Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק על הקוים, רק על הקוים" התופעה של חניה כפולה

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 1527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה שוב דוחף לי משפטים לפה, לא אמרתי שזה תקין אמרתי שלי אישית זה לא מפריע ולכן המשפט שלך לא רלוונטי ונחמד לילדים ביסודי. אני אומר זאת שוב אני מכבד את הדיעה שלך ואני לא בא לשכנע אותך הבעיה היא התרבות, ובכדי לשנות תרבות צריך זמן. תרבות יכולה להשתנות גם על פני 200 שנה, ולנו אין כלכך הרבה זמן אז במקום להילחם בטמטום תלחם במקבל ההחלטות שיכול ליצור תקן לחניות רחבות יותר.

בכל אופן אתה פירשת אותי לא נכון אני אומר זאת שוב בפועל אני לא מחנה על שתי חניות, והסברתי כבר למה אני רק אומר שזה אם זה או להחנות באחת צפופה אני הולך על כפולה.

נ.ב כשאתה מוסיף משפט כדי לשלול תשובה ילדותית את מזלזל באינטלגנציה של חברך אז "אל תעשה מה ששנוא עליך לחבריך".

בנוסף המחשבה שלי לא מעוותת אני יודע יפה מאוד להבדיל בין טוב לרע, אתה משווה שתי חניות לשוד בנק (מסכן חיים) או לחייל שחזר הביתה אחרי 21 יום ולא יכול לשבת כי יש תיק על כסא, ממש ממש לא, רכב זה לא אדם ולא מסכן אף אחד. אני מעולם למחנה בחניות נכים, וכחייל כשהייתי משתמש בתחבורה ציבורית היית קם לפנות את המקום לזקן. רכב לא יוצר כלום מלבד אי נאימות של הליכה לעוד 50 מטר. אז נכון זה אולי מפריע לך ואבל לי בתור אחד שלא מפריע לו ללכת עוד כמה צעדים ממש לא מפריע שאני רואה רכב עומד על שתי חניות.

חזירות לא מתבטאת בדברים כאלו ואתה נדבק לדברים טפלים כגון חניות כפולות. החזירות היא הנסיון לדחוף כמה שיותר חניות בחניון על חשבון פגיעה ברכב שלך למטרות רווח יותר גדול לצורך הדוגמא או במקרה של חניה חינם להגיד בתור ראש עיר יש פה המון חניות.

זו תופעה שצריך להיפתר ממנה ואז תראה איך כל החניות הכפולות נעלמות כלא היו.

תוציא את הראש מהכופסא מבחוץ רואים הרבה יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השרשור הזה לא בא לתת פיתרון, הפתרון נמצא אצל הרשויות, ובתור אזרחים אין לנו את האמצעים להלחם בתופעות הללו.

השרשור בא להראות מצב קיים של נהגים:

1. שלא יודעים לנהוג ולחנות.

2. להראות רכבים של נהגים שכן יודעים להחנות אבל מעדיפים לדאוג לרכבם על חשבונם של נהגים אחרים.

ל'

אני מצוטט אותך בגלל שדיברת על רשויות אבל אולי לא רק את תוכלי לתת לי את התשובה.

אני גר בבנין קומות. מסביב יש כמה בניינים וכמה שטחים של חניות שקשורות לכל בניין.

אני מחנה את הרכב בחנייה הכי קיצונית כבר כ10 שנים. אין לי מושג כבר של מי זה אבל אף פעם לא ביקשו ממני לפנות/לחנות במקום אחר. אני חייב לציין שיש עוד כמה חנייות פנויות, כמו שניים ליידי. בשנה האחרונה התחילה שכנה מבניין שכן לחנות ליידי בכלל לא מהבניין. היא חונה בלי דין וחשבון וגם אחרי שביקשתי ממנה היא ממשיכה לחנות על חנייה כפולה מדי פעם (אני לא יכול להיכנס בינה לבין הקיר) וגם פותחת דלתות בלי חשבון (זה כבר עניין אחר).

לפני כמה ימים ממש התעצבנתי כי חזרתי מאוחר ועייף. אז חניתי מצידה השני כ 5 ס"מ מדלת הנהג שלה. השארתי טלפון גם למקרה הצורך. כמובן שקיבלתי טלפון ודרישה להסברים. התשובה שלי היתה חד משמעית: אם את תמשיכי להתעלם ולזלזל באחרים גם לך לא יהיה נח וזה בא להראות לך כמה לי לא נח בגלל החנייה העקומה שלך כל פעם.

קיבלתי צרור של קללות ואיומים... בלה בלה בלה.... סוף פסוק היא לא רואה ממטר ולא תיתן דין ודיין לאף אחד ולא מעניין אותה כבוד הדדי.

לאחר הקדמה משעממת, כמה שאלות:

1. אם אני חוסם אותה או מפריע לה בצורה מסויימת והיא מזמינה משטרה. האם אני יכול לקבל דוח? במי זה תלוי, משטרה/רשויות?

2. במידה והיא חונה שלא בחנייה שלה, אני יכול להזמין גרר שיגרור לה את הרכב או משטרה שתקנוס אותה? גם במי תלוי?

3. במידה ואני רוצה לשים עמודי הפרדה או גדר הפרדה נמוכה, שתמנה ממנה לגלוש מאחורי שטח החנייה וגם ימנע ממנה פתיחת דלתות לכיווני. האם יש לזה תקן, חוק?

*סוג של חוצפה שלא נתקלתי בה אף פעם.

נזק גופני או לרכב לא בא בחשבון כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה שייפתחו עליי את הדלת, תקרא לזה איך שתקרא לזה.

אני בטח לא עבריין אני אחד שמעריך את הרכוש שלו. לא רק, אני עוד מתחשב בסוציומטים בריונים כמוך! שאומרים לי למה אתה דואג לתחת שלך לי לא מגיע? זה משפט עם פרדוקס לא?

אתה מתחשב ונחמד, כל עוד יש לך חנייה? זה לא יותר פרדוקסאלי?

בנוסף אם היית קורא את מה שכתבתי עד הסוף, ברוב המקרים אני מחנה רחוק ליד איזה עמוד או שניים שלפחות צד אחד יישמר.

במידה ואין ואני רואה שני חניות אתה תאלץ למצוא חניון אחר.

ואתה עוד קורא לאחרים סוציומטים.

אתה לא רוצה שיפתחו עליך דלתות? גם אני לא. אבל אין מה לעשות. תתרגל, או שתצפה את הרכב בציפוי מונע.

המחלה היא חוסר הערך של האנשים לרכוש של אחרים, החניה כפולה היא רק תופעת לוואי / סימפטום.

אבל מה שהכי גרוע זה הטמטום זו המחלה הכי גרועה לפתוח שירשור שמנסה לפתור את הסימפטום ולא את המחלה עצמה!

בהצלחה אותי לא שיכנעת.

השירשור הזה לא מנסה "לפתור" כלום- רק הוצאת קיטור לוכסן רכלנות. גם לזה יש שימוש...

לא כתבתי שאנשים מחנים כמו חזירים כתבתי שהם פותחים דלתות כמו תתי - אדם יש הבדל משמעותי במשפט הזה.

נכון. כי אתה אחד מאלה שלעיתים חונה כמו חזיר, כך שזה כנראה לא מפריע לך כלל. בנוגע לפתיחת הדלתות, קרא קצת למעלה.

עבריין או לא, אתה מתנהג בחזירות ובבריונות בזה שאתה לא מתחשב באחרים ומרשה לעצמך לתפוס עוד חנייה על חשבון מישהו אחר. מגיע לך יותר? לא.

אתה אחד שמעריך את הרכוש שלו, (עוד פעם אני ורק אני) ושם פס על מישהו אחר.

אתה יכול לתת 70000 תירוצים והסברים למה אתה צודק, מבחינתי אתה טועה ולא חושב נכון.

תרוצים לא מצדיקים התנהגות ודפוסי מחשבה.

אמרת:

"המחלה היא חוסר הערך של האנשים לרכוש של אחרים, החניה כפולה היא רק תופעת לוואי / סימפטום"

וזה נכון מאד. רק תרשה לי להוסיף, שהמחלה גם מתבטאת בחוסר ערך לאנשים אחרים, לא רק לרכוש שלהם.

מהדברים שלך יוצא שאתה חולה במחלה, ורואים אצלך את הסימפטומים.

מסכים לחלוטין.

חולה במחלה אני בטוח לא, אני הבן אדם הכי אמפטי שתפגוש בחיים שלך,

ביחס למה ולמי בדיוק? אולי ביחס לסטאלין, לא יודע.

אני מגיב למחלה בחיסון משלי, ואם צריך לדפוק קצת תאים בדרך אין לי בעיה עם זה.

תוכל אולי, במטוטא ממך, לנסות ולדפוק רק את התאים שלך "על הדרך"? כי גם אחרים רוצים להחנות.

רואים ששוב שלא קראת את מה שכתבתי אני מחנה רחוק וכך אני כן מתחשב באחרים ואם אין חניה אני חוזר הביתה (דפוק קצת אבל זה מה יש אני בכלל מפחד להחנות בכפולה בגלל איזה תת - תת - אדם שיבוא וישרוט את הרכב כי תפסתי שתי חניות), אבל שוב באופן היפוטטי אם אני צריך להחנות ללא ברירה אחרת אני הולך על הכפולה, ולא איכפת לי מאף אחד קודם כל אני, כי אף אחד לא ידאג לי אם לא אני. ("המרחם על אכזרים סופו שיתאכזרו אליו").

רוצה לפתור את הבעיה אקטיביזם חברתי - חניות רחבות יותר וואלה אין בעיה יותר. עד אז... אני בכפולה סלאמת!

לפתור את הבעייה, יש רק דרך אחת: חינוך לאנשים שכמותך, שהם נחמדים עד שאין להם חנייה. וגם ליותר גרועים ממך, שאפילו לא מנסים להיות נחמדים. נתקלתי גם בכמה כאלה.

Balakai,

זה מה שרשמת לא?

מה ז"א אין ברירה? מכוונים לך אקדח לרקה? כי אם כן, במצב הזה גם אני הייתי חונה בחניה כפולה.

אבל אם אף אחד לא מכריח אותך, אז יש לך ברירה. אתה אומר שאם אין חניה אתה הולך הביתה, אבל כשיש 2 חניות אתה חונה על שתיהן? :?

כמו שאמרתי-תמיד יש ברירה.

עזוב את זה, אני חונכתי על "מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך". ולא, חברך זה לא חבר שלך מהכיתה, זה יכול להיות כל אחד אחר שלא עשה לך שום דבר.

מה הסיכוי שדווקא לידך יחנה אחד מאותם "האכזרים" עליהם אני מרחם?

ה"אכזרים" האלה הם בין היתר אתה, וכל אדם אחר, שיפגע מחוסר ההתחשבות שלי במידה וחניתי על 2 חניות.

כל מילה בסלע. כמוני כמוך.

אני לא בא להיכנס פה למסע התקטשות מיותר בטח לא לרדת לרמה של השפלות, אני מודע לעצמי טוב מאוד. מצחיק גם שאתה שופט אותי מכמה משפטים פה בפורום.

הסיבה היחידה שהגבתי כאן היא כי אתם מתלוננים על האפקט שהבעיה יצרה, וזו בעיני טיפשות.

אבל בפורום הזה אין דיאלוג זה רק מונולוגים של הרבה אנשים שרק יורים.

המשפט שלך הוא בעייתי כי לי דווקא לא מפריע אנשים שמחנים על שתי חניות.

א-הא! ידעתי!!!

ולשאלתך אין ברירה זה כשאין חניה בכלל ויש חניה כפולה קרובה, זה אין ברירה אבל כמו שכבר כתבתי למעלה אני לא יחנה בחניה כזו מחשש שאיזה אחד מפריע לו, לא אנקוב בשמות יכתוב לי על מכסה המנוע עם מפתח "למה אתה תופס שתי חניות" וסימן שאלה על הגג.

אתה יודע מה, זו מתחילה להיראות כמו אחלה דרך לקבלת הסברים (להבדיל מתרוצים)-חריטת כתיבה תמה על פח רכב.

אולי החשש מזה יהיה יותר גדול מהחשש מ"פתיחת דלת".

"מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" זה משפט יפה לכיתה ג' בחוץ זה לא עובד כי אתה יוצא מהנחה שמה שאתה לא אוהב כולם לא אוהבים, (ולא, חברך זה לא חבר שלך מהכיתה, זה יכול להיות כל אחד אחר שלא עשה לך שום דבר.) אני לא זוכר שפגעתי בך באיזשהי צורה שמגיע לי יחס מזלזל?

תתפלא- זה עובד יופי.

באופן מפתיע, אני מנסה עד כמה שאפשר לתת לנהגים להשתלב כשהם מבקשים ממני, ואפילו נהגים אחרים איפשרו לי לעשות זאת(ראבק, נדמה לי שפעם אחת זה היה פראנקוס אפילו). וזה במקום להתייבש שבוע ואז להתפרץ לכביש מהעצבים (דבר שלא עושה לעולם). כנ"ל לעבור נתיב, ועוד הרבה דברים "קטנים" שכל בן אדם עם קצת דרך ארץ מבין ועושה. הבעייה היא שיש מעט מדיי כאלה, ויותר מדיי "שיט צריך להגביר מהירות, יש פה איזה אדיוט עם אור צהוב מהבהב, עוד יתפוצץ לו האוטו".

מסכים איתך לגמרי, ולכן הפתרון הוא לא לשנות את התרבות כי זה לוקח שנים. ולכן העדיפות היא בניית החניות כך שיתאימו לתרבות.

מן הסתם יעזור לבנות עוד מקומות חנייה...

א. "החבר מהכיתה" הוסף למשפט כדי שתבין טוב טוב למה התכוונתי וכדי לשלול תשובה ילדותית כמו "אבל הם לא חברים שלי". אם פירשת את זה כזלזול או נעלבת איכשהו, אתך הסליחה.

ב. לא מפריע לך שחונים על 2 חניות. אחלה. לי לא מפריע ששודדים בנקים, ולמישהו אחר עם אקדח ביד לא מפריע שלמי שעומד מולו יתפוצץ המח, אתה מבין את הכוונה?

זה שאתה חושב שזה תקין לא בהכרח מצביע על זה שזה באמת תקין, העיוות הוא במחשבה שלך.

אם היית עולה לאוטובוס, כחייל שחוזר עייף הביתה אחרי 21 יום בבסיס, כל המקומות תפוסים חוץ מאחד ששם לידו את התיק, ולא רוצה לתת לך לשבת כדי שהתיק היקר שלו לא יגע ברצפה והתלכלך, מה היית מרגיש?

ג. אתה חושב שזה משפט לילדים בכיתה ג'? זכותך.

רק אל תתפלא אחר כך שהמדינה מלאה בחזירים שחושבים רק על עצמם, שורטים מכוניות וחונים כפול.

הסברה עובדת רק על אנשים ששומרים על ראש פתוח.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אתה שוב דוחף לי משפטים לפה, לא אמרתי שזה תקין אמרתי שלי אישית זה לא מפריע ולכן המשפט שלך לא רלוונטי ונחמד לילדים ביסודי. אני אומר זאת שוב אני מכבד את הדיעה שלך ואני לא בא לשכנע אותך הבעיה היא התרבות, ובכדי לשנות תרבות צריך זמן. תרבות יכולה להשתנות גם על פני 200 שנה, ולנו אין כלכך הרבה זמן אז במקום להילחם בטמטום תלחם במקבל ההחלטות שיכול ליצור תקן לחניות רחבות יותר.

בכל אופן אתה פירשת אותי לא נכון אני אומר זאת שוב בפועל אני לא מחנה על שתי חניות, והסברתי כבר למה אני רק אומר שזה אם זה או להחנות באחת צפופה אני הולך על כפולה.

נ.ב כשאתה מוסיף משפט כדי לשלול תשובה ילדותית את מזלזל באינטלגנציה של חברך אז "אל תעשה מה ששנוא עליך לחבריך".

בנוסף המחשבה שלי לא מעוותת אני יודע יפה מאוד להבדיל בין טוב לרע, אתה משווה שתי חניות לשוד בנק (מסכן חיים) או לחייל שחזר הביתה אחרי 21 יום ולא יכול לשבת כי יש תיק על כסא, ממש ממש לא, רכב זה לא אדם ולא מסכן אף אחד. אני מעולם למחנה בחניות נכים, וכחייל כשהייתי משתמש בתחבורה ציבורית היית קם לפנות את המקום לזקן. רכב לא יוצר כלום מלבד אי נאימות של הליכה לעוד 50 מטר. אז נכון זה אולי מפריע לך ואבל לי בתור אחד שלא מפריע לו ללכת עוד כמה צעדים ממש לא מפריע שאני רואה רכב עומד על שתי חניות.

חזירות לא מתבטאת בדברים כאלו ואתה נדבק לדברים טפלים כגון חניות כפולות. החזירות היא הנסיון לדחוף כמה שיותר חניות בחניון על חשבון פגיעה ברכב שלך למטרות רווח יותר גדול לצורך הדוגמא או במקרה של חניה חינם להגיד בתור ראש עיר יש פה המון חניות.

זו תופעה שצריך להיפתר ממנה ואז תראה איך כל החניות הכפולות נעלמות כלא היו.

תוציא את הראש מהכופסא מבחוץ רואים הרבה יותר טוב.

רציתי לענות לך על מה שכתבת כאן, אבל אני רואה שברווז הקדים אותי, וסיכם את זה הכי טוב שאפשר:

"הסברה עובדת רק על אנשים ששומרים על ראש פתוח."

אתה תקוע עם הראש בקופסה (כמילותיך) ולא מוכן לאמץ צורת חשיבה בוגרת ומתחשבת, עם תירוצים שהיא מתאימה לכיתה ג'.

ורק אם לא ידעת, "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" זה לא סיסמא שהמציא משרד החינוך או איזה רוחניק היפי.

זה כלל הרבה יותר עתיק וחכם, וכמו שברווז ענה לך, זה עובד. כן גם בימינו.

אתה עדיין רואה את מה שכתבתי מקודם כזלזול באינטילגנציה שלך? אולי אני באמת סוציומט בריון (כמילותיך בתגובה 2971827 )

אתה בא בגישה של "הרצפה עקומה" במקום לשנות עצמך קודם.

נכון שחלק מהחניות צרות, אבל להגיד שהפיתרון היחיד הוא להקים עוד חניות גדולות זאת באמת גישה ילדותית.

הדוגמא עם החייל היא בדיוק אותו הדבר - אי נעימות. וזה בסדר מבחינתך שלמישהו לא נעים, כל עוד זה לא אתה?

אתה יודע מה, אני בעד לתת קנסות ועונשים כבדים מאד על חנייה כפולה, ומהכסף הזה להקים חניות מרווחות יותר. איך הרעיון?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי ואני לא אגיד זאת שוב, לי אין בעיה להחנות בשתי חניות וזה גם לא מפריע לי כשאנשים עושים את זה.

אני מבין לליבם כי אני סובל מאותה התופעה.

אבל, אני לא עושה זאת מכיוון שאני מפחד מתגובה קיצונית של איזה תת - אדם כשאין חניה אני חוזר הביתה או מגיע באוטובוס / רכבת למקומות שאני יודע שהם בעייתים לדוגמא תל - אביב.

את הזמן שאתה מבזבז עליי תבזבז על מקבל ההחלטות שצריך לדאוג לתקן של מניות נורמאליות שיתאימו לתרבות הישראלית.

בנוסף אני חושב לבצע מחקר על האבולציה של האדם בחברה הישראלית כי נדמה שאנחנו התפתחנו לחיות מלחמה.

אני אסביר: איבדנו כל דרך אנחנו לא מתורבתים אחד לשני, פוגעים מזלזלים כמו שנעשה פה בשירשור כלפי, אפילו ע"י אדם שמתיימר להיות מנהל פורום. אבל בתקופת מלחמה נדמה כי כולם אחים זה משהו בתרבות הדבילית שנובעת מהצורך לשרוד וזה עובד אל מול אוייב אבל אחד מול השני אנחנו כמו דשן זרוק ממנו קצת על פרח והוא יפרח תפזר הכל באותו מקום תקבל הר של זבל.

שוב דווקא אני הוא זה שלא מזלזל, לי לא מפריע מה האחר עושה כל עוד הוא לא פוגע בי ולתפוס חניה כפולה לא פוגעת בי בשום צורה. מלבד להמשיך את הנסיעה עוד כמה רגעים, אני אומר זאת שוב אני לא מחנה בחניה כפולה אבל, אני מבין לליבם של אילו שכן אולי הם צריכים חינוך אבל בדיוק כמו האידיוט שפותח את הדלת על הרכב שלך ועושה לך סימן חריטה, שיחרוט לאדם שעבד כל החיים שלו בשביל רכב בנשמה. אבל עד אז מקבל ההחלטות צריך להתאים את התקנות השונות לתרבות הישראלית.

מטרת התגובה שלי הייתה להראות את הצביעות בשירשור הזה, זה שאתה מסוגל לקבל את זה שדופקים לך את הרכב זה לא אומר שכולם כאלה.

1. אם אני חוסם אותה או מפריע לה בצורה מסויימת והיא מזמינה משטרה. האם אני יכול לקבל דוח? במי זה תלוי, משטרה/רשויות?

2. במידה והיא חונה שלא בחנייה שלה, אני יכול להזמין גרר שיגרור לה את הרכב או משטרה שתקנוס אותה? גם במי תלוי?

3. במידה ואני רוצה לשים עמודי הפרדה או גדר הפרדה נמוכה, שתמנה ממנה לגלוש מאחורי שטח החנייה וגם ימנע ממנה פתיחת דלתות לכיווני. האם יש לזה תקן, חוק?

*סוג של חוצפה שלא נתקלתי בה אף פעם.

נזק גופני או לרכב לא בא בחשבון כמובן.

השכן שלי היה חוסם לי את החניה של הבית (פרטי) עומד עם החרטום של הרכב ולא מאפשר לי לצאת או בקושי אם תימרונים פניתי לעיריה ואין מה לעשות פניתי למשטרה, אז השוטר אמר לי שזה לא עניינם אז שאלתי עניין של מי זה?

הוא אמר לי שלך ושלו, לקחתי פלסטיק כזה שעולה כמעט 300 שקל והתקנתי אותו בדיוק על הקו של קיר הבית שלי וכך נגמרו הבעיות. אני מודע לכך שזה לא חוקי אבל בנתיים זה מונע ממני לקבל אבטחה על הבית (כל פעם שרציתי לצאת הייתי צריך לבקש אישור). אז אם יורידו את זה הפסדתי 300 שקל אם לא בנתיים יש לי שקט וזה מה שחשוב. (אני סובל ממנו כבר כמעט 7 שנים ביצעתי זאת רק לאחרונה).

רציתי לענות לך על מה שכתבת כאן, אבל אני רואה שברווז הקדים אותי, וסיכם את זה הכי טוב שאפשר:

"הסברה עובדת רק על אנשים ששומרים על ראש פתוח."

אתה תקוע עם הראש בקופסה (כמילותיך) ולא מוכן לאמץ צורת חשיבה בוגרת ומתחשבת, עם תירוצים שהיא מתאימה לכיתה ג'.

ורק אם לא ידעת, "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" זה לא סיסמא שהמציא משרד החינוך או איזה רוחניק היפי.

זה כלל הרבה יותר עתיק וחכם, וכמו שברווז ענה לך, זה עובד. כן גם בימינו.

אתה עדיין רואה את מה שכתבתי מקודם כזלזול באינטילגנציה שלך? אולי אני באמת סוציומט בריון (כמילותיך בתגובה 2971827 )

אתה בא בגישה של "הרצפה עקומה" במקום לשנות עצמך קודם.

נכון שחלק מהחניות צרות, אבל להגיד שהפיתרון היחיד הוא להקים עוד חניות גדולות זאת באמת גישה ילדותית.

הדוגמא עם החייל היא בדיוק אותו הדבר - אי נעימות. וזה בסדר מבחינתך שלמישהו לא נעים, כל עוד זה לא אתה?

אתה יודע מה, אני בעד לתת קנסות ועונשים כבדים מאד על חנייה כפולה, ומהכסף הזה להקים חניות מרווחות יותר. איך הרעיון?

טוב, כמו שכבר אמרתי אני לא הופך את זה למאבק או לסכסוך מיותר. אני מקבל את דעתך ואני מבין שלך זה מפריע חשוב לי שתבין שאני יודע שחניה כפולה זה משהו לא תקין אבל זו לא עבירה פלילית, ולי אישית אין כל בעיה עם זה כי אני מבין את האנשים האילו. ובנוסף הם לא פוגעים בי בשום צורה. אתה מנגד הוא זה שמפריע לו ואני לא מסוגל להבין למה לא כי אני תקוע בתוך כופסא אלא כי מסתכל מעבר מה זה ייתן להילחם בזרם? תלחם במקור שלו וזה מקבל ההחלטות, לא תשנה את כל המדינה אבל תוכל לשנות את התקן ככה שיתאים לכולנו. או מנגד להילחם בשר החינוך. אילו המקורות של הבעיה ושם הרצפה עקומה אנחנו רק מחליקים עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף אחד לא מנסה לתקוף אותך, מנסים להסביר לך למה לדעתנו אתה טועה ושצורת המחשבה שלך לא נכונה.

לכתוב תגובה של "השרשור הזה מלא בצביעות!" זה לא סוג של תקיפה?

היה אפשר לכתוב "אני לא מסכים אתכם, לדעתי זו צביעות".

אם אתה חושב שזו צביעות, זכותך המלאה, אבל אל תרגיש מותקף שעונים לך באותו טון.

אתה סובל מאנשים ששורטים מכוניות, אני סובל גם מהם וגם מאנשים שחונים כפול. מי סובל פחות? ועל חשבון מי?

איך אתה אומר שאתה לא מזלזל, וחונה על 2 חניות? זה האמ-אמא של הזלזול. אני כמעט משוכנע על סמך כל דבריך מתחילת הוויכוח הזה שאם לא היה קנס גדול על חניה בחניית נכים היית חונה שם, כי היא רחבה יותר.

אתה מאותם אנשים שזורקים בדלי סיגריות/ עטיפות מסטיקים על הרצפה ומתלוננים שבגרמניה הרחובות נקיים ופה הכל זבל?

שום תשתית משופרת (חניות גדולות) לא תעזור לשנות את האופי המגעיל הזה, רק שינוי באישיות.

אתה צודק, הישראלים באמת לא מתנהגים יפה אחד לשני, וכל זה רק בגלל שאכפת (לרובם) אך ורק מעצמם ומהרכוש שלהם.

אם תרחיב את החניות יהיה פחות חניות, אז לא פתרת כלום. במקום לחנות כפול אנשים יריבו על חניות.

בחינוך צריך לטפל, אבל זה לא קשור למשרד החינוך.

זה תלוי בכל אחד ואחד, איך הוא מחנך את הילדים שלו ואיך הוא מתנהג לסביבה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כאילו מתעלם ממה שאני אומר, אני לא מחנה בחניות כפולות וכבר הסברתי למה.

אני בטח לא יחנה בחניות נכים, להגיד שיש בשירשור הזה מלא צביעות ולתקוף אדם בצורה אישית כמו להשוות אותי לסטלין קליגולה וההיא ששרה חורשת האקליפטוס בכוכב נולד זה קצת שונה אבל זה לא רלוונטי אתם מדברים פה על תרבות, ושאני הבריון ואני הבהמה שלא מתחשב באף אחד אחר למרות שאני מדבר באופן היפותטי על חניה כפולה. כבר הפכתם אותי לעבריין שלא בצדק, והאשמתם אותי בחוסר אמפתיה לאדם לאדם שלא רואה ממטר (ההוא שדופק את הדלתות).

שוב פעם אני לא מחנה בחניות כפולות אני ניסיתי להעביר נקודה, זה לא עניין בעייתי בעיני.

אבל בתור נכה צה"ל שלא מחנה בחניות נכים במטרה לתת לאילו שאינם יכולים ללכת להחנות אני יכול להגיד לך החניות בארץ הם ביזיון התרבות אולי בעייתית (פתיחת דלתות חניות כפולות) אבל החניה צריכה להיות יותר גדולה זה לא תואם שום סטנדרט בעולם וזו הבעיה חניות כפולות ואפילו פתיחת דלתות יפתרו מעליהם כשתפתור את בעיית רוחב החניה.

וזאת הייתה הנקודה מלכתחילה, זה כמו שתנסה להרוג נחש מהזנב, כמה פעמים תאלץ להכות / לחתוך עד שימות?

לעומת זאת אם תוריד את הראש נפתרת הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ופה בדיוק הטעות שלך, ראש הנחש הוא לא שר החינוך, הוא החינוך מהבית.

ושוב, לדעתי חניות רחבות לא יהפכו את האנשים למתחשבים, תמיד יהיו את אלה שיחנו על 2 חניות גם כשהחניה מספיק גדולה. לא בגלל שהם שומרים על הרכב שלהם משריטות, אלא בגלל שממש לא מעניין אותם מאחרים.

חזיר יתנהג בחזירותו בין אם תשים אותו בדיר צפוף וקטן ובין אם תשים אותו בארמון גדול ומרווח, וזו בדיוק הנקודה שאני מנסה להסביר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי אם אדם שקיימת בשבילו חניה רחבה עדיין מחנה את רכבו כמו איזה טפיל, זה גועל נפש אבל במצב הקיים אתה שם את הרכב ואתה לא יודע איך הוא יראה כשתחזור, גם כשאני מחנה רחוק זה מלחיץ כי ברוב במקרים זה מרוחק מהכניסות ואדם שרוצה להשלים ציוד יכול לעשות זאת על חשבוני.

אבל בוא תסביר איך אתה מונע את הדפיקות על הדלת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שאמרת, לחנות ליד עמודים.

תחפש חניה ליד מכוניות שנראות יקרות/חדשות כי כנראה הבעלים שלהם גם שומר, ולא יפתח עליך את הדלתות בכח.

תקנה ציפוי מונע, כמו שהציע לך ברווז.

תכסה את הרכב בכיסוי עבה.

לי אישית יש פסי קישוט עבים מאד מפלסטיק שחור.

נכון, זה מאד עצוב שצריך לשמור בשבע עיניים על הרכב, שבחו"ל זה נחשב לנורמה שאנשים מכבדים את רכוש של אחרים.

אבל לשמור על שלך תוך כדי פגיעה באחר לא באה בחשבון אצלי.

אין מה לעשות, זה המצב.

מתמודדים עם מה שיש ומקווים שיהיה טוב, מנסים להסביר לאחרים למה הם לא בסדר ולגרום להם לגלות מודעות גם לרכוש של אחרים.

ייקח הרבה זמן עד שהתרבות הרעה כאן תשתנה, אבל זה יקרה בסוף, ועדיף לנסות לשנות אותה מאשר לפעול כחלק ממנה.

זו דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עקרונית מסכים עם מה שאתה אומר אבל הפתרונות שלך הם פתרונות שאני כבר משתמש בהם.

לא יהיה יותר קל להפעיל לחץ בכדי לקבל חניות עם תקן רחב יותר? מאשר לשנות תרבות של 7 מיליון איש?

שלא תבין אותי לא נכון, לשנות את התרבות זה דבר הכרחי אם כי כמעט בלתי אפשרי בתווך הקצר ולכן לא רלוונטי לנו או לנכדנו.

אבל, להיכנע לתופעה ולקבל אותה זה אף יותר גרוע ולא יביא לשינוי התרבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא יודע מה התקן של החניות כיום, ולדעתי גם אם ירחיבו את החניות הבעיה לא תיפטר, היא תקטן אבל לא משמעותית.

חינוך זה הפתרון היחיד, גם אם הוא ייקח טיפה יותר זמן.

להכנע לתופעה מבחינתי זה לחנות כפול מהפחד מהבריונים. מי שחונה כמו בן אדם ושוחה נגד הזרם של ההתנהגות המגעילה הוא זה שנלחם בתופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל יצירת תקן חניות רחב וחקיקה לגבי החניה תפתור את הבעיה מן השורש או אם להשתמש במטפורה אנחנו נקים סכר לפני נהר החזירים.

להילחם בזרם זה כמו לקחת דלי ולנסות לעצור את הנילוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא אם כמה שיותר אנשים יחנו נורמלי וישמרו על רכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...