Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות בנוגע לקניית קיה ריו (ידנית) החדשה

dimak83
שימו לב! השרשור הזה בן 4343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריכת הדלק המדודה של שני מיכלים בריו 1,200 ידנית 5 דלתות:

מדידה ראשונה: 625.5 ק"מ -> 37.787 ל' = 16.5 ק"מ\ל'. רובה המוחלט בנסיעה בין-עירונית במהירות התנועה הממוצעת (100+ קמ"ש) אך גם נסיעה עירונית ועליות ירושלים וסדום ערד.

מדידה שנייה: 516.1 ק"מ -> 29.155 ל' = 17.7 ק"מ\ל'. 99% בין-עירוני במהירות ממוצעת, מעט פקקי יום חמישי.

המבחן המלא יפורסם במגזין האתר בקרוב. אם תרצה פנה אלי בה"פ ואגניב לך עותק ממנו לפני כולם :wink:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1-13 בתוך העיר (חיפה) משולב לא יצא לי לבדוק.

תוצאה סופר מעולה.

יש לי את הרכב מעל חודשיים. אני מאושר ובטוח שעשיתי את ההחלטה הנכונה.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות.

אני לפני סגירה קיה ריו משהו קיבל חישני רוארס או משהו מתנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי משה

אני יכול להפנות אותך לסוכנות שבה אני רכשתי

קודן, מרימי שמשות,חיישני רוורס ופסי הגנה מקוריים ובנוסף מימון ללא ריבית והצמדה .

אם אתה רציני אפנה אותך לסוכנות ולנציגה הספציפית שאדבר איתה מראש ואוודה שאתה מקבל את כל אלו בתנאי שתגיע דרכי.

שלחתי גם את אחי אחרי שסגרתי איתה מראש והוא קיבל בדיוק אותו הדבר אתמול.

אין מבצע כזה בקיה היום אבל אחרי התמקחות זה הצליח

אני מנסה גם להוציא מהם דיבורית בנוסף .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני סגירה קיה ריו משהו קיבל חישני רוארס או משהו מתנה

ההטבות לקבוצה שאני אירגנתי בזמנו הם גם מרימי שמשות, חישניים, מגיני רוח, קודנית והבונוס 15% הנחה על חלפים ו20% הנחה על עבודה בטיפולים ושרות העברת טסטים בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי משה

אני יכול להפנות אותך לסוכנות שבה אני רכשתי

קודן, מרימי שמשות,חיישני רוורס ופסי הגנה מקוריים ובנוסף מימון ללא ריבית והצמדה .

אם אתה רציני אפנה אותך לסוכנות ולנציגה הספציפית שאדבר איתה מראש ואוודה שאתה מקבל את כל אלו בתנאי שתגיע דרכי.

שלחתי גם את אחי אחרי שסגרתי איתה מראש והוא קיבל בדיוק אותו הדבר אתמול.

אין מבצע כזה בקיה היום אבל אחרי התמקחות זה הצליח

אני מנסה גם להוציא מהם דיבורית בנוסף .

שי תודה יש לי נסיעת מבחן היום הבעיה שאני גר בנהריה והסוכנות בעכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני שמח לספר קצת על הריו הידנית אחרי חודשיים וכשלושת אלפים ק"מ..

כמו שפורסם בשרשור הזה, חוות הדעת שנרשמה בקארטיוב היתה שלי. אז באמת התרשמתי מהרכב גם ביחס לפיקי ובכלל!!

אבל כמו בכל מערכת יחסים תמיד יש הפתעות, במיוחד אחרי בילוי של יותר מחצי שעה..

הדברים הטובים נשארו טובים - מרחב טוב (הרכב יכול להסיע 3 בכסא האחורי - בוסטר, סל קל גדול ואשתי), תא מטען שימושי (הצליח לבלוע את העגלה הענקית של הקנטצ'יק שדומה בגודלה לפיקנטו.. סתם), אבזור נדיב לכל הדעות, מזגן טוב מאוד שכבר נוסה בעומס חום (וכאן המקום לציין שהפעלתו לא משפיעה בכלל על הסחיבה וגם אין את הקפיצות בעת שילוב המדחס!!), עיצוב חיצוני יפייפה (רכשתי אותה בצבע לבן משעמם - אך במציאות הלבן מאוד מחמיא לריו 5 דלתות.. חלק טענו שהיא דומה לשירוקו.. וזו לא בדיחה), ועוד.

כמו שהזכרתי לעיל, אני דוגל בזה שרק אלוהים מושלם - בטוח לא אוטו ששווה 80 א' זוזים : נוחות הנסיעה שהרשימה בנסיעת המבחן מתגלה סבירה בהחלט - והריו מכויילת על הצד הקשה של הסקאלה.. ובכל מקרה יש לי מה לומר בנושא : אני מקפיד למלות אוויר לפי הוראות היצרן 32 PSI בכל הצמיגי, אך לפני שבוע החלטתי להוריד את ארבעתם ל 30 PSI ולראות איך הדבר משפיע הן על הנוחות, התנהגות, וצריכת דלק. מהתרשמות ראשונית נראה שהדבר עובד יפה מאוד - הרכב נעשה יותר רך ופחות קופצני, ההגה קיבל משקל ופתאום מרגיש כמו.. הגה ולא איזה פליי סטיישן, ויש תחושה שהרכב אוחז טיפה יותר טוב בפניות. לגבי צריכת הדלק - לא תדלקי לאחר השינוי.

דבר שני זה המנוע - כאמור, הגעתי כבר ל 3000 ק"מ, אך המנוע עדיין מגלה היסוס מסויים בפעולתו עד כדי כך שהתחלתי לחשוד(ש) בתקינות משאבת הדלק, או שהמתקין הנחמד של הקודנית "קיצר" משהו שם. בכל מקרה - צריכת הדלק פנטסטית ולא יורדת מ 15.5 ק"מ/ל' בנהיגה לא חסכונית (אני מקפיד על הוראות ההרצה). אני מקווה שהמנוע הזה יפתח על חלוף הק"מ כמו שהיה עם פיקי (רק בסביבות 7000 ק"מ התחיל לנשום נכון) ואז תשתפר תגובתו בסל"ד נמוך ויהיה יותר חסכוני.

בסך הכל הרכב נותן תמורה מעולה למחיר, והוא מרווח דיו כדי שישמש כרכב עיקרי למשפחה המתרחבת - מה שאי אפשר להגיד על האיביזה או הפאביה (היותר זולות) למשל.

אני מרוצה מאוד מהקניה. אמשיך לעדכן, ומקווה שחמי וכל הנכבדים שרכשו ישתפו אותי/את כולם בחוויה.

חג עצמאות שמח.

ג'ימי.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הערה בנוגע ללחץ האויר בצמיגים, לא נראה לי שכדאי לגרוע מהלחץ המומלץ על ידי היצרן, זה יגרום לצמיגים "להימרח" בפניות ויצור שחיקה מוגברת בכתף שגם ככה מועדת לפורענות.

הנוחות ברכבים של יונדאי/קיה מאוד מושפעת מעומס, כשהרכב עמוס הוא הרבה יותר נוח ומשכך וכשהוא ריק הוא יותר קופצני ותזזיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעדכן איך הייתה נסיעת המבחן

שי עידכון הנסיעה היתה באזור עכו מישור בלבד הרכב נוח לנהיגה העברת הילוכים ממש חלקה וקלה

ברגע שלוחצים גז התגובה טובה רכות נסיעה עושה רושם של רכב נוח וגדול בפנים לי זה ניראה ביחוד

שרכב זה לאזור נהריה ופעם חיפה שילמתי מקדמה ונחכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

15.5 לליטר ? אתה נוסע הרבה בין עירוני ?

לאחרונה אני משיג תוצאות של 1-11 בתוך העיר חיפה.

המזגן שלי לא מקפיא בכלל חשבתי שכך צריך להיות , לאחר מה שכתבת אני אגש למסוך לבדוק את העניין.

בסך הכל זה רכב שנראה ומרגיש טוב למשפחה מתחילה זה בהחלט הרכב.

עברתי כבר 2300 קילומטר על הרכב.

שאלה קטנה לבעלי הריו - האם יש גם אצלכם מן לג כזה בהילוך ראשון בתחילת הנסיעה ?

האלפא מוכנה....

ואתה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15.5 לליטר ? אתה נוסע הרבה בין עירוני ?

לאחרונה אני משיג תוצאות של 1-11 בתוך העיר חיפה.

המזגן שלי לא מקפיא בכלל חשבתי שכך צריך להיות , לאחר מה שכתבת אני אגש למסוך לבדוק את העניין.

בסך הכל זה רכב שנראה ומרגיש טוב למשפחה מתחילה זה בהחלט הרכב.

עברתי כבר 2300 קילומטר על הרכב.

שאלה קטנה לבעלי הריו - האם יש גם אצלכם מן לג כזה בהילוך ראשון בתחילת הנסיעה ?

היי,

לגבי המזגן, לוקח לו שתי דקות עד שהוא מבין את המצוקה :) אבל אחרי זה הוא פשוט מקפיא. אני לא סובל אותו עם טמפרטורה מירבית פשוט מקרר.

לג : אתה מתכוון למין השתהות/השתנקות/חנק.. ? אם כך אז כן. זה ייעלם לך עם הזמן. ב 2200 ק"מ הלכתי לבדיקת מחשב ע"מ לבדוק שהכל תקין בגלל הדבר הזה ובגלל "כאילו גמגום" וקרטועים בעליות קשות. מסתבר שלוקח למנוע זמן להיפתח.

היום אחרי 4500 ק"מ העיניינים מרגישים אחרת.

נ.ב. ב 2100 ק"מ היה חוסר לא משמעותי בשמן מנוע - כדאי שתעקוב.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה קורה ההשתהות במזגן ? האם הדבר תקין?

ובדיוק על הלג הזה אני מדבר :) דבר שלא היה בהתחלה.

לגבי השמן אני אבדוק .

בדיקה נעשית על מנוע קר ?

האלפא מוכנה....

ואתה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה קורה ההשתהות במזגן ? האם הדבר תקין?

ובדיוק על הלג הזה אני מדבר :) דבר שלא היה בהתחלה.

לגבי השמן אני אבדוק .

בדיקה נעשית על מנוע קר ?

לא, עדיף לבדוק אחרי עשר דקות מכיבוי המנוע - עד שכל השמן יגיע לאגן (קרטר).

לגבי המזגן- מישהו אמר לי שהמדחס חשמלי (יש כזה דבר?) על מנת לחסוך בדלק - וזו הסיבה שהוא לא משפיע על כוח המנוע כמו ברוב הרכבים צנומי הנפח (בפיקנטו הפעלת המזגן הורגשה היטב).

איזה צבע קנית?

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...