Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

אתה פשוט ממציא דברים ומפתח תיאוריות שלמות על מדע בדיוני חבר...

אנחנו לא הקמנו מדינה וגרשנו את הערבים, אנחנו הקמנו מדינה והערבים ניסו להשמיד אותה מיד אחרי זה. הם נכשלו והפסידו במלחמה שהם פתחו ומאז הם בוכים שהיהודים המיליטנטים כבשו להם את האדמה.

באמת שאני כותב את מה שאני כותב לא כדי להרגיז, פשוט יש לי מחשבות ושאלות ואני מאוד רוצה לשתף בהם. יש לי הרבה דאגות למשל על מה יהיה אם ישראל עכשיו תתקוף באיראן, בניגוד לדעת האמריקאים, ובאיזה סכנה זה מציב אותנו, כי לממשלה הזאת יהיה נורא חשוב להוכיח כמה אנחנו "חזקים" ו-"לא פראיירים" גם כשזה מסכן אותנו ויכול להביא להתקפה עלינו שבה נהיה פשוט מבודדים כי לא יהיה מי שירצה להגן עלינו. זה לא מדאיג אותך?

ואתה רואה ושומע על כל ההפגנות שיש נגדנו באירופה בגלל שהיה בעזה וזה ממש מתסכל שאנחנו כאלה שנואים, ועולות לי מחשבות שאולי אם היינו בסטטוס אחר מצבנו היה שונה מהבחינה הזאת.היינו קצת יותר אהודים ולא שנואים, ולא היה לנו צבא שצריך להיות מעורב בהרג של הרבה מאוד אזרחים, הרוב לא בכוונה, אבל  התוצאה מדברת בעד עצמה,ומבחינת העולם מה שקובע הוא מבחן התוצאה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4717

• SlowRide

4525

• פינדר

3569

• m3x7r3m3

2926

אתה חוזר ומציין את ההפגנות. אבל הן שוליות ממש ואני לא בטוח בכלל שעדיין מתקיימות.

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, NEW10 כתב:

באמת שאני כותב את מה שאני כותב לא כדי להרגיז, פשוט יש לי מחשבות ושאלות ואני מאוד רוצה לשתף בהם. יש לי הרבה דאגות למשל על מה יהיה אם ישראל עכשיו תתקוף באיראן, בניגוד לדעת האמריקאים, ובאיזה סכנה זה מציב אותנו, כי לממשלה הזאת יהיה נורא חשוב להוכיח כמה אנחנו "חזקים" ו-"לא פראיירים" גם כשזה מסכן אותנו ויכול להביא להתקפה עלינו שבה נהיה פשוט מבודדים כי לא יהיה מי שירצה להגן עלינו. זה לא מדאיג אותך?

ואתה רואה ושומע על כל ההפגנות שיש נגדנו באירופה בגלל שהיה בעזה וזה ממש מתסכל שאנחנו כאלה שנואים, ועולות לי מחשבות שאולי אם היינו בסטטוס אחר מצבנו היה שונה מהבחינה הזאת.היינו קצת יותר אהודים ולא שנואים, ולא היה לנו צבא שצריך להיות מעורב בהרג של הרבה מאוד אזרחים, הרוב לא בכוונה, אבל  התוצאה מדברת בעד עצמה,ומבחינת העולם מה שקובע הוא מבחן התוצאה. 

כלומר בוא נתקפל, נתכופף בפני כולם ונתפלל שלא ירצחו אותנו שוב בתאי גזים.

נרשם. נודיע לך בהמשך אם מקבלים את ההצעה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, NEW10 כתב:

היינו שנואים לפני המלחמה ונמשיך להיות שנואים גם עוד 100 שנה. הערבים מצליחים לייצר נרטיב שקרי והאירופאים ושאר מדינות העולם אוכלים את זה. לצערי את רכבת ההסברה לא שפספסנו, לא יכולנו להתמודד איתה. איך אפשר להתמודד עם פייק ניוז שנוצר בכל פלטפורמה אפשרית ומופץ כמו וירוס ויראלי? יוצרי הפייק ניוז מעוותים לחלוטין את ההיסטוריה, מראים מפות של "מדינת פלסטיזי" שהייתה כאן לפני ישראל, וכל הקטע של פלסטין בחינם עובד טוב טוב על "הנאורים" ויש כמובן עוד, מספיק להסתכל בפייסבוק ובעוד פלטפורמות.

אין אזרח בישראל שלא מודאג מהמצב וממה שעתיד לבוא אבל כשאתה לא מכבד את עצמך, אתה מצפה שיכבדו אותך? אני לא רוצה שיתקפו באיראן ובכלל יש לי הרגשה שזה יקרה בחג פסח הקרוב וזה יהרוס לכולם את החג, אבל תחשוב על הברירות שיש לנו, מה נותר לנו חוץ מלהלחם על חיינו כי הפעם זה באמת להיות או לחדול?

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata
  • אהבתי 7

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, NEW10 כתב:

שאולי אם היינו בסטטוס אחר מצבנו היה שונה מהבחינה הזאת

אם היינו מתים כנראה שהיו שונאים אותנו פחות.

כאילו, יש לי המון ביקורת על ההתנהלות של ישראל לאורך השנים, אבל אתה ממש מאמץ נרטיבים של מכחישי שואה. אתה צריך לקרוא ספרי היסטוריה.

• אהבתי 8

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, KipodYam כתב:

ברל כצלנסון ב2.9.1929 על הפרעות כשבוע ומשהו אחרי כאשר היה אפשר להדפיס סוף סוף עיתון

https://www.nli.org.il/he/newspapers/dav/1929/09/02/01/article/1/?e=-------he-20--1--img-txIN|txTI--------------1

תודה על הקישור, קראתי בשקיקה.

מסתבר ש"אל אקצה" בסכנה כבר 100 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, NEW10 כתב:

אני יהודי 100%. זה מאוד ברור מהתגובות האחרונות שלי כאן, כתבתי בהודעה שלי מאתמול,ההודעה שלפני זאת שציטטת, שממש קשה ובושה להיות ייהודי וישראלי בתקופה הזאת, אין סיבה שאני אכתוב את זה אם אני לא 100% יהודי(לא מאוד גאה בזה,אבל זאת המציאות).

בקשר לשיתוף הפעולה,התכוונתי שעד כמה שאני זוכר, חלק מראשי הישוב היהודי ניסו לשתף פעולה כדי לנסות להציל כמה שיותר יהודים ולהוציא אותם מאירופה-שם באמת לא היה להם הרבה אפשרויות. מתנצל אם זה לא היה ממש ברור. מיותר לציין שחטופה שנלחמת כדי לשרוד בשבי בתנאים מאוד לא פשוטים בלשון המעטה, ממש לא "משתפת פעולה" עם החוטפים מהחמאס.

כמו שכבר כתבתי,יש עכשיו הרבה מאוד שנאה לישראל בעולם בגלל ההרג של צה"ל בעזה,הרבה מאוד אזרחים נהרגו ויש עכשיו המון שנאה לישראל והפגנות בבירות אירופה ובארצות הברית,כמו שכתבתי לפני על קופנהאגן. נכון שלא כול ההרג זה בכוונה,אבל המלחמה נמשכת ומשכת ומספר ההרוגים בעזה עד לנסיגה של צה"ל לפני משהו כמו שבוע רק הלך ועלה במספרים גבוהים, בנוסף למספר הפליטים הגבוה ולמשבר ההומניטרי של האזרחים+ההרג המיותר והטרגי של שבעת עובדי הסיוע מארגון המטבח העולמי.  יש לי הרבה מחשבות וחשבתי שזה מתאים לשתף אותם,מחשבות של מה היה קורה אם אנחנו היהודים היינו בסטטוס אחר ממה שעכשיו, כי עכשיו ממש שונאים אותנו בגלל שרואים את כל ההרג בעזה, נכוןן שהמלחמה הזאת ספציפית התחילה מכל המעשים הנוראיים והמחרידים של החמאס בשבעה באוקטובר, אבל יש הרבה שחושבים שמה שישראל עשתה בעזה זאת לא הדרך.

לא מזמן שידרו בחדשות 12 סדרת כתבות על מאלמו שבשבדיה,ועל ההפגנות של מוסלמים וגם לא של מוסלמים שם, לי אישית זה היה ממש מתסכל לראות את זה. הייתה גם כתבה בידיעות אחרונות על מאלמו, מלא צעירים שבדים לא מוסלמים משתתפים בהפגנות לטובת פלסטין והפלסטינים, ורואים במה שישראל עושה שם רצח עם.

בכתבה של ידיעות העיתונאי ראיין כמה צעירים שבדים שמשתתפים בהפגנות, שאמרו לו שישראל צריכה להיות מוחרמת בגלל מה שהיא עשה בעזה, באמת אני שואל אותך, לשבדים יש מודעות פוליטית מאוד גבוהה על מה שקורה בעולם, האם באמת אתה חושב שהם לא מבינים כלום?

כן, הם לא מבינים כלום. זו התשובה הפשוטה.

אתה צריך להבין ששבדים ושאר אירופאים הם לא גאונים גדולים מעצם היותם 'אירופאים'. יש חכמים ויש מטומטמים.

והם(המפגינים) ודאי לא מבינים את המזרח התיכון ואת זה שאנחנו פשוט מנסים להתקיים ולא להירצח ע"י טרוריסטים..

אגב, היה מעניין לראות מציאות חלופית שכזו, בה מדינת ישראל לא קמה, אלא קולוניה בריטית של יהודים לצד הערבים...

רעיון לסרט/סדרה..

(אתם בטח מכירים, יש סדרה כזו על ארה"ב במציאות חלופית שבה הגרמנים ניצחו במלחמה)

עריכה אחרונה על ידי אליה
  • אהבתי 2

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Shmulik_Miata כתב:

לצערי את רכבת ההסברה לא שפספסנו, לא יכולנו להתמודד איתה. 

א. הזנחה רבת שנים.

ב. מינוי צרת ההסברה חסרת כישורים.(בלי שמות).

ג. פיטורין של נעה תשבי ואילון לוי שהיו מסבירים טובים ויעילים. 

(מי צריך את האיראנים)

ד. יחס כמותי גדול בין הצד הפרו ישראלי לצד האנטי-שמי כולל הפצת שקרים.

ה. השקעה מאסיבית של כספים קאטריים באוניברסיטאות בארה"ב, גורם נזק בהווה, ויחמיר את הנזק בעתיד.

לפני 54 דקות, Shmulik_Miata כתב:

... אני לא רוצה שיתקפו באיראן ......

ישראל הותקפה ע"י איראן, עפ"י החוק הבינלאומי לישראל יש זכות להגיב.

בינתיים מדברים, כל זמן שהקרקרנים בשלטון לא מדברים שטויות, זה נשאר בגדר דיבור,  שיתבשלו האיראנים.

עריכה אחרונה על ידי רוןS
  • אהבתי 2

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלתקוף באיראן סתם ככה יהיה דבר דיי דבילי בהינתן הפוטנציאל האדיר לסובב את המתקפה הכושלת שלהם נגדם. בין אם זה בצורת לגיטימציה לפרק את חזבאללה ובין אם זה לנזק דרסטי לתוכנית הגרעין בצורת סנקציות כבדות מאוד על ידי קואליציה עולמית.

בכל אופן, להגיב כרגע, מייד, זה לא חכם פשוט כי לא תהיה לזה תוחלת אסטרטגית מלבד לנסות לשקם הרתעה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, רוןS כתב:

ד. יחס כמותי גדול בין הצד הפרו ישראלי לצד האנטי-שמי כולל הפצת שקרים.

ה. השקעה מאסיבית של כספים קאטריים באוניברסיטאות בארה"ב, גורם נזק בהווה, ויחמיר את הנזק בעתיד.

בסוף זה בעיקר זה. כמה ישראלים/יהודים יש בעולם, לעומת זאת כמה ערבים/מוסלמים יש בעולם. ונכון שלא כל הערבים ומוסלמים נגדנו, אבל מספיק שיש 20% כאלה (וזו הנחה מאוד אופטימית) - אנחנו כבר במכפלות של עשרות עד מאות מיליונים. סדר גודל אחר לגמרי.

דבר נוסף: הדמוגרפיה במערב השתנתה מאוד מאז ימי קום המדינה. עד שנות השישים כמעט לא הייתה פזורה ערבית בעולם המערבי. היום יש עשרות מיליונים באירופה וארה"ב, ומי שחושב שכולם חוטבי עצים ושואבי מים - טועה מאוד. יש להם נוכחות גבוהה באקדמיה, תעשיה, רפואה, פוליטיקה, תקשורת, בכל תחום שהוא, ובהתאמה יש להם משקל משמעותי מאוד.

לפני כשעה, אליה כתב:

אתה צריך להבין ששבדים ושאר אירופאים הם לא גאונים גדולים מעצם היותם 'אירופאים'. יש חכמים ויש מטומטמים.

והם(המפגינים) ודאי לא מבינים את המזרח התיכון ואת זה שאנחנו פשוט מנסים להתקיים ולא להירצח ע"י טרוריסטים..

לא עניין של מטומטמים, פשוט חיים במציאות שונה לחלוטין שאין להם שום דרך לדמיין אפילו. אבל מצד שני מרשים לעצמם לחוות דעה נחרצת. גם אני מאוד מודע פוליטית, אבל לא משלה את עצמי שאני מבין ממש לעומק את הסכסוך בנגורנו-קראבאך או בצפון אירלנד, אז אני לא מביע דעה בנושא (מלבד שמלחמה זה גיהנום, זה נכון תמיד). אבל כשמדובר בישראל ו"הסכסוך" לכולם פתאום יש עמדה נחרצת, גם אם הם לא יודעים איפה ישראל על המפה.

מטורללי השמאל הרדיקלי זה עניין אחר, מבחינתם שלא נתקיים אלא נמות, לשיטתם אם נרצח פה כולנו זה מבורך.

לפני שעתיים, NEW10 כתב:

פה אתה לוקח שלושה צעדים אחורה ושואל שאלות לגיטימיות לגבי ניהול הלחימה ואסטרטגיה כזו או אחרת. סביר. לפני כן העלת כל מיני סברות מוזרות בעניין קום המדינה ולכן חטפת על הראש. מי יכול היה להבטיח לך שהבריטים בכלל רצו להשאר פה? הרי עד אמצע שנות החמישים הם הסתלקו כמעט מכל השטחים בשליטתם בעולם.

חוץ מזה, מה לעשות שההיסטוריה מתגלגלת ואינה "תכנית כבקשתך". בגדול הבריטים והצרפתים חילקו את המזה"ת לפי האינטרסים שלהם, פה חתכו את עבר הירדן המזרחי והמליכו את עבדאללה, שם יצרו חתיכה בשם עיראק והמליכו את פייסל אח של עבדאללה, ועוד המון פויילע שטיקים כאלה ברחבי המזה"ת וצפון אפריקה. אז נשאר לנו פה להתקוטט עם ערביי א"י על פיסת האדמה שנשארה. היו כל כך הרבה נקודות זמן שבהן אם דברים היו קורים אחרת, אולי כל ההיסטוריה שלנו הייתה שונה. אם הסכם פייסל-ויצמן היה מצליח... אם לא היו קורעים משטח המנדט את עבר הירדן המזרחי... אם לא היו ממנים את אמין אל-חוסייני למופתי של ירושלים... מי יודע. בגדול, עד שלב די מאוחר לא היה ברור בכלל שתקום מדינה עברית, הייתה יכולה להיות פה אוטונומיה, או מדינה דו-לאומית, או איזשהו יצור אחר. מאורעות 36-39 והספר הלבן האחרון די סתמו את הגולל על האפשרויות האחרות.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, פריג'י כתב:

האמת שלתקוף באיראן סתם ככה יהיה דבר דיי דבילי בהינתן הפוטנציאל האדיר לסובב את המתקפה הכושלת שלהם נגדם. בין אם זה בצורת לגיטימציה לפרק את חזבאללה ובין אם זה לנזק דרסטי לתוכנית הגרעין בצורת סנקציות כבדות מאוד על ידי קואליציה עולמית.

בכל אופן, להגיב כרגע, מייד, זה לא חכם פשוט כי לא תהיה לזה תוחלת אסטרטגית מלבד לנסות לשקם הרתעה.

אני מאוד מקווה שזה ינוצל כדי לפרק את חיזבלה כי זאת לשם שינוי התקדמות משמעותית עם הישגים אמיתיים, אנשים יוכלו לחזור הביתה.

למרות שיותר מתאים לביבי להוריד טיל משוכלל על איזו בקתה במדבר ולסמן ווי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, KipodYam כתב:

ברל כצלנסון ב2.9.1929 על הפרעות כשבוע ומשהו אחרי כאשר היה אפשר להדפיס סוף סוף עיתון

https://www.nli.org.il/he/newspapers/dav/1929/09/02/01/article/1/?e=-------he-20--1--img-txIN|txTI--------------1

מרתק. איזו כתיבה נהדרת.

העתק הדבק 100 שנים מאוחר יותר - לא השתנה כלום...

חוץ מתנועת ההכחדה העצמית שפיתחנו פה איך שהוא. נדבקנו מהם כנראה. או שכבר לא מאמינים במונח "תרבות עליונה".

וזה די עצוב בעצם.

אפילו עם בנגביר ודיסטל אנחנו עדיין תרבות עליונה. 

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Supertigre כתב:

תודה על הקישור, קראתי בשקיקה.

מסתבר ש"אל אקצה" בסכנה כבר 100 שנה.

אני מצאתי את זה ממש יום אחרי השבת השחורה.

וישבתי ובכיתי.

כן, הם גם נתנו למבצע ההשמדה של היהודים הזה איזשהוא שם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...