Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסגרת אשראי - לא מה שחשבתי

Kernel
שימו לב! השרשור הזה בן 5799 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לקוח של מזרחי טפחות, ובעל מסגרת אשראי של 1000 זוזותי בחשבון הבנק וכרטיס הויזה שלי התברך באפשרות משיכה של 2500 שקל ומסגרת אשראי של 3500 שקל.

היום[יום לפני שהחשבון יורד] אני נכנס לאתר וחשכו עייני,

מסתבר שממחר, אני במינוס של 5850 שקל.

כאשר 1500 בבנק, והשאר בוויזה.

אומנם אני לא אגיד שלא ידעתי, לא ראיתי ולא שמעתי,

אך את קניותיי במהלך הימים ההם, עשיתי במחשבה של נשרוף מה שאפשר עד שנגיע לתקרת המסגרת ולאחר מכן נחכה עד לחודש הבא, מסתבר, שהמסגרת זה רק מספר ש, לא יצא חוק שאי אפשר לעבור את המסגרת?

אין לי מושג מה יקרה כאשר מחר בבוקר מנהל הבנק יגלה שחרגתי ב-500%,

אע"פ שבמשכורת הקרובה[10/9] כל הסכום יכוסה ואני יעבור בשעה טובה ליתרת זכות, אני מאמין שהריבית על ה-26 יום[ממחר ועד המשכורת] תקרע אותי לגזרים.

ולעניינו,

מה זה לעזאזל מסגרת אשראי,

זה סתם מספר? הלצה? משהו שאני מחוייב אליו?

איך לעזאזל לקוח מוגבל[בכוונה] ל-1000 שקל מצליח למשוך מהבנק 5850 שקל?

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך משכורת קבועה אין סיבה להשאיר מסגרת כזאת קטנה.

קפיצה קטנה לבנק ואני בטוח שלא יסרבו להגדיל לך את המסגרת ל-6000.

מסגרת אשראי זה כמובן משהו שאתה מחוייב אליו וכל חריגה ממנו תלווה בקנס.

את המסגרת אתה צריך לקבוע ביחד עם הבנקאי שלך והיא משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כמו הכנסה קבועה\פיקדונות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפריד בין שתי המסגרות.

ממה שכתבת אני מבין שיש מסגרת בבנק בסך 1000 ש"ח, ועוד מסגרת בכרטיס בסך 3500 ש"ח.

החוק שאוסר לעבור את סף המסגרת מתייחס למסגרת בחשבון ולא בכרטיס.

כאשר החיוב ירד לך מהחשבון, אתה תהיה בחריגה מהמסגרת בחשבון, ועלולים להתרחש דברים רעים. זו לא הפחדה, זה עלול להתרחש. הפקיד בבנק יחליט שאתה משתולל עם הכרטיס ויבטל אותו מייד. הוא מעדיף שאתה תרוץ אחריו ולא שהוא ירוץ אחריך.

חשבון העו"ש שלך יהיה בחריגה, והחריגה תעבור להתנהל תחת הגדרה של "אשראי בפיגור". עד שלא יופקד כסף בחשבון לא תאושר שום הורדה מהחשבון (לא הוראות קבע, לא שיקים, לא משיכה מכספומט וכד').

בקיצור:

מחר בבוקר אתה ניגש לסניף שלך ומבקש להגדיל את המסגרת בחשבון כך שלא תיקלע למצב בו חוסמים לך ת'חשבון.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שהבנקאי מכיר את הסטטוס שלך וכנראה יודע שאתה בד"כ לא בעייתי וכל המינוס הזה הוא רק בגלל הפרשי הזמן בין קבלת המשכורת לבין החיובים - אי לכך לא תהיה בעיה להגדיל לך את המסגרת ולהוריד ממך את כאב הראש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והחשבון הזה משמש להנאה ולעסק חדש שאני מקים[שדווקא כאן אני לא חושש, יש גם ויזה של אבא =]

אני אתקשר כנראה מחר לסניף, אבקש להקפיא/להשמיד/לחורר את החשבון עד ל-10 בחודש הבא.

לגבי הגדלת המסגרת,

בתור אחד שעומד לפני גיוס, זה הדבר האחרון שאני רוצה לעשות, כי אני כבר שוקל לבטל את המסגרת הזאת ולבדוק אם אפשר לסנכרן בין הפלוס בחשבון לוויזה[או פשוט לעבור לדואר].

אבי

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה תראה איך מחר בבוקר הבנק מחזיר לחברת האשראי את החיוב.

הייתי בסרט הזה לא מעט פעמים

כמו כן הבנק לוקח לך עמלה על הסירוב וגם חברת האשראי

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע, אם הבנק הנפיק לך את הכרטיס, הוא חייב לכבד את החיוב

של חברת האשראי.

מותר לו לסרב רק במידה וזה כרטיס חוץ בנקאי, כי אז החיובים יורדים כמו כל הוראת קבע אחרת.

ילדים הורגים נמלים בצחוק- נמלים מתות ברצינות

כל יום אני משכר את עצמי מחדש

בצי המשפחתי- סיויק האצ'בק 96, E30 87

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב - בלי מסגרת אשראי.

איך אומר אלון גל ? "מינוס זו לא בעיה של כסף, זו בעיה של התנהגות".

צודק האיש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם נכון, מדובר בבעיה של התנהגות,

אפשר לקרוא לזה נאיביות ואפשר לקרוא לזה נאיביות =]

מחר ניצור קשר עם הבנק ונראה לאן אנחנו זזים, תו"כ שאני אחפש פיתרון לקשר באופן ישיר בין הפלוס בבנק, לכל השאר.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לחברת כ. האשראי ותבקש לפרוס את החוב לתשלומים (בישראכרט זה נקרא קרדיט) רבים ככל האפשר במקום שיירד בבת אחת. את ההפרש שחסר בחשבון תבקש מאבא.

בפעם הבאה תחכה שיהיה כסף בחשבון לפני שאתה מבזבז ואל תסמוך על מסגרת האשראי שהיא הלוואה מהבנק לכל דבר רק עם רבית יותר גבוהה.

אל תיכנס לסרט שרובנו נכנס אליו, בטח שלא כבר מעכשיו. הזמן שלך עוד יגיע.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם WONDRED לגבי הפתרון ועם איציק לגבי הגישה.

מינוס וניצול מסגרות אשראי הם שיטה רעה! מאוד לחיות ומצביעות פשוט על גישה לא נכונה לניהול הכסף.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...