Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - למי יש? מה יש? מה השימושים?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

benj, קבל את התנצלותי. שכחתי להכניס תג של ציניות.

הדירה שלי בעלת מבנה ש"מזמין" הכנסת אלמנטים של שליטה מרחוק ושליטה "חכמה". אבל בשיפוץ שעשיתי כאשר קניתי את הדירה (לני כ-4 שנים) לא עלה בדעתי להשתמש בטכנולוגיות אלה - אם בשל חוסר מודעות, אם בשל חוסר בשלות של הטכנולוגיה ואם בשל עלויות. גם כך השיפוץ עלה לי הרבה מאד כסף. מצד שני יש לי אופציה לשרוף עוד כמה קלוריות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מרטינס, זה עניין גם של מה הטכנולוגיה יכולה להציע.

לא הייתי קונה נורות חכמות, אבל כל מה שקשור לאוטומציה של קניות, למשל, זה דבר מעולה, וברור שבעתיד הקרוב במדינות המפותחות זה יהפוך למשהו סטנדרטי - בטח כשיצרניות המקררים וכו' יתחילו להכניס את זה כסטנדרט.

קח דוגמא אחרת: יותר ויותר אנשם שאני מכיר קונים שואב רובוטי, למרות שגם זה רחוק מלהיות must.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי מותקנת מערכת מהתשתית, שליטה על כל נקודות התאורה, חימום, דוד, תריסים, מיזוג, אזעקה, גלאים ושליטה מלאה על כל איזורי השמע והצפיה, עם כל תרחיש אפשרי ושעוני זמנים ברמה של אוטומציה מלאה, הכל נשלט מkeypads, שלט אלחוטי ואפליקציה אחת להכל.

עלות - הרבה יותר מהסכומים הנקובים פה.

ג.נ. עוסק בתחום.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג.נ. עוסק בתחום.

Sent from my Haper Tapatalk

גילוי נאות - מכירים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

benj - בשבילך:

https://www.switcher.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8/%D7%A1%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A6%D7%A8/

gsi16v - אתה משתמש בחלק מהדברים האלה?

keyser - מה זה? מה הפעולות שהוא יכול לעשות?

ולגבי שאר המגיבים, לא להיתפס על הקטע של הקומקום, זה היה בגדר דוגמא בלבד ואני לא אחד שצריך את זה, אבל יתכן ויש אנשים שנח להם להגיע לקומקום כשהוא כבר רותח, ויש אנשים שיעדיפו את המכונת אספרו שתזרים את הקפסולה שהוכנסה לילה לפני לתוך כוס בשעה מסויימת, ויש כאלה שיעדיפו שברגע שיש כניסה לבית האור בסלון ידלוק במידה ולילה באותו הרגע וכמובן שהאור יתכבה במידה ועזבו כולם את הבית. או סתם בא להם להדליק את האור מרחוק בעזרת הטלפון כי נשאר בבית כלב שמפחד מחושך.. יש אין ספור טריקים ושמיקים שאפשר לשחק איתם לכל כיוון אפשרי, הכל שאלה של איזה מותג, איזה מכשור וכמובן מה הצורך של השימוש.. המטרה של השרשור הזה היא לבדוק אם יש מישהו שהשמיש את אחת הטכנולוגיות האלו ויכול להגיד שזה הקל עליו במידה מסויימת.

עריכה אחרונה על ידי CartMan2oo5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטינס, זה עניין גם של מה הטכנולוגיה יכולה להציע.

לא הייתי קונה נורות חכמות, אבל כל מה שקשור לאוטומציה של קניות, למשל, זה דבר מעולה, וברור שבעתיד הקרוב במדינות המפותחות זה יהפוך למשהו סטנדרטי - בטח כשיצרניות המקררים וכו' יתחילו להכניס את זה כסטנדרט.

קח דוגמא אחרת: יותר ויותר אנשם שאני מכיר קונים שואב רובוטי, למרות שגם זה רחוק מלהיות must.

על אוטומציה של קניות מדברים כבר מתקופת ה APPLE II, עד היום כל האנשים מסביבי משתמשים בנייר ועט. אני לא רואה משהו שיגרום לזה להשתנות בעתיד.

ואני אחד מאלה שכן קנו שואב רובוטי כי הוא פותר לי צורך נקודתי אמיתי ועושה במקומי עבודה שהייתה לוקחת לי הרבה זמן ומפנה אותי לדברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v - איני יודע מה גודל הדירה שלך, מה כמות הציוד המותקן בה וכמובן מה עלות המערכת.

ועוד דבר שמטריד אותי מאד - העדר אחידות בתקינה. נדמה לי שזה מצביע על חוסר בשלות של המערכות, ומצד שני פתח לצרות עתידיות - בין אם חוייבות למעכת מסויימת ובין אם מחסור בחלקי חילוף כאשר התקנים משתנים.

אישית, מכל מה שצינת, הדבר היחיד שחסר לי הוא שליטה מרחוק בדוד, וגם זה רק בגלל המרחקים בדירה שעלולים לגרום למישהו להתעצל לכבות אותו אחרי המקלחת. השאר ממש לא מצדיק השקעה של מאות ואלפי ש"ח בכל נקודה. לא רואה שום אסון בכך שצריך להמתין כמה דקות עד שהמזגן יצנן את החדר או שצריך לקום וללכת שלושה צעדים כדי להדליק או לכבות את האור.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v

אישית, מכל מה שצינת, הדבר היחיד שחסר לי הוא שליטה מרחוק בדוד, וגם זה רק בגלל המרחקים בדירה שעלולים לגרום למישהו להתעצל לכבות אותו אחרי המקלחת. השאר ממש לא מצדיק השקעה של מאות ואלפי ש"ח בכל נקודה. לא רואה שום אסון בכך שצריך להמתין כמה דקות עד שהמזגן יצנן את החדר או שצריך לקום וללכת שלושה צעדים כדי להדליק או לכבות את האור.

יש את דודאפ, לא ניסיתי רק ראיתי את האתר :

https://dudeapp.net/products/dudeapp-purim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בית חכם כבית חכם אבל יש לי כל מיני פטנטים לאוטמציה של תהליכים. עכשיו הייתי שבועיים בחו"ל וגיליתי שבעקבות הפסקת חשמל נדפק משהו כל השבועיים מזגן נדלק לבד ב5 בבוקר ונכבה ב12 בלילה וגם דלק אור בכל הבית. בערך 1000 שקל שנשרפו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אוטומציה של קניות מדברים כבר מתקופת ה APPLE II, עד היום כל האנשים מסביבי משתמשים בנייר ועט. אני לא רואה משהו שיגרום לזה להשתנות בעתיד.

ואני אחד מאלה שכן קנו שואב רובוטי כי הוא פותר לי צורך נקודתי אמיתי ועושה במקומי עבודה שהייתה לוקחת לי הרבה זמן ומפנה אותי לדברים אחרים.

שים לב - נייר ועט, לא אפליקציה בטלפון. במגרה זה הפשוט ביותר הוא גם הנוח ביותר.

בכלל, נושא הכנת רשימת קניות אוטומטית מורכב מאד. דוגמא קטנה - כיצד יתיחס המקרר לאותה קופסת קוטג' שיוצאת ונכנסת 3 פעמים לפני שהיא מתרוקנת? שלא לדבר על הטרחה בהעברת כל מוצר בקורא ברקוד לאחר הקניה ולאחר סיום השימוש, או עלויות של קוראים מטווח יותר ארוך.

לגבי שואב האבק הרובוטי - די מפתיעה אותי ההצלחה שלו, מול הכשלון של מכסחת הדשא הרובוטית שקדמה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה יהיה ככה (מנסיון) :

כיצד יתייחס המקרר (החכם), או המערכת החכמה , למקרים הבאים :

שקיות ניילון (של ירקות לדוגמה) הוחזרו אליו ריקות, או קופסת הקוטג' שנשארה בה רק בקושי כפית או מחציתה בלבד(!) אך הוחזרה למקרר, מעצלנות של לא להגיע עד הפח ולזרוק...

יש בתים שעדיף שיישארו טיפשים.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צעיר ואהב טכנולוגיה אבל כל הבית חכם נשמע לי כמו גימיק אחד גדול שמכניסים לנו המשווקים כדי לעשות כסף מעשירים שצריכים להראות את עליונותם לחבריהם בעבודה או סתם מכורי קניית צעצועים באיביי

1. אם יש דבר שלא הייתי רוצה בו אוטומציה זה הקניות, נראה לי רק פתח לבזבוז ולאי בדיקה של מה אתה אוכל.

2. גם החלונות, למה? מה זה נותן? מה אכפת לך מהחלון אם אתה לא לידו ואז כבר תעשה ידנית אם כן לידו. רק מקור לתקלות וגם זה יותר איטי מלפתוח תריס ביד.

3. אורות - לא יודע אני לא הייתי רוצה שידלקו אורות כשאני נכנס, יש עוד אנשים בבית ואם אני מסתובב ב2 בלילה לא צריך שכולם ידעו על זה, אם יבוא לי יש כפתור, מה הקטע? בבית של ההורים היה כפתור לאור בחדר גם ליד המיטה ולא רק ליד הדלת שזה היה מאוד נחמד ואפשר לקנות פתרון "חכם" נקודתי בשביל הקטע הזה בבתים ישנים/שכירות, אבל זה ממש לא קריטי.

4. אפילו טלוויזיה חכמה אני לא אוהב, למה צריך חומרה נורא ספציפית שבטח גרועה ומסורסת ותתיישן מהר מאוד כשאפשר טלוויזיה שלא מעיקה שמחובר לה דונגל או מחשב שלם בhdmi שאפשר לעשות מה שרוצים ולהחליף מתי שרוצים

5. דוד חכם - הדבר היחיד שאפשר לראות את הצורך בו, אבל גם זה נראה כמו צעצוע כשבקיץ במילא לא מדליקים בכלל ובחורף אפשר לשים את השעון המיושן הזה שיש בהרבה בתים.

6. דיברו פה על קומקום (עוד משתמשים בזה? יש מכונת אספרסו) - בא לכם לשתות מים עומדים שחוממו כבר?

חוץ מזה נגיד שיש לך שליטה מלאה על כל האורות דוד חלונות קומקום קניות סאונד ואזעקה, הכל מתוסרט וחכם ואז יש איזה שינוי קטן איזה מצב חדש והכל משתגע, ואתה בתור החכם של הבית צריך לחשוב על זה ולדאוג שלא יקרו דברים מעצבנים ורק לחשוב על השטויות האלה כל היום ולטפל בזה הרבה יותר זמן ממה שזה חוסך לך...

ואז צריך להחליף משהו ותקועים בלי מחליף כי הטכנולוגיה השתנתה או שמשדרגים טלפונים והאפליקציות לא עובדות או שמיליון בעיות אחרות ומחשבות טורדניות בשביל פעולות שאפשר ועדיף לעשות לבד.

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v - איני יודע מה גודל הדירה שלך, מה כמות הציוד המותקן בה וכמובן מה עלות המערכת.

ועוד דבר שמטריד אותי מאד - העדר אחידות בתקינה. נדמה לי שזה מצביע על חוסר בשלות של המערכות, ומצד שני פתח לצרות עתידיות - בין אם חוייבות למעכת מסויימת ובין אם מחסור בחלקי חילוף כאשר התקנים משתנים.

דירה גדולה, יותר מ40 מעגלי תאורה + וילונות ותריסים חשמליים.

הkeypads הם זכוכית טאץ ויש אותם בכל מקום שצריך נגישות להפעלות באיזור הציבורי ובכניסה לכל חדר וליד המיטה, מחיר כל יחידה הינו ~1500₪ ומלבד ציוד הלוח שזה בקרי תאורה ותריסים ומבנה לוח שונה מבית רגיל שבו יש הגנות על השקעים ומאור בנפרד.

כל הציוד של החשמל הינו מיצרנים גרמנים בתקן KNX שזה התקן הגדול ביותר שיש לבית חכם, מכיל בתוכו הכי הרבה יצרנים שמחוייבים לעמוד בסטנדרטים של הציוד.

השימושיות לכל זה היא אינסופית, דוגמאות לאוטומציה:

ביציאה מהבית תרחיש יציאה שמכבה את כל התאורה/מיזוג וסוגר תריסים ואת כל הטלויזיות ואיזורי שמע, כנל תרחיש לילה דומה ליד המיטה הורים שרק מכבה את כל התאורה בבית, במעבר מהחדרים לסלון וליהיפך ישנו תרחיש במכבה את כל האיזור הציבורי או את כל איזור החדרים, בכל מקרה יש גלאי נוכחות בכל חדר שמכבים את המזגן והתאורה לאחר 30דקות של חוסר נוכחות בחדר, במקלחות יש כיבוי אוטומטי למפזר חום כאשר מכבים את האור במקלחת, אוטומציה של שעוני זמנים שבשעות השמש על פי שעון אסטרונומי התריסים/וילונות נסגרים בהתאם כך שלא צריך לרדוף אחרי סגירה/פתיחה שלהם כל היום ובערב הם נכנסים למצב שלבי-אור ופתיחת השכמה בבוקר, למשל תאורת מסדרון נדלקת למצב מלא כשמחשיך ועוברת ל15% בלילה וכבת בזריחה וישנם עוד תאורות שמכוונות להדלק/להכבות בזמנים שונים וזה גם טוב למצב שאנו בחופשה ולא נמצאים בבית כי נראה מבחוץ שהבית "חי", ישנו תרחיש אירוח שמדליק תאורות שנקבעו מראש ונועל את ה keypads כך שהאורחים לא יכולים לשנות את מצב התאורה באיזורים שנקבעו, ישנם עוד מצבי תאורה קבועים מראש לצפיה בסרט/אירוח/ערב ויש עם זה משחק כי רוב התאורות באיזור המגורים הינם לדים שניתנים לעמעום, ביציאה למרפסת בלחיצת כפתור אחת זה מפעיל לשמיעה את הפליליסט שלי בווליום שקבעתי מראש ואפשר לשנות ווליום או לדפדף בשירים מבלי להכנס לבית או לגשת לשלט דרך לחצנים מוגני מים שיש במרפסת, יש הגנה על השקעים של הטוסטר/קומקום/בלנדר/מטענים לטלפונים כך שילדים לא יכולים להפעיל והם ממותגים מלוח מקשים שנמצא בארון ומוגבלים בזמן הפעלה.

אלו רק חלק מהתרחישים שקשורים לחשמל והכל נשלט מאפליקציה (כולל האזעקה כך שלא צריך את האפליקציה של האזעקה עצמה) ושלט אלחוטי שגם שולטים על איזורי השמע/צפיה, למשל אפשר בלחיצה אחת בשלט להפעיל צפיה ב dvd/קודי וגם לדרוך את תרחיש הצפיה של התאורה שגם סוגר את הוילון להחשכה, כפתור שמציג את ה dvr במסך ומדליק תאורת לובי ומרפסות (איפה שיש מצלמות) וחוזר לצפיה במדיה הקודמת אם רוצים.

ישנו מסך מגע במטבח עם שליטה מלאה על כל הדברים האלו שקשורים לחשמל/אודיו/וידאו

אלו רק חלק מהדברים, יש עוד הרבה תרחישים לפי מצבי האזעקה/שבת (למרות שלא שומרים ;) )

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד, לטעמי צעצוע יקר, עם יחס עלות תמורה נמוך במיוחד. כמובן שעושה הרבה רושם על אורחים, אבל תכליתית תורם מעט מאד לחסכון בזמן ומאמץ.

לפי המבנה הזה אצטרך לפחות 8-10 לוחות שליטה, וגם אז לקום כדי לתפעל אותם. אזה מה הרווחתי?

לגבי מצב שאינך בבית - זה ממש לא משפיע על פורצים. הם נכנסים גם לדירות בזמן שבני הבית ישנים ועושים כרצונם. נגד פריצות יש רק אמצעי אחד - סורגים עבים - וגם אלה לא תמיד יעילים.

הדבר היחיד שנראה לי משמעותי הוא שליטת הבטיחות בתנורי האמבטיה ובשקעי המטבח, אבל את אלה אפשר לסדר עם מפסק רגיל, בדומה לוונטה שיש לי ברוב חדרי המקלחת\שירותים, ומפסק על השקעים במטבח במקום שאינו נגיש לילד קטן. וקצת נוחיות בהגדרת מצב בית ריק. אבל להוציא על זה עשרות אלפי ש"ח? סורי. בעניין הזה אני עם ליאור ווהל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...