Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איכות תמונה בmirrorless

aribrukman007
שימו לב! השרשור הזה בן 3416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההתלבטות עכשיו רק נהייתה יותר גדולה :roll:

אם אני אחליט למכור את כל הציוד ולעבור למירורלס, איזה מצלמה אתם ממליצים?

מצד אחד קראתי שהa6000 מעולה, הAF שלה נראה שעובד ממש טוב יחסית למירורלס אחרים.

מצד שני, קראתי שהעדשות של sony לא מספיק טובות, וfuji לוקחת בגדול בעניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין תשובה אחת לשאלה הזו, כי מירורלס יש בכל רמות המחיר והן מאוד שונות אחת מהשנייה באופן התפעול.

אבל כמה אתה רגיש לאיכות תמונה?

איזה גודל אתה מדפיס, למשל?

אילו עדשות אתה רוצה?

כמה חשוב לך וידאו?

ועוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא יצא לי להדפיס, אבל אני פדנט עם החדות של העדשה (18-140 שיש לי היום- ממש לא מספיק למשל), אני רוצה עדשת יום יום ופריים כלשהי, ואז להוסיף רחבה.

לסוני ראיתי שיש מבחר ממש גדול לעדשות שזה מאוד קורץ.

ווידאו לא חשוב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה צעד נכון, למי שלא מצלם ספורט וטבע אין מה לחפש כיום ב-DSLR.

מה התקציב שלך למערכת מירורלס ?

אם היית מעוניין בעדשה קבועה היית הולך על הפוג'י X100T החדשה, הסדרה הזאת של פוג'י מוצלחת מאוד וכייף להוציא מהכיס ולצלם איתה באיכות מעולה (גם של התמונות וגם של הגוף)

מערכת עם עדשות מתחלפות הייתי בודק מצלמות של סוני, יש לך גם עם חיישני APS-C וגם עם -FF.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדשה קבועה לא מתאימה לי.

כמו כן פול פריים כמו הa7 הם הרבה מעל התקציב שלי, אם אחליט להחליף אז זה יהיה פלוס מינוס המחיר של המצלמה שיש לי כיום ( d7000 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא יצא לי להדפיס, אבל אני פדנט עם החדות של העדשה (18-140 שיש לי היום- ממש לא מספיק למשל), אני רוצה עדשת יום יום ופריים כלשהי, ואז להוסיף רחבה.

לסוני ראיתי שיש מבחר ממש גדול לעדשות שזה מאוד קורץ.

אם אתה מצלם עם 18-140, אתה לא יכול להגדיר עצמך "פדנט".

סוני דווקא סופגת ביקורת על מבחר קטן...

אבל, כאמור, זה לא משנה. אם אתה לא מתכוון לצלם ספורט/טבע שדורשים פוקוס עוקב ועדשות זום ארוכות, אני חושב שבכל מערכת יש פתרונות.

רק... תבדוק מחירים.

אחת הסיבות העיקריות שבחרתי ב-M43 (אולימפוס/פאנסוניק) היא עלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גודל החיישן באולימפוס לא משפיע משמעותית?

ולגבי ה18-140, יש לי אותה אבל אני לא מרוצה מהחדות שלה...

היא נותנת הרבה גמישות, אבל לרוב אני מוצא את עצמי מצלם עם ה50 1.8 דווקא בגלל החדות שלה, אפילו שאני דיי אוכל אותה בטווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל חיישן משמעותי למי?

למה?

בבקשה:

http://lindsaydobsonphotography.com/pets/choosing-the-right-kit-for-nature-photography/

אתה יכול להתרשם מהבלוג שלה.

היא לגמרי לא כוס התה שלי, אבל אני חושב שכל מי שמדבר על גודל חיישן מספק, צריך קודם כל להגיע לרמת ההקפדה שלה (או דומה) לפחות, לפני שהוא מתחיל לדבר על עד כמה הכלי מגביל אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שיחקתי קצת עם ה-A6000 בחנות. אלו היו בדיוק 10 דקות של גישושים כך שקשה לתת חוו"ד אמיתית אבל:

1. עם עדשת הקיט היא נוחה מאוד להחזקה ביד - בונוס רציני.

2. קשה להתרגל לעינית האלקטרונית. למשל שהיא נדלקת עשירית השנייה אחרי שאני מקרב את העין, למשל שהאיכות שלה לא מושלמת והצבעים נראים קצת מוזר. למשל שהיא לא מתרפרשת בקצב מספיק מהיר לטעמי.

3. המסך קצת פחות איכותי משל ה-A650 שלי, ואולי בגללה גם ניסיתי כל הזמן לגעת בו בשביל להפעיל דברים. למה לעזאזל הוא לא מסך מגע?

4. הכפתורים לא אינטואיטיביים בשבילי, ככל הנראה בגלל שאני כ"כ רגיל לקאנון. אבל לא רק - נראה שיקח לי זמן ללמוד את כל הפיצ'רים.

5. נראה שאיכות התמונות טובה מאוד והמצלמה מאוד מהירה ומדויקת.

6. כרגע יש לי עדשת 18-135 ויהיה לי קשה לעבור ל-16-50 של ה-A6000. אפשר לקנות גם 55-210 אבל אז צריך להחליף עדשות כל הזמן, מה שניסיתי להמנע ממנו.

בקיצור, אני צריך עוד לחשוב על זה. או לנסות אותה לקצת יותר זמן.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. למה אתה מתכוון? באילו מצבים?

לגבי ההדלקה, אפשר להשאיר את העינית דולקת כל הזמן (באולימפוס אפשר להדליק עינית כל הזמן, בלי מסך, אבל זה דורש קונפיגורציה שלא נמצאת במדריך למשתמש)?

3. פאק. פשוט פאק. במצלמה קטנה (מיעוט כפתורים), פשוט פאקינג פאק.

4. אין אינטואיציה בדברים הללו, רק הרגל.

5. מירורלס היום מפקסות מצויין. לגבי איכות תמונה...

6. מי שמצלם עם סופר זום לא יכול להיות פריק גדול מדי של איכות תמונה... צלמים שמחפשים איכות, האבולציה שלהם כוללת צמצום טווח העדשות והגדלת מפתח הצמצם (וצמצום הכסף בכיס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. לא הבנתי לאילו מצבים אתה מתכוון?

3. נשמע לי הגיוני שבכל מצלמה חדשה יהיה מסך מגע. לא רואה סיבה שלא.

4. כנראה שאתה צודק.

5. היא מפקסת מצוין ומצלמת מאוד מהיר, שום בעיה כאן. הבעיה היחידה היא שקשה לי לראות במיידי עד כמה התמונה איכותית כי המסך לא משהו והזום בו לא נוח. ב-650 אני פשוט עושה זום עם האצבעות.

6. אני לא פריק כזה גדול של איכות תמונה. כלומר - חשוב לי מאוד שהיא תהיה איכותית ובעיקר שתהיה בפוקוס בדיוק כמו שאני רוצה, אבל יותר חשוב לי לא להצטרך להסתובב עם כמה עדשות. לכן ה-18-135 מתאימה לי לרוב המצבים. קצת חבל לי שלא מצאתי עדשה דומה עבור הסוני (אולי יש ופספסתי?)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל חיישן משמעותי למי?

למה?

בבקשה:

http://lindsaydobsonphotography.com/pets/choosing-the-right-kit-for-nature-photography/

אתה יכול להתרשם מהבלוג שלה.

היא לגמרי לא כוס התה שלי, אבל אני חושב שכל מי שמדבר על גודל חיישן מספק, צריך קודם כל להגיע לרמת ההקפדה שלה (או דומה) לפחות, לפני שהוא מתחיל לדבר על עד כמה הכלי מגביל אותו...

אני בטוח שצלמת כמוה גם עם PnS פשוטה הייתה מוציאה תמונות באיכות מעולה, אבל זאת לא הנקודה.

היא סה״כ הראתה סיטואציה אחת שהמצלמה הוציאה איכות מעולה (באמת תמונות מעולות). אבל בתנאים אחרים (חושך, עדשה עם טווח יותר קטן/סטנדרטי) ההבדלים בגודל החיישן יבואו יותר לידי ביטוי.

רוני, האמת שרוב החסרונות שרשמת לי לא כאלה קריטים. מסך מגע? לא היה לי.

מסך לא איכותי? חוץ מלהסתכל על הקומפוזיציה, אני לא עושה הרבה עם המסך.

יצא לך גם לצלם במירורלס אחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא יצא לי לצלם במירורלס אחרות. יכול מאוד להיות שאחרי כמה זמן איתה אתרגל למוזרויות. בינתיים מתלבט אם באמת לקנות או לא.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שצלמת כמוה גם עם PnS פשוטה הייתה מוציאה תמונות באיכות מעולה

אה... לא.

לא במקרים בו היא לא שולטת בתאורה.

היא סה״כ הראתה סיטואציה אחת שהמצלמה הוציאה איכות מעולה (באמת תמונות מעולות). אבל בתנאים אחרים (חושך, עדשה עם טווח יותר קטן/סטנדרטי) ההבדלים בגודל החיישן יבואו יותר לידי ביטוי.

לא. זו המצלמה העיקרית שלה, גם

אתה יכול לקרוא מה שהיא כותבת (פחות רלוונטי ל-EM1 שכבר יש לה גם פוקוס עוקב):

http://lindsaydobsonphotography.com/blog/why-i-use-micro-four-thirds-cameras/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...