Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו. רכב הצעירים המושלם ?

SpeadBall
שימו לב! השרשור הזה בן 7009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות דיון בין איביזה פולו ויאריס והשאלה שעלתה האם זה בסדר לכתוב תשובות מפורטות בפרטי רציתי להעלות התכתהותזו לכאן לטובת כל המתלבטים.

בן כתב בה"פ

שלום..

נעים מאוד שמי בן.

אני בן 21 ועכשיו השתחררתי מהצבא.

יש לי כעת "בקופת חיסכון" שלי (חחחח) כ-23K .

אני מעוניין ברכב של "צעירים" חמוד ולאו דווקא אוהב את ה 205 ופיאסטה.

נפלה עיני על הפיאט בראבו 3 דלתות... ורציתי לשאול אותך...

האם באמת היא עד כדי כך גרועה? זאת אומרת כל חודש נכנסת למוסך?

לפי מה שהבנתי ככל שדוושת הדלק נלחצת יותר ככה גם המזומנים

נופלים מהכיס על תיקונים.

אנשים אמרו לי דברים ממש מזעזעים עליה ואני נחוש כל כך להגן על

עליה. עכשיו אתה בתור אחד שיש/היה לו בראבו , הייתי ממליץ לי להתקרב לאוטו הזה?

אני לא מפוצץ בכסף... ככה שאני לא יכול להרשות לעצמי תיקונים כל

שבוע-שבועיים.

לי יש אפשרות לקנות עכשיו פונטו HSD (כל התוספות) מודל 97

במצב טוב מאוד. ואני לא יודע אם לקנו תאת הפונטו או הבראבו ?

תודה רבה אם תצליח לענות לי על כל סבך השאלות האלו...

בברכה בן

.

אני עניתי

שלום בן.

ברשותי פיאט בראבו שנת 97 ידנית (בצבע לבן אבל זה לא ממש משנה). גם אני חששתי רבות מקניית רכב זה וחיפשתי את הקאצ' - למה רכב כזה עם ביצועים יחסית מוצלחים (1600) וצורה יותר ממוצלחת עולה כל כך מעט אפילו בשנתונים מתקדמים?

לאחר מספר בירורים שכללו גם מרצים לסטטיסטיקה והסתברות בטכניון (בעצם אחד) הגעתי להבנה שלרכב הנ"ל ישנה בעיתיות במחירון אשר נובעת משני סיבות:

1. זהו (לפחות במראה...) רכב צעירים אשר באופן עקרוני נקרע טלכן מחירו כמשומש נמוך (ככול רכב ספורטיבי מאימפרזה ועד איביזה ואפילו ה106 הכה מהוללת של הפורום...).

2. עקב מחסור רכבים מסוג זה על הכביש קשה לשמאים דוגמת לוי יצחק להעריך א מחירו נכונה (המרצה הסביר לי תיאוריה שלמה של היצע וביקוש הכוללת פקטור של מכוניות ספורטיביות ומבוקשות אך לא אכנס לזה...)

אך...

כל נסיוני עם מכוניתי הפרטית שלי הוא יותר ממוצלח. לאחר הקניה וישור קו הכלל הכל כולל הכל הרכב נוסע נפלא (כמובן לרכב בין 8 כבר.) מאיץ מצוין (נראה מצוין כבר אמרתי ?) נוח מאוד, מרווח יחסית ומאובזר מאוד במיוחד ביחס לכל רכב באזור מחיר שלו - התאוריה ממקודם - הוא לא אמור לעלות מעט כלכך ותעיד העובדה שהוא נמכר מעל המחירון וגם מוכרים מעיזים לבקש מעל המחירון.

לפי דעתי זהו אחד הרכבים היותר מעוצבים שישנם בטח משנת דגם זו (כמה בעלי רכבים יכולים להגיד שהמעצב שעושה לפרארי עשה גם להם?) וניתן לשפר את מראהו בקלות יחסית (גג שמש, ג'נטים מרשימים וכו - למרות שנושא זה אינו מפותח בארץ)

עוד לטובת הרכב יעידו העובדות כי הוא נבחר (ביחד עם הבראבה) למכונית השנה 96 באירופה, הוא חולק מכלולים משותפים רבים עם ה"קופה" המוצלחת של פיאט וכן תעשיית השיפורים המשגשגת סביבו בחו"ל (בעיקר אנגליה משום מה).

למרות כל זאת אכן ישנם רכבים מסוג זה אשר עברו התעללות קשה ורכיבי הפיאט אכן אינם ידועים בעמידותם המופלגת בהעדר טיפול מתאים. אך אל דאגה הבראבו, בראבה והמריאה חולקים רכיבים משותפים רבים אשר ניתן למצוא בפירוקיות...

אין לי שום ספק כי הוא מוצלח ומספק יותר מן הרכבים שהעלית (פונטו, 205, פיאסטה וכו,)

ולכן עצתי לך היא - זוהי הבחירה הנכונה יותר מכל רכב אחר באזור תעיד על כך העובדה כי אני במחשבה אחורה ועדיין חושב כך כיום לא מצליח לחשוב על רכב שהייתי מעדיף בעוד 15K נוספים.

מחובתי להזהירך כי עקב קריצת הרכב לצעירים ישנם סוחרי רכב הקונים רכבים מסוג אלו שעברו התעללות משפצרים אותם באיזולירבנד ומעיזים לדרוש מעל המחירון.

שים לב כי רכבים אלו בדרך כלל נמכרים מיד לאחר שהשלט למכירה נתלה על הרכב ולכן היתי נזהר מרכבים שהגיעו לעיתון... זוהי בעצם עוד אחת מן הסיבות למחיר המחירון אשר אינו משקף את ערך הרכב (ויעידו כל בעלי ה106 הממורמרים...)

מידע נוסף ומוצלח ניתן לקבל באתר פרקרס, ישנו שם חוץ מהפירוט וההתרשמות של צוות האתר מכל רכב (הבראבו לא קיבל ציון מוצלח כלכך דרך אגב) גם התרשמות הגושים שהיו בעלי הרכב בעבר או בהווה.

אני את שלי חיפשתי ומצאתי רק לאחר חצי שנה כמעט מיום שחרורי מהצבא.

בהצלחה.

אדם

...Spead is nothing without Control

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

רציתי לחזק את קודמי ולציין שברשותי פיאט בראבו 1.4 ידנית שנת 98 כמעט שנה ואני שבע רצון מאמינות הרכב,

פשוט לשים דלק ולנסוע, הרכב מאובזר מאוד ומפנק ושום קירקושים לא נשמעים, רק חשוב לציין שפיאט צריך לקנות מתוחזקת ושמורה אחרת היא יכולה להיות ממש לא אמינה.

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבראבו נהפך לרכב שראוי לשקול אותו עקב כך שמכירו ירד.

במחיר שנדרש עבורו במקור כחדש הבראבו והבראבה לא היו מספיק זולים כדי להיות אטרקטיבים.

דרך אגב, ברמת סטטיסטיקה בינלאומית פיאט נדחקת משנה לשנה לא בגלל שמאים ואזרחים שלא מבינים אלא פשוט כי רוב המוצרים שלהם לא ברמה ביחס למתחרים.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הדגמים המוקדמים של פיאט (המאוד מוצלחים ברובם לדעתי) סובלים מיחסי ציבור גרועים של המותג כיום אשר נובעים מהיצע מכוניות לא אטרקטיבי וחוסר בולט בכיוונים חיובים לעתיד בארץ ובעלם. ולכן ערכם נשחק מאוד. דוגמא מוצלחת לכך (אך הפוכה) הם רכבי סקודה המוצלחים מאוד כיום אך אינם מוערכים (בעיקר בארץ) עקב תדמית לא מוצלחת מההעבר וכן סובארו. ולכן מחירוניהם צוללים - בכדי שמחירון של רכב ימשיך להיות גבוה יש להציג איזשהו יורש שניתן להשוות את מחירון המשומש אליו עם השנים שחולפות (ראה מקרה הפונטו שמחירונה גבוה משל הבראבו על אף העובדה כי כחדשות הבראבו עלתה כמעט 30% יותר). הבראבו אשר נותר ללא יורש מחירונו נופל ללא כל הצדקה, עקב המחסור באקזמפלרים לדוגמא לא מצליח לוי יצחק ודומיו ליצב מחיר הגיוני לרכב זה ולכן מחירו כה אטרקטיבי.

בלי קשר.

בשני סקרים בלתי תלוים אשר נערכו בבריטניה התגלו הממצאים הבאים :

סקר מספר 1.

הרכב אשר גילה את האמינות הגבוהה ביותר על הכביש לאחר 3 שנות שימוש : פיאט בראבו

סקר מספר 2.

הרכבים הכי פחות אמינים בבריטנה: פיאט בראבו מקום שני או שלישי לפי דעתי.

נ.ב

נכתב בשעת לילה מאוחרת, אנא סלחו לי על החוסר הסדר בכתוב.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שמכר כזאת במצב רע מאוד שעברה התעללות קשה ב 7 מעל מחירון אז תיזהר מהרכב. אחרי התיעצות עם מישהו מאוד בכיר בפיאט הוא דווקא המליץ במידה והרכב לא עבר התעללות... בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת..

מהי מידת הטיפולים הנדרשים?

ועוד שאלה בשבילי..

מהי צריכת הדלק?

בדגם של 1400 וה-1600..

תודה..

פלויד.

למכירה ומסירה חלקים במצב חדש לאיביזה משנת 85-91

גם אני הגדלתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט אונו או פונטו אבל לא בראבו!!!!

הייתי גם אומר סיאט איביזה

דווקא לא הייתי מפחד מהבראבו. היא נראית הרבה יותר טוב מהפונטו, מרווחת, נוחה וחזקה יותר וכנראה גם מהנה יותר לנהיגה. כבונוס - המחירון שלה נמוך מזה של הפונטו עקב שוק גרוע מאוד. ניתן למצוא כאלו גם מתחת למחירון וכך יוצא שכעסקה היא מאוד משתלמת. אם תקח בחשבון שבשביל רכב מקביל מאותו שנתון תאלץ להוסיף אלפים רבים, אז אפילו במחיר של כמה אלפים בודדים בטיפולים יותר בשנה עם הבראבו, עדיין זה יוצא לך משתלם. רק עם המכירה תהיה בעיה, למרות שכיום הן שוות כ"כ מעט עד שזה כבר לא משנה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד למנהלים פה בפורום...

למכור בראבו זו אינה טיפה של בעיה, המראה הספורטיבי והמחירון הנמוך קורצים לצעירים רבים ולפחות עמה פעמים בשבוע אני מקבל הצעות כמו "פה במקום מחירון +2" וכו'. נאמר שזהו הרכב החסר שוק הכי מבוקש שיש...

והצריכת דלק שלי היא 1:12.5 אבל בעיקר בגלל שאני לא גר בעיר ורוב נסיעותי הן בכבישים מהירים...

המנוע הוא 1.6 כמובן והגיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...