החלו שוב לנוע במהירות הנדרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, דני מירושלים כתב:

כוון חשיבה נוסף הגיע מכוון רצועת הטיימינג

היי דני,

רק תיקון קטן, מדובר בשרשרת טיימינג ולא ברצועה.

הסיפור שלך מוכר ונפוץ ברכבי סיריון עם קילומטראז גבוה (סביבות 200K וצפונה).

השרשרת בדגם הזה נוטה להתארך, הסמפטום הראשון הוא רשרוש שרשרת כמה רגעים לאחר הנעת המנוע.

לאחר תקופה מתחילות התופעות שאתה מתאר - קוד תקלת מנוע + מכות מהגיר.

תיארתי את הנושא והתופעות בכמה הזדמנויות פה. מצער לשמוע שהיית צריך לגלות את זה בניסוי ותהייה של בעל המקצוע. מקווה בשבילך שלפחות לא שילמת על החלפת החיישן המיותרת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן קאמשפט לקחו לך 1700 שקל?שוד לאור היום.כמו כן זה לא מוסך כזה מקצועי כי ברור שבקודים האלו בודקים בשלב ראשון אם אין בעייה בטיימינג

עריכה אחרונה על ידי uri_s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...