Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי תאונה. מה הסיכוי לתיקון הרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 4588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום
שאלה לאלי אמרן

המשפט שכתב ישה נכון: "אובדן מוחלט הוא מ 60% ומעלה ולא מ 50%"

אם אני לא טועה זה תלוי בביטוח

לא זה לא תלוי בביטוח ולא בשמאי הרכב. אין שיקול דעת לשמאי כאשר הנזק הגולמי לרכב 60% ומעלה מערכו, אובדן גמור (טוטלוסט)

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
60% זהו אובדן מוחלט , מצב בו הרכב מורד מהכביש בהתאם לתקנות התעבורה, ורישיון הרכב מוחזר למשרד הרישוי.

חברות הביטוח מוכנות לראות אובדן מוחלט גם ב 50% , אבל המצב הזה מוגדר כאובדן מוחלט להלכה, שאינו מחייב הורדת הרכב מהכביש וסוחרי נבלות בד"כ קונים אותו מחברת הביטוח מתקנים ומוכרים בתור יד ראשונה מרופא נקי מתאונות.

שמאי רכב יכול לקבוע טוטלוסט גם לנזק של 40%מערך הרכב אם יוכיח שהרכב לא בטיחותי גם לאחר תיקון, וקורים מקרים כאלה לא פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי רכב יכול לקבוע טוטלוסט גם לנזק של 40%מערך הרכב אם יוכיח שהרכב לא בטיחותי גם לאחר תיקון, וקורים מקרים כאלה לא פעם.

תקנה 308 (ב)

(ב) סבור שמאי רכב כיברכב שניזוק יש נזק גולמי העולה על 60 אחוזים, ימסור לנוהג בו או לבעלו הודעה עלאבדן גמור ויודיע על כך לרשות הרישוי בטופס שנקבע, וכן יעביר את רשיון הרכב לרשותהרישוי.

מה האסמכתא החוקית למה שנכתב בהודעתך.

למיטב הבנתי שמאי מעריך נזקים ולא בוחן טכני.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ההיבט החוקי נתנו כבר מנוסים וחכמים ממני.

אני אכתוב את דעתי מההיבט הכלכלי בלבד.

למרות שאתה טוען שהשקעת ברכב כ 6000 ש', אני חושב שעדיין יהיה כלכלי להשבית את הרכב.

הסכום שתצטרך להוסיף ע"מ להחזיר את הרכב למצבו הקודם (החלפת כריות, חלקי מרכב ויישור שלדה) מעבר למה שישולם לך ע"י הביטוח, יעלה על מה שהשקעת ואתה תישאר עם רכב שיש לו ככל הנראה פגיעת שלדה (קצה קורה שמאל מקדימה)

אני מבין היטב את ההיבט הרגשי בעניין.

בייחוד ברכב שטיפחת, ולפעמים הפן הכלכלי שהעליתי לא ישנה את החלטתך.

אבל קח בחשבון, שכלכלית, יהיה לך יותר משתלם להשבית את הרכב.

את הכסף שהיית אמור להוסיף מכיסך לתיקון הרכב הפגוע (ואתה תוסיף לא מעט. שלא יהיה לך ספק,תשאל את מר אמרן.הוא מנוסה מספיק כדי להעריך זאת אפילו מהתמונה), תשקיע בטיפוח הרכב החדש.

מה שכן, שקול את מה שהציעו לך לגבי רכישת הגרוטאה ישירות מהביטוח.

במחיר הג'אנטים שיש לך שם (נחמדים!) תקבל את כל האוטו ותוכל לקחת ממנו חלקים כרצונך.

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעה שלתקן את הרכב כמו שצריך יעלה לך יותר מהמחיר שלו.

העלות העיקרית כנראה תהיה כריות אוויר+המחשב שלהן.

אם אתה מוותר על הסעיף הנ"ל (ואני ממש לא חושב שזה מה שצריך לעשות) - יכול להיות שאת הפחחות והרדיאטור אפשר לסדר במסגרת 50% מערך הרכב.

כמו שכבר הבנת יש לך 3 אופציות:

1. טוטל לוס, ולקבל את מחיר המחירון של הרכב. אף אחד לא ישלם לך שקל יותר בגלל שהחלפת מנוע לפני שבוע. יש לך מזל אם תקבל מחירון בלי שינסו להוריד לך בכל מיני טענות משונות.

2. שיכריזו אבדן להלכה, ולקנות מחברת הביטוח בחזרה את הרכב הפגוע. אם הם מסכימים לזה זו יכולה להיות עסקה משתלמת.

3. לבקש מהשמאי שיקבע 49% נזק, וישלמו לך את הנ"ל וזהו.

במקרה שאתה מוותר על הרכב, שים לב שזכותך המלאה לפרק מהרכב כל רכיב שלא היה ברכב במקור.

כלומר אתה בהחלט יכול לקחת את הג'נטים ולשים במקומם כמובן גלגלים פושטים כפי שהרכב מגיע איתם.

כנ"ל סטריאו וכנ"ל כל רכיב בסגנון הזה.

לגבי מנוע, גיר וכו' - מזל רע. אין מה לעשות.

ועוד משהו לגבי קניית הגרוטאה מהביטוח - הכדאיות של זה משתנה לפי כמה דברים.

1. אם הם מוכנים להכריז אבדן להלכה בלבד והרכב נשאר על הכביש, או לא. אם לא אז הרכב לחלקים בלבד.

2. אם יש לך מקום לאחסן את הנבלה. (לא, ברחוב לא נחשב. העירייה תעיף אותה משם די מהר)

3. אם יש לך כוונה לקנות רכב זהה, ואז זה נהדר שיש תורמת איברים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
תקנה 308 (ב)

(ב) סבור שמאי רכב כיברכב שניזוק יש נזק גולמי העולה על 60 אחוזים, ימסור לנוהג בו או לבעלו הודעה עלאבדן גמור ויודיע על כך לרשות הרישוי בטופס שנקבע, וכן יעביר את רשיון הרכב לרשותהרישוי.

מה האסמכתא החוקית למה שנכתב בהודעתך.

למיטב הבנתי שמאי מעריך נזקים ולא בוחן טכני.

יש לך טעות. שמאי רכב הוא לא חותמת גומי של אף אחד. שמאי רכב מנוסה שמכיר את כל מכללי הרכב בצורה מעמיקה יפעיל שיקול דעת לגבי כל רכב וכל נזק לגופו, אני עצמי קבעתי לא פעם אובדן מלא לרכבים ואופנועים גם ב - 50% מערך הרכב. שמאי רכב אומנם לא בוחן טכני, אבל לאחר בדיקה טכנית שלו עצמו יקבע את גורלו של הרכב ולכך הוסמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה רבה לכולם על הייעוץ.

הבנתי כבר שאין סיכוי לתקן את הרכב המה גם שהוא יהיה פחות בטיחותי ויתנהג פחות טוב ממה שהיה בעבר. אני קונה רכב דומה (רק של שנתון אחד מתחת) והרכב שלי יוכרז טוטאל לוס ואני אשאיר את הרכב אצלי (בניכוי הסכום הדרוש). חלק מהחלקים אעביר לרכב החדש וחלק אני אשמור לאכסנה למקרה הצורך. עכשיו רק נשאר לקוות שהנהג השני לא יעשה בעיות עם הביטוח אחרת אצטרך ללכת לבית משפט למרות שצריך להיות באמת שופט הזוי כדי שיקבע שאני אשם בתאונה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאם התאונה קרתה כפי שתיארת יש איזשהוא שופט שלא יפסוק לך פיצויים.

זו לא הבעיה. הבעיה היא שאם נגררים לבית משפט, זה לוקח ימבה זמן (לפחות שנה וחצי) עד שתראה את הכסף.

בינתיים אתה תממן את האוטו החדש.

קיבלת החלטה נכונה.

אל תצטער יותר מידי.

אני בהחלט מבין את הבעסה שלך,קרה גם לי פעם.

אתה משקיע את הנשמה , הכסף והזמן שלך במשהו, ואז בא איזה אידיוט והורס הכל.

בהצלחה עם הרכב החדש

(אל תשבר, תטפח גם אותו)

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...