Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות תחזוקה שנתית לאיביזה, לאון, בורה ופאביה 02-04

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 4921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מתכנן לקנות רכב בעוד מספר חודשים ובמסגרת השעורי בית אני רוצה לדעת כמה אני אצתרך להוציא בממוצע על אחזקה (ללא דלק) של הדגמים שאני בודק (בכותרת...), במידה ואני קונה רכב שטופל כמו שצריך, הנהיגה שלי בסדר (לא קורע את האוטו רק כדי לצאת ראשון ברמזור), ואני עושה את כל הטיפולים שצריך בזמן.

תנו לי בבקשה הערכה לעלות התחזוקה של אחד או יותר מהדגמים הנ"ל (מי שמכיר).

ועוד שאלה שקשורה בעקיפין- למה אני לא רואה המלצות על הבורה (01-03, לצורך העניין) בתור רכב יד 2?

תודה לעונים :)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

המצ"ב מתייחס לרכבי סיאט איביזה וקורדובה אני חושב שאין הבדל גדול ביניהם לבין שאר רכבי הקונצרן בעלות הטיפולים

בהנחה שאתה לא קורע את הרכב - טיפול קטן כל 15 אלף במוסך מורשה עולה 450-500 ש"ח.

טיפול גדול כל 30000 ק"מ עולה ~1000 ש"ח.

קח בחשבון קלא'צ פעם בכמה עשרות אלפי ק"מ.

רביעיית צמיגים פעם ב3-4 שנים.

ובלתמ"ים (מצבר / אלטרנטור/ אגזוז - זה מה שהופיע אצלי).

לגבי הבורה- לדעתי אתה לא מוצא עליה המלצות מכיוון שאתה יכול לרכוש אותה (ואפילו עדיפה) בזול יותר עם סמל של סיאט (טולדו)

[img]file:///C:/My%20Documents/My%20Pictures/מתתי.jpg[/img]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אא, אז במיקרה הפחות טוב יצא לי באזור ה1500~2000 ש"ח בהנחה שאני נוסע איזה 20K בשנה... אותי הפחידו שהטיפולים שלהם יקרים... חשבתי כבר שזה נזק של איזה 3~4 אלף בשנה

תודה על התשובה.

אם למישהו יש משהו להוסיף- אל תתביישו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

בתור מישהו שיש לו קורדובה 2005, ולהורים שלי יש טולדו 2004 אני יכול להגיד ככה:

באמת כל טיפול קטן במוסך של צ'מפיון מסתכם במשהו כמו 550 שקל. אם אתה קונה חלקים מקוריים ועושה את הטיפול במוסך אחר, אתה יכול לסכם את העניין גם ב-400 (אני אישית מעדיף את צ'מפיון לרוב)

טיפול גדול יוצא משהו כמו 1300-1400, הטיפול הגדול האחרון שאני עשיתי כלל את כל 4 הברקסים אז עברתי את ה-2000 בכיף.

כל השאר כמו שאמרו זה בלתמי"ם, לא מזמן הלך לי סליל הצתה -400 ש"ח. וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

המצ"ב מתייחס לרכבי סיאט איביזה וקורדובה אני חושב שאין הבדל גדול ביניהם לבין שאר רכבי הקונצרן בעלות הטיפולים

בהנחה שאתה לא קורע את הרכב - טיפול קטן כל 15 אלף במוסך מורשה עולה 450-500 ש"ח.

טיפול גדול כל 30000 ק"מ עולה ~1000 ש"ח.

קח בחשבון קלא'צ פעם בכמה עשרות אלפי ק"מ.

רביעיית צמיגים פעם ב3-4 שנים.

ובלתמ"ים (מצבר / אלטרנטור/ אגזוז - זה מה שהופיע אצלי).

לגבי הבורה- לדעתי אתה לא מוצא עליה המלצות מכיוון שאתה יכול לרכוש אותה (ואפילו עדיפה) בזול יותר עם סמל של סיאט (טולדו)

רוצה המלצה על הבורה ? קח. ומדובר אצלי במנוע 2 ליטר בשרני ועתיר מומנט, כזה שלא תמצא בסיאט, עם 160K ק"מ ו 11 שנים בהיסטוריה שלו, שאני מחזיק מאז יצא מהחנות ובכל פעם שאני מתפתה לנסיעת מבחן באוטו חדש, כי אולי היגיע הזמן להחליף, אני חוזר לבורה עם הבעת תמהון שכן למה לי להוציא כל כך הרבה כסף על אוטו חדש שנוסע פחות טוב, מרגיש פחות מוצק ונעים ולקינוח יש לו גם הגה חשמלי עם תחושה של מסטיק. וחשוב מכל, כשאתה קונה בורה, אתה קונה בעצם גולף טוב יותר ( קשיחות מבנית עדיפה, באגאז' ענק ומאוד נוח ) בהרבה הרבה פחות כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל על ההקפצה, נגררתי אחרי קודמי שהעלה את השירשור מהאוב, בלי ששמתי לב לתאריך פתיחתו. הואיל ואני משוכנע, או לפחות רוצה לקוות, שכבר יש לך אוטו, אולי תשתף אותנו בבחירה והנסיון שבעקבותיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל איזה שטות בירוקראטית בבנק, רק לפני שבוע התחלתי לחפש בצורה רצינית ועדיין לצערי הרב אין.

מה למדתי עד עכשו:

1. שיש אנשים לא נחמדים שעושים טובה שנותנים פרטים על הרכב בטלפון הראשון. אם לא רוצה למכור- אני לא קונה.

2. ממש קשה למצוא רכב נורמאלי (קלומטראז' נמוך+ פרטי+ ללא תאונות+ נהג זהיר) מהדגמים הנ"ל.

3. יש הרבה דילמות לא פטורות... לדוגמא- מישהו שקנה רכב ספורט 1.8 בתור רכב שלישי במשפחה ונסע עליו בערך 20K בשנתיים, זה אומר שהוא נסע עליו רק בשביל שופוני וכל ה-20K היו בטורים גבוהים וקריעה לרכב, או שהוא נסע בצורה רגועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה תובנות לצורך עזרה למחפשים נוספים (אין צורך בתגובות, ההודעה החדשה רק כדי שאלה שעוקבים אחרי השירשור ידעו שיש משהו נוסף...):

4. השאלות- "האים עדיין רלוונטי" ו"האים הרכב רשום על שימך" מקצרות את שיחות הטלפון פלאים. אם הכול טוב, אז התשובה תהיה "כן". אם מדובר על סוחר או מישהו שכבר מכר את הרכב התשבוה תהיה או "לא", או "קלאק" (טלפון נתרק :) )

5. אם אתם רואים מודעה שקופצת כל יום מחדש- רוב הסיכויים שזה סוחר או רכב דפוק שאף אחד לא רוצה. תשקלו את זה טוב טוב לפני שאתם ממשיכים.

6. לא מזיק לנסות להתקשר למודעות ישנות. אם המודעה עדיין מפורסמת זה אומר שלא הציקו לבנאדם מספיק אחרי הקניה כדי שהוא יוריד אותה, ויכול להיות שאיכשהו הרכב התפספס ועדיין לא נמכר. רצוי לשאול אם מישהו כבר בדק את הרכב ולמה לא קנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...