Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איכות תמונה בmirrorless

aribrukman007
שימו לב! השרשור הזה בן 3416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^

נכון, כי זה EM1... וכמו שאמרת, עולה ככה. במקרה יש לי חבר שרכש אחת כזו, והיא באמת נפלאה.

אבל לדעתי זה חבל לרכוש מצלמה שמיועדת למיקרו 3\4 ולהלביש עליה 3\4 רגילות. זה להתעלם מיתרון הגודל\משקל הקטנים של המצלמה. מה גם שהמתאם הייעודי עולה כמו עדשה (שיכולת להוסיף לסט), ותמיד יהיה לך cropping בגלל ההבדל בגדלים. ויש לציין, עדשות המיקרו האלו מעולות, לא נופלות מה-3\4 הרגילות- אגב, אולימפוס מציעים כמה סדרות של עדשות בעלות אותן נתונים, אבל באיכויות משתנות.

אותו חבר הנ"ל גם רכש 5 עדשות שרק אחת מהן היא זום- כל השאר קבועות. וכולן מהסדרה הגבוהה ביותר, מה שנקרא "לצלמים מקצועיים בלבד". אני הסתפקתי ברמה ה"נמוכה", שכפי שאתה רואה מהתמונות הנ"ל לא נמוכה בכלל (אני לא רואה הצדקה לשלם פי שניים על עדשות כאלו אם אני לא מתפרנס מצילום, אבל שכל אחד יעשה את ההחלטה שלו).

צריך רק להוסיף, למי שבכל זאת שוקל אולימפוס, שהמצלמה שלי, ה-EM10, מתהדרת באותו חיישן של ה-EM1 הבכירה, שזה מעניק לה ביצועים כמעט זהים. היא נופלת ממנה בכמה נתונים טכניים, היא לא weatherproof וקטנה יותר, מה שאומר נוחות תפעול פחותה- בכל זאת, יותר נוח להחזיק ביד את ה-EM1 (וגם סידור הכפתורים והמתגים נוח יותר). יותר נתונים פה, אבל עזבו, זה סתם משעמם. :)

*ספציפית אצלי, לא היתה דילמה אם לקנות עדשות חדשות עם ה-מירורלס או לשמור את העדשות של ה-E500 DSLR, כי היא למעשה נמכרה כבר- עם העדשות, כמובן (הקונה המאושרת צריכה לאסוף אותה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדכון קצר,

בסוף החלטתי ללכת על זה. מכרתי את כל הציוד DSLR שהיה לי, והתחדשתי בX-E1 עם עדשת הקיט.

כבר יצא לי לצלם איתה פה ושם, פשוט כייף לצלם ולהסתובב איתה. בגלל משקלה וגודלה, היא לא מורגשת ופתאום אני מוצא את עצמי לוקח אותה לכל מקום בניגוד לD7000 שהייתה נשארת הרבה בבית בגלל זה.

מבחינת יתרונות:

1. כמו שאמרתי, הגודל והמשקל - ביחס לDSLR ובפרט לD7000 שיפור אדיר.

2. העדשת קיט - פשוט מופלאה, מוציאה תמונות מאוד חדות, הייצוב תמונה עובד מעולה (מצלם על 1/8 שניות בלי בעיה, והיד שלי לא הכי ייציבה שיש) והצמצם הגדול הוא יתרון ענק.

3. השליטה על המצלמה, עם כמה שזה שונה מהמצלמות הקודמות שלי, התרגלתי אליו מאוד מהר ועכשיו זה נראה לי הדבר הכי הגיוני ונוח שיש. הכל נמצא בקרבת יד, פשוט ואינטואיטיבי.

4. הפלאש שמגיעה מובנה בנוי משני צירים, כשאפשר לקפל רק אחד וכך לכוון את הפלאש לתקרה ולקבל bounced flash בקלות.

כמובן שיש לה כמה חסרונות, הגדולים ביותר הם העינית שלה, שבאור שמש חזק ממש קשה לראות שם משהו, וכמובן החסרון הכי גדול שלה זה המהירות פיקוס. לצילום שאני משתמש בו ביום יום הוא בהחלט מספיק, אבל לנסות לצלם כלב נע במהירות לא היה קל בכלל.

בסופו של דבר, אני מרוצה ב100% מההחלפה, אני חושב שהאיכות תמונה לא נפגעה בכלל מהמעבר, אולי הייתה ירידה בכמה דברים כמו שכתבתי למעלה, אבל פשוט הרבה יותר מהנה לצלם ככה.

וכמובן, כמה תמונות לדוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! בתקווה אקבל את ה-A6000 בעוד פחות משבוע ואוכל לתת כמה התרשמויות חסרות-מראה משלי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאה מרובה הבנתי שאני די סגור על הפוג'י.

כרגע בחנות אין את הx-e1 אבל ניתן להזמין.

בחנות יש כרגע x-a1 עם 2 עדשות, 16-50 ו55-200 וכל זה ב2800 ש"ח.

האם להזמין את הx-e1 או ללכת עם הx-a1?

אני בדרך כלל מצלם אובייקטים דוממים (טבע, בניינים/נוף) או אנשים ואני ממש לא חובב של עריכת התמונה, אני אוהב את ה as is.

האם אחת מהן תגרום לי להתעסק בעריכה יותר מהשניה?

לפי הבנתי ההבדל העיקר הוא בחיישן.

עריכה אחרונה על ידי mill3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-XE1 יש עינית, אין לה מסך מתכוונן, והפקדים שלה שונים.

אם אתה לא מצלם על אוטומט - XE1.

נ.ב. שים לב עם איזו עדשת קיט מגיעה כל מצלמה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחכה לX-E1 משתי סיבות עיקריות:

- העדשה שמגיעה איתה הרבה יותר איכותית.

- יש לה עינית.

בכל מקרה,falou, אני מצלם סמי-אוטומט על X-E1 וזה מאוד נוח, למה אתה חושב שתהיה בעיה איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי היום לחנות שלישית ומסתבר שניתן להזמין מהיום למחר.

אז בשעה טובה הוזמנה x-e1 עם העדשת קיט ב2700 ש"ח.

תודה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את המצלמה!

מחר אני טס לבלרוס, אמנם התחזית לא לטובתי וככל הנראה לא יהיה שלג בזמן שהותי שם, אבל הנוף שם לא מאכזב אף פעם לכן מבטיח לעדכן בתמונות כשאחזור!

שוב תודה על ההכוונה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. מחיר מצויין.

קרא קצת מאמרים על צילום בשלג. צריך לפצות חשיפה (חיובי) ולהתאים WB.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אשתדל, למרות שלפי איך שזה נראה אני צריך לחפש מדריכים לאטימת מצלמה ממים וקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אמרתי לך לקנות אולימפוס...8)

קור בעיה לסוללה.

לחות - בעיה.

תחפש מדריכים, כי אחרת שלג יוצא אפור ו/או שטוח ו/או תמונות נשרפות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...