Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט יישום ציפוי אופטי-קוט 2.0 ננו קראמי 9H הידרופובי קבוע וסופר עמיד

שימו לב! השרשור הזה בן 2809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יומן שפשוף.

יום ראשון:

בשעה 9:07 בדיוק זה התחיל. נתזי מים, קצף ושפשופים. אוי השפשופים.

אני אתחיל את הסיפור בערב לפני, כשאספתי את הציוד לתמונה קבוצתית. חלקם לא יראו את הסוף. יתפוררו ויזרקו בדרך:

2015-04-04 19.30.42 rs.jpg

העבודה התחילה בשטיפה רצינית אחרי חודש שהרכב ראה רק אובך, גשם ובוץ.

שמתי קצת סיטרוס בכוס הסיבון של האקדח מים, כמות כפולה מהמומלץ של סיטרוס בדלי והתחלתי לסבן:

2015-04-05 09.15.07 rs.jpg

(8 מ"ל סבון בפקק של הסיטרוס, סליחה על הפוקוס)

[video=youtube_share;ungemK3uGAo]

[video=youtube_share;5evBWvtUGGA]

כדי לשטוף ממש טוב החלטתי להשפריץ קצת חומר לג'אנטים של סונאקס עד אמצע הגובה של הדלתות והגלגלים. להוציא את כל חלקיקי הברזל שנדבקו לרכב בשנתיים שהוא על הכביש. אחרי שתי דקות אני שוטף. אין תגובה מיוחדת. כנראה שהאוטו התחשל טוב. לא מדמם בקלות.

ופה זה רק התחיל.

שפריצר עם DJ Low on eau ביד אחת, ספוג פלסטלינה בשניה.

שפריץ- שיפשוף - שפריץ שפריץ- שפשוף.

הרבה סוירלים ומארינג נוצרו ביום הזה. יותר מידי. כנראה בגלל שהפח היה חם. אבל לא היה לי אכפת כי יגיע עוד פוליש.

אוי הפוליש.

בשלב הזה, אחרי שטיפה נוספת ויבוש בקטנה עם המגבת הלא משהו של הקוריאני, הגעתי למסקנה שחם מידי ואי אפשר להמשיך ככה.

הלכתי לנוח.

כעבור שעתיים הצל כיסה את הרכב. חשבתי שזה זמן טוב להמשיך את המלאכה. אבל לשכנים שלי היו תוכניות אחרות.

תחילה התחלתי לתומי לשפשף את הגג. ספוג כתום של האחים, שפריץ ONR מדולל, כמה טיפות של אולטימייט קומפאונד- מה כבר יכול להשתבש?

התחלתי בגג, בלי סיבה מיוחדת. חילקתי מתודית ל-5 חלקים. ככה קל יותר.

אי שם בחלק השני שמתי לב שאפר צונח לו על הרכב. השכנים הדליקו מנגל. קיבינימאט.

אין ברירה, התחלתי את הגג ולא בא לי לעצור באמצע, סיימתי עם פד מלא עפר אבל הפח נראה במצב טוב. שיהייה בתאבון לחבר'ה, אני עוד אחזור.

שטפתי את הפד. הלכתי לישון.

בשעה 6:17 בדיוק השפרצתי קצת מים עם סבון על הרכב, שטפתי עם מים נקיים וניגבתי שוב עם המגבת הספוגה של הקוריאני, העיקר שלא ישאר אפר.

ואז הם התחילו. השיפשופים.

פאנל פאנל, נקודה נקודה.

הכי הפחידו אותי התיקוני צבע שעשיתי מבעוד מועד. בעיקר אחד שהיה בתוך שקע ולא הייתי בטוח אם החומר יגיע אליו. יצא סבבה.

2015-04-05 19.26.40 rs.jpg

2015-04-05 22.41.54 rs.jpg

המספרים של הרכב ירדו כמובן לכבוד הארוע.

מתחת לאחורי גיליתי עוד אחת מהמתנות שהשאירה לי הפוסטמה שנכנסה בי דוך מאחור. בחניה. חודש אחרי שהרכב יצא מהסוכנות.

2015-04-05 20.26.05 rs.jpg

השפשוף עבר פוליש. השריטה מתחתיו עברה מילוי. הנקודה מימין זה חור לבורג של המספר. יצא סבבה. ומה שלא- המספר יכסה.

2015-04-05 22.39.22 rs.jpg

נראה כאילו זה לעולם לא יגמר, אך כעבור שעתיים וקצת, אחרי שכל הרכב עבר יד של UC, החלטתי שאני לא צריך את המעט תחושה שעדין נשארה לי בידיים. אז עשיתי יד של אולטימייט פוליש עם פד צהוב על האזורים העליונים של הרכב (לא הגג- כאלה שרואים, שיהייה קצת אקסטרא בלינג)

אוי הפוליש.

אוי השיפשופים.

אוי הידיים.

אבל זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

אני לא יכול להשאיר את הרכב מכוסה שאריות פוליש וג'יפה ללילה.

צריך לשטוף.

3 פקקים של סיטרוס לדלי ולשפשף.

הפוליש שומני. צריך הרבה סבון.

ניגוב עם אובר. לא מספיק. כנראה שהמגבת עשתה את שלה או שאני הרסתי אותה איכשהו כשהייתי חסר נסיון. צריך חדשה.

מעבר אחרון עם פנס לראות שלא פספסתי אף פינה. פיספסתי.

UC על פד צהוב, כי הכתום כבר הפסיק לתפקד מזמן. ספג חומר ושוכב לו אי שם בשקית. מחכה לפינוי.

עובד יופי השילוב. מוריד כמה פגיעות פתיחת דלת, סוירל סורר ושוטף מקומית. גם הצהוב כבר מתחיל להתפורר. עבד קשה היום.

זהו. היום נגמר. מחר שוב חוזרים אל שדות השפשפוף הנוראיים.

עריכה אחרונה על ידי I.G

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמע.

אתה סייקו, מארגן לך מגבית לפולישר, מתי היום הולדת?

מאוד מסוקרן לראות עוד מהפרויקט הזה!

תמשיך ככה!

(משהו קטן, סונקס לחישוקים לא גורם לדימום על חלקי הפח, הוא מאוד חלש ולא אפקטיבי.

אם היית משפריץ איירון אקס, זה היה נראה שונה לגמרי, אחפש לך השוואה עם כמעט כל ה״בלידרים״ שיש בשוק).

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :)

לגבי הפולישר- אני לא ממש צריך. כמו שרואים בתמונות, הUC עושה עבודה די טובה גם בלי. פשוט זה לקח לי בערך 3 שעות לכל הרכב והייתי צריך לקחת כדורי מגנזיום שלא יתפסו לי כל השרירים :silly:

המטרה שלי הייתה לא להוריד לחלוטין את כל הסוירלים כי אין לי מספיק נסיון כדי לדעת מתי לעצור (ואין לי גם מד עובי צבע). החלקתי את רוב הסוירלים הקטנים\ בינוניים, את רוב הפגיעות מפתיחת דלת וצ'יפים. בצהוריים אני אצא להעריך שוב את המצב, לראות שלא פספסתי שום דבר (מהמרפסת כבר ראיתי לדוגמא שיש לי שאריות של פוליש על הגג שלא ירד בשטיפה)

לגבי הסונקס- לא הייתי אומר שהוא לא אפקטיבי, אבל כן, הוא לא חזק במיוחד. בכול מקרה אני מקווה מאוד שהזמן שנתתי לו היה מספיק כדי להוריד לפחות חלקית את החלקיקים- אחרי זה עוד עשיתי פלסטלינה ופיליש אז אני מקווה שלא נשאר שום דבר מזיק.

אגב, כשעשיתי את הפוליש שמתי לב שהפלסטלינה פספסה הרבה חלקיקים שלא מרגישים אותם כשמעבירים יד, אבל כן רואים אותם כשמורחים את הפוליש. הורדתי המון עם ציפורן פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.i4detailing.co.uk/shop/dodo-Juice-low-on-eau-rinseless-wash-500ml.html

זה הONR של דודו.

לפי דעתי הוא קצת יותר חלקלק אבל פחות מפרק לכלוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יומן שפשוף.

יום שני:

זהו. נגמר. סופסוף.

את התוצאה אני אדע רק בעוד חודש, כשיהייה אפשר לשטוף את הרכב ולראות אם יש בידינג. אבל מבחינתי, לפחות לעכשו- זה נגמר.

היום התחיל בבחינה של הפח באור יום. יש סוירלים. בעיקר על המכסה מנוע. לא אוהב את זה. צריך לשפשף שוב.

2015-04-06 11.20.27 rs.jpg

ניגוב של כל הרכב עם DJ low on eau מדולל ומטלית רכה. להוריד אבק שהצתבר בלילה. לעזאזל, מאיפה כל האבק הזה. אני אגלה בהמשך.

הפעם השתמשתי לפוליש בפד חדש של מג'ס, מזל שלא התקמצנתי בביקור האחרון שלי באוטוסטור. ובפוליש P40 של החבר'ה הכימיכאליים.

קניתי את הפוליש הזה כדוגמית אצל ויקס לפני כשנה, עוד כשהיו מוכרים ללקוחות. כבר קשה לי להזכר בפרטים מהתקופה ההיא. עבר הרבה מאז. אני חושב. סנילי.

לחומר יש גימור טוב יותר מהUC.

יד אחת על המכסה מנוע ומספיק. כנראה שטוב יותר כבר לא יהייה.

אחרי הפוליש עברתי על המכסה מנוע שוב עם ה-LOE כדי לשטוף שאריות.

הכנתי את הOC לעבודה. השתמשתי בשיטה של לשים את הפד שמגיע בערכה בתוך כפפה ולעטוף ב-shop paper כדי שלא יספג יותר מידי חומר. יקר החומר. חבל לבזבז.

2015-04-06 15.02.11 rs.jpg

שמתי את הפיה על המזרק ואת המשאבה לבקבוק של הפאנל וואיפ. הכול מוכן.

כמה שפריצים של PW, ניגוב עם מגבת צהובה של הקוריאני, שני פסים של OC על הפד ולמרוח.

"החומר יתמוסס לתוך הצבע" אמרו סרטוני ההדרכה. יופי. מעודד באמת שאין לי מושג איפה שמתי ואיפה לא.

בעיקר כשהמריחה דקה ולא אחידה. פסים שתי וערב התגלו כיחסית יעילים בפיזור החומר, אבל ההעלמות המהירה שלו השאירה הרבה סימני שאלה.

נדע בעוד חודש.

השתדלתי לא להשאיר סימנים של חומר לא מרוח. לרוב הצליח לי. רק אחרי שאספתי את כל הציוד ראיתי שיש כמה אזורים עם מריחות.

ניסיתי לנגב, אבל כנראה שכבר מאוחר מידי. אם לא יעלם עם הזמן ויפריע לי אני אצתרך שוב לעשות פוליש.

רק המחשבה על זה גורמת לי להזיע.

בעיה נוספת וחמורה יותר שגיליתי לקראת הסוף זה שה-PW הגיב עם הנקודות צבע שתיקנתי. קצת מרח אותן והדגיש את הגוון.

עכשו כל תיקון ממש בולט. בינתיים לא אכפת לי. אני מקווה שכשאבק הפוליש ישקע והכול יתייבש ויתמצק סופית המצב ישתפר. בינתיים לא חושב על מה ההשלכות של הדבר הזה יכולות להיות.

אחרי 10 שעות עבודה, אחרי יישום הציפוי הרכב חלק ממש עם קצת יותר ברק. המצב הזה אמור להיות אפילו טוב יותר אחרי יום-יומיים לפי תיאורי הותיקים. נראה.

2015-04-06 17.26.05 rs.jpg

זהו. נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!

לגבי ה-high spots, או שתחיה עם זה, או שתאלץ לבצע פוליש בעזרת מכונה.

כשמיישמים ציפוי מסוג זה, חובה תאורה ממוקדת וטובה.

לפי הספר, לאחר יישום של האופטי על הפאנל, כעבור חמש דקות צריך לחפש את הכתמים הללו, ולהשטיח אותם בעזרת הפד (ניתן גם בעזרת המיקרופייבר, עדיף שלא, כדי לא ליצור חלקים לא אחידים של הציפוי).

הפעולה הנ״ל מוכרת למיישמי אופטיסיל למינהם, לא שונה בהרבה.

בכל מקרה, מאמין הסיפוק שקיבלת מהפרוייקט יתעלה על כתם אחד או שניים, תתחדש!

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה-

הסתכלתי עכשו על הרכב, הצטברה עליו שכבה של לחות ומשום מה רואים סימני מריחות (בגג)

נראה כמו סימנים שרואים על חלונות שנראים נקיים עד שיש קצת לחות שמגלה את המריחות

זה אמור להיות ככה? יש משהו שצריך לעשות?

ואם כבר, כמה הערות לעלילה:

- האבק הגיע בגלל רוחות חזקות שנושבות מידי פעם (אני חושב). בזמן היישום קיבלתי "שטיפה" עם רוח מגעילה שכזו

- הפד הכתום חזר לחיים אחרי שטיפה עם סבון כלים

2015-04-06 11.29.03 rs.jpg2015-04-06 23.18.37 rs.jpg

- נשאר לי בערך 60-65% מהאופטי-קוט. אני שוקל לעשות שכבה שניה בעוד כמה חודשים, רק כדי להיות בטוח שלא פספסתי נקודה\ אזור. כמובן שזה יהייה בלי הכנות פיסיות, רק שטיפה, IPA (או אם יספיק לי מה שנשאר מהPW) וזהו.

שיפופו- עכשו ראיתי את ההודעה שלך. תודה. אני כנראה אחיה עם זה כי רואים רק מקרוב ויודעים מה לחפש. זה די שונה אבל מהכתמים של האופטיסיל- הרבה פחות רואים אותם (של הOC)

עריכה אחרונה על ידי I.G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם :)

תהנו!

2015-04-0712.19.44.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.19.44.jpg

2015-04-0712.20.19.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.20.19.jpg

2015-04-0712.22.32.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.22.32.jpg

אפשר לראות פה את המריחות שדיברתי עליהן קודם. זה לא בדיוק high-spots אלא ממש רואים את המריחה של הפד. בתאכלס רואים את זה רק בזויות מסויימות ובתאורה מסויימת (כמו שלא רואים את זה בשאר התמונות :) )

2015-04-0712.25.06.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.25.06.jpg

2015-04-0712.25.57.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.25.57.jpg

2015-04-0712.22.58.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.22.58.jpg

פה אפשר לראות את התיקון צבע בכנף. רואים אותו פחות באור וקצת יותר בלילה. נראה מה יהייה בעוד יום-יומיים. מקסימום אם ממש יציק לי יש נייר השחזה 2000 גריט והרבה פוליש :)

2015-04-0712.20.45.th.jpg

https://www.imageupload.co.uk/images/2015/04/07/2015-04-0712.20.45.jpg

זה לא חצי-חצי, השמש פשוט נופלת בדיוק על הצל מהבניין

לא יודע אם תצליחו לראות, אבל יש שאריות של סוירלים.

המצב הרבה יותר טוב ממה שהיה בהתחלה, ואם הייתי עושה עוד יד עם UC די בטוח שהייתי מוריד יותר. אבל בתאכלס זה נכון לכל האוטו, וזה היה לוקח לי עוד איזה 3 שעות. לא שווה את המאמץ. בפעם הבאה (כנראה ברכב אחר כבר :) ) אני אקח מכונה.

** יש על הרכב עכשו קצת אבק וקורי עכביש (הפסים הארוכים שנראים כמו סוירלים- זה לא ;))

עריכה אחרונה על ידי I.G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כמעט חודשיים עברו מהיום ההוא.

הסיוטים שגרמו לי להתעורר עם זיעה קרה באמצע הלילה פחתו. התחלתי לישון עם מזגן.

למה חשבתי שיהייה חכם לשים שכבה שניה של הOC? רעיון מטומטם. אולי כדי להתמודד עם הטראומה.

אוי השיפשופים.

אופטיקוט מתגבש לחלוטין תוך חודש. אחרי זה שום דבר לא נדבק אליו. אפילו לא שכבה שניה של אופטי קוט.

ההמלצה של חברים בפורום מעבר לים היא לעשות פוליש עדין ואז לשים שכבה שניה.

שוב הריח של האולטימייט פוליש עולה באפי. אין ברירה.

שטיפה טובה מספיקה. אין צורך בפלסטלינה. הציפוי מספיק מונע הדבקות והסיטרוס מפרק לכל הגופות חרקים את הצורה. עוד יותר.

פד צהוב של מגס', UP ולעבודה. שפשוף מעגלי, שפשוף קדימה-אחורה ושפשוף לצדדים. החיתוך של הUP חלש. צריך להוריד משהו בכל זאת.

יותר מחיתוך, לUP יש מלא פילרים. אני אצתרך ליטר של אלכוהול כדי לשטוף הכול.

פה החלטתי שלא צריך לעבוד קשה.

20 מ"ל סבון כלים ושטיפה טובה. הוריד כמעט את כל השאריות של הפוליש. מה שלא עשה הסבון יעשה הפאנל וויפ. חומר טוב החרא הזה. בעיה שמתנדף ממש מהר.

ושוב השפשופים. כמו מכונה. פאנל פאנל, ניקוי עם PW- מריחה עיוורת של OC. אין לי מושג איפה שמתי כמה ואיך. הפעם אני לא שוכח לנגב עם מגבת כמה דקות אחרי המריחה. מקווה שזה ימנע את הסמנים שהיו אחרי השכבה הראשונה.

את הOC יישמתי הפעם גם עם הפד הצהוב שהגיע עם החומר. מסתבר שאפשר "לסחוט" מהפד את רוב החומר והוא לא סופג כמו שחשבתי. אפילו השתמשתי בפחות מהפעם שעברה.

תוצאות בתאכלס אפשר יהיה לראות אחרי השטיפה בעוד שבועיים- שלושה.

עד אז אני מתנחם בתוצאות של השכבה הראשונה.

מגניב הבידינג\ שיטינג של הOC. מקווה שיהייה אפילו טוב יותר אחרי השכבה החדשה. רק לא עוד שפשופים

שיטינג

[video=youtube_share;PLPNtbvxwik]

בידינג

[video=youtube_share;6jNpbHxbw34]

2015-05-23 16.40.131.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

כמה שאלות:

1) איפה אפשר להשיג את הציפוי הזה, הכי בזול? אם אפשר קישור.

2) מוכרים את זה בארץ (אוטו סטור וכאלה) ?

3) איך בדיוק מיישמים על הרכב?

4) אפשר ליישם על רכב חדש, בשניה שהוא יצא מהחברה? אפשר להסתפק בניקוי הרכב עם ספריי חלונות? (יש בו אלכוהול והוא מוריד את כל שאריות הווקס)

5) ובלי קשר, מה זה בידינג ושיטינג?

6) ומה ההתלהבות מהקטע של השפרצת מים והחלקה, הרכב שלי אחרי ווקס נראה זוהר ומבריק בדיוק אותו דבר והמים מחליקים ממנו?

עריכה אחרונה על ידי outlander

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציפוי נשאר פשוט להרבה יותר זמן, הרבה יותר, בערך שנה + תלוי בתנאים החיצוניים כמובן אבל לא נתקלתי במקרים של פחות משנה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...