Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למי מכם יש המלצה לעו"ד לצורך הוצאת דרכון גרמני?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 2990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מה שכתוב באתר השגרירות וזה גם מה שאמרו לי בהתכתבות במייל עם שגרירות גרמניה בתל אביב כשנולד בני.

הם עוד אמרו לי שאין כל סיבה להגיש את הבקשה לאזרחות בגיל כה צעיר (חודשיים) אלא אם אני רוצה ליסוע איתו לחול (מה שאכן קרה) ושהוא יכול להוציא את האזרחות כל עוד הוא קטין בגלל שאני נולדתי לפני שנת 2000.

הילדים שלו לעומת זאת יצטרכו להוציא אזרחות לפני גיל שנה אחרת יאבדו את האופציה לאזרחות.

בכל מקרה לגיא, אם יש הוכחות (ואצל הגרמנים אין בעיה להשיג הוכחות כי הכל מתועד) אין כל סיבה לפנות לעורך דין ואפשר להגיש את הבקשה בקלות לבד בשגרירות כל עוד מבינים את התהליך והמסמכים הדרושים אבל בכל מקרה אם הדור שלפניך (אבא או אמא) לא הוציאו אזרחות גרמנית הרי שאתה לא תהיה זכאי לאזרחות לפני שהם יגישו בקשה לאזרחות. כלומר הדור הקודם חייב להיות אזרח גרמני כדי שצאצאיו יהיו זכאים לאזרחות גם כן.

עריכה אחרונה על ידי eyals05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כך אנחנו כותבים אותו דבר בדיוק. ציינתי את הדרישה מהדור הבא להרשם בשגרירות לפני גיל שנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה, כמה יקים יש פה? יאללה שנל! צריך לארגן ערב בירה ונוקנוקיות כמיטב המסורת!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן הוא צריך נוטריון, אבל הוא עוד לא שם.

אייל - מה אמרו לך בשגרירות בעניין שירות צבאי של בנך? פעם שמעתי ממכר שעושים בעיות בעניין (בגלל זה הוצאתי אחר שירותי הצבאי).

למרות שקראתי אפישהוא שכבר לא עושים עניין אבל אתה כבר עשית את זה, אז תכלס אתה בטח יודע יותר.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היתה בעיה אם התנדבת לשירות צבאי נוסף (קבע למשל) שכן אז היית מאבד את האזרחות אם לא היית מגיש בקשה בשגרירות ומקבל את הסכמתם לשירות נוסף.

היום המצב השתנה וכבר לא מאבדים את האזרחות אם מתנדבים לשירות נוסף.

בכל מקרה החוק מתיר שירות צבאי חובה.

מתוך אתר השגרירות:

"החל מ- 6 ביולי 2011 השתנה החוק לגבי אזרחים גרמנים-ישראלים

החל מ- 1 בינואר 2000, הינך מאבד את האזרחות הגרמנית לפי סעיף 28 לחוק האזרחות הגרמני, אם הינך מתגייס מרצונך החופשי לצבא או ארגון מזוין דומה של מדינה זרה שהינך מחזיק באזרחותה, אם לא קיבלת את הסכמת משרד ההגנה הגרמני או גוף מוסמך מטעמו.

סיבה זו לאיבוד נגעה במיוחד לבעלי אזרחות כפולה גרמנית-ישראלית, שהתחייבו מרצונם החופשי לשרת בישראל מעבר לשרות החובה הקבוע בחוק (3 שנים לגברים ושנתיים לנשים), בתקופה שבין ה- 1 בינואר 2000 ל- 5 ביולי 2011, מבלי לקבל הסכמה מראש לפי סעיף 28 לחוק האזרחות הגרמני. כך הם איבדו באופן אוטומטי את אזרחותם הגרמנית. איבוד האזרחות הגרמנית נכנס לתוקף במועד כניסתו של האדם לשירות הוולונטרי ( כגון שירות קבע).

המצב לפי החוק החדש, החל מ- 6 ביולי 2011:

החל מ- 6 ביולי 2011 מתייחסים להסכמה הדרושה לאזרחים גרמנים-ישראלים לפי סעיף 28 לחוק האזרחות הגרמני, כהסכמה הניתנת באופן אוטומטי. משמעותו של השינוי, שבעלי אזרחות כפולה, גרמנית ישראלית, אינם מאבדים עוד את אזרחותם הגרמנית לפי סעיף 28 לחוק האזרחות, אם הם החלו את השרות מעבר לתקופת החובה אחרי ה- 6 ביולי 2011. החל מ- 6 ביולי 2011 אין עוד צורך להגיש בקשה לקבלת הסכמה לפי סעיף 28 לחוק האזרחות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציין אייל הצורך באשור של הצבא הגרמני בוטל. מכל מקום, ככל הנראה שלישראלים האישור ניתן באופן פחות או יותר אוטומטי. אחד הבנים שלי מחזיק באישור כזה.

אלעד - לאבא שלי היתה מדבקת "אני נהג יקה", אבל כיון שהיה יקה בצורה קשה לא הדביק את המדבקה על הפגוש אלא על הדלת של חדר העבודה שלו. חבל ללכלך את הרכב. מכל מקום, אני מתלבט אם יש למדבקה מקום בסמוך למדבקת פורום (בינתיים אין לי לא זו ולא זו).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם על התשובות :)

הקונסול בחיפה הוא במקרה גם עורך דין שמטפל בבקשות לאזרחות גרמנית ויכול לעזור בתשלום ככל עורך דין לענייני אזרחות רק שאם פונים אליו העניין מהיר יותר.

כאזרח גרמני בחמש עשרה השנה האחרונות אין כל צורך לוותר על אזרחות.

לא יודע למה אתה זכאי לאזרחות גרמנית אך אם מדובר על דורות קודמים שהיו אזרחי גרמניה לפני המלחמה הרי שהדורות הקודמים צריכים להוציא קודם כל אזרחי ורק אחרי זה אתה יכול לקבל אזרחות גם כן.

אצלי סבתא רבא ברחה מגרמניה לארץ לפני פרוץ המלחמה וסבתא שלי נולדה בארץ.

רק אחרי שסבתא שלי פנתה לקבלת אזרחות אמא שלי יכלה לקבל אזרחות ורק לאחר מכן אני קיבלתי את האזרחות.

כשהילד שלי נולד הוצאתי לו בגיל חודשיים דרכון גרמני במהירות וביעילות יקית טיפוסית.

http://www.pappelaw.com/#!german-consulate-contacts/c1cpl

זו בדיוק הסיבה, תודה רבה על התשובה המפורטת. אני מבין שמדובר בבלאגן, אבל אם נלחמתי עם הגרמנים והנציגים שלהם בארץ על ייבוא רכב גרמני קטן (שנה ושלושה חודשים, כן?), אני יכול להיכנס לבלאגן חדש כדי לקבל אזרחות גדולה ;). יש לי סבלנות, והרבה...

אגב, לא שכחתי להגיע להראות לך את הרכב (הגרמני) - אם תוכל לכתוב לי בהודעה פרטית את מס' הטלפון שלך אצור אתך קשר בוואטסאפ בהמשך השבוע / סופ"ש ואגיע (נמחקו לי המספרים, הטלפון יחזור מתיקון בעוד יום יומיים).

המשך שבוע טוב!

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נלחמתי עם הגרמנים והנציגים שלהם בארץ על ייבוא רכב גרמני קטן (שנה ושלושה חודשים, כן?), אני יכול להיכנס לבלאגן חדש כדי לקבל אזרחות גדולה

הרגע הזה שאתה קולט שהפליטים מסוריה אינה בעיית ההגירה הכי גדולה של גרמניה >.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צוללות עם מתלים אדפטיביים וחיישני רוורס שקועים, חשוב להדגיש.

אנחנו קצת חורגים מנושא השרשור ואגיב לך ברצינות, אבל דע לך שהוספת המתלים זה הדבר הטוב ביותר שעשיתי - נוחות הנסיעה טובה מאוד ואינה מתקרבת בכלל לנוחות המזעזעת (באופן יחסי) ברכב התצוגה. הרכב לא מקפץ בכלל ונוסע רגיל כמו הפאביה (שגם היא עם חתך נמוך, 45. הפולו 40). עם רכב התצוגה קיבלתי בחילה ביציאה מעפולה, הרכב קיפץ בטירוף ועם שלי ממש לא - פשוט נוסע רגיל כמו שכל רכב נורמלי נוסע. המצב משתנה לחלוטין (לרעה) כשלוחצים על מתג ה- SPORT.

לגבי החיישנים זה הכל עניין של נוחות, התצוגה הגרפית על המולטימדיה מאוד מוצלחת שם.

סטיו, בהצלחה. אתה יוצא למאבק קשה מאוד. למיטב ידיעתי בניגוד לפולו ידניות אין כורדים יקים.

אני חצי כורדי וחצי גרמני ואני יקה - זה בסדר. אל דאגה... :)

Ein Volk,

Ein Reich,

Ein Excel Liste

כשאני מחליט להעביר מסר כלשהו אני עושה זאת בצורה כ"כ מוצלחת (גם אם זה במובן מסוים מעט לרעתי), עד שכל הפורום על הרגליים למשך שנים (אורות נסיעה ביום, אקסל).

נו, באבחון שעברתי לפני כמה שנים באמת כתבו שאני יצירתי (ועל הדרך דפקו לי את כל ההקלות של התואר למבחנים עם המחמאות שלהם לגבי כושר כתיבה וכ').

**

שלחתי הודעה לשגרירות גרמניה דרך האתר בשבת ועדיין אין תשובה, כמה זמן לוקח להם לענות? אולי לא קיבלו אותה? מישהו ניסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, באבחון שעברתי לפני כמה שנים באמת כתבו שאני יצירתי (ועל הדרך דפקו לי את כל ההקלות של התואר למבחנים עם המחמאות שלהם לגבי כושר כתיבה

גם אני, התכונה הכי שלילית שלי זה שאני פרפקציוניסט.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו קצת חורגים מנושא השרשור ואגיב לך ברצינות, אבל דע לך שהוספת המתלים זה הדבר הטוב ביותר שעשיתי - נוחות הנסיעה טובה מאוד ואינה מתקרבת בכלל לנוחות המזעזעת (באופן יחסי) ברכב התצוגה. הרכב לא מקפץ בכלל ונוסע רגיל כמו הפאביה (שגם היא עם חתך נמוך, 45. הפולו 40). עם רכב התצוגה קיבלתי בחילה ביציאה מעפולה, הרכב קיפץ בטירוף ועם שלי ממש לא - פשוט נוסע רגיל כמו שכל רכב נורמלי נוסע. המצב משתנה לחלוטין (לרעה) כשלוחצים על מתג ה- SPORT.

לגבי החיישנים זה הכל עניין של נוחות, התצוגה הגרפית על המולטימדיה מאוד מוצלחת שם.

מקווה שברור לך שאני מתלוצץ והכל ברוח טובה.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יקים. אם עדיין לא ענו אז זה בגלל שלא עובדים בסוף השבוע אצלם סוף השבוע נגמר מחר.

באמת ששכחתי מזה לגמרי.

מקווה שברור לך שאני מתלוצץ והכל ברוח טובה.

כמובן, אילו הייתי חושב אחרת הייתי מתעלם ולא כותב לך תשובה מפורטת :)

**

בכל מקרה תודה לכל מי שהגיב ברצינות (וקצת פחות למי שלא) - עזרתם לי מאוד ואתקדם מפה לבד. לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון ושאלה ברשותכם:

קודם כל לגבי הפניה שלי לשגרירות הגרמנית בת"א, הם ענו ושלחו לי קישור לקובץ בעברית בו עלי לבדוק האם אני זכאי - על פניו אני זכאי.

אח"כ צלצלתי לעו"ד מחיפה בהמלצתכם (הקונסול של כבוד) - שם ענתה פקידה ואמרה שרק עלות הבדיקה הראשונית מול שלטונות גרמניה אודות סבתי (האם היא נולדה שם, האם היא היתה אזרחית וכ') היא 4,500 ש"ח לא כולל מע"מ.

ע"פ ניסיונכם - האם המחיר הגיוני / סביר? האם לדעתכם כדאי להמשיך את התהליך שם? היא אמרה שבכל זאת צריך לבדוק מולם אודותיה ולא משנה עד כמה אני יודע שהיא נולדה שם וכ'.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...