Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קראוון כפתרון למצוקת הדיור, עד כמה זה פתרון ריאלי?

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 2877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת לאמיתה היא שאתם (בדומה למחאת המילקי) מוחים על שטויות במיץ עגבניות במקום על דברים מהותיים.

הזכרת לי משהו.

לפני כמה שנים, באחת מהעבודות הקודמות שלי, ערכו שולחן עגול עם סמנכ"לית משאבי אנוש של החברה, והעובדים הזוטרים, ואני בינהם.

אנשים שאלו אותה על כל מיני דברים מפגרים, כמו שוברים לקפה ומאפה, קישוטים, ושאר החארטה כלשהי, והיא הנהנה להם, ואמרה, כן, כן, נטפל.

ואז קמתי ואמרתי, מה עם מצוקת חניה במקום? התשובה שלה הייתה - "זה לא לעניין עכשיו". מיד הבנתי שאין עם מי לדבר. כמובן שהיה ידוע שהחברה שוכרת את המשרדים, אבל לא את המקומות חניה, אבל זאת הייתה המהות של כל הישיבה הזאת - להראות כאילו מישהו עושה משהו, ולמישהו אכפת ממך.

ככה גם כל ההתנהלות של כחלון - בא להראות כאילו הוא אכבר גבר, בא לפתור בעיות, ולדאוג לחלשים, כשבפועל ברור שהכלבים נובחים והשיירה עוברת. תקבל את המצב, תסתום ותגיד תודה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 399
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם כבר, דוח שנתי לכל אזרח ותשלום מס מאוחד מכל מקורות ההכנסה.

האמת היא שזה היה יכול להיות אחד הפתרונות האידאלים למיסוי פה בארץ.

בתור מישהו שעובד גם כעצמאי וגם כשכיר, לפעמים מסובך להתמודד מול רשויות המס.

כל פעם שמישהו שואל אותי איך עושים את זה התשובה שלי היא "קח רואה חשבון ותשלם לו".

אם באמת כל בן אדם היה מדווח פעם בשנה, בלי קשר לאם הוא עצמאי או שכיר, ואז המס היה שנתי ולא חודשי, המדינה הייתה מקבלת יותר כסף כי היו פחות העלמות מס ואז (אם לממשלה היה אכפת) להוריד את נטל המיסים על כלל האוכלוסיה.

כיום יש יותר מדי מיסים על הכנסות למי שמרוויח נורמלי ויש המון אנשים שמעלימים מס, וזה כואב בכיס של כולנו.

כשגרתי בחו"ל בשביל להוציא קבלות הייתי פשוט נכנס לאתר של רשות המיסים ומוציא קבלה.

באופן אוטומטי יש דיווח בסוף השנה על מה שהוצאתי ויש מס אחיד של 10% לכל מי שמרוויח 1000$ לחודש.

לא צריך להתעסק בכלל עם דוחות בסוף השנה ועם בירוקרטיה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שקלת להתאגד עם עוד אנשים ולהקים מושב?

עדיין עושים את זה.

כעקרון אפשר לבנות בינתיים את הבית שאתה צריך ואחר כך כשיהיה יותר כסף זמין להוסיף עוד חדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת כל בן אדם היה מדווח פעם בשנה [...] המדינה הייתה מקבלת יותר כסף כי היו פחות העלמות מס ואז (אם לממשלה היה אכפת) להוריד את נטל המיסים על כלל האוכלוסיה.

מה הקשר?

קשה לי עם קביעות של "אם יקרה מה שאני חושב שצריך לקרות זה יפתור את הבעיות" גם אם אין שום קשר בין השניים.

אם מישהו מקבל תשלום היום בלי קבלה, גם אם הוא יצטרך לדווח פעם בשנה הוא יקבל תשלום בלי קבלה. איך המדינה תקבל יותר כסף אם כל מיש משלם היום מיסים ימשיך לשלם את אותם סכומים?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה יפתור את כל הבעיה. אבל זה יכול לעזור קצת.

הבעיה לדעתי היא יותר תרבותית.

כיום מי ששכיר ועושה חלטורות מהצד לרוב לא מדווח על החלטורות האלה ויודע שאף אחד לא יבוא לבדוק אותו.

אם מעולם לא פתחת תיק במס הכנסה אז אתה סוג של "Under the radar" ומס הכנסה לא יבואו לדפוק לך על הדלת כי אתה בכל מקרה לא שומר שום דבר, הרי אתה שכיר.

אתה יכול לעשות בערך מה שבא לך ובגלל שאין עליך תיק לא יתעסקו אתך.

לא כך אם אתה מחויב פעם בשנה לדווח וגם יש לך אפשרות לתת חשבוניות כדי לשלם פחות מס.

ברור שעבריינים מקצועיים ימשיכו להעלים מס אבל המון אנשים יתחילו לנהוג על פי החוק.

כרגע פשוט יש תרבות של "אין חוק" אז המון בעלי מקצוע לא נותנים חשבוניות או קבלות.

אם אתה תקנה צמיגים ויגידו לך זה X+ מע"מ ואתה תוותר על המע"מ והחשבונית, לא תוכל להזדכות לפחות על חלק מהמס בסוף השנה.

בגלל זה אנשים יעדיפו לדרוש חשבוניות ורמת הדיווח על עסקאות תעלה.;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פחות יפתור את בעיית הכבר עצמאי ולא מוציא קבלות, אבל בשילוב עם הצהרת הון בהחלט פותר את בעיית המובטל או השכיר בשכר מינימום שנוסע במרצדס וגר בוילה, ואת בעיית ההוא בעל 10 הדירות שרשם אותן על 50 בני משפחה וכל השכירות הולכת אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי שיהיה אפילו פטור ממס אבל עם חובת דיווח.

הבעיה פה היא תרבותית.

יש המון מדינות בעולם שבהן אנשים לא מעזים אפילו להציע מחיר "לפני מע"מ" ו"אחרי מע"מ".

תוך עשור או שניים אפשר לעשות מצב שבו עסקאות בשחור בקושי יהיו קיימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה יפתור את כל הבעיה. אבל זה יכול לעזור קצת.

הבעיה לדעתי היא יותר תרבותית.

כיום מי ששכיר ועושה חלטורות מהצד לרוב לא מדווח על החלטורות האלה ויודע שאף אחד לא יבוא לבדוק אותו.

אם מעולם לא פתחת תיק במס הכנסה אז אתה סוג של "Under the radar" ומס הכנסה לא יבואו לדפוק לך על הדלת כי אתה בכל מקרה לא שומר שום דבר, הרי אתה שכיר.

אתה יכול לעשות בערך מה שבא לך ובגלל שאין עליך תיק לא יתעסקו אתך.

לא כך אם אתה מחויב פעם בשנה לדווח וגם יש לך אפשרות לתת חשבוניות כדי לשלם פחות מס.

ברור שעבריינים מקצועיים ימשיכו להעלים מס אבל המון אנשים יתחילו לנהוג על פי החוק.

כרגע פשוט יש תרבות של "אין חוק" אז המון בעלי מקצוע לא נותנים חשבוניות או קבלות.

אם אתה תקנה צמיגים ויגידו לך זה X+ מע"מ ואתה תוותר על המע"מ והחשבונית, לא תוכל להזדכות לפחות על חלק מהמס בסוף השנה.

בגלל זה אנשים יעדיפו לדרוש חשבוניות ורמת הדיווח על עסקאות תעלה.;

עכשיו אתה כבר נכנס לחפירות אחרות לגמרי של לאפשר לאנשים "להזדכות" על הוצאות (כמו בארה"ב) מחיה כדי להפחית את שיעור המס שהם משלמים. שילמתי 20 אש"ח חשבונות חשמל במהלך השנה? אני מדווח עליהם כהוצאה ואז המס השנתי מחושב לי כאילו הרווחתי 20 אש"ח פחות בשנה הזו.

מה שזה יגרום זה אנשים שמדווחים על כל מסטיק שהם קנו בתקווה שזה יוריד להם את המס, כמה שנים טובות של עבודת שומה אינטנסיבית ביותר לעבור על כל הדו"חות האלה ולשלול הוצאות כמו קבלה על "מזון מוכן לצוות העובדים" עם הפריטים "הפוך קטן בלי קצף" ו"קרואסון חמאה גדול עם אקסטרה אבקת סוכר" עד שאנשים ילמדו מה כן אפשר לרשום כהוצאה ומה לא.

מפה, שצרכנים יתחילו לדרוש קבלות (ולא בעלי עסקים ישושו להוציא אותן), המחירים לצרכן יעלו כי עכשיו לבעלי העסקים לא יהיה "שומן" והם יצטרכו להתחיל לגבות מחירים גבוהים יותר מכולם. הם הרי כבר לא יכולים לארגן לחלק מחיר נמוך על חשבון מחיר אקסטרה גבוה לאחרים. אבל היי, הוא כבר גבה מחירים אקסטרה גבוהים לפני זה, ואנשים שילמו, אז למה להפסיק עכשיו? פתאום כולם משלמים מחירים אקסטרא גבוהים. רוצה לשלם מחיר נמוך? בלי קבלה.

לאן הגענו? לאותה נקודה בדיוק. רק שעכשיו יש לך עוד 200 עובדי שומה שיושבים במס הכנסה ומחטטים באף כל היום. מאיפה המשכורת שלהם? נכון, מהמשכורת שלך.

ובוא אני אספר לך סוד, ככה בלי שאף אחד שומע, אותם שכירים שיש להם תיק ועושים חלטורות ולוקחים כסף בלי קבלה כי אין להם תיק ימשיכו לא לפתוח תיק וימשיכו לקחת את הכסף בלי קבלה. על מה הם ידווחו בסוף השנה? על המשכורת שהם הרוויחו מהעבודה כשכירים ולא על החלטורות.

הבעיה היא שאתה מסתמך על "טוב ליבם" של אנשים. וכשזה נוגע ל"אני מול המדינה במלחמה על הכסף שלי", גם האנשים הכי טובים, לא כאלה טובים.

יש המון מדינות בעולם שבהן אנשים לא מעזים אפילו להציע מחיר "לפני מע"מ" ו"אחרי מע"מ".

כן? כי בחלק מהמדינות הכי נאורות שאני מכיר, ככה בדיוק זה עובד. יתרה מזו, מציגים לך רק מחיר לפני מע"מ. המע"מ מתווסף בקופה.

דווקא בישראל המצב טוב מאוד יחסית. ב-98% מהמקרים הצעות המחיר שאתה מקבל הן אחרי מע"מ. רק כל מיני "בעלי" "מקצוע" חאפרים שבאים אליך הביתה לפעמים יציעו בלי מע"מ.

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא לגמרי מסכים. אם אותו אחד שמעלים מגיש דוחות מפוברקים, כאשר הדברים יתחילו לא להסתדר עם הצהרת ההון שלו הוא יהיה בבעיה.

אמנם בטווח הקצר אותם בעלי מקצוע עלולים לדרוש יותר כסף, אבל בשורה התחתונה לא נחסך מהמדינה מעמ בלבד כאשר אתה משלם ללא מעמ. נחסך ממנה גם מס הכנסה וביטוח לאומי. בטווח הקצר אכן, כנראה נשלם יותר על כל מני שירותים שנשלטים ללא חשבוניות, אבל סך כל תוספת המיסים אמורה לחזור אלינו בשירותים לציבור, או לחלופין בהקטנת נטל המס הכולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפסקה הראשונה, אני מדבר על פיברוק ברמה שלא משנה מהותית את מאזן ההכנסה שלו או לכל הפחות הסתרת ההכנסה הזאת בצורה מספיק חכמה כדי לא לעורר את חשדן של רשויות המיסים. גם היום מס הכנסה יכול ליפול עליך אם אתה מרוויח 6000 שקל בחודש ומוציא 10000. או לחילופין מרוויח 4000 שקל וגר בדופלקס בהרצליה. הצהרות הון זה לא פריבילגיה רק של בעלי תיק עצמאי, זה משהו שגם שכירים מקבלים למלא מדי פעם באופן רנדומלי. רואים אי סדרים, בודקים.

אבל שוב, רשות המיסים לא צריכה את הדיווח שלך (לא *שלך* שלך, של מישהו שרירותי) כדי לראות אם אתה מכניס כסף מהצד. היא יכולה לבדוק את רמת ההכנסה שלך ואת רמת החיים שלך. וזה אפילו לא קשה במיוחד, בוודאי ובוודאי שלא יותר קשה מאשר אם היית מגיש לה דף בסוף שנה שאומר "שומעים, הרווחתי X". הם כבר יודעים שהרווחת X לפני ששלחת להם את זה. בשורה התחתונה, אם ירצו לז**ן אותך, יעשו את זה.

לגבי הפסקה השניה, הנקודה היא שבטווח הקצר אנחנו נשלם יותר, ובטווח הארוך יחזרו ל"בלי קבלה", אבל אנחנו עדיין נשלם יותר. מיסים שחוזרים לאזרח? נו בחייאת, זה כבר בכלל רעיון מופרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yehuda-k

התחשיב שלך לא נכון.

תחילה, מעבר לדירה ראשונה, לא ניתן לקבל יותר מ-50% משכנתא על הדירה.

דבר שני, סך החזר כל ההלוואות צריך להיות מקסימום 40% מהשכר.

דבר שלישי, אתה מתייחס לעלייה של 7% במחירי הדיור כל שנה כעובדה מוגמרת, כאשר זו סך הכל ספקולציה.

דבר רביעי, לא לקחת בחשבון מס הכנסה על ההכנסות מהשכרה.

מעבר לכך, "המס" על המשכנתא שלך פוגעת באותה מידה ואף יותר בזוג צעיר צעיר שחסך שקל לשקל והחליט לקנות דירה.

כפי שכתבתי, החישובים הם בערך והמטרה היא להמחיש מדוע יש השפעה גדולה של ריבית המשכנתא על מחירי הדיור, ובודאי הרבה יותר מאשר מס על קנית הדירה. אתה מוזמן לעדכן את החישוב לפי המגבלות שצינת.

לגבי הפגיעה בזוג צעיר, כפי שכתבתי זה נכון. אבל מה האלטרנטיבה? מה יקרה לזוג צעיר כאשר מחירי הדירות ירדו? במקרה כזה יתכן שבעוד נניח 5 שנים, על הזוג הצעיר לשלם משכנתא שערכה גדול יותר מערך הדירה? האם לא עדיף להפסיק את העליה המתמדת במחירי הדירות ולהתחיל להוריד אותם אבל לאט כדי למנוע פשיטות רגל בענף הבניה ומפולת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלק הראשון, לא מסכים. ברגע שפתחתי תיק עצמאי, נדרשתי לשלוח פעמיים הצהרת הון בכשבע שנים בעוד שאני לא מכיר שכיר אחד שביקשו ממנו הצהרת הון.

לגבי החלק השני אם אני יכול לקזז מיסים ברגע שיש לי חשבונית, אינטרס שלי לדרוש חשבונית. לגבי מיסים שחוזרים לציבור, ברור שחלק מהמיסים חוזרים בציבור. הרי מקבלים שירותים מסויימים. אם רוצים לבזבז עוד כספים ניתן לבזבז גם היום. בכל מקרה זו בעיה אחרת לחלוטין שהפתרון שלה אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה

רעיון לא חכם הבאת

ראשית בשני המקרים שחישבת המשקיע מרוויח תשואה מכובדת , אז למה שייצא משוק הדירות?

כלומר את המטרה לא השגת, אבל דפקת את כל אלה שרוצים לרכוש דירה ראשונה, ולהם ייקרת את המשכנתא.

שנית שכחת מספר דברים חשובים שמשנים את התוצאה של אותו משקיע ואמנה אותם

אחד - מס רכישה של 8% בעת הרכישה = כ 130K ש"ח

שניים - משכנתא לדירה שניה, לא יותר מ 50% מערך הדירה ( ערך הדירה לא כולל את התשלום למס רכישה )

שלוש - הגבלה של ההחזר החודשי בשיעור של 40% מההכנסה ( להלכה 50% אבל במעשי זה 40% )

את הנ"ל הנחית הרגולטור על המשקיעים בדיוק כדי להבריח אותם מהשוק. ( האחרון פוגע בכל מקבלי המשכנתאות )

ארבע - שכחת שעל הרווח יש לשלם מס שבח שיקצץ משמעותית בכדאיות.

חמש - בנק לא נותן הלוואות בוליט אלא אם יש מקור לסילוק נראה לעין מחד, ומכירת הדירה היא לא מקור לסילוק, ומשך התקופה 2-3 שנים כך ש 5 שנים אין , מאידך, כך שהמשקיע שלך יצטרך לקחת משכנתא רגילה ותזרים המזומנים שלו משתנה..

שש - כמובן שלא מתכוון להתנבא על 7% גידול שנתי במחיר על מחיר השכירות ועל גובה הריבית על המשכנתא.

שבע - יש לשלם מס על השכירות.

שמונה - שכחת עלויות נלוות כמו שכ"ט מתווך ועו"ד

תשע - הנחת שהדירה מושכרת כל התקופה , אין תיקונים החלים על בעל הבית וכו'

לכן המודל הוא לא מציאותי.

אילו היית קובע מס רכישה גבוה יותר גם באחוזים וגם בסכום נקוב, שעולה ככל שמדובר במספר דירות גבוה יותר וגם בעלויות גבוהות יותר, היית מבריח את המשקיעים מהשוק.

לא את כולם , אבל לפחות את אלה שבאים לעשות סיבוב של כמה שנים.

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, שכחת עוד משהו.

העלת את הריבית על המשכנתא. אם יודעים שעוד שלושה חודשים הריבית יורדת, עצרת בבלימה את שוק מכירת הדירות לשלושה חודשים. המכירות יצנחו, המחירים ירדו. אנשים ימתינו לירידה של הריבית ואז השוק יתפרץ שוב. קיבלת שוק עצבני ברמות.

Sent from my Lenovo K50-T5 using Tapatalk

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...