Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יפנית או צרפתית

גברעם
שימו לב! השרשור הזה בן 5142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שהטויוטה של SUBARU LOYALE היא דוגמא לא רעה לטויוטה איכותית.

כמעט 130 אלף ק"מ, אולי יותר. לא סובלת מאף אחת מהמחלות שיש לדגם הנ"ל.

המכונית שלו הגיעה מהמפעל באנגליה - מדובר בדגם RUNX.

המון טויוטות מהסוג של הסדאן שהגיעו מהמפעל בטורקיה סבלו מהבוצה במנוע ומהריפודים המוכתמים - תקלות שאמנן לא קיבלו ריקול אבל גרמו כאב ראש לא קטן ליבואן. עובדה היא שהרכב הנ"ל כבר 7 שנים על הכביש ללא התופעות.

צירוף מקרים? אולי. אבל עדיין הייתי חושב פעמיים לפני שהייתי רוכש רכב תוצרת טורקיה (CALL ME OLD FASHIONED).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ברשותך מעדיף לקרוא לך "בעל דעה קדומה", במקום המינוח הנוח "שמרן". הסיבה להבדל שבין הרנאקס האנגלית לבין הקורולה התורכית, קרוב לודאי נובעת מהעובדה הפשוטה שעל כל ראנקס יש עשר קורולות בארץ ולכן באמת נדיר לראות ראנקס בעייתית. אין שום סיבה הגיונית לקיום הבדל בין שני מנועים זהים לחלוטין ואפשר גם בקלות להניח שהליכי הייצור ובקרת האיכות באנגליה ובתורכיה זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המממ שכחתי לציין שאני מדבר על גיר ידני.

וכאמור הדגם החדש הוא 56000

והדגם הישן 64000

עלה על דעתי שאולי ההבדל הוא שהדגם הישן תוצרת יפן והחדש תוצרת צרפת

ומשום כך פתחתי את השרשור הזה.

אני עומד לקנות רכב די לא מדהים בנוחיות ובביצועים, במחיר מופקע, רק בגלל המוניטין של האמינות של טויטה.

ואם יסתבר שקניתי רכב באמינות של צרפתיה ובמחיר של טויוטה, אז עשיתי ממש עסק רע.

כנראה שזאת תאוריה לא ממש נכונה,כי היאריס הקודמת שנחשבת למוצלחת מאד מיוצרת בצרפת,לעומת היאריס הנוכחית שמיוצרת ביפן ונחשבת בהרבה תחומים ולא רק בגלל הגיר הרובוטי לפחות מוצלחת,ולכן גם מחירון וביקוש נמוכים יותר לעומת הדגם הקודם.

חוץ מזה תחשוב מה זה עושה ליפנומטים כמוך טויוטה שמיוצרת בצרפת!?..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב. גם היאריס הקודמת יוצרה בצרפת החל משנת 2002 (דגמי 2003).

yaris.jpg

שיווק היאריס מצרפת התחיל בארץ משנת הדגם 2003 (שנת 2002 הקלנדרית), לראשונה עם

היגוי חשמלי. בשנת הדגם 2004 הגיעה מתיחת פנים קלה לדור הראשון - גם היא מצרפת:

4_w.jpg

ורק אז בשנת 2006 (דגמי 2007) הגיעה היאריס הנוכחית, דור שני - גם היא מצרפת:

YARIS-(4)_wa.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתגעת ? טויוטה צרפתית ?! יש לך מושג מה מידת הנזק הנפשי שייגרם כאן לאלו שיראו את הצרוף הבלתי נתפס הזה ? ולא שאין דבר כזה, יש, כמו האייגו והסיטרואן C1 או הפג'ו 107 שהן זהות למעט הסמל, אלא שלא צריך לכתוב את זה כאן. קצת רגישות לא תזיק.

שיט,הרסתם לי את האידיליה לגבי ה"יפניות האותנטית" של הרכב שלי..:shock:

מודה ומתוודה,היאריס שלי יוצרה בצרפת :twisted: מבדיקה זריזה שעשיתי,רוב דגמי היאריס שבחנתי לפני הרכישה יוצרו בצרפת (שנתון 2004 ומעלה) ובעליהן הראו ספר רכב ללא תקלות מכניות אלא רק טיפולים.היה בעל יאריס אחד שהחליף בלמים מוקדם מהצפוי עקב שימוש גבוה מאד ונסיעות מרובות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ברשותך מעדיף לקרוא לך "בעל דעה קדומה", במקום המינוח הנוח "שמרן". הסיבה להבדל שבין הרנאקס האנגלית לבין הקורולה התורכית, קרוב לודאי נובעת מהעובדה הפשוטה שעל כל ראנקס יש עשר קורולות בארץ ולכן באמת נדיר לראות ראנקס בעייתית. אין שום סיבה הגיונית לקיום הבדל בין שני מנועים זהים לחלוטין ואפשר גם בקלות להניח שהליכי הייצור ובקרת האיכות באנגליה ובתורכיה זהים.

בקרת האיכות והייצור זהים לחלוטין, זאת השאיפה ואני מאמין שזה אכן כך מבחינת נהלים וכל מה שמסביב,אבל אנשים אנגליים שונים מטורקים, ושונים מיפנים, האידיאולוגיה שונה,תרבות העבודה שונה,ההשקעה האישית והשאיפה למצויינות שונה.

לפי דעתי במקרה הנ"ל ישנה עדיפות לטויוטה אח"כ אנגליה ולבסוף טורקיה.

שוב,מה שאמרתי מבוסס על דעה אישית בלבד.

אפשר לשאול את השאלה בצורה שונה:

נניח והיה מפעל טויוטה בישראל, האם זה היה משנה משהו? כלומר: האם לא היה איכפת למי שרוכש, אם זה יפני או אנגלי או ישראלי?

נניח וזה היה רלוונטי ,למרות שבקרת הייצור והאיכות זהים כיוויכול, אני אישית לא הייתי קונה טויוטה שמורכבת בארץ.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטעם רב ציינת שמדובר בדעה אישית. כדאי היה להוסיף למען הסדר הטוב שמדובר בדעה שאינה מבוססת מחקרית או באופן אחר. מכאן שהמדובר בסוג של תחושת בטן או דעה קדומה, נפוצות למדי יש להגיד. אם טעות בידי ויש תימוכין כלשהו לאותה תפיסת עולם שלך, מלבד נניח מה שאמר לך המוסכניק, אשמח ללמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת האיכות והייצור זהים לחלוטין, זאת השאיפה ואני מאמין שזה אכן כך מבחינת נהלים וכל מה שמסביב,אבל אנשים אנגליים שונים מטורקים, ושונים מיפנים, האידיאולוגיה שונה,תרבות העבודה שונה,ההשקעה האישית והשאיפה למצויינות שונה.

לפי דעתי במקרה הנ"ל ישנה עדיפות לטויוטה אח"כ אנגליה ולבסוף טורקיה.

שוב,מה שאמרתי מבוסס על דעה אישית בלבד.

אפשר לשאול את השאלה בצורה שונה:

נניח והיה מפעל טויוטה בישראל, האם זה היה משנה משהו? כלומר: האם לא היה איכפת למי שרוכש, אם זה יפני או אנגלי או ישראלי?

נניח וזה היה רלוונטי ,למרות שבקרת הייצור והאיכות זהים כיוויכול, אני אישית לא הייתי קונה טויוטה שמורכבת בארץ.

כרגיל אתה כותב דברים חסרי כל ביסוס. לפחות הפעם אתה כותב שזו דעתך האישית בלבד.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה בתור אחד שביקר במפעל של אאודי בגרמניה ועבדתי שם למשך מספר שבועות במסגרת עבודתי בחברת סטארט-אפ בשנת 96.

אני יכול לספר לך שכבר אז איכות הבדיקות , ההרכבות ושאר מני ירקות פשוט מטורפת.

ויש את אותם רובוטים בריתוך ובהרכבת הרכבים.

המתכת מגיעה מאותם מקומות.

ואין שוני מבחינה גיאוגרפית בין מפעל X ל Y.

מה שכן יש עובדי פס יצור שמדי פעם "מעגלים פינות" בפס הייצור, אבל את זה ביקורת האיכות אמורה למנוע,ויש שם מדדים די חמורים.

אם ביקורת האיכות בתורקיה מחפפת יותר מביפן ,את זה אני לא יודע ,אבל בוודאות אני יכול לספר לך שבסופו של דבר הכל כלכלי ואם ימצאו מפעל שיש עליו הרבה רג'קטים פשוט יתנו לו לבצע הרכבות של דשבורדים או רכבים למדינת עולם שלישי.

כמו שכבר אמרתי הכל כלכלי והיורו או דולר משפיע על כל החלטה.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל אתה כותב דברים חסרי כל ביסוס. לפחות הפעם אתה כותב שזו דעתך האישית בלבד.

לפי מה שאתה טוען אין שום הבדל בין הארצות שמייצרות כל עוד מדובר ביצרן זהה.

נניח והיית קונה טלויזיה ,אלסידי סוני חדשה, לא היה משנה לך אם היא יפנית או סינית או מורכבת בארץ?

אני מניח לפי תשובתך שלא.

איש איש בדעותיו יחיה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...