Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

בתאריך 13.8.2020 בשעה 10:26, davemustaine87 כתב:

בגדול זה לא משנה, אם הגדול הפיזי דומה, אז אין הבדל אם המסך הוא 5.5 אינץ או 6.5 אינץ. 

העניין שזה לא ככה :

https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Redmi-Note-4X,Xiaomi-Redmi-9/phones/10617,11447

הרדמי נוט 4X משמעותית קטן מהרדמי 9. 

בתאריך 13.8.2020 בשעה 10:28, vladclar כתב:

ההבדל באורך בין 4x ל 9 יותר מ 1 ס"מ,
ההבדל בין 4x ל 9 pro כמעט 1.5 ס"מ.
אולי זה לא נשמע לך הרבה, אבל בפועל זה לא מעט.

בתאריך 13.8.2020 בשעה 10:47, falou כתב:

ההבדל בגודל המסך משנה מאוד לכמה רחוק אתה יכול להגיע עם האצבע (וכל אחד עם היד שלו). אם יש סרח עודף גדול למעלה, הוא זניח לחלוטין מבחינת התפעול ביד אחת.

במערכת MIUI של שיומי יש אפשרות להקטנת השטח האפקטיבי של המסך, לתפעול ביד אחת. אם המכשיר עצמו גדול זה עדיין יכול להפריע, אבל אפשר להגיע עם האצבע לכל מקום.

ב-1200 ש"ח יש את הגוגל פיקסל 4a שהוכרז, אבל כוסומו לך תמצא מישהו שיביא לך מחו"ל...

אישית, אני סיימתי עם מכשירים גדולים. הגודל זה הפרמטר העיקרי אצלי מבחינת נוחות שימוש, אפילו אם קונה משומש.

בתאריך 13.8.2020 בשעה 10:48, m3x7r3m3 כתב:

הבדלים באורך לא קריטיים, הבדלים ברוחב כן קריטיים

בתאריך 13.8.2020 בשעה 11:19, vladclar כתב:

תלוי למי - שום כיס אצלי לא נסגר עם מכשיר באורך 16.5 ס"מ.

תודה לכם על העזרה וההמלצות. 

הרדמי נוט 9s באמת גדול יותר באופן מורגש.

עמד לידי בחנות אחד עם כזה. ביקשתי לשחק, הסכים. 

מבחינת אורך אין בעיה נכנס לכיסים בסדר גמור.

מבחינת רוחב הצלחתי לתפעל וואצפ ביד אחת ולהקליד בסדר גמור, אבל זה קצת על גבול הנוחות שלי. 

בסוף רכשתי אותו כי אני עצלן, צרכן גרוע וסך הכל היה לי בסדר איתו. 

אחרי מספר ימים איתו הוא אחלה bang for buck ואני מניח שהבא שלי יהיה קצת קטן יותר ממנו. 

מאוד רציתי את הפיקסל, אבל אין לי איך להשיג אותו.

אני לא משתמש כבד בטלפון בכלל, אבל הרבה מהשימוש שלי הוא קריאה של חומרים מקצועיים או צפייה בערב ביוטיוב, כשאני עם חצי עין עצומה, אז דווקא המסך הגדול חביב לי. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ. תתחדש

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

אם אתה קורא טקסטים ארוכים וצופה בטיוב הרבה, מסך גדול זה דווקא יתרון.

חד משמעית זה יתרון שכרגע אני מעריך אחרי השיומי 4 שהיה לי לפניו. יחד עם זאת אם אפשר היה לקצץ 0.5 ס"מ באורך ואיזה 0.וטיפה ס"מ ברוחב זה היה מושלם.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה גם חווה יתרון ביצועים לא קטן...

דרך אגב, עכשיו אני גם משתמש באייפון 7 (מוכר רכב, מקבל 10 שיחות בשעה... ואין לי שני סימים בפיקסל).

המכשיר עובד סבבה, רק קטן מדי לשימושים אחרים.

בעתיד, עם eSIM, אפשר אולי יהיה לתחזק שני ממכשירים על אותו מנוי, ולקחת לפי הצורך...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, falou כתב:

כתוב עמיד?!

איפה כתוב "עמיד"?

בתאריך 14.8.2020 בשעה 10:31, falou כתב:

גב סלולרי מזכוכית זה טיפשי (ואז שמים על זה מגן פלסטיק). מסך מתעגל, זה טיפשי. אין לזה שום יתרון מעשי, רק חיסרון מבחינת עמידות.

חשבתי שההערה על עמידות התיחסה גם לגב מפלסטיק, אז זה היה רק לגבי המסך המתעגל?

אגב ב-S20 הוא ממש טיפה מתעגל וזה דווקא נחמד. ב-נוט9 של אשתי זה די קיצוני.

לגבי מסך גדול - בשמחה הייתי מוותר על ס"ם אורך, שהטלפון יהיה במידות של הקודם (עדין המסך גדול יותר, כי הוא מלא לעומת S7). רוחב זהה לטלפון הקודם, וזה יותר חשוב מהאורך, כך שבסה"כ נוח להשתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, התייחס לעמידות של מסך מתעקל, שרגיש יותר למכות מהצד. 

אבל בגדול פלסטיק יותר עמיד מזכוכית. בטוח יותר זול להחלפה...

בכל מקרה הרב שמים מגן, אז זה כבר בכלל לא משנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיש לו סמסונג מבוסס אקסינוס מהשנים האחרונות - יש חדשות טובות! בלוגר רוסי אחד שבעבר השמיץ את המעבד הזה בלי סוף התחיל לחשוד שמשהו לא סביר, כאשר בחן נוט20 וראה שב-benchmarks התוצאה נראית טובה משמעותית מה-S20 (שיש לו אותו מעבד אגב), אבל התוצאה בפועל במשחקים גרועה באותה מידה. אז הוא שם לב שרץ כלי של סמסונג שנקרא Game Booster, הוריד אפליקציה (עולה 10 ש"ח) שמבטלת כל דבר שרוצים בטלפונים שך סמסונג - ביטל 3 אפליקציות שקשורות למשחקים וקרו דברים מדהימים - קודם כל נעלמו כל הלאגים במשחקים ו-FPS הפסיק לקרוס אחרי כמה דקות משחק, באלה שאופציית 120 FPS הייתה נעולה - זה נפתח והמכשיר גם התחמם פחות.

בשביל הספורט שמתי את האפליקציה אצלי כדי לבדוק את המשחק היחיד שיש לי שהורדתי לנסותו, כי אהבתי את הגרסה השולחנית שלו ו-120 FPS היה נעול לי. וואלה נפתח! הזוי שסמסונג דופקים ככה את המכשירים שלהם עם תוכנות שאמורות לשפר עניינים.

עכשיו נשאלת השאלה, איזה עוד דברים כדאי לבטל כדי לשפר עוד יותר את ביצועי המכשיר, לא במשחקים, חיי סוללה למשל. יש רעיונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמרתק בעיני בהודעה הזו זה כמה הפרימיום לא פרימיום.

כשאתה קונה סמסונג אתה לא קונה רק חומרה שאמורה להיות טובה יותר, אתה קונה תוכנה עדיפה. לכאורה. ו..יוק.

זה קצת כמו הסיפור של המצלמה של הפיקסל. כן, היא עושה דברים קצת אחרת, אבל זה לא איזה יתרון טכנולוגי מובהק או game changer, שהביקורות עושות ממנו. זה לא שהיא לא טובה, אבל ת'כלס, ממש לא כזה ביג דיל.

נראה לי שבשוק הזה במיוחד, יש הרבה יותר הייפ מתוכן, וקשה למצוא את המבקרים המקצועיים, שבאמת יודעים על מה הם מדברים (בניגוד לאלו שיודעים להפיק סרטונים מושקעים).

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, arco1 כתב:

עכשיו נשאלת השאלה, איזה עוד דברים כדאי לבטל כדי לשפר עוד יותר את ביצועי המכשיר, לא במשחקים, חיי סוללה למשל. יש רעיונות?

יש טונות של Bloatware אצל סמסונג, למרות שיש שיפור בתחום הזה מאז ה-S5-S6 אבל הם עדיין לדעתי בין היצרנים עם Bloatware הכי גדולים.

הבעיה היא להפריד את המוץ מהתבן, איזה Services / Apps אתה יכול להעיף בלי להשבית תכונות במכשיר.

לפני 1 שעה, falou כתב:

מה שמרתק בעיני בהודעה הזו זה כמה הפרימיום לא פרימיום.

כשאתה קונה סמסונג אתה לא קונה רק חומרה שאמורה להיות טובה יותר, אתה קונה תוכנה עדיפה. לכאורה. ו..יוק.

מי אמר לך שטות כזו?

מבחינת חומרה ה-Exynos הם +- כמו הסנאפדראגונים, יש תקופות שאלה קצת טובים יותר, תקופות שאלה קצת טובים יותר.

מעבר לזה איזה חומרה פרימיום אתה מקבל? קירור מיוחד? לא, למרות שב-Lenovo Legion / Asus ROG / Razer Phone ואפילו ZTE Red Magic וכו' אתה מקבל (שזה טוב גם לסוללה ולטעינה מהירה).

חיישני טביעות אצבע מתחת למסך עם הבעיות שהיו איתם?

כשאתה קונה סמסונג זה המקבילה הסלולרית לקורולה, אמור לתת מענה ל-90% מהאוכלוסיה.

בין היתר זה אומר מלא אפליקציות Preloaded שאמורות לתת את המענה ה"קורולאי" הזה, ורובן מיותרות ו/או יש אפליקציות שעושות את הדברים טוב יותר.

אם סמסונג היה אמור להיות מוצר פרימיום, זה היה מקרה ייחודי שבו מוצר פרימיום הוא מקום ראשון בשוק, למשך שנים ארוכות, מאוד.

סמסונג היא לא יצרן פרימיום, היא יצרן Mass Market קלאסי, והיא מצליחה בזה, מוכרת בערך 30% משוק טלפוני האנדרואיד, כבר שנים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש bixby routines, שזה לגמרי מייבאך ולא קורולה. alwayson גם כן, אבל יש את זה להרבה מכשירי פרימיום היום. קורא טביעת אצבע במסך נוח לי כשהטלפון שוכב מולי בעבודה, לפעמים לא בא לו לעבוד בפעם הראשונה או השניה כשאני מוציא אותו מהכיס, אבל זה די שולי. מקבל גימור הכי טוב שיש באותו זמן (גורילה גלאס אחרון), רמקולים סטריאו באיכות מצוינת, הגנה ממים ואבק, וואלה נגמרו לי הדברים בשלוף.

לגבי ה-bloatware, זו בדיוק הבעיה, איך אני יכול לדעת מה אפשר להוריד ולא לגרום לנזק?

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

יש bixby routines, שזה לגמרי מייבאך ולא קורולה.

לא זה לא, סירי או Google Assistant, ואפילו Alexa הם סייענים טובים, הביקסבי לגמרי לא בקו איתם.

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

alwayson גם כן, אבל יש את זה להרבה מכשירי פרימיום היום.

יש את זה גם להמון מכשירי לא פרימיום

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

קורא טביעת אצבע במסך נוח לי כשהטלפון שוכב מולי בעבודה, לפעמים לא בא לו לעבוד בפעם הראשונה או השניה כשאני מוציא אותו מהכיס, אבל זה די שולי.

מה שלא שולי זה שסמסונג הנחתה להפסיק להשתמש בטביעת אצבע ב-S10 / S10+ בגלל שהקורא זיהה טביעות אצבע ישנות שנשארו על הגורילה גלאס המדוברת, למרות שהאצבע שמנסה לפתוח לא מתאימה בכלל.

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

מקבל גימור הכי טוב שיש באותו זמן (גורילה גלאס אחרות),

כמו כל מכשיר דגל של כל יצרן בערך.

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

רמקולים סטריאו באיכות מצוינת,

זה מה שאתה חושב. כל מי ששומע השוואה בין ה-S10 של אשתי ל-Razer Phone2 שלי לא מבין את הרייזר נמכר בזמנו ב-700 שקל פחות.

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

הגנה ממים ואבק

כמו כל מכשיר דגל, ביניים ואפילו מכשירי באדג'ט היום מגיעים עם הגנה כזו.

לפני 8 דקות, arco1 כתב:

לגבי ה-bloatware, זו בדיוק הבעיה, איך אני יכול לדעת מה אפשר להוריד ולא לגרום לנזק?

אתה לא, זה עבודה של לסרוק את כל השירותים והאפליקציות הקיימים, להבין מה התפקיד של כל אחד מהם, מה הוא עושה, עם מי הוא מתקשר, מי תלוי בו, והאם הוא קריטי ולמה.

לשם הדוגמא יש לידי כרגע S10e קנדי כלשהו, עם אפליקציה אחת שהותקנה על ידי, אתה יודע כמה אפליקציות ושירותים יש לו? הוא מדווח על 370, זאת אומרת 369 הם Bloatware.

לך תעשה סדר בכל המבוך הזה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יש טונות של Bloatware אצל סמסונג, למרות שיש שיפור בתחום הזה מאז ה-S5-S6 אבל הם עדיין לדעתי בין היצרנים עם Bloatware הכי גדולים.

הבעיה היא להפריד את המוץ מהתבן, איזה Services / Apps אתה יכול להעיף בלי להשבית תכונות במכשיר.

מי אמר לך שטות כזו?

מבחינת חומרה ה-Exynos הם +- כמו הסנאפדראגונים, יש תקופות שאלה קצת טובים יותר, תקופות שאלה קצת טובים יותר.

מעבר לזה איזה חומרה פרימיום אתה מקבל? קירור מיוחד? לא, למרות שב-Lenovo Legion / Asus ROG / Razer Phone ואפילו ZTE Red Magic וכו' אתה מקבל (שזה טוב גם לסוללה ולטעינה מהירה).

חיישני טביעות אצבע מתחת למסך עם הבעיות שהיו איתם?

כשאתה קונה סמסונג זה המקבילה הסלולרית לקורולה, אמור לתת מענה ל-90% מהאוכלוסיה.

בין היתר זה אומר מלא אפליקציות Preloaded שאמורות לתת את המענה ה"קורולאי" הזה, ורובן מיותרות ו/או יש אפליקציות שעושות את הדברים טוב יותר.

אם סמסונג היה אמור להיות מוצר פרימיום, זה היה מקרה ייחודי שבו מוצר פרימיום הוא מקום ראשון בשוק, למשך שנים ארוכות, מאוד.

סמסונג היא לא יצרן פרימיום, היא יצרן Mass Market קלאסי, והיא מצליחה בזה, מוכרת בערך 30% משוק טלפוני האנדרואיד, כבר שנים.

YYY, איזה סלט עשית...

סמסונג S20 זה מוצר פרימיום. הוא בהיי אנד של מכשירים סלולרים עם כושר עיבוד, לכאורה, שמקביל למכשירים אחרים ברמת המחיר הזו.

אם רצית את האנלוגיה של קורולה, אז S20 זה לקסוס, לא טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3

אני מדבר על routines, בביקסבי עצמו עוד לא יצא לי להתעסק.

לגבי כל שאר הדברים שרשמת, יאללה, תן לי מכשיר שעולה פחות משמעותית ויש לו את כל מה שרשמתי. לא מכשיר שיש לו שני דברים ועוד מכשיר שיש שני דברים אחרים.

וב-S20 יש קורא טביעות אצבע מסוג אחר שמה שרשמת לא יקרה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...