Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרוש נציג למחלקת רכב בחברת היי-טק גדולה

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 3492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן,עובד שיאחר לי כי הוא מרוויח מינימום- לא יהיה אצלי.

עובד שלא יתן שרות טוב ללקוח- כי הוא מרוויח שכר מינימום לא יהיה אצלי.

עובד שלא יעשה מה שצריך לעשות ,אם זה להחליף מנורה/לשטוף רכב/ לבדוק רכב וכן הלאה - לא יהיה אצלי.

הדגשתי לך את שורש הבעיה.

אף אחד לא עובד "אצלך", כולם (כולל אותך) עובדים אצל שלמה. כולם צוות אחד.

אנחנו כבר לא בסוף המאה ה-19 ואתה לא הבעלים של מכרה הפחם שמפרנס את העיירה. ככל שתקדים להבין זאת, כך יטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון, איבדת אותי.

בכל מקום, בלי קשר לשכר שלך אתה מחוייב לבוא לעבודה בשעות מסויימת, לתת תפוקה מסויימת ולעשות את מה שמבקשים ממך - זה מגובה בחוזה העסקה

וכל סטייה ממנו תגרור שימוע ותהליך של פיטורין. זאת לא דרישה לגיטימית במודעת דרושים, זה משדר חוסר נסיון ומזכיר לי מאוד דיבור של נגד מחלקת רכב בצבא (באת במקרה מיחידה דומה בצבא?).

במודעת דרושים לא כותבים מה יקרה אם לא תעשה את זה ואת זה, אבל כן כותבים מה יהיו תחומי האחריות שלך ואיך תראה שגרת היום שלך

ומהם הכישורים הנדרשים. רשיון נהיגה, שליטה ביישומי מחשב, שירותיות וסבלנות עם לקוחות אלה כישורים שלא ראיתי שציינת בכלל (ולא קראתי מעבר לדף הראשון). חבל שתפספס אנשים טובים שנרתעים מהניסוח שלך. בלי קשר לדרישות עוד ייצא לך להתמודד עם כל מיני סוגים של אנשים וגם אתה צריך קצת סובלנות לזה כמנהל :)

אלה ה2 סנט שלי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשאכתוב את זה? יגידו לי שרק פראייר מי שיעשה את זה בשכר מינימום.

יכול להיות שאני כותב בגלל נסיון מר עם קבוצת עובדים מסוימת- שעסוקים יותר בלהתבכיין מלעבוד.

והעבודה בפועל? די קלילה, בוא נגדיר אותה כעבודה לצעירים.

אבל אם הייתי משווק את זה כל מלכתחילה?

כל הסטלנים שלא מצאו את מקומם בעולם היו מגיעים מחר לראיון עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה,

אני לא עצמאי, ולא קובע את השכר (יכול לתמוך בהעלאה) ולא מעבר.

בקיצור,

במבחן האינטרנט נכשלתי, דריש הנחית עליי,הרבה הנחיתו עליי.

בגדול?

יותר חשוב לי מבחן המציאות, וזה לא ישתנה לעולם.

כמו שאני לא מתחבר לאתרי הכרויות, וכל דבר שאני לא יכול לראות לגעת בו מקרוב.

זהו בדיוק.

את השכר אתה לא קובע ולכן אתה צריך לשמור את האנשים שאתה רוצה אצלך על ידי יחס ודברים אחרים שהם לא שכר.

אני מציע לך להתחיל בשינוי תפיסתי. מלחשוב שמישהו עובד אצלך תעבור לעובד איתך. תמשיך משם בלתת יד כשאפשר (גם אם לא חייבים וגם אם זה לא תפקידך לא קורה כלום אם כשהמנקה מגיעה תרוקן את הפח שלך כך שהיא תראה שאתה סופר אותה או שכשעובד מחליף נורה לרכב לא יקרה כלום אם אתה תעזור לו ותחליף את השנייה). אלה דברים קטנים כפי שידוע אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוקב אחרי השרשור הזה מתחילתו, הנה עברו 13 עמודים ועדיין לא הצלחתי להבין מה אתם רוצים ממקס ולמה אתם מתנפלים אליו.

הוא מציע משרה נחמדה מאוד שמתאימה לאותו קהל יעד שבמשרה אחרת היה צריך עבור אותה משכורת מינימום לטחון ולקרוע את הת$ת פי 10. כאן מדובר על חברת הייטק עם תנאים נחמדים, כולל ארוחות שחשיבות שלהן בלתי מבוטלת, עבודה קלילה יחסית, הרי לא צריך מבוקר עד הלילה לסחוב שקי מלט, או בחום אימים בקיץ וקור אימים בחורף לפרק מנוע לוהט.

יותר מזה, בכזה מקום עבודה, אדם חכם יראה את אפשרויות קידום, ינצל את האפשרות וילמד כדי להתקדם בחיים ואז המשכורת תגדל. וגם, זה מצויין עבור קורות חיים לעבוד בחברה גדולה, מסתכלים על זה אחרת ממישהו עבד בחברה קטנה. בדרך כלל במקומות כאלו יש תנאים סוציאליים בסיסים לפחות, מתיחסים לעובדים כמו לבני אדם, לאומת כל מיני מקומות קטנים מהסוג של עבודה במשכורת מינימום שהבוס הוא גם הבעלים ומשלם משכורת מהכיס, הוא ינצל את העובד ויוציא את המיץ, ללא שום תנאים סוציאליים, יחס ח&א כמו לעבד. הרי הוא יודע שלאותו בן אדם לא ממש יש לאן ללכת אם הוא טוחן אצלו, והוא גם יודע שבקלות ימצא מישהו אחר.

אז במקום להגיד תודה רבה למקס על היושר, שהוא מציג את הדברים כפי שהם בלי ליפות את המציאות, אתם מתנפלים אליו. אני לא מצאתי שום דבר רע או פוגע אופן שהוא הציג את המשרה, להיפך אני מעריך את היושר. בן אדם חכם היה תופס במשרה כזאת בכל ה4 כדי להשאר שם ואז מתקדם. זה מקום מצויין להתחיל ממנו ולהתקדם.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו בדיוק.

את השכר אתה לא קובע ולכן אתה צריך לשמור את האנשים שאתה רוצה אצלך על ידי יחס ודברים אחרים שהם לא שכר.

אני מציע לך להתחיל בשינוי תפיסתי. מלחשוב שמישהו עובד אצלך תעבור לעובד איתך. תמשיך משם בלתת יד כשאפשר (גם אם לא חייבים וגם אם זה לא תפקידך לא קורה כלום אם כשהמנקה מגיעה תרוקן את הפח שלך כך שהיא תראה שאתה סופר אותה או שכשעובד מחליף נורה לרכב לא יקרה כלום אם אתה תעזור לו ותחליף את השנייה). אלה דברים קטנים כפי שידוע אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

לצערי אני המתעסק העיקרי בחלק הטכני ברכבים, כי באמת הצוות מנסה ולא תמיד מצליח.

איך הסקת שאני לא שם יד ממה שרשמתי?

לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגשתי לך את שורש הבעיה.

אף אחד לא עובד "אצלך", כולם (כולל אותך) עובדים אצל שלמה. כולם צוות אחד.

אנחנו כבר לא בסוף המאה ה-19 ואתה לא הבעלים של מכרה הפחם שמפרנס את העיירה. ככל שתקדים להבין זאת, כך יטב.

הצי שאני עובד בו,הוא צי עצמאי יחסית.

וזה בדיוק מה שאני מנסה לשמר בו- כשהצוות מתנהל מולי זה הרבה יותר קל מאשר מול המנהל שלי.

כי בדיוק לפני שנה וקצת הייתי במקום שלהם.

אגב לקרוא למשהו שלי- יכול גם לנבוע מערך של נאמנות למשהו,ולא רק משתלטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמרות זאת כולם התלהמו.

אני לא מחפש סוג אנשים בהגדרת השכלה/מקצועית.

מחפש סוג אנשים שאם יודעים מה השכר לפני הראיון,שלא יבלבלו במח כבר חודש אחרי תחילת העבודה (למה לא אמרת לי?)

אז... הנה אמרתי ,ועדיין יצאתי הצד הרע.

מתפקיד שלא דורש כישורים מיוחדים- צריך להתאמץ הרבה כדי להתקדם ממנו.

עבדתי בשכר מינימום,כשביד היה לי הנדסאי מכונות-רכב...

וכשביקשתי העלאה- המנהל שלי לא שמע על התעודה( אלא רק על התרומה שלי למערך הטכני)

אני התלהמתי???

אני בסך הכל טוען שההכללות שלך לא מוסיפות לך הרבה כבוד.

מעבר לזה כל העיניינים בינך לבין העובדים שלך זה בעיה שלכם.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התלהמתי???

אני בסך הכל טוען שההכללות שלך לא מוסיפות לך הרבה כבוד.

מעבר לזה כל העיניינים בינך לבין העובדים שלך זה בעיה שלכם.

כבוד זה משהו אמיתי- לא משהו שאולי מישהו לא הבין נכון על גבי פורום אינטרנטי (עם כל הכבוד לפורום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxizem - חבל שאתה לא מקשיב קצת ל Derish, הוא נותן עצות לעיניין.

עוד בעמוד הראשון אני כתבתי לך שלדעתי הכל נובע מ"אצלי/אני/אותי" וכו'.

אני מבין שאתה גאה במעמד אליו הגעת, זה מצויין ואנחנו מפרגנים.

בפועל, אתה סוג של ראש צוות, וגם זה בערך - מתוקף כך ידיך כבולות לחלוטין מבחינת

שיפור שכר או תנאים לעובד מצטיין למשל (הרי אינך יכול לומר - תבוא לעבוד במינימום, תיהיה תותח בעבודה ואני

אדאג שתרוויח עוד 1,000 ש"ח בסוף החודש. אפילו לא חצי מזה).

אתה נמצא מדרגה אחת מעל העובד החדש ואתה אחראי שכל היקף העבודה הנדרש יבוצע כראוי.

המעביד נתן לך את הכוח לחלק את העבודה מתוקף היותך וותיק/חכם/כישרוני וכו'.

העובד לא עובד אצלך והוא בטח שלא שלך. מה שמצחיק, זה שאני בטוח שאתה מודע לכך ואפילו

לתחושתי בפועל אתה גם לא מתנהג כך, רק שבמודעה שפרסמת תחושת ה"מנהל" קצת עלתה לך לראש ואחרי

זה לא קל לרדת מעץ.

אגב, אני סבור שבמקום עבודתך, המנהלים שלך מאוד לא ישמחו לראות שרשור חיפוש עבודה כזה.

במינימום, במקומך הייתי מבקש מההנהלה להצניע את שם החברה בה אתה עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, קודם כל לא פרסמתי איפה אני עובד.

מייל שלי? אז כתבתי מייל- אני לא מתבייש מאף אחד, ולא מבקש מאף אחד כלום.

למה כשאני כותב חברה שלי אני לא שובינסט? היא הרי לא שלי, למה אני לא מותקף על היותי שובינסט?

פשוט מאוד היה קל להטפל לניסוח לא נכון שלי כנראה בכתב,ועל הדרך גם להרגיש טוב עם עצמך כי תפסת אדם מילה במילה.

לא גאה במה שהשגתי בתחום העבודה ברמת הוואו- אלא גאה בזה שהצלחתי ללמוד בין 5-9 בערב על בסיס יומיומי + ליסוע 140 ק"מ ביום.

ועל הדרך? גם להתקדם בעבודה, כשבאמצע? חצי שנה מהחיים ביליתי בין 10 בלילה ל5 בבוקר עם קרוב משפחה בבית חולים.

אז מי שבא ואומר לי זה עבודה לפראיירים? אז אני אומר- אל תהיה פראייר.

אבל גם אל תבוא לעבודה בשכר מינימום- ותזיין בשכל כמה השכר לא תואם את המאמץ.

אגב? גם אני עברתי את זה, ואפילו כעסתי על המנהל שלי בזמנו.

אני? רציתי רק להיות שקוף יותר, כי הנחמה היחידה שלי הייתה בזמן העבודה הייתה לנסות להגיע למגמת שכר גבוהה יותר,ואת זה עושים עם לימודים,השכלה וכן הלאה.

מי שרוצה לבוא ולהרוויח בגדול בלי שום ערך מוסף? הלוואי שיצליח, רק לא תחת "ראש צוות" שכמותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד היה קל להטפל לניסוח לא נכון שלי כנראה בכתב

לדעתי, כשכל כך הרבה אנשים כותבים לך דעה דומה לגבי דבריך, כניראה שיש בזה משהו.

אף אחד לא מחפש להיטפל אליך, אתה מחמיא לעצמך כשאתה חושב כך לגבי רוב הכותבים בשרשור.

סתם בתור עצה חברית: כשאתה עובר במחלקת משאבי אנוש בחברתך, תציג להם את המודעה (אפילו תאמר שראית

באינטרנט או משהו ותסיר פרטים מסגירים) ותן להם לומר לך מה דעתם על המודעה. אני בטוח שתהיה מאוד מופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לבוא ולהרוויח בגדול בלי שום ערך מוסף

אני מסכים איתך בנושא של "תבוא לעבוד, אל תבוא בשביל להתלונן", אבל הראייה הזאת לגבי עובדים חדשים היא מאד בעייתית.

כשאתה מקבל עובד חדש לתוך הצוות אתה יכול להתחיל איתו מאפס (ואז להוסיף לו נקודות על כל פעם שהוא עושה עבודה טובה) או ממאה (ואז להוריד לו נקודות על כל פעם שהוא מאכזב אותך). אתה מצטייר פה כאחד שמתחיל מאפס, וזו לדעתי גישה שגויה - הרי זו לא אשמתו של העובד החדש שהעובד הקודם אכזב אותך או לא עמד בציפיות. יוצא שהוא נכנס מלכתחילה לשטח אש וחייב להוכיח את עצמו, וכל זה עבור משכורת מינימום. למה?

מדוע שלא תניח שהוא יודע לעשות את עבודתו או לפחות מתייחס לתפקיד ברצינות, תן לו להנות מהספק וטפל בו משמעתית אח"כ במידת הצורך. אתה מבין שהחשדנות הזאת לא לעניין? שבן אדם שנכנס לתפקיד בנסיבות כאלה מרגיש שהוא תחת מיקרוסקופ? ומי צופה עליו - לא איזה מנהל בכיר, אלא חתיכת פושטק כמוך שרק לפני שנה ומשהו היה באותו מקום בעצמו. זה נראה לך הגיוני?

בשביל למצוא את העובד הנכון יש מחלקת כח אדם והיא עושה ראיונות או אבחונים. ברגע שהאדם נמצא - הדיון מסתיים ומתחילים מדף חלק. הוא לא צריך להיכנס לתוך סביבת עבודה עויינת ולהרגיש שהוא באודישן. וזה שקודמו בתפקיד לא הסתדר איתך או לא הצליח לעשות את העבודה לא אמור להיות קשור אליו. לך תוציא את התסכולים שלך במקום אחר.

אתה בטח מכיר את הבחורות האלה שהייתה להן חווייה רומנטית לא מוצלחת והחליטו שכל הגברים מניאקים. אתה בטח קורא להן "מתוסבכות" או "סחורה פגומה". אני קורא להן "בחורות ישראליות טיפוסיות"... אבל הרעיון זהה. האם כך אתה רוצה שאנשים יסתכלו על מקום העבודה שלהם? ועל הג'וב שאתה מציע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כשכל כך הרבה אנשים כותבים לך דעה דומה לגבי דבריך, כניראה שיש בזה משהו.

אף אחד לא מחפש להיטפל אליך, אתה מחמיא לעצמך כשאתה חושב כך לגבי רוב הכותבים בשרשור.

סתם בתור עצה חברית: כשאתה עובר במחלקת משאבי אנוש בחברתך, תציג להם את המודעה (אפילו תאמר שראית

באינטרנט או משהו ותסיר פרטים מסגירים) ותן להם לומר לך מה דעתם על המודעה. אני בטוח שתהיה מאוד מופתע.

ברור, הרעיון היה שמי שיגיע דרכי.

לא יעבור שם מלבד הבירוקרטיה של ניירת וכול' .

בצי שלי יש הרבה יתרונות (זה שזה לא עובר המרה ל NIS ) זה עניין אחר.

אגב,מי שבאמת מסקרן אותו ורוצה לשמוע איך חברי פורום מכובדים למדי באו לעבוד וכבר ביום השני לעבודה לא התעוררו בזמן?!

אוקיי קורה ,הכלב אכל את הטלפון,ובטלפון היה שעון מעורר.

או איך חברי פורום שעבדו מפה עשו תאונה ומייד התבכיינו שיש לרכב הזה "חרא" של הגה וזה למה לא הצלחתי לפנות ב60 קמ"ש בכביש רטוב?!

אז יכול להיות שאם באתי עם חרא של גישה ללמצוא פה עובד בשכר מינימום למשרה הזאת - לא הייתי צריך לבוא מלכתחילה.

אבל מפה ועד שאר השרשור? הדרך ארוכה.

ואיפה פה חבר הפורום ששלח את הבן שלו בתור עבודה זמניץ לחצי שנה, והבן שלו המסכן בחור בן 23 לא הצליח לשמור על מפתח אומלל בכיס ואבד אותו.

ואחרי שבוע עוד אחד?

ולגולת הכותרת- הבן שלו ממליץ פה לכל אחד ואחת להרכיב מגבים של bosch כשהוא עצמו לא מצליח להחליף מגבים למאזדה 3.

טעות שלי בניסוח מודה,כאן לא המקום לחפש עובדים.

פה כולם מדרגה אחת מעל,וזה מעולה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...