Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי תאונה. מה הסיכוי לתיקון הרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 4588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי יש מאזדה 323F שנת 97. או יותר נכון, הייתה :cry:

נסעתי היום וכשהתקרבתי לצומת שבה יש רחוב מימין. אני בכביש הראשי ולרכבים שמגיעים מימין יש תמרור משולש האט ותן זכות קדימה. אז הגיע רכב מימין שרצה לפנות שמאלה רק שלתת זכות קדימה הוא לא נתן והתפרץ לצומת ממש כמה מטרים לפני, שברתי הגה ימינה ונכנס עם כל הצד השמאלי הקדמי שלי בדלתות השמאליות שלו. נזק גדול לרכב, מים נזלו, כריות אוויר שנפתחו (טוב לדעת שהן עובדות לפחות חחח). האנשים ברוך השם שלמים ובריאים (חוץ מכמה שריטות וקצת אדום בידיים שיש לי).

הרכב כנראה יוכרז טוטאל לוס, אבל אני ממש לא מעוניין לקבל את המחיר מחירון שלו. אני רוצה את האוטו שלי, ואני לא אשם בתאונה אז איך אני משיג את זה? השקעתי באוטו הזה המון, הרבה מעבר למחיר מחירון שלו פי כמה וכמה. רק לפני שבוע סיימתי טיפול גדול של שיפוץ גיר, החלפת מנוע, 4 בולמים חדשים ועוד מלא דברים קטנים. אני רוצה שיתקנו אותו ויחזירו אותו לאיך שהוא היה קודם. החלפנו פרטים וכל אחד גרר את הרכב למוסך שלו. אז דבר ראשון מה הפרוצדורה עכשיו? אני מבוטח בהראל דרך סוכנות רוזין ויש ביטוח חובה וצד ג'. לנהג השני אני לא יודע מה יש. צילמתי את המכוניות ואת הצומת.

בכל מקרה, מה האופציות שלי והאם יש באמת סיכוי שבמידה וחברת הביטוח שלו לא תסכים לשלם לי על הנזק אני אוכל לתבוע את הבן אדם אישית שיכסה את עלות התיקונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה היחידה להשאיר את האוטו על הכביש היא לחבור לשמאי ש"מבין עניין" ומוכן לעזור לך.

המקסימום שתקבל מהביטוח הוא 50% משווי המחירון של הרכב, מעבר לזה אתה מחוייב להשבית את הרכב.

השמאי מצהיר שהנזק לא כזה גדול ומגיע רק ל-50% מהמחירון, אתה מכניס את הרכב למוסך, המוסך מקבל את הכסף מהביטוח ואם התיקון יעלה יותר מהסכום שהביטוח מוכן לתת תצטרך להוסיף את הכסף הזה מהכיס שלך.

האם זה כלכלי? ממש לא, אבל זה החוק ואם אתה באמת כ"כ קשור לרכב שלך אז תכין מזומנים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה למה למה? הייתי מבין אם האוטו היה מפורק לגמרי, אבל זה דברים שהם ברי תיקון. זה רק צד אחד בפינה. אני יכול להבין אם חברת הביטוח לא תסכים לשלם על התיקון ותיתן לי רק מחיר מחירון, אבל אם אני לא מעוניין בזה ויש מישהו שהוא אשם שגרם לכל זה למה הוא צריך לצאת מזה בשלום ואני נדפק? איפה פה ההגיון? למה אני לא יכול לתבוע אותו אישית ושיתקנו לי את האוטו? זה פשוט נשמע לי לא הגיוני שהכל מסתכם בהשוואות של מחירים ועלות תיקונים ולא באשכרה האם האוטו יכול עדיין לנסוע או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תרתח אדון קרישי.

מה הכוונה שלך ב"לצאת מזה בשלום"? הבחור שפגע בך משלם כל שנה אלפי שקלים לחברת ביטוח במיוחד בשביל מקרים כאלו.

העובדה שאתה החלטת להשקיע בזמן האחרון אלפי שקלים ב"גרוטאה" יכולה להתפרש אצל הרבה אנשים כהחלטה לא נכונה והיום אתה ניצב אל מול אחת מההשלכות שלה.

אם אתה כ"כ בטוח בצדקתך ובעובדה שהתיקון מאוד פעוט אתה מוזמן:

א) לתבוע את הבחור - זו מדינה חופשית וזכותך לתבוע אם אתה חושב שנגרם לך נזק אך רק אל תשכח שלתבוע כל אחד יכול אבל לזכות בתביעה זה כבר משהו אחר.

ב) לנסות לתקן את האוטו לבד.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהתאונה היא אשמתו של הרכב השני אז מי שישלם זו חברת הביטוח של אותו נהג.

אתה לוקח שמאי שלך , מציג לו את כל ההשקעות שהשקעת ברכב והוא מעריך את הרכב בהתאם. כמובן שלא את כל מה שהשקעת הוא יכניס לערך הרכב אבל הרוב כן

ונניח כי הרכב במחירון שווה 10000 ש"ח והשקעת כעת 5000 ש"ח הוא יעריך אותו ב 13000 לדוגמה.

אובדן מוחלט הוא מ 60% ומעלה ולא מ 50%

אם אתה רוצה ללכת באופציה של תיקון עליך לוודא שהשמאי לא מכריז על הרכב כאובדן מוחלט אלא כאובדן להלכה.

לכן אם ערך התיקונים נמוך מ 7800 ש"ח (60% מ 13000 ) אז הרכב יתוקן. מניח כי זה יעלה יותר.

לכן מה שאתה יכול לקבל מחברת הביטוח של הצד השני זה כ 7000 ש"ח (7800 ש"ח פחות ערך הגרוטאה) ואתה רשאי לתקן את הרכב והלמשיך להינות ממנו.

או לקבל כ 12000 ש"ח ערך הרכב פחות ערך הגרוטאה, שנשארת אצלך ותוכל למכור אותה לחלקים ולקבל עוד כמה ש"ח,

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח כי שמאי פרטי שלך יוכל להעריך את ערך הרכב במשהו שהוא קצת מעל המחירון הרשמי, כתוצאה מההשקעה הזו.

כמו שנאמר לך - כשאתה "משקיע" בגרוטאה (ורכב עם מנוע וגיר דפוקים זה בהחלט עונה על ההגדרה הזו), ברור לך שלא תקבל את ההשקעה בחזרה במכירה של הרכב. אחת ההשלכות של ההשקעה הזו יכולה להיות מצב כמו שלך, וכמה שזה מתסכל, זה אכן המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך הבהרה, אני בהחלט לא תיכננתי לקבל את ההשקעה חזרה במכירת הרכב. אני לא תיכננתי אי פעם למכור את הרכב. הרכב הזה נועד להיות מתוקן משופץ ובעזרת השם להגיע לסטטוס של רכב אספנות בעוד 15 שנה והשקעתי בו הרבה מעבר לטיפול הגדול שעשיתי לא מזמן. גם אם הייתי קונה רכב אחר לא הייתי מוכר את הרכב הזה. אבל מעולם לא שיערתי לעצמי שאם אני אקלע לתאונה שבה אני לא אשם גם אז ההשקעה שלי לא תוחזר אלי. אתם כנראה צודקים וזה החוק בישראל אבל תסלחו לי אם אציין שזה פשוט לא פייר ובעיקר לא הגיוני. אם היה לי רכב X במצב Y ומישהו אחר גרם לי לבצע תאונה למה הוא או החברת ביטוח שלו לא צריכים לשאת בעלויות על מנת להשיב את הרכב למצב Y כפי שהיה לפני שהם גרמו לי לתאונה.

בכל מקרה תודה לכם על העצות, אני אצור קשר עם החברת ביטוח ביום ראשון ונראה מה אפשר לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
ברשותי יש מאזדה 323F שנת 97. או יותר נכון, הייתה :cry:

נסעתי היום וכשהתקרבתי לצומת שבה יש רחוב מימין. אני בכביש הראשי ולרכבים שמגיעים מימין יש תמרור משולש האט ותן זכות קדימה. אז הגיע רכב מימין שרצה לפנות שמאלה רק שלתת זכות קדימה הוא לא נתן והתפרץ לצומת ממש כמה מטרים לפני, שברתי הגה ימינה ונכנס עם כל הצד השמאלי הקדמי שלי בדלתות השמאליות שלו. נזק גדול לרכב, מים נזלו, כריות אוויר שנפתחו (טוב לדעת שהן עובדות לפחות חחח). האנשים ברוך השם שלמים ובריאים (חוץ מכמה שריטות וקצת אדום בידיים שיש לי).

הרכב כנראה יוכרז טוטאל לוס, אבל אני ממש לא מעוניין לקבל את המחיר מחירון שלו. אני רוצה את האוטו שלי, ואני לא אשם בתאונה אז איך אני משיג את זה? השקעתי באוטו הזה המון, הרבה מעבר למחיר מחירון שלו פי כמה וכמה. רק לפני שבוע סיימתי טיפול גדול של שיפוץ גיר, החלפת מנוע, 4 בולמים חדשים ועוד מלא דברים קטנים. אני רוצה שיתקנו אותו ויחזירו אותו לאיך שהוא היה קודם. החלפנו פרטים וכל אחד גרר את הרכב למוסך שלו. אז דבר ראשון מה הפרוצדורה עכשיו? אני מבוטח בהראל דרך סוכנות רוזין ויש ביטוח חובה וצד ג'. לנהג השני אני לא יודע מה יש. צילמתי את המכוניות ואת הצומת.

בכל מקרה, מה האופציות שלי והאם יש באמת סיכוי שבמידה וחברת הביטוח שלו לא תסכים לשלם לי על הנזק אני אוכל לתבוע את הבן אדם אישית שיכסה את עלות התיקונים?

קודם כל צריך לבדוק את גובה הנזק ולקבוע אחז נזק ממחיר הרכב, (נזק גולמי) ולראות מה לעשות בהמשך

עד 60% ניתן לתקן את הרכב אבל קצת בעיתי, צור איתי קשר אני יכול לנסות לעזור לך ולהשאיר את הרכב אצלך

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתשאיר את הרכב מנכים מערכו 10 אחוז

ותוכל לחפש מכונית אחרת ותעביר את כל מה שהשקעת לרכב חדש

בהצלחה

106 ראלי -VR-6 - V-5 -- קינג קצר-- MGVVC-נמכרו

wv-v6 גולף + WRX- GTI306 *GTI -נמכרו

נמכרה ---Sti

clio sport כיום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60% זהו אובדן מוחלט , מצב בו הרכב מורד מהכביש בהתאם לתקנות התעבורה, ורישיון הרכב מוחזר למשרד הרישוי.

חברות הביטוח מוכנות לראות אובדן מוחלט גם ב 50% , אבל המצב הזה מוגדר כאובדן מוחלט להלכה, שאינו מחייב הורדת הרכב מהכביש וסוחרי נבלות בד"כ קונים אותו מחברת הביטוח מתקנים ומוכרים בתור יד ראשונה מרופא נקי מתאונות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה מקבל את המחירון של הרכב, הרכב הולך למגרש.

תבדוק כמה יעלה לך לקנות את הרכב מהמגרש \ במקום המגרש.

עם הכסף שתקבל על הרכב תכנה רכב כזה דומה, ועם ההפרש(הרי לא קונים היום במחירון) תשלם על העבודה בהעברת החלקים מהרכב נפגום ל"חדש".

אולי על הדרך תוכל למכור אביזרים ישנים מהרכב המפורק וככה תעשה כמה ג'ובות

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...