Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

יוסי איך אתה יודע שזה מה שיקרה?

הרי זה מה שאומרים פעם אחר פעם, וההבנה הכלכלית של כולנו היא כנראה לא מספקת בשביל לדעת. אז מה גורם לך לחשוב שהפעם זה שונה? שים לב את מי לפיד רצה למנות לשירות הציבורי לאחרונה ("מילואים", כלשונו): אורי שני - מנכל כשל לחלוטין של חברה ציבורית, שגם לא עבר את הועדה הרלוונטית ולפיד ניסה למצוא לו קומבינה אחרת; יעקב פרנקל - מנכל כשל לחלוטין בקנה מידה בינלאומי, שגם (האמת כמו שני) כיכב פה בדו"ח מבקר המדינה.

איפה ה"פוליטיקה החדשה" כאן? מאיפה יש ללפיד את החוצפה להאשים "גיבורי מקלדת" ותרבות דיון אלימה בזה שלא מאשרים כאן (עדיין, ברוך ה') מינויים של אנשים שכבר כשלו פעם לתפקידים ציבורים? למנות מישהו שהוכח ככישלון בתחום הנדלן לתפקיד שהמטרה שלו היא להוריד את מחירי הדיור, רק כי הוא חבר שלך, זה לא האמ - אמא של פוליטיקת הקומבינה בישראל?

חסרים אנשי עסקים מצליחים בישראל? חסרים אנשי אקדמיה טובים? למה כל הזמן צריך לחפש הכל בבועה מצומצת של לוזרים, שבונים קריירה מקשרים? באמת שאני לא יודע איך שני, למשל, הפך ליועץ לאריק שרון או ללפיד, אבל עובדתית, החברה תחת ניהלו הפסידה מיליוני שקלים. עובדתית זה לא מנע ממנו לקחת גם מיליונים לעצמו. מעבר לזה, מדובר בבן אדם שהואשם בשחיתות ולא לגמרי זוכה גם במהלך המשפט. זה הבן אדם שבאמת יכול להוביל פה שינוי?!

מה שמייאש בפוליטיקה החדשה, זה אפילו לא הדמיון שלה לישנה, אלא זה שלפיד כל כך בז לכולנו, שהוא אפילו לא ממש מנסה להסתיר את זה (או את מה הוא חושב על אזרחי ישראל) בפרסומי הפייסבוק שלו. אני מרגיש מחוייב לכתוב בפעם המאה: בחיים לא היה בישראל "מנהיג" שיותר בז לעם והיה יותר מנותק ממנו ומצרכי האנשים הפשוטים מאשר יאיר לפיד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4856

• SlowRide

4695

• פינדר

3728

• m3x7r3m3

2926

יוסי, באיזו זכות הוא בכלל מונע מחברת כנסת נבחרת להביע את דעתה? המפלגה שלו נבחרה כקבוצה על כל שלל דיעותיה ולא כדוצ'ה יאיר עם 19 האצבעות. היא חלק מהקולות שלו ואין לו שום זכות לסתום לה את הפה ולמנוע ממנה להצביע ולקחת חלק בעבודתה. להזכירך, הוא לא המעסיק שלה ואנחנו לא דיקטטורה.

לגבי הצעדים שלו, גם אם נכנס לך קוץ קטן באצבע של הרגל אפשר לכרות את הרגל וזה יפתור את בעיית הקוץ. האוצר לא עושה שום צעדים שמשנים משהו פרט ליצירת האטה במשק שהיא בטח לא הזרז להגדלת הכנסות. 90% מכלום הם אדיין כלום. אם במקום זה היו מעלים מס על דיבידנדים, מטילים מע"מ דיפרנציאלי שיוריד את המחיה הבסיסית (אוכל ומים למשל), ממסים את מוצרי היוקרה (סעיף שנפנפו בו באוצר אבל נעלם בחוק התקציב) ועוד צעדים שמעודדים צריכה וצמיחה אז היה על מה לדבר. בינתיים הכל אוסף שקרים ואחיזות עיניים ברמה של איש תקשורת סוג ד' ללא שום תוכן ותכנון.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הצורך בעוד דעות אבל מה שהביא את המדינה למצב הזה זה בדיוק היעדר היכולת להשיג רוב להמון דברים שצריך לעשות.

תקציבים נופלים בגלל אינטרסים מנוגדים ואז אף אחד לא מקבל מה שהוא רוצה והכסף נעלם, או שרוצים להעביר חוק וחייבים לוותר על טובת העם ועל האידאלים בחוקים אחרים כדי להשיג אותו, אז בעצם כל תהליך החקיקה הופך למסורבל ושום דבר לא מקבל טיפול כי הוא נגוע באינטרסים שלא קשורים אפילו לאותו חוק.

יוסי, אתה טוען בענק. הרי הסחטנים הגדולים (לפי מה שאומרים בציבור) הם החרדים. ש"ס מקבלת בעקביות מעל 10 מנדטים, וגם יהדות התורה עומדת על 7 מנדטים בד"כ.

אז מה יתן לנו חוק המשילות? אולי זה יגרום למפלגות הערביות להתאחד, אולי זה יגרום להן להיעלם, אולי זה יגרום לערבים להפסיק להצביע (תהליך שגם ככה מתרחש אט אט).

וזה יעלים את המוטיבציה של מפלגות חדשות לנסות להתמודד, פשוט כי מעלים את הרף.

האם שאול מופז סחט משהו ממישהו לאחרונה?

הנה ממשלה חילונית לכאורה, למה אין תחבורה ציבורית בשבת במקומות שמעונינים בכך? למה יש שני רבנים ראשיים לישראל? (למה בכלל יש רבנים ראשיים לישראל? האם יש כומר ראשי בארה"ב? באיטליה? באיזה מדינות יש בכלל מעמד כהנים שהמדינה מממנת אותו?)

לא נעים לי לומר, אבל חוק "המשילות" לא נועד בשביל להעלים את המפלגות החרדיות מהמפה, פשוט כי הן גדולות מדי והוא לא יעלים את הסחטנות של המגזרים שלהן. המפלגות היהודיות (המפדל בשמה החדש הבית היהודי) גם כן גדולה מדי והסחטנות שלה גם לא תיעלם.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מדינות יש בכלל מעמד כהנים שהמדינה מממנת אותו?)

מצרים, סעודיה...

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע לסכם את מה שעשתה הממשלה הזו למען האזרחים עד עכשיו ?

האם הממשלה הזו עשתה יותר למען האזרחים מאשר ממשלות קודמות ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אתה טוען בענק. הרי הסחטנים הגדולים (לפי מה שאומרים בציבור) הם החרדים. ש"ס מקבלת בעקביות מעל 10 מנדטים, וגם יהדות התורה עומדת על 7 מנדטים בד"כ.

אז מה יתן לנו חוק המשילות? אולי זה יגרום למפלגות הערביות להתאחד, אולי זה יגרום להן להיעלם, אולי זה יגרום לערבים להפסיק להצביע (תהליך שגם ככה מתרחש אט אט).

וזה יעלים את המוטיבציה של מפלגות חדשות לנסות להתמודד, פשוט כי מעלים את הרף.

האם שאול מופז סחט משהו ממישהו לאחרונה?

הנה ממשלה חילונית לכאורה, למה אין תחבורה ציבורית בשבת במקומות שמעונינים בכך? למה יש שני רבנים ראשיים לישראל? (למה בכלל יש רבנים ראשיים לישראל? האם יש כומר ראשי בארה"ב? באיטליה? באיזה מדינות יש בכלל מעמד כהנים שהמדינה מממנת אותו?)

לא נעים לי לומר, אבל חוק "המשילות" לא נועד בשביל להעלים את המפלגות החרדיות מהמפה, פשוט כי הן גדולות מדי והוא לא יעלים את הסחטנות של המגזרים שלהן. המפלגות היהודיות (המפדל בשמה החדש הבית היהודי) גם כן גדולה מדי והסחטנות שלה גם לא תיעלם.

יש בארץ 20% ערבים ישראלים, הילודה שלהם מאוד דומה לילודה היהודית החילונית, ככה שיש עדיין בערך 20% ערבים ישראלים מבין הזכאים לבחור, עם סף של 4% יכולות להיות 5 מפלגות ערביות (היום יש 3), אז הן לא יצטרכו להתאחד, ולא להתחבר ולא נעליים, הן יצטרכו להוציא את הבוחרים לקלפי, כמו כל מפלגה ישראלית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסכם את מה שעשתה למען האזרח זה קל. כלום.

אמיר, תלוי מי זה האזרח.

הייתי צריך לנסח אחרת את השאלה.

מישהו יכול לסכם את מושבה הראשון של הכנסת?

מה הן ההחלטות שהתקבלו ? מה הם החוקים שהחלו בהעברתם ?

לא משנה לי מי האזרח ואם הוא חושב שהממשלה פועלת לטובתו או לרעתו. אני מנסה לקבל תמונת מצב כוללת על סיכום פעולתה של הממשלה ושכל אחד יחליט לעצמו אם מה שעשתה הממשלה טוב לו או רע לו וכך יהיה לו קל להחליט למי להצביע בפעם הבאה.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* העברת תקציב וכיוצ"ב (העלאת מע"מ, העלאת מכס על אלכוהול וכו').

* העברת חוק המשילות (להפלת ממשלה נדרשים 61 ח"כים ומותר להעלות אי אמון פעם בחודש, אחוז החסימה עלה ל-4%).

* העברת חוק משאל עם כחוק יסוד בקריאה ראשונה (רק שידרוג שלו לחוק יסוד הוא כבר קיים כחוק).

זה מה שאני זוכר כרגע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמיים פתוחים, שיוויון בנטל. יש עוד בטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני אומר, אבל אתם ממש מנהלים דיון של ילדים בגיל חובה.

מישהוא פה חשב שתבוא ממשלה חדשה, לא משנה עם איזה רעיונות מהפכנים, תתקע שני פלוצים, תעלה שתי הצעות חוק וכולנו פתאום נחיה בשוויץ?

תהליכים כאלה אורכים זמן ובינתיים, למרות שבהחלט יש גם פוליטיקה ישנה, יש גם פוליטיקה חדשה, יש תזוזה משמעותית בהליך החשיבה של הממשלה, יש ביטוי בקבלת ההחלטות ורואים לא מעט הצעות חוק שנועדו "להייטיב עם העם" או לשנות הליכים ותיקים שנגרמו כתוצאה מ"פוליטיקה ישנה".

אני חושב שעוד 10 שנים הממשלה הזו תחשב לפורצת דרך ששינתה סדרי עולם בישראל, כל זה כמובן בתנאי שיזכו גם בבחירות הקרובות, כאמור, תהליכים כאלה לא קורים ביום וגם לא בקדנציה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה, ברשותך אשאל שוב: איפה הפוליטיקה החדשה בזה שלפיד עובד ימים כלילות בשביל להבטיח ג'וב לחבר (אורי שני), בזה שהוא משקר בממוצע של כמעט פעם ביום לבוחרים שלו או לאנשים ששואלים אותו שאלות? איפה הפוליטיקה החדשה בזה שהוא, בתור שר האוצר, לא טורח לבדוק את עבר האנשים שאמורים להיות נגידי בנק ישראל, ואז מאשים בזה את הציבור ("גיבורי מקלדת")? או בזה שהוא מצביע בעד חוק המשילות (ומשפיל חברת כנסת שמתנגדת לזה) רק שנתיים אחרי שהאשים את ליברמן (יוזם החוק) בזה שהוא לא רוצה שתהייה כאן דמוקרטיה?

אין בערך יום שלפיד לא מככב בעיתונים או אתרים השונים העוסקים באקטואליה. וזה לא סתם. זה כי אתה לא תראה אף חבר כנסת אחר מפשל או משקר כל כך הרבה בכל מה שהוא עשה. זה מתחיל בחיפושים עם פנס ומימיה שהוא שולח אנשם לעשות או בשקרים בהם הוא נתפס, ממשיך בהכרזות בומבסטיות על שינוים מרחיקי לכת שהוא יוצר כאן ומסתיים (או לא) בקרדיט שהוא לוקח על דברים זוטרים או דברים שלא הוא עושה (כמו הורדת מחירי הקוטג').

אני מציע לכל מי שעדיין תומך או מאמין בו, לעקוב כמה ימים ברציפות אחר העמוד שלו בפייסבוק, כדי לראות באיזה דיקטטור קטן וגס רוח מדובר, איך הוא וחבריו רומסים כל מי ששואל שאלות, איך הוא משתחצן ע אותם האנשים שהתיימר לייצג (ולא שומעים את המגאפונים שלהם בכנסת, מסתבר), איך הוא רומס עובדים שובתים (שעלק בגללם לא יכולים לטוס לפולין - וגם בזה הוא שוגה, כשמתאר את אוושיץ ובירקנאו, אבל מילא). אחרי זה, מציע שוב לעבור על רשימת החברים בפורום לייצוב השלטון או הממשל בישראל, כדי לראות מי בדיוק יצר את הבדיחה הפוליטית שנקראת יאיר לפיד. נציגי מעמד הביניים בטח שאין שם. גבול לציניות של אנשים מסויימים כנראה שאין גם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...