Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגל רזרבי וחיסכון בדלק ומשקל...

splesh
שימו לב! השרשור הזה בן 1253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל, לא הבנתי מדוע רכבי האבארט בישראל נמכרים ללא גלגל חליפי. כאילו, לקוח משלם 170K ש"ח על הרכב, לא יכלו לתת לו "במתנה" איזה גלגל חליפי מברזל?

בנוגע לערכה לתיקון תקרים, לדעתי היא צריכה להיות בנוסף לגלגל החליפי. ישנם מקרים שערכה לא תעזור, בכל מקרה במקרה של תקר בגלגל באמצע כביש מהיר לא להחליף בצד הדרך - להמשיך לנסוע עד למקום בטוח או לעזוב את הרכב, לעבור את הגדר ולהזעיק עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לדבר רק על נשים.?

אני חובב רכב ונהיגה ספורטיבית וחושב שאני אחד שיודע לנהוג לא רע אם כי לא ראם סמואל.

אני נוהג כבר מספר שנים היו לי ויש לי מספר רכבים ונהגתי על שלל רכבים אחרים.

אך לעולם טפו טפו טפו לא היה לי פנצר שאילץ אותי להחליף גלגל,בגלל זה אולי אני גם לא יודע להחליף גלגל.

במידה ואצלי יהיה פנצ'ר(מה שיקרה אחרי שפתחתי את הפה החצי עראקי שלי) אני אנסה מספר דק' עם החוש הטכני שלי להחליף מה שסביר להניח לא ינחל הצלחה,השלב הבא יהיה פשוט להתקשר לשירות הוי אי פי של אאודי ואיתורן שיחליפו לי צמיג ללא עלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דן דין אני לא יודע זה נאמר בציניות או לא, בכל אופן ברכב הקודם 4 שנים וקרוב ל60000 קמף ללא גלגל רזרבי, הייתה ערכה שכזו ולא נזקקתי לה פעם אחת.אבל איך אמרו הח'ברה פה:"מספיק פעם אחת..."

8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי על נשים כי רוב מוחץ של הנשים שאני מכיר או לא יודעות להחליף גלגל, או (כמו חברה שלי) יודעות, אבל פשוט אין להן את הכח הפיזי לפתוח את הברגים (במיוחד אם סגרו אותם בפנצ'ריה עם המכשיר הזה שעובד על לחץ אוויר)

אור - כדאי מאוד שתבקש ממישהו שיראה לך לכל הפחות איך להרים את הרכב (ובאיזה נקודה), תפעול לא נכון יכול לגרום יותר נזק מפנצ'ר (אם הרכב נופל מהג'ק)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil אל דאגה, אנחנו בישראל, המאצ'ו הישראלי כשרואה אישה על השול וגלגל מפונצ'ר הוא תמיד יעצור לסייע.

אבל אם אתה תעצר עם צמיג קרוע, תתחיל לעבוד...אף אחד לא יעצור.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, בהולנד לא היית מקבל רשיון נהיגה.

אחד התנאים לקבלת רישיון הנהיגה הוא "מבחן" להחלפת גלגל.

אני מניח שהתנאי קיים גם במדינות נוספות וחבל שלא אצלנו.

2 גברים חסונים מהעבודה שלי נוהגים ברכבי ליסינג כל חייהם. כמובן שאין להם מושג איך לבצע את הפעולה המסובכת.

אני מתבייש בשמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד- אני תומך בדעתך, ואין צורך להתנצל. יש דברים שאולי רצוי שיילמדו (לצערי) בדרך הקשה.

זו פעולה שרצוי מאוד לדעת, להכיר את הרכב ואת אופן ביצוע החלפת גלגל ברכב.

אני מציע לפותח השרשור להשאיר את הגלגל הרזרבי בבית. אחרי פעם אחת שיהיה לך תקר (באמצע שומקום), ותמתין לחילוץ/הבאת הגלגל (שיארכו מס' שעות) - זו תהייה הפעם האחרונה שתחסוך בדלק בצורה הזו (ובזבוז זמן לכל הנ"ל - זה לא בזבוז ?)

כ"כ - לא חושב שהייתי קונה רכב ללא גלגל חילופי ועם ערכה לתיקון תקרים (לחילופין - הייתי רוכש במיידי גלגל חלופי).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה רעיון ואני בטוח שתחסוך דלק! ואל תתרגש מהמקטרגים כי הסיכוי לצמיג קרוע, ללא יכולת תיקון עם ערכת פנצ'רים, היא קטנה מאוד מאוד...

ב-10 שנים של נהיגה קרה לי כבר פעמיים.

פעם אחת גלגל שהחליק על מחסום דוקרנים (התקינו אותו בעליה והאטתי לפני), משך את הדוקרנים למעלה עם הדופן ושיסע את דופן הצמיג לכל אורכו. פעם אחרת, לא מזמן, בור די רציני פשוט פיצץ את הצמיג (ועל הדרך גם עיקם קצת את הגאנט והרס את הכיוון פרונט).

החיסכון בדלק הוא לא עד כדי כך זניח.

מדובר באיזה 20 ק"ג של משקל (גלגל+ג'ק+מפתח ברגים), שכנראה מעלים את צריכת הדלק ב1-2%.

בהנחה שאתה צורך 1700 ליטר דלק לשנה, זה אומר לפחות 17 ליטר. זה כ 130 שקל בשנה.

החיסכון יהיה יותר גדול בנסיעה עירונית/רמזורים, ויותר קטן בנסיעה במהירות קבועה.

החישוב של 2% הורדה במשקל = 2% חיסכון בדלק, יוצא מנקודת הנחה שאתה שורף דלק רק בשביל להאיץ. שזה פשוט לא נכון, התנגדות אוויר, התנגדות לגלגול, אובן אנרגיה במערכת הינע כל אלו מצריכים שריפת דלק גם עם הרכב נוסע במהירות קבועה. בשביל לחסוך 2% דלק צריך להוריד הרבה יותר מ-2% מהמשקל. מצד שני אפשר בקלות לחסוך 2% מהדלק מבלי לאבד את הפונקציונליות של גלגל רזרבי, למשל להוסיף 5PSI לגלגלים, כבר ישפר ביותר מ-2%, לדעתי.

כמובן שאם אתה רציני אתה תמיד יכול לדפוק את הבודי של הרכב שיראה כמו כדור גולף.

http://dsc.discovery.com/videos/mythbusters-dimpled-car-minimyth.html

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזמין גרר כדי להחליף צמיג?

אם יש שול רחב, התקר בצד ימין (הצד שקרוב למעקה), משולש אזהרה, אפודה זוהרת ואין צורך בסיוע.

במידה והתקר בצד הקרוב לכביש, ניתן להתקשר ל 100 ולבקש סיוע באבטחה.

ל'

לא שאני חלילה מזלזל... אבל מישהו כאן בפורום פעם ניסה להתקשר 100 ולבקש סיוע באבטחה בזמן החלפת צמיג בכביש מהיר? נראה לי שהמשטרה עסוקה מדי בלעשות כלום מכדי לעזור...

יש לך חבר? :-P.

:lol: אין לי חבר

אני מריח פה שידוך? :lol:

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך לעולם טפו טפו טפו לא היה לי פנצר שאילץ אותי להחליף גלגל,בגלל זה אולי אני גם לא יודע להחליף גלגל.

הייתה לי חברה שלא ידעה להחליף גלגל, מהסיבה הפשוטה שציינת- היא לא החליפה גלגל אף פעם...

יום אחד תפסתי אותה ותירגלנו יחד החלפת גלגל מא' ועד ת'.

ממליץ לכל מי שלא החליף גלגל.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגישתי אין צורך להוציא את הגלגל הרזרבי מהרכב.

החיסכון לא עד כדי כך גדול ובטח לא שווה את הסיכון שצמיג ייקרע ותישאר תקוע באיזה חור.

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה בושה.

זה כמו שחלק ממכם הגברים לא יודע לבשל,אני כן..כי נאלצתי להכין לעצמי אוכל במהלך החיים.

יש הרבה אנשים שגם לא יודעים להחליף נורת פלורסנט או לדפוק מסמר בקיר כי הם פשוט אפעם לא היו צריכים.

אני לא חושב שיש טעם שאני אלמד כי אני כניראה אדליק סיגריה ואשחק קצת אנגרי ברדס באייפון עד שהשירות של אאודי ואיתוראן יגיע.

כל מה שאני אומר זה שכל עוד אדם לא נתקל בסיטואציה ואין לימוד חובה שלה אין כל סיבה שהוא לא ידע ואין מה להתבייש בזה.

גם לא ידעתי ללכת עם מגש עמוס ליטרים גבוהה מעל הראש ולדחוף אנשים ולרוץ דרכם בלי שתיפול לך כוס אחת..כשהייתי צריך למדתי וזה קרה..

בכל מקרה בלי להכליל כמובן,לרוב אנשים לומדים ויודעים את מה שהם צריכים ולפעמים גם רוצים,הבעיה היא כשהם צריכים ורוצים ובכל זאת לא לומדים זו כבר בורות ועצלנות.(כמובן בלי להכליל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש טעם שאני אלמד כי אני כניראה אדליק סיגריה ואשחק קצת אנגרי ברדס באייפון עד שהשירות של אאודי ואיתוראן יגיע.

נניח ונגמרה לך הסוללה באייפון, אין לך מטען ויש לך סוללה רזרבית. תחשוב על זה שתצטרך להחליף את הסוללה.

אני מניח שבתחום הזה תגלה בקיאות ותלמד בעצמך איך להחליף סוללה ולעבור שלב באנגרי בירדס.

מבחינתי זה שקול להחלפת גלגל ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך בהחלט אביעד.

זה בדיוק מה שניסיתי להסביר,לא נתקלתי ולא היה לי צורך או רצון ולכן לא למדתי.

כמו שלא ידעתי מזה המשחק הזה לפני מספר ימים שבפני סביבתי נראה כבורות,שעמם לי רציתי ללמוד-למדתי.

כשאצטרך להחליף גלגל יש לי אלטרנטיבה ככה שהמציאות לא מחייבת אותי ללמוד,לעומת זאת לאחר שקראתי את השרשור אני מתחיל להתעניין ולפתח רצון משל עצמי ללמוד.

אגב ,אני כן יודע היכן לשים את הג'ק בכדי שהרכב לא יקרוס,את שאר הפעולות אף פעם לא ביצעתי ולכן אין לי מושג לומר אם אני יודע או לא אבל כאחד שיש לו ראש הגיוני הייתי אומר שזה לא נראה לי כזה מסובך(לפתוח ברגים להוציא גלגל,להלביש את הרזרבי ולנעול ברגים) תקנו אותי אם טעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...