Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה שנגרמה מתיקון בלמים לקוי-

שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

מאחר והנושא ככל הניראה יגיע לבית המשפט עמכם הסליחה שאני לא אפרסם שם מוסך או שמות של מעורבים כרגע.

רקע הבעיה:

יש לי טנדר 4X4 מדגם מאזדה, יום אחד בלי שום סיבה ברורה הבלמים האחוריים של הרכב (בלמי תוף) החלו לעבוד לקוי, כלומר, כשאני מושך את בלם היד האוטו בהחלט מסוגל לנסוע ללא בעיה, בעצירה מוחלטת עם בלם יד משוך ניתן בקצת מאמץ לדחוף את הרכב, והכי גרוע בארקאיות מוחלטת וללא כל סימן מקדים כשאני לוחץ על דוושת הבלם אחד מהגלגלים האחוריים ננעל במפתיע (עצירה מוחלטת) ושאר הגלגלים ממשיכים להסתובב והאוטו ממשיך לנוע ללא יכולת לעצור.

גיליתי שאם אני מושך את בלם היד ונוסע קדימה כ-מטר עד שתים ומשחרר את בלם היד הבעיה נפתרת עד לפעם הבאה.

*כל הבלמים ברכב, משמע תופים אחוריים, רפידות בלם אחוריות, משאבות בלם אחוריות, רפידות בלם קדמיות וקאליפרים קדמיים, קיימים על הרכב כ7 חודשים בלבד, וכך גם הצמיגים והכל לפי תקן יצרן.

מה עשיתי?:

לא היתה בכוונתי לשחק בחיי אדם, נכנסתי למרכז שירות מאזדה פורד בעיר שלי, זה שעשה את הרושם הכי מקצועי, סיפרתי אודות הבעיה, על הדרך ביקשתי החלפה של עוד מספר דברים אם האוטו כבר שם כמו תושבות מנוע וגיר ובעית מצמד שהתחילה בדרך למוסך.

המוסך:

טענו שצריך להחליץ את כל מערכת הבלמים האחורית ( משאבות בלם ורפידות בלם)

כמו כן טענו לגבי משאבות מצמד (יש שם 2), טענו לגבי תושבות מנוע וגיר.

לאחר שבוע או יותר הודיעו שאני יכול לבוא כי הרכב מוכן ומתוקן.

עיקר הבעיה: ישלמתי סכום לא קטן, יצאתי מהמוסך, עברתי 3 צמתים, בלמתי..... האוטו המשיך לנסוע קדימה הגלגל האחורי נתפס והתנגשתי קלות ברכב שהיה לפניי, התחלתי לשאול את עצמי על מה שילמתי כלכך הרבה כסף.

חזרתי למוסך וסיפרתי מה קרה והמכונאים בדקו את הרכב ואכן מצאו שהבלמים האחוריים לא בסדר (שוב!).

המכונאים ביצעו לטענתם כיוון מחדש של הבלמים ושחררו לי את הרכב כששוב הם אומרים לי שהכל תקין.

אחרי כ-שבוע שוב אני נתקע עם האוטו, אין מצמד, גורר את האוטו למוסך ובבוקר למחרת שומע שלא הם אשמים, הם לא נגעו בצינור של המשאבת מצמד שבדיוק בחיבור למשאבה נחתך בדרך פלא, והם לא ראו כזה דבר כשפירקו שם.

השארתי שוב את האוטו לתיקון במוסך וחזרתי אחרי שבוע לקחת אותו, יצאתי מהמוסך ועברתי כ4 צמתים בלמתי והאוטו פשוט ממשיך לנסוע כשאני מפמפם על דוושת הבלמים והגלגל האחורי שוב נתפס ואני מתנגש ברכב לפניי.

החזרתי את האוטו למוסך ואח של בעל המוסך בדק את הרכב בנסיעת מבחן, מנהל עבודה של המוסך בודק גם הוא את הרכב בנסיעת מבחן והם מגיעים למסקנה שהרכב תקין ואני שקרן.

ביקשתי להעלות את הרכב על מתקן הדמיה ובדיקת בלמים שיש ברשות המוסך, (כאן אני ממש מכה את עצמי שלא הוצאתי מצלמה) ארבע פעמים הריצו סימולצית בלמים מלאה במצבים שונים, עם שקילת הרכב ובדיקת בולמים מתלים ולחץ אוויר, בכל הפעמים הרכב נמצא לא כשיר לתנועה, אחד ממנהלי המוסך בכל הכוח לוחץ על דוושת הבלמים והגלגלים האחוריים מסתובבים ללא כל בעיה, עם בלם יד משוך ככל האפשר הגלגלים האחוריים מסתובבים ללא בעיה, מחשב הסימולציה מראה על 95% חריגה מתוך מקסימום 20 אחוז.

ולמי שחושב שקיבלתי את תדפיס תוצאות הבדיקה אתה אופטימי כי "אין מדפסת למכונה הזו"

מבדיקה שערך מנכ"ל המוסך כשפירקו את הבלמים נמצאו הבלמים לא תקינים, נמצא צינור בלם אחורי סתום, נמצאה מאזנת בלמים אחורית נוזלת (שבמוסך טוענים שזה סתם שאריות מהניקוז אוויר למרות השלולית על הריצפה במוסך ובבית)

וכמובן שכולם מתנערים מאחריות ואני עדיין שקרן.

מה אני אמור לעשות עכשיו?

בחור אחד קיבל ממני פיצוי על המכה הקטנה אבל הרכב השני עם מכה יותר רצינית ואני נאלץ לשלם מהכיס שלי את הנזק, והאוטו שלי כבר חודש מושבת כי אף אחד במוסך לא נתן לי תשובה מה הבעיה בבלמים.

יש לי 205 סיבות לאהוב אותה :silly:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צריך לשלוח למוסך מכתב מעו"ד המזכיר להם שתנאי הרשיון שקבלו ממשרד התחבורה מחייבים אותם לבצע נסיעת מבחן אחרי תיקון של הרכב ולפני המסירה ללקוח. על אחת כמה וכמה כשהדבר נוגע לחלק בטיחותי. ושאם הם לא ישלמו את הנזקים שנגרמו אתה תפנה למשרד התחבורה ו/או לאיגוד המוסכים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה למוסך אחר לתיקון, ותתבע את המוסך + תלונה לאיגוד המוסכים. לא הייתי חושב פעמיים לגבי תלונה מאחר ומדובר בדבר הכי חשוב ברכב בטיחותית.

יכולת גם להרוג או להיהרג בגלל זה.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק נס גרם לזה שלא הרגת מישהו בגלל המוסך המעאפן.

זה הזמן לקבל ייעוץ מקצועי מעו"ד ויפה שעה אחת קודם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תתקשר אלי 0546999223 הבעיה שלך קצת יותר מורכבת .

אני יכול לעזור לך ליפני שאתה עושה טעות .

כרגע מערכת הבלמים תקינה ?

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...