Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - למי יש? מה יש? מה השימושים?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במכירת הדירה זה יחזיר פי 2 לפחות מההוצאה.

בנאדם נכנס לפנ ועובר לדירה הסמוכה זה נראה לו כאילו הם חיים בתקופת האבן ;)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם תמצא חובב צעצועים. הניסיון מראה ששיפורים בדירה עושים למען עצמך, הם לא מתבטאים במחיר המכירה. במיוחד אם ממילא הקונה ירצה לשפץ ואז כל התשתיות שהכנת הולכות לפח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם כן, תחום הבית החכם בתצורה הזו שמוטמעים בתשתית הבית ו"באים איתו" בהחלט מעלים את ערך הבית.

כשבנאדם בא לראות דירה ורואה במקום לחצני גביס לוחות מגע יוקרתיים מזכוכית, רואה את כל האוטומציה, רואה את לוחות החשמל עם ציוד רציני שיחזיק עוד שנים של עבודה זה נראה אחרת מדירה סטנדרטית.

כמו שאמרתי, ספציפית ביקשנו 15% יותר מהדירה המקבילה (שהיא זהה ומשופצת באותה רמה) היו שהסכימו לשלם (לא מכרנו כי ירדנו מקניה של נכס אחר).

ראיתי כבר דו-משפחתיים שבאחד היה חשמל רגיל והראשון עם הבית חכם נמכר במהרה בסכום גבוהה והשני לא.

ראיתי כבר וילות שלא נמכרות כי הוילות הסמוכות אליהם יקרות יותר ובעלות מערכת כזו.

שוב, לא מדובר על פיצר מקומי או מפסק שמחליף מפסק קיים.

מדובר על מערכת שלמה שנבנת בתשתית הבית.

אצל מי שירצה לשפץ בנוסף לאחר מכן התשתיות לא הולכות לפח, אפשר לבטל או להזיז מיקום של כל נקודת לחצנים כי מגיע אליה כבל תקשורת במתח נמוך ואפשר למשוך תקשורת מכל נקודה אחרת בבית, אפשר להוסיף מעגלים בלוח ולשלוט עליהם מהלחצנים הקיימים רק בשינוי תכנות.

כזה לעומת כזה:

e111d19342daaea617ebc37d8989b341.jpgc9c1dc0279ea7572a8bd27914515aecc.jpg

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16 - נשמע מגניב לגמרי

אבל קצת גלשתם רחוק, אתם מדברים על בניית בית מאפס עם תשתית מוכנה להכל בעלויות מטורפות, אני מדבר על ציוד שניתן לרכישה מחו"ל ובשילובים שלהם נותן שליטה על דברים מהכיסא, בתנועות או בכיוון זמן מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על השרשור ואשמח להבהיר את ההבדל בין בית חכם שאני מבין מה זה לחשמל חכם :)

אצלי למשל יש מפסק בכניסה לדירה ששולט על כל התאורה והמזגנים שאני דואג לכבות מתי שהבית נשאר ריק. מניח שזה לא נופל בהגדרה של חשמל חכם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נוחות זה הרבה יותר ממה שהצחתי להעביר בכתיבה, אפשר לתכנת שליטה על כל תאורה בבית מכל מקום כך שאפשר למשל לסגור מזגנים/תריסי חדרים מהסלון או להדליק לילד קטן את האור בשירותים/חדר שלו מהמיטה בחדר הורים ועוד שלל דברים שאפשר לעשות עם הזמן כי הכל בר תכנות.

עדיין כשלא נמצאים בבית והבית נראה כאילו יש בו פעילות זה יעיל נגד אפשרות שפורף יבחר להכנס לבית אחר שומם

בתגובות הראשונות דיברו על תקנים, אז knx זה התקן של בית חכם "אמיתי".

אפילו בארץ הוא התקן היחיד שמוכר בחברת חשמל, ישנו מזכר של חברת חשמל שמאפשר להריץ כבל תקשורת insta-bus מסוכך מסומן בירוק באותה תשתית יחד עם חשמל כשהוא מיועד להפעלה של אותה מערכת שלשמה עובר החשמל לעומת איסור גורף למערכות אחרות לרוץ באותה תשתית חשמל.

בכל מקרה אם אתם קונים מתאמים מקומיים ששולטים על רכיב חשמלי חשוב לבדוק שהם לא זבל סיני ובטוחים לשימוש כי מפה והלאה הדרך קצרה לשריפה/התחשמלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב המוצרים שקיימים היום בשוק לא מתחברים לרשת החשמל באופן פיזי.. למשל יש מכשיר שיודע להתחבר לרשת הWIFI ולשדר פקודות אינפרא אדום ב360 מעלות שנלמדו מראש, וככה בעצם ניתן מרחוק באמצעות אפליקציה בטלפון לשלוט בכל המכשירים בסלון שהם מזגן טלויזיה מערכת טלוויזיה וכו.. אותו המכשיר יודע גם להתחבר לגלאי תנועה במידה והוחלט לשים וגם בזכותם לפי זמן מוגדר מראש לתת פקודה לכבות הכל. בנוגע לאורות בבית הפתרון שיש כיום על מנת לא להתחבר לרשת החשמל בצורה חכמה, אלו מנורות שגם הם יודעות להתחבר באופן פיזי לאפליקציות ולרשת הWIFI בבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi - כמה עולה המערכת לאדם מן היישוב, כולל התקנה?

לעומת זה - כמה הם 15% מערך דירתך?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בית חכם כבית חכם אבל יש לי כל מיני פטנטים לאוטמציה של תהליכים. עכשיו הייתי שבועיים בחו"ל וגיליתי שבעקבות הפסקת חשמל נדפק משהו כל השבועיים מזגן נדלק לבד ב5 בבוקר ונכבה ב12 בלילה וגם דלק אור בכל הבית. בערך 1000 שקל שנשרפו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

אם היה לך בית חכם היית מקבל על זה חיווי, או בודק מהנייד ויכולת להפעיל / לכבות / לשנות מהסלולרי מכל מקום בעולם (כולל שידור מצלמות אבטחה לנייד).

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה גדולה, יותר מ40 מעגלי תאורה + וילונות ותריסים חשמליים.

הkeypads הם זכוכית טאץ ויש אותם בכל מקום שצריך נגישות להפעלות באיזור הציבורי ובכניסה לכל חדר וליד המיטה, מחיר כל יחידה הינו ~1500₪ ומלבד ציוד הלוח שזה בקרי תאורה ותריסים ומבנה לוח שונה מבית רגיל שבו יש הגנות על השקעים ומאור בנפרד.

כל הציוד של החשמל הינו מיצרנים גרמנים בתקן KNX שזה התקן הגדול ביותר שיש לבית חכם, מכיל בתוכו הכי הרבה יצרנים שמחוייבים לעמוד בסטנדרטים של הציוד.

השימושיות לכל זה היא אינסופית, דוגמאות לאוטומציה:

ביציאה מהבית תרחיש יציאה שמכבה את כל התאורה/מיזוג וסוגר תריסים ואת כל הטלויזיות ואיזורי שמע, כנל תרחיש לילה דומה ליד המיטה הורים שרק מכבה את כל התאורה בבית, במעבר מהחדרים לסלון וליהיפך ישנו תרחיש במכבה את כל האיזור הציבורי או את כל איזור החדרים, בכל מקרה יש גלאי נוכחות בכל חדר שמכבים את המזגן והתאורה לאחר 30דקות של חוסר נוכחות בחדר, במקלחות יש כיבוי אוטומטי למפזר חום כאשר מכבים את האור במקלחת, אוטומציה של שעוני זמנים שבשעות השמש על פי שעון אסטרונומי התריסים/וילונות נסגרים בהתאם כך שלא צריך לרדוף אחרי סגירה/פתיחה שלהם כל היום ובערב הם נכנסים למצב שלבי-אור ופתיחת השכמה בבוקר, למשל תאורת מסדרון נדלקת למצב מלא כשמחשיך ועוברת ל15% בלילה וכבת בזריחה וישנם עוד תאורות שמכוונות להדלק/להכבות בזמנים שונים וזה גם טוב למצב שאנו בחופשה ולא נמצאים בבית כי נראה מבחוץ שהבית "חי", ישנו תרחיש אירוח שמדליק תאורות שנקבעו מראש ונועל את ה keypads כך שהאורחים לא יכולים לשנות את מצב התאורה באיזורים שנקבעו, ישנם עוד מצבי תאורה קבועים מראש לצפיה בסרט/אירוח/ערב ויש עם זה משחק כי רוב התאורות באיזור המגורים הינם לדים שניתנים לעמעום, ביציאה למרפסת בלחיצת כפתור אחת זה מפעיל לשמיעה את הפליליסט שלי בווליום שקבעתי מראש ואפשר לשנות ווליום או לדפדף בשירים מבלי להכנס לבית או לגשת לשלט דרך לחצנים מוגני מים שיש במרפסת, יש הגנה על השקעים של הטוסטר/קומקום/בלנדר/מטענים לטלפונים כך שילדים לא יכולים להפעיל והם ממותגים מלוח מקשים שנמצא בארון ומוגבלים בזמן הפעלה.

אלו רק חלק מהתרחישים שקשורים לחשמל והכל נשלט מאפליקציה (כולל האזעקה כך שלא צריך את האפליקציה של האזעקה עצמה) ושלט אלחוטי שגם שולטים על איזורי השמע/צפיה, למשל אפשר בלחיצה אחת בשלט להפעיל צפיה ב dvd/קודי וגם לדרוך את תרחיש הצפיה של התאורה שגם סוגר את הוילון להחשכה, כפתור שמציג את ה dvr במסך ומדליק תאורת לובי ומרפסות (איפה שיש מצלמות) וחוזר לצפיה במדיה הקודמת אם רוצים.

ישנו מסך מגע במטבח עם שליטה מלאה על כל הדברים האלו שקשורים לחשמל/אודיו/וידאו

אלו רק חלק מהדברים, יש עוד הרבה תרחישים לפי מצבי האזעקה/שבת (למרות שלא שומרים ;) )

נראה יפה מאד, ויש הרבה תרחישים לתאורה ולעוד דבר או שניים. אבל, ואני אדבר כאן באופן אישי, לי אישית כל זה נראה כמו אובר טכנולוגיה, יותר מידי טכנולוגיה במקומות שזה לא באמת נדרש.

- 90% מהשימושים שהזכרת הם תרחישי אורות, בכנות אני אגיד לך, אני לא מתעסק כל כך עם הדלקה וכיבוי של אורות. ואם פה ושם אני שוכח אור דלוק כשאני יוצא מהחדר זה לא יתקרב אי פעם יגיע למחיר של לוח אחד בלבד כזה שעולה 1500.

- כל כך הרבה לוחות מגע ומיקרובקרים ותוכנה דורשים הרבה תחזוקה, מה עם באגים ? מה עם עדכוני תוכנה לכל הלוחות האלה ? אתה צריך לעדכן כל אחד בנפרד או שיש לך משהו מרכזי שיודע לעשות עדכוני תוכנה ? מישהו בכלל דואג לתקן באגים ולהכין את העדכונים האלה ?

- כאחד שעסק בפיתוח של מסכי מגע, אני קצת מכיר את כל הבעיות של המסכים האלה. תאורה פלורסנטית, שדות חשמליים (שנאים ומטענים של סלולריים למשל), שינויים אטמוספריים, יובש או לחות באויר, שינויי טמפרטורה, טיפות מים על המסך, כל אלה משפיעים על היכולת של החיישן במסך לתפקד, ואז או שהוא לא יגיב ללחיצות או שיכולים להגרם למגעי רפאים כאלה שהחיישן מרגיש לחיצות במקומות שאין ואז כל הבית יהפוך דיסקוטק.

יש לך דרך לעקוף את כל מסכי המגע האלה אם הם מפסיקים לתפקד או נכנסים למצבים מוזרים ?

יש כפתור RESET למערכת ?

עריכה אחרונה על ידי martines
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית קצת גדול מהסטנדרט זה מאוד מקל על החיים, לדוגמא שאני יוצא מהחדר יש לי לחצן שמכבה את כל החדר, שירותים, מקלחת, אור חדר, חדר ארונות, פינת איפור ואת מרפסת החדר כולל הטלויזיה ואודיו, אם הייתי צריך לכבות כל דבר כזה פרטני זה לא מעט התעסקות.

המערכת הזו בנויה כלכך טוב (ציוד גרמני, הכל לפי תקנים מחמירים) שיש 0 מוחלט של תקלות מבחינת באגים.

איך שזה מתוכנת עכשיו זה יעבוד בכיף גם עוד עשור, אני מכיר בתים עם מערכת דומה מהעשור הקודם שעובדים ללא דופי וזה עוד עם ציוד פחות מתקדם.

המערכת מבוזרת לחלוטין, בכל רכיב/בקר יש את התכנה שלו כך שאם הוא כושל עדיין כל השאר עובד רגיל ולכל בקר הפעלות יש עוקף ידני שמאפשר הפעלה בלי קשר לתכנות.

דברים שיכולים להביא לכשל במערכת זה אותם דברים שיביאו לכשל גם בחשמל רגיל כמו מים/חולדות/קצר רציני מהצרכן וכו'.

gsi - כמה עולה המערכת לאדם מן היישוב, כולל התקנה?

לעומת זה - כמה הם 15% מערך דירתך?

1500~ ללוח "לחצנים", 300 בערך לכל מעגל תאורה וכפול מזה לתריס/דימר + עבודת חשמלאי ובונה לוחות שזה סכום דומה.

מערכת בקרה (בקר+שלט אלחוטי+אפליקציה) על הכל זה עניין שמתחיל ב 10000 ועולה עם מספר איזורי השמע/וידאו/הפעלות שיש בבית.

15% הם חצי מיליון במקרה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתשובתך לא ברור לי אם סך עלות המערכת שלך היתה בין 50-100 אש"ח (אומדן לפי כמות הנקודות שציינת), שזו אחת סבירה, או סכום עתק של 250 אש"ח (חצי מחצי המיליון שציינת בעליית ערך הדירה.

מתשובתך גם התבהר לי כי מערכת דומה אצלי תהיה יותר יקרה, בהנחה שאני מכין תשתית גם למערכות שאין בידי כעת,מצד שני, כאחוז מערך הדירה זה יהיה הרבה יותר, שכן אני גר בחיפה, ושווי הקוטג' שלי כנראה דומה לשווי דירת 4-6 חדרים במרכז. למעבר לכך, כיבוי האור בנקודה אחת או בשתיים ביציאה מהחדר אינה מטלה המצדיקה השקעה של הרבה אלפי שקלים. החשמלאי ערך לי את מפסקי הגוויס באשכולות נוחים מאוד​ לתפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שחישבת רק את מערכת החשמל לא הכנסתי בתיאור העלויות לעלות את ציוד האודיו וידאו, מערכת הבקרה שהיא יותר מהבסיסית שרשמתי עלות לגביהה, מסך טאץ במטבח, התממשקות לאזעקה, התממשקות למזגנים, התממשקות למצלמות (שמשמשות גם כגלאי תנועה מחוץ לבית) וזה יוצא קרוב לסכום העתק שציינת

אני בתחום המון שנים בחלקם כשכיר ובשאר כעצמאי, אני מכיר פרוייקטים ויודע במה וכמה שווה להשקיע.

מי שיש לו את המותרות להשקיע בבית חכם כזה בהתחלה, יהנה מהמערכת יום יום שעה שעה ויחזיר את עלותה ויותר במכירת הנכס בכל קנה מידה שלא יהיה, בין אם זו דירה קטנה/משרד/וילת פאר/בניין שלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...