Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב במצב מצויין! או שבעצם לא ממש?

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 4125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על זה בדיור אני מדבר. או שזאת טמאות מעורבת בטפשות של אנשים שחושבים שהם יצליחו להוציא מחיר מופרך על רכב כמו הפנדה המדוברת או שאני לא יודע מה זה.

OG24: לגבי סוחרים אין מה לדבר, לסוחרים יש את השם שלהם ואנשים לא ממהרים לקנות מהם. אני גם מדבר לרוב על רכבים קצת יותר ישנים, כאלה שברור שיהיו קצת יותר פגועים. רכב בן 3-4 הגיוני שלא יהיה בלי שפשופי חנייה בדיוק כמו שהגיוני שיהיה עם כאלה. קילופי צבע הגיוני לא לצפות לראות והריפודים כדאי מאוד שיהיו שלמים. ברכב משנת 2004 כל הדברים האלה לא כל כך ברורים ועל זה אני מדבר על אנשים שמפרסמים שהרכב שלהם במצב מצויין כשהוא רחוק מכך, וככל שיורדים בשנתון המרחק הזה יכול לגדול.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

או שאני לא יודע מה זה..

זאת התשובה, בשילוב של סיסמאות אהובות על הישראלי הממוצע- "כחדשה" "בהזדמנות" "מרופא", והרצון של לא לצאת פראייר, שהוזכר פה קודם.

"נראה לך שאני אכתוב שחלון אחד לא עולה ויורד? נראה לך שאני אכתוב שהצבע שרוף? נראה לך שאני אכתוב שמטפטף קצת שמן? מה אני פראייר? ככה אף אחד לא יקנה ממני את הרכב, ואם כן אז יישחטו אותי במחיר."

לישראלי אגו גבוה מאוד. לכל אחד יש אוטו חסכוני, אמין ומטוס על ארבעה גלגלים, גם להוא שנוהג בזונת דלק שיוצאת ממוסכים כל שני וחמישי ובקושי זזה. אבל בחיים הוא לא יודה בזה. גם ברגע המכירה הוא לא יודה בזה ויפרסם את רכבו כעסקה המוצלחת ביותר בעיר, ועל הזין שלו ה50 דקות שבזבזת עליו. "לא נורא, יבואו עוד אלף כמוך"

לשאלתך המקורית- אין לזה הסבר, שילוב של חוסר ידע, רצון לדפוק את הצד השני ולהוציא ממנו כמה שיותר.

וההבדלים בין אותו אדם בזמן הקנייה ובזמן המכירה מזכירים לי את הבדיחה על אמא ששני ילדיה התחתנו לא מזמן- בן ובת.

כששאלו אותה על החתן החדש של ביתה, ענתה "איזה בחור, רק מפנק, עוזר ונותן. כל מה שהיא מבקשת ממנו הוא עושה ומפרגן"

"ואיך כלתך החדשה?" ממשיכים לשאול

"יוווווווו, איזו קלפטע, כל היום מסנג'רת את הבן שלי- תלך לפה, תביא לי זה, תקנה לי תתן לי... :lol:"

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך על סמך היישור קו הענקי שעשיתי, אני מעריך על פי המוסכניק שראה מספיק רכבים כאלה ונדהם מהמצב אצלי, אני מעריך על פי זה שאני לא מתחזק בתחזוקת שבר ואני מעריך על פי היד על הדופק.

מקובל. אני מאמין שהמצב אצלך הוא באמת טוב, ראיתי הודעות שלך, רציתי פשוט לראות מה הביא אותך להחליט. עדיין, את קילוי הלכה רואים בתמונות אז מה הטעם להסתיר אותם?

מושלם הוא לא, אבל לכתוב במודעה שקיימים קילופי צבע זה מוריד את הקונה מלבוא לראות, בתכלס, אם בעל הרכב שקניתי ממנו את הפונטו היה רושם את זה במודעה הייתי נרתע ועובר הלאה, בתכלס, לא רשם, הגעתי ראיתי, הרכב נבדק ויצא פרפרקט יחסית לגילו ומפה עד ללהשלים עם הצבע הדרך הייתה קצרה, תודה שהוא לא כתב על קילופי צבע.

ועל הזין שלו ה50 דקות שבזבזת עליו. "לא נורא, יבואו עוד אלף כמוך"

אבל הוא בזבז גם לעצמו 50 דקות! זה מה שאאני לא מבין. אחרי זה הוא לא גם מתלונן שאף אחד לא קונה ולמה אף אחד לא רוצה לשלם מחירון +10K

עריכה: חם מהתנור. כאילו מה? אני מטומטם? אני אתקשר, אשאל אם הרכב היה בשטח, המוכר יגיד ש"מה?!?! ברור שלא!!" "אבל יש תמונה של הרכב בשטח" "אה, זה סתם, זה לא שטח"

למה להכניס את עצמך לפינות?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ככה זה, כשהישראלי צריך למכור משהו הוא ישר הופך לאיש מכירות מומחה כי הוא מכיר את עצמו והוא שיודע שאם הישראלי השני שבא לקנות יריח איזו כנות והודאה בדפקטים הוא ישר יברח.

לא זכור לכם כמה נושאים שנפתחו בפורום כמו "מחר אני הולך לראות רכב X כמה לדעתכם אני יכול להוריד לו במחיר?"

עניין של תרבות ומנטליות. (שכאן היא דיי מסריחה)

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא בזבז גם לעצמו 50 דקות!

הוא לא רואה את זה ככה. מבחינתו אתה יצאת דפוק כי לא קנית בובה של אוטו. הוא ניסה ולא הצליח, ושוב המשפט "לא נורא, יבואו עוד קונים" זה מה שמנחם אותו.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא יודע טוב מאוד שהרכב לא "בובה" ובנוסף על כך הוא בא לפורום אחר כך ומתלונן למה אף אחד לא קונה את הרכב שלו.

אנשים אוהבים לשקר לעצמם? או שמשהו אצלי פשוט דפוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאצל הישראלים זה לא תופס השיטה הזאת.צפה ביד 2 יש שם שברולט אימפלה ב7000 ש״ח למכירה כבר המון המון זמן.המוכר מציין שם את התקלות בלי להסתיר וזה מה לעשות לא עובד אצלנו.

חבר,אתה חופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה בגלל שמי שמחפש אימפאלה לא מחפש אחת ב7000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון.

תמיד ההורים שלי מפרסמים רכב, ואז יש תמיד את האידיוט התורן:

"האוטו בלי שריטות ודפיקות נכון?"

אז אמא שלי שבדרך כלל מתעסקת במכירה (כי היא טובה בזה) עונה לאידיוטים התורנים שאין דבר כזה רכב בלי שריטות או שפשופים של אנשים טובי לב, ושזה לא רכב שיצא עכשיו מהסוכנות.

ואז הגאונים חושדים שהרכב עבר תאונה ומנסים להסתיר :shock:

פשוט טמטום.

כאילו, אתה בתור ישראלי לא רואה מה הולך על הרכבים בארץ? כל אחד פותח דלתות איך שהוא רוצה, לא שם לב כשהוא חונה או סתם עושה רוורס ודופק אחרים, ואתה מצפה לראות רכב כאילו הוא יצא מהסוכנות?

רוצה רכב בלי שריטות, שפשופים של אנשים טובי לב וכו'? לך תקנה חדש.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעייה לבקש אימות פרטים לפני שיוצאים בכלל לפגוש את המוכר. בקש ממנו לצלם מספר תמונות (רכב+רשיון רכב) בטלפון שלו ולשלוח לטלפון שלך. אם המוכר מתנגד "משום מה" להשקיע כמה דקות כדי למכור את הרכב שלו אז שילך ויחפש... במצב כזה לא הייתי מבזבז ליטר דלק כדי לפגוש אותו, התוצאה תהייה ידועה ומוכרת.

-זה תקף אפילו יותר כאשר מדובר על מכוניות נפוצות ומאפשר סינון ראשוני טוב יותר.

-לא הייתי מרים טלפון למוכר ב"יד 2" שלא מצרף תמונה למודעה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאף פעם לא ניסיתי לבקש ממוכר לשלוח צילום של רשיון הרכב או נקודות בעייתיות ברכב. רעיון טוב. אני איישם אותו בעתיד. אבל משום מה אני חושב שאני אתקל ב"תבוא תראה, אוטו בובה" יותר פעמים מאשר אני אתקל ב"בוודאי, לאיזה מייל לשלוח את זה?"

לגבי תמונה ביד2: תמונה מבחינתי זה יהרג ובל יעבור. רכב בלי תמונות לא קיים מבחינתי, אם המוכר לא מוכן להשקיע 10 דקות כדי לפרסם תמונה של הרכב אני לא רוצה לחשוב כמה הוא לא השקיע בכדי לתחזק אותו.

מבחינתי דרך אגב גם מחיר זה פרט קריטי בפרסום מודעת מכירה. אני לא אתקשר לבנאדם שיספר לי על הרכב ובסוף אני אגלה שחורג מהתקציב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסתיר כלום, מה שאני מודע אליו אני אומר, אני לא יתחייב לדוגמא על שילדה כי אלוהים יודע מה עבר עלייה ב12 שנה שהיא בכביש, אני לא בדקתי אותה ביסודיות לפני הקנייה ולא היה נראה כאילו יש צורך כזה, עשיתי את המירב שאפשר לעשות כאיש פרטי שבא לבדוק רכב, ונגיד ויבוא קונה שיתעקש על בדיקה ויגלה מכה בשילדה, הוא יבוא אליי בטענות שרשמתי שהרכב במצב מצויין?

רכב במצב טוב מבחינתי זה:

*רכב עם צבע סביר לגילו, אני לא מתרגש מרכב בן 12 עם מעט קילופים, ואני מדגיש מעט.

הרכב שלי ככל הנראה (סיפורים מבעלים קודם ונראות בעין) חנה רוב חייו במקורה, ואת ההבדל רואים שמעמידים את הרכב שלי מול רכב דומה מאותו מודל עם אותו צבע, וזה קורה המון. אז מהבחינה הזו אני מגדיר את הרכב כ-מצויין (לגילו)

*פחחות, אם יש שריטות? סבבה, אני לא מצפה שכל שריטה בן אדם ירוץ לפחח, אם יש מכה שקע תאונה או כיפוף זה מוגזם, זה דרוש טיפול, הזנחה של זה מורידה רכב אצלי מהפרק, אצלי אין עיקומים או מכות, רק שריטות, שאני לא טורח לסדר כי אני חי בישראל. (וגם אצלי עדיין זה בגדר השפוי פלוס לגיל הרכב)

*מכני? לא כל אחד מכונאי, דוגמא אישית, הפונטו שלי הייתה עובדת לרוב מתחת לטמפרטורת עבודה, כלומר מתקררת, במיוחד בימים הקרים, חשבתי שזה נהדר ואפילו מצויין, עד שקרה שמישהו פתח שרשור לפני מספר ימים שהאוטו שלו "מתקרר", קראתי את עצות המומחים שהגיבו לו ואמרו לו שהטרמוסטט תקוע במצב פתוח, יומיים אחרי זה הייתי במוסך להחלפת טרמוסטט, ועוד חשבתי שזה תקין.

אתה מבין? למשל אם מישהו מבין בא לקנות את הרכב, מבחינתי הוא במצב מצויין, והוא יראה אותי כמנייאק שדוחף לו רכב עם טרמוסטט תקול, אבל אני לא בן אדם כזה.

הגבול לדעתי עובר כאשר יש הזנחה, כלומר אם אני בא לבדוק רכב ואני מוצא טרמוסטט תקול\דפיקות בהגה, אני מבין שלא כל בן אדם יודע שמדובר בתקלה, ומבליג בגדר הנורמלי, אבל כאשר יש 10 מנורות אזהרה דלוקות בלוח שעונים, זה כבר מדליק אצלי מנורה אדומה ואני מתרחק.

פנימי? אם אני יקנה פיג'ו 205 עם דשבורד מפוצץ אני יתעלם, ספייס עם דשבורד מפוצץ? ממשיך הלאה.

אתה מבין לאן אני חותר? הרכב שלי מצויין, בוא תקנה 30 אלף עכשיו.:lol:

סתם צוחק, לא מוכר אותו בקרוב, אני אומר שלפי הסטנדרטים שלי, ואני לא מגדיר אותם גבוהים אלא ריאליים, אז הרכב שלי במצב מצויין.

כל אלה שמוכרים "מצויין", וטוענים ש"מה זה כולה x וזה עולה 2 שקל, וזה סה"כ y וזה 5 שקל", הם לא נוכלים בעיניהם, אלה הסטנדרטים שלהם נמוכים מאוד, להגדרתי.

אותם אנשים גם נוטים להגביה סטנדרטים שהם רוכשים רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה מהיום, בתחום אחר אבל אותו רעיון:

"מחשב נייד במצב מצויין, הילדה הקטנה שיחקה איתו ומאז 8 מקשים במקלדת לא מגיבים ככה שהוא דרוש תיקון קל. חוץ מזה הוא כמו חדש!! בנוסף צריך גם להחליף בטריה. "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה מהיום, בתחום אחר אבל אותו רעיון:

"מחשב נייד במצב מצויין, הילדה הקטנה שיחקה איתו ומאז 8 מקשים במקלדת לא מגיבים ככה שהוא דרוש תיקון קל. חוץ מזה הוא כמו חדש!! בנוסף צריך גם להחליף בטריה. "

ואז אתה מגלה שההרדיסק עומד למות, מערכת הקירור סתומה ושקע הטעינה רופף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, אני משוכנע שאתה מאמין בלב שלם שהרכב שלך במצב מצויין לגילו וזה בסדר, כולם משוכנעים בזה, אתה בעצמך אמרת: יש כאלה עם סטנדרטים גבוהים ויש כאלה עם גבוהים פחות. אז אם נתייחס למצב של רכב ע"פי הסטנדרטים של הבעלים של אוטו רכב - נמצא שכל הרכבים (או לפחות אחוז ניכר מהם) במצב מצויין לגילם, הרכב מעולה, זה הבעיה בסטנדרטי של הבעלים.

למה אני צריך שמישהו יכתוב לי איך הוא מעריך את המצב של הרכב לפי הסטנדרטים שלו? אני צריך שהוא ייתן לי תמונה אובייקטבית על המצב של הרכב. שאם יש נורה דולקת יכתוב שיש נורה שדולקת.

זה הכל, פשוט. לא רוצה ולא צריך שהמוכר יעריך את מצב הרכב לפי הסטנדרטים שלו.

הנה דוגמא למה שאני מתכוון אליו. פרטים, נתונים. זהו.

*אין לי קשר למוכר הרכב, סתם נתקלתי במודעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...