Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב במצב מצויין! או שבעצם לא ממש?

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 4099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר'ה אתם לוקחים את זה רחוק ולא בדיוק לכיוון שרציתי.

למלא גז במזגן, לעשות פוליש ווקס ושאר שטויות "הכנה למכירה" זה לא מה שהתכוונתי אליו, זה לרמות בנאדם וזה נושא לשרשור אחר לגמרי. פה דרך אגב, כן תופסת התשובה "למצוא פראייר".

אני מדבר על בעיקר דברים קוסמטיים או מכאניים שרואים ישר: חלונות חשמל כמו שציין דוק סלואו, או מכות חנייה כמו שאמר בוס גדול F. אני לא מדבר על דברים שמסתירים מקונים פוטנציאליים, אלא על עלבון מכוון לאינטילגנציה של אנשים שהועילו בטובם להענות למודעה. דברים שברגע שאתה רואה את הרכב אתה מסנן בראש "בונ'א הבן ז*** עבד עליי! סתם גרר אותי לפה!"

מתן: מה שאתה מתאר אלה התוצאות של התופעה. אנשים מפרסמים "אוטו חדש" ב12 אש"ח אז ברור שהם יימנעו מרכב שאשכרה כתוב שיש לו בעיות, הרי אם כתבת שיש נזילה מהפקק של הרדיאטור ברור לכולם שכל הרדיאטור מלא חורים והרכב התחמם עד למצב של פריצת ראש לפחות 14 פעמים בשבוע האחרון.

לירן: המערכון הזה התנגן לי בראש בריפיט כשפתחתי את השרשור.

ביגבוסF: אני לא אומר לכתוב במודעה "הרכב קיבל יותר מכות ממוחמד עלי" אפשר לכתוב שדרושה פחחות או צבע או שניהם, אין בזה פסול, הרי כל מי שיגיע ישר יראה את זה.

טמיר: אפשר לכתוב שדרוש טיפול. מעט אנשים צריכים רכב לפרוייקט, אבל אם אני מחפש רכב במחיר סביר אני יודע שיהיו לו בעיות, אז אני מראש לא אחפש "רכב חדש" במחיר מופקע, ואז אותם אנשים עם רכב סביר עם מעט בעיות שמפרסמים אותו כבונבוניירה במחיר מופקע "כי זה המחירון" מפספסים אותי עוד לפני שקראתי את המודעה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא משנה מה, תמיד בן אדם, סליחה, ישראלי, יגיע לקנות ממך רכב, הוא יציע הצעה מגוחכת וינמק אותה בסיבות מפגרות, כל "נזילה" שמן קטנה שנורמלית לרכב בן 10 הופכת ל"מנוע מתפוצץ", כל שריטה בטאסה הופכת ל"שאסי" וכן הלאה, יש כאלו שמשתכנעים ממופע הראווה הזה ולא מבינים וחושבים שבאמת כדי למכור למר ישראל ישראלי את הרכב לפני שהמנוע יתפוצץ, ובנתיים מר ישראל ישראלי רץ לספר לחברה איזה מציאה הוא קנה.

וזה עובד בידיוק הפוך שמר ישראל ירצה למכור את הרכב, כי אז השריטה בטאסה תהפוך ל"שטויות כולה טאסה מוכרים כאלה ב2 שקל", הנזילה הקטנה הופכת ל"ראית פעם רכב שלא נוזל שמן? זה ככה מגיע מהמפעל" והרכב במצב מצויין והמחיר בהתאם.

אני לא משתכנע ממופעי ראווה, אני מפרסם את הרכב שלי במצב מצויין ומדגיש "לגילו!", אוטו שנת 2001 עם מעט קילופי צבע ושריטות חנייה זה ריאלי לגמרי, אוטו שנת 2001 עם שריטות חנייה שעבר פוליש ווקס ופלסטלינה באופן קבוע זה מצויין, לגילו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה, תמיד בן אדם, סליחה, ישראלי, יגיע לקנות ממך רכב, הוא יציע הצעה מגוחכת וינמק אותה בסיבות מפגרות, כל "נזילה" שמן קטנה שנורמלית לרכב בן 10 הופכת ל"מנוע מתפוצץ", כל שריטה בטאסה הופכת ל"שאסי" וכן הלאה, יש כאלו שמשתכנעים ממופע הראווה הזה ולא מבינים וחושבים שבאמת כדי למכור למר ישראל ישראלי את הרכב לפני שהמנוע יתפוצץ, ובנתיים מר ישראל ישראלי רץ לספר לחברה איזה מציאה הוא קנה.

וזה עובד בידיוק הפוך שמר ישראל ירצה למכור את הרכב, כי אז השריטה בטאסה תהפוך ל"שטויות כולה טאסה מוכרים כאלה ב2 שקל", הנזילה הקטנה הופכת ל"ראית פעם רכב שלא נוזל שמן? זה ככה מגיע מהמפעל" והרכב במצב מצויין והמחיר בהתאם.

אני לא משתכנע ממופעי ראווה, אני מפרסם את הרכב שלי במצב מצויין ומדגיש "לגילו!", אוטו שנת 2001 עם מעט קילופי צבע ושריטות חנייה זה ריאלי לגמרי, אוטו שנת 2001 עם שריטות חנייה שעבר פוליש ווקס ופלסטלינה באופן קבוע זה מצויין, לגילו!

תביא את מר ישראלי אליי אני יראה לו מה זה רכב שלא נוזל.:x

כל מה שאמרו פה כל כך נכון שאין דברים כאלה, בדיוק מה שקרא לי כשאני קניתי את הרכב הראשון שלי.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טמיר: אפשר לכתוב שדרוש טיפול. מעט אנשים צריכים רכב לפרוייקט, אבל אם אני מחפש רכב במחיר סביר אני יודע שיהיו לו בעיות, אז אני מראש לא אחפש "רכב חדש" במחיר מופקע, ואז אותם אנשים עם רכב סביר עם מעט בעיות שמפרסמים אותו כבונבוניירה במחיר מופקע "כי זה המחירון" מפספסים אותי עוד לפני שקראתי את המודעה.

מפספסים אותך שאולי תקנה אבל זוכים ל5 פרייארים שאחד מהם יקנה,

חשבון של יהודי מימי הביניים שלצערי עובדת פה.

היה לי סיפור כזה כשחיפשתי רכב, כתב בונבוניירה אבל כשהגעתי חשכו עיניי

לא היה מקום אחד שהיה נורמאלי הכל כות ושריטות שלא לדבר שהחלון תפוס עם מברג.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפרסם את הרכב שלי במצב מצויין ומדגיש "לגילו!", אוטו שנת 2001 עם מעט קילופי צבע ושריטות חנייה זה ריאלי לגמרי, אוטו שנת 2001 עם שריטות חנייה שעבר פוליש ווקס ופלסטלינה באופן קבוע זה מצויין, לגילו!

זאת בדיוק הנקודה. מצויין או ריאלי לגמרי?

אתה עשית מחקר מקיף של כלל הפונטויים במדינת ישראל כדי לקבוע שהרכב שלך נמצא באחוזון העליון? או אפילו בין חמשת האחוזים העליונים? או שאתה מעריך שזה מצויין? ואם אתה מעריך, ע"פי מה בדיוק אתה מעריך את זה? מה שנראה לך שאמור להיות? קורס שמאות רכב או ארכאולוגיה (כדי לקבוע באיזה קצב צבע אמור להתפרק או להתחיל להתקלף בתנאי מזג אוויר ים תיכוניים) עברת? לא? לא חשבתי ככה.

למה להעריך את מצב הרכב שלך כ"מצויין" (לגילו)? למה לא לכתוב "קיימים מעט קילופי לכה" "שפשופי חנייה מינוריים על הפגוש הקדמי/אחורי", הרי כל מי שמחפש רכב מהשנתון הזה כבר ראה תמונה של רכב אחד או שניים ויודע שקילופי לכה לרכב משנת 2001 זה ריאלי לגמרי (פה את צודק לחלוטין) או שאפילו הוא יחשוב שמעט זה באמת מצויין. למה אתה מחליט בשבילו? למה שלא תלך רחוק יותר ותעלה תמונות של הקילופים או השפשופים בקלוז-אפ כדי שאותו קונה פוטנציאלי יוכל לבחון את הפגמים לפני שיצא מהבית ובזבז לשניכם זמן?

אני מצטער שאני עף עלייך ככה, אל תיקח אותי קשה, פשוט חיכיתי שמישהו יגיד משהו בסגנון של מה שכתבת :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל, עסקה טובה היא כששני הצדדים חושבים שהם דפקו את הצד השני.

מכאן, אחד ימכור יהלום, השני ישכנע אותו שזה חלוק נחל. לעולם.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא שאני חס וחלילה מזלזל בסיפורים שלכם (ותמשיכו לספר, אולי נגיע למסקנה שאפשר אחרת), אבל הייתי רוצה גם לשמוע למה אתם חושבים שזה קורה.

אני חושב שהמנטליות של הישראלים לא מאפשרת את זה. חלק מזה אלו התלונות על יבואן שמוכר מכונית באמת במחיר שכתוב בפרוספקט ולא מוכן לעשות הנחות כשמביאים כסף מזומן. :?

המנטליות של המסחר פה היא יותר בכיוון של שוק בטורקיה ולא של חנות שעונים בברלין, וזה מה יש. כנראה שלרוב האוכלוסיה זה מתאים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך על סמך היישור קו הענקי שעשיתי, אני מעריך על פי המוסכניק שראה מספיק רכבים כאלה ונדהם מהמצב אצלי, אני מעריך על פי זה שאני לא מתחזק בתחזוקת שבר ואני מעריך על פי היד על הדופק.

מושלם הוא לא, אבל לכתוב במודעה שקיימים קילופי צבע זה מוריד את הקונה מלבוא לראות, בתכלס, אם בעל הרכב שקניתי ממנו את הפונטו היה רושם את זה במודעה הייתי נרתע ועובר הלאה, בתכלס, לא רשם, הגעתי ראיתי, הרכב נבדק ויצא פרפרקט יחסית לגילו ומפה עד ללהשלים עם הצבע הדרך הייתה קצרה, תודה שהוא לא כתב על קילופי צבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר בשרשור הקטן הזה אפשר לראות ששום דבר לא ישתנה במדינה.

כל התירוצים של למה כן לשקר ולהסתיר צפים פה.

הקונה שיבוא ויגיד לך על הזעת שמן שיש נזילה והמנוע מפוצץ כנראה מחפש מציאות או קשקשן, למה להתייחס לכאלה?

ולגבי הקונה - כשאני רואה קונה שחי בלה לה לנד שמצפה שרכב בן 11-10 או יותר יראה כמו רכב חדש אני חוסך לו ואומר לו שיוסיף עוד 100K ש"ח ויקנה חדש.

אני באמת לא מבין את אלה שמצפים לראות רכב בלי שריטות פה ושם לרבות מכות פתיחת דלת (שלצערי הן דבר בלתי נמנע).

ביום שאנשים יכבדו את רכושם של אחרים זה יהיה אפשרי (אין סיכוי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה שיבוא ויגיד לך על הזעת שמן שיש נזילה והמנוע מפוצץ כנראה מחפש מציאות או קשקשן, למה להתייחס לכאלה?

ולגבי הקונה - כשאני רואה קונה שחי בלה לה לנד שמצפה שרכב בן 11-10 או יותר יראה כמו רכב חדש אני חוסך לו ואומר לו שיוסיף עוד 100K ש"ח ויקנה חדש.

אני באמת לא מבין את אלה שמצפים לראות רכב בלי שריטות פה ושם לרבות מכות פתיחת דלת (שלצערי הן דבר בלתי נמנע).

אבל כשמסתכלים על המחירון הוא אמור לשקף רכב מהשנתון המבוקש במצב סביר ותקין לחלוטין בהתאם לגילו,

אף אחד לא אומר שהצמיגים צריכים להיות חדשים אבל אם הם לא תקנים תוריד במחיר.

כנ"ל לגבי תושבות מנוע, נזילות שמן, ח"ח, מזגן וכו',

כל הבעיה שאתה בודק רכב (השבוע הלכו 500 ש"ח על פונטו שיש ריג'קטים ב 3.5K לפחות והוא עדיין רוצה מחירון מלא) אתה מצפה להגינות שהכל תקין ברכב כולל הכל לפני הבדיקה וההגעה,

ובמקרה שלא תתריע לפני ואז אני אחליט אם אני רוצה לקחת לבדיקה וכו' או בכלל אם לנסוע מבית שמש לכ"ס ולגלות שהרכב לא מושלם ואין גמישות במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל עצום בין מכות פח קטנות ושריטות,

למצב הרכב מבחינה מכנית.

מילא שלא ירשמו שהרכב נראה זוועה אבל להגיד "שים דלק וסע"

ואז לבוא ולגלות שהאוטו בכלל לא מניע זה כבר יותר מדיי.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה בדיוק אני מדבר, לא רק מבחינה חיצונית.

הכל מתחיל ונגמר בכמה אתה מנותק מהמציאות או ח*א של בן אדם.

אם אתה רוצה למכור רכב שנראה זוועה ומוזנח, משקר ועושה מניפולציות על אנשים כדי שיבואו לראות, זאת נוכלות בעיניי.

אם הרכב טופל ויש לו ריג'קט ואתה מכיר בעובדה שצריך לסדר אותו, כן, תגיד לקונה הפוטנציאלי ותוריד במחיר.

הניסיון שלי אומר שאמינות מורידה התנגדויות ומביאה לעסקה.

לאמא שלי הייתה מזדה מודל 97 - לרכב היו מספר ריג'קטים כמו ציריה דופקת, כמה מכות פח קלות.

הוחלט עקב זיקנתה לשדרג למשהו יותר קטן וחסכוני.

כל קונה שהתקשר קיבל ממני בדיוק את מפרט לטוב ולרע, מראש לא ביקשתי מחירון - מתוך 10 אנשים שהתקשרו 7 הגיעו למרות הכל.

והרכב נמכר תוך כשלושה שבועות.

כן, היו כאלה שחשבו שאני מחלק מתנות - זה עלה לי ב10 דקות, אין מה לעשות מדובר בביזנס לכל דבר וזה חלק ממסחר. אותם ליצנים קיבלו את ברכתי לשלום עוד לפני שבכלל נסעו על האוטו.

בהמשך לאמור לעיל, אימרות כמו לא משתלם להיות אמין - מי שחושב שמגיע לו מחירון על רכב עם דפיקות ונזילות, הבעיה כנראה נמצאת אצלו.

אני חוזר ואומר, תמיד צריך לזכור שאחרי שאתה המוכר, כמה ימים לאחר מכן אתה הופך להיות הקונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשבו רגע על הצד של הקונה - הקונה הישראלי לא רוצה לצאת פראייר וגם יודע שיש המון סוחרים והמון רכבים ש.. נגדיר זאת בעדינות, לא היית קונה גם מרופא. לכן זו איזה שהיא ביצה ותרנגולת, או תהליך אבולוציוני ישראלי אם תרצו - הקונים לא מתקשרים למוכרים שיש להם רג'קטים והמוכרים מבינים ומשנים את המודעות בהתאם.

זה קצת מצחיק שהיום בעידן המודעות האינטרנטיות שבהן אין הגבלת מקום ואפשר לעלות תמונות, אנשים עדיין מסתירים רג'קטים חיצוניים.

דבר נוסף - כשקונה ממוצע רואה מודעה הוא לא עושה את ההבדל והחשבון בין שריטות לבין ראש מנוע, וכשיש כל כך הרבה סוחרים/מגרשים במודעות, שאצלם כל רכב ב"מצב מצויין" וכל הרכבים עברו טיפול קוסמטי, אתה חייב להתאים את עצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הגרוש שלי:

פנדה 2011, במודעה - "יד ראשונה, רכב חדשששששש"!

בטלפון"

קונה: שלום! אתה הוצאת את הרכב מהחברה?

מוכר: אני יד ראשונה.

קונה: רק לוודא מה זה נקרא יש ראשונה, אתה קרעת את הניילונים?

מוכר: אה, לא רכשתי את הרכב ממישהו.

קונה: אז אתה יד שניה?

מוכר: תקרא לזה איך שאתה רוצה.

קונה: [מתגבר על הזלזול באינטלגנציה] ומה זה נקרא "רכב חדש" שכתבת? ממש חדש? [ממש לא בציניות]

מוכר: כן אחלה אוטו [מה הקשר?]

קונה: כמה ק"מ?

מוכר: 110,000

שימו לב! מיד ראשונה רכב חדששששש, זה נהיה יד שניה מליסינג עם 110,000 ק"מ, 50,000 בשנה].

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...