Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר: הנאה או בטיחות?

yanivz
שימו לב! השרשור הזה בן 7364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, ברצוני לפתוח בסיפור קצר. (לאו דווקא בקשר לבטיחות, אלא לטיפשות)

אז ככה,

לפני כשבוע קיבלתי מערכת מפ3 לאוטו, (עד עכשיו הייתה לי מערכת רדיו דיסק שברגע שעוברים טיפה את האמצע עם הווליום - מתווספים למוזיקה רעשים נוראיים)

ובמערכת זו, שלא כמו הקודמת, ניתן להגביר את הווליום כפי רצונך.

אני בתור אדם שאוהב מוזיקה, וסובל כשהווליום נמוך, לא נותן מנוחה למערכת.

ולעניין - אני נוסע ביום ראשון בבוקר (סביבות 10:50) מרעננה להרצליה ובעודי עולה על כביש דרך ירושלים המפריד בין שתי הערים (כביש חד סטרי ודו נתיבי.) אני מבחין בנהגת מטורפת (שלא מהסוג הנורמלי) :screwy: אשר חותכת מכוניות, מעיפה את ההגה, מוציאה ידיים מן האוטו ומנופפת בהם :ok: , לא מאותתת, לא מסתכלת, ובקיצור - לא שמה זין על אף אחד. :fist:

איך שראיתי את התנהגות שלה על הכביש, החלטתי להתרחק ממנה כמו מאש.

כעבור דקה או או שתיים, כאשר אני במרחק 100 מ' מהנהגת המטורפת, אני מבחין בה כשהיא עוצרת (על הכביש - אין שוליים) עצירה מוחלטת.

עכשיו מגיע הקטע המוזר.. כמה שהדבר לא צפוי, הוא אכן צפוי מנהגת כזאת.

כמובן מסתכל במראות, מאותת, עובר נתיב ואז אני מבחין בעוד נהגת שעצרה בדיוק במקביל לנהגת המטורפת, ככה ששני הנתיבים חסומים לחלוטין.

(להזכירכם - אני עם פול ווליום באוטו)

חשבתי לעצמי, שאלו חייבות להיות שתי נהגות מפגרות, שהמטורפת בטח פגעה בנהגת השניה והחליטו להחליף פרטים (באמצע הכביש?!)

איך שקלטתי שאין לי איך לעבור, אני מצפצף כמו מטורף ומסתכל במראה לראות שאף אחד לא עומד להתנגש בי.

ובכן, הדבר היחיד שראיתי זה, שכולם עומדים, יחד עם שתי הנהגות ה"מטורפות", יוצאים מהאוטו, ועומדים.

בהלם לגמרי מהנעשה, כיביתי את המוזיקה - והנה ההפתעה הגדולה - צ פ י ר ה !

כמובן, יצאתי מהאוטו, לעמוד דום (במבוכה אדירה) והפעם פניי היו כלפי מטה לא רק כדי לחלוק כבוד ולהביע אבל, אלא גם כדי להסתיר את הבושה :oops:

כמובן שהיום הסתיים בפאדיחה ענקית, אך גם בחשבון נפש.

פאדיחות אמנם לא גורמות לתאונות, אך אם מישהו יצפצף לי, והווליום יהיה עד הסוף, זה כנראה יגרום לתאונה.

או אם שוטר יקרא לי לעצור בצד ואני פשוט "אתעלם" ממנו ... בכלל לא נעים "לברוח" משוטר ואז לטעון שלא שמעת אותו.

אם כן, השאלה הנשאלת היא: מה אתם הייתם עושים בסיטואציה בה עליכם לבחור בין מוזיקה לבין בטיחות.

האם יש להמשיך להנות - גם אם בצורה חסרת אחריות - ולהאזין למוזיקה בפול ווליום, או שמא להנמיך (באותה שניה גם לסבול) ולהיות הנהג הזהיר האידיאלי?

תודה מראש למגיבים, (כמובן, לאלה שיטיפו לי מוסר, שחושבים שלא קיבלתי מספיק על הראש מהנהגים בסביבה - אז אני מעמיד אותכם על טעותכם - כן קיבלתי, והמון.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לדעתי צריך להיות מאוד אטום בשביל לנסוע עם פול ווליום ביום הזכרון. אפילו אם היום הזה לא משמעותי לגביך - תן כבוד לאלו שהוא כן משמעותי לגביהם.

ובעניין הבטיחות מול הנאה - תראה, אני נוהג בסקסו, אז...

סתם, ואם להיות רציני לרגע - אני חושב שזה דבר שגוי לנהוג עם פול ווליום באוטו, לא רק בגלל שזו בעיה בטיחותית כי אתה אוטם את עצמך לרעשי הסביבה ולרעשי הרכב, אלא אתה גם הורס לעצמך את השמיעה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או אם שוטר יקרא לי לעצור בצד ואני פשוט "אתעלם" ממנו ... בכלל לא נעים "לברוח" משוטר ואז לטעון שלא שמעת אותו.

1. אם אינני טועה העלו בפורום פסק דין של מקרה שכזה ואם אני זוכר נכון הנהגת יצאה פטורה וזכאית.

2. בכללי אני מסכים עם רוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור דווקא משעשע, ה"סקר" לעומת זאת קצת משונה. ווליום זה לא כפתור On/Off, יש גם משהו באמצע.

ככל שאתה נוסע בסביבה צפופה יותר (כביש עמוס, בתוך העיר וכו'), ככה צריך להנמיך את הווליום ולהיות קשוב יותר לקולות שונים מסביב - זה יכול להיות צפצוף, טרטור של קטנוע שצץ פתאום מימינך וכו'. ואם צריך גם לפתוח את החלון. אגב כשהחלון פתוח אתה יכול לשמוע בווליום מספק לכל הדעות ועדיין לשמוע את הסביבה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוסעים ביום הזיכרון עם מוזיקה בכלל (חוץ ממוזיקה שקטה)

בכללי- צריך לנסוע עם ווליום נורמלי שיהיה אפשר לשמוע רעשי סביבה.

אבל גם צריך לנסוע על 90 בכביש מהיר, אז... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נקודה חשובה ונפוצה הרבה יותר מכריזה של שוטר - אמבולנסים ורכב חירום. אתה יכול להתקרב לצומת במהירות גבוהה באור ירוק, ולא לשים לב לאמבולנס שעומד לעבור באדום.

מכר של משפחתי, שהוא אדם מבוגר ולוקה בשמיעתו יצא מהבית יום אחד ללא מכשיר השמיעה ונדרס בדרך פ"ת סמוך לעזריאלי על ידי אמבולנס שנסע במסלול האוטובוסים נגד כיוון התנועה בדרך לפיגוע בתחנה מרכזית ישנה. אם הוא היה שומע את האמבולנס הוא לא היה יורד לכביש.

ואם כבר בליקויי שמיעה עסקינן - אני סובל מזה מספר שנים מירידה קלה בשמיעה, בעיקר מצפצופים באוזניים. מהתייעצות עם רופאה הסתבר שזו המחלה של הדור שלנו, והיא נובעת בצורה ישירה מהאזנה למוזיקה בווליום גבוה, ובמיוחד בהאזנה באוזניות. אז שמור על האוזניים שלך, על השקט באיזורים בהם אתה נוהג, אל תכפה את הטעם המוזיקלי שלך על כל באי הכביש והשכונות מסביבו ותצליח גם להמנע מתאונות בזכות צפצופי נהגים וזיהוי רכבי הצלה העוברים על חוקי התנועה ברשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פול ווליום זאת פשוט חוסר התחשבות במשתמשים האחרים בדרך, במדרכה ובבתים הסמוכים...

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...