Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 147 (פעם אחרונה ודי)

shlomo5001
שימו לב! השרשור הזה בן 5764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה משמעותי בין אם זה לשים מההתחלה כסף על רכב שקנית עכשיו או בין אם לשים פה שם בתיקונים קטנים בהמשך!

ואני מאמין שליישר קו זה לא בידיוק עניין של מאות שקלים שזה ניסבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיוק בגלל זה אמרתי לך לבדוק טוב-טוב מה אתה קונה.

אם אתה קונה רכב טוב - תטפל בו , תכיר את הרעשים הנורמליים ואל תזניח רעשים שאינם נורמליים - ותקבל טובה חזרה.

דבר נוסף, כשאתה בודק את האוטו - תוודא שמחשב הדרך עובד ועובד טוב , ולא נותן כל מיני התראות שווא.

המחשב רגיש מאוד לנסיונות לשחק עם החשמל וישנן מכוניות שהיה מי שהתעסק להן יותר מידי באלקטרוניקה (התקנות של דיבוריות, מערכות איתורן, סטריאו, או אפילו סתם החלפת מצבר או אפילו מנורה בצורה רשלנית) ואז הסיפור נדפק ותיקון עולה יקר מאוד !

שים לב לביצוע טיפולים וגם לטיפול הבא שהאוטו אמור לעבור. טיימינג זה יקר. טיפול 100,000 עם החלפת 8 פלאגים זה יקר.

לגבי מוסך - ישנם מספר מוסכים טובים לאלפות בארץ. אנשים שלא מפחדים מהשם ה"אימתני". את השמות תוכל לקבל במועדון אלפא רומאו (www.iaroc.org.il).

בסה"כ מדובר במכונית. לא במעבורת חלל.

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים לראות שמכונית שבאיטליה ארץ מולדתה, היא כמעט מכונית להמונים, הופכת כאן בשל מדיניות תמחור משונה של היבואן למשהו יוקרתי ונחשק דווקא בשל נדירותה היחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השירשור , D.liven , מה אתה יכול לספר לי על האחזקה השוטפת של ה-147 אני מאוד רוצה לרכוש אחת כזאת , העיצוב שלה מדהים אותי כל פעם מחדש , הניחוח היקרתי ושפע האיבזור בהחלט מדליקים והכי חשוב זה ההתנהגות הספורטיבית למדי של הרכב.

מלבד ישור הקו שעשת האם היו עוד איזה שהן בעיות אמינות ? , מחירי החלקים בהשוואה לרכבים אחרים ?

למשל טיפול טיימניג מה מחירו?

איזה מחלות יש לרכב ולמה כדאי לשים לב?

הבנתי גם שהפלאגים מאוד יקרים ויש 8 כאלה , כמה עולה החלפתם?

דגם ה-2 ליטר ידני מאוד נדיר בארץ כמעט ולא ראיתי כאלו למכירה , ידוע לך אולי כמה יחידות נישארו?

גם ה-147 סובלת ממחלת הוריאטור הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור, ראיתי גם לא מעט גולפים בעייתיים, הרבה מהם בעיות חשמל שקשורות להתקנה מקומית של האזעקה (ואני מדבר על לא אחד ולא שניים שאני מכיר אישית - חבר, שכנים). רמת הגימור שלהם גבוהה, אין ספק שבמבט שטחי יותר סביר לראות פלסטיק מתפרק ב-147 משומשת מאשר בגולף באותו שנתון. אבל ברמה המכאנית הבסיסית - 147 שתוחזקה כראוי תהיה אמינה בהחלט לפי כל סטנדרט מקובל.

לשאלתך אם לטפל במוסך הסמוך לבית, השאלה אם זה מוסך הסמוּך או מוסך הסמוֹך. במקרה השני - לא כדאי. במקרה הראשון - תלוי איפה הבית. וברצינות - בניגוד למצב לפני מספר שנים, היום כבר יש לא מעט מוסכים "אלפיסטיים" טובים, גם אם לא מורשים רשמית ע"י היבואן, שיודעים לטפל ב-147, כולל טיפולים תקופתיים ואף דיאגנוזות לתקלות מנוע וכו'. מועדון אלפא רומיאו בארץ מכיל לא מעט ידע וקשרים בתחום, שיכולים לחסוך הרבה כסף לבעלי אלפא חדשה. אני מעריך שעלות התחזוקה של 147 1.6 לא תעלה ובשקלול כולל אולי אף תהיה נמוכה מגולף 2.0.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הגולף תעשה את העבודה.

מבדיקה קצרה של ה147 ביום בהיר אחד כשקיבלתי מכה בראש וחשבתי אולי לקנות כזאת, לא נפלתי מהכסא מרוב התלהבות... (דגם ה105 כ"ס)

עם זאת, אני בעד לקנות מה שאתה באמת רוצה, ולא מה שנראה הגיוני.

במקרה שלי הגולף היתה מה שבאמת רציתי, במקרה שלך זה קצת שונה...

קונדסון, לפעמים אישה אחת מרגשת אותך אבל לא מרגשת מישהו אחר וכמובן להיפך.

אם תשים לי גולף GTI ליד אלפא, דווקא הגולף תרגש אותי יותר..:) (אבל אני אדע להעריך גם את הצדדים הטובים של האלפא)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צורך יותר דלק האלפא 147 1.6 או גולף 2.0???(יש כאלה שאמרו שהגולף 2.0 צורכת פחות מה1.6 בגלל של1.6 היה קשה בעליות המרכבה של הגולף כבדה האם זה הגיוני?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השירשור , D.liven , מה אתה יכול לספר לי על האחזקה השוטפת של ה-147 אני מאוד רוצה לרכוש אחת כזאת , העיצוב שלה מדהים אותי כל פעם מחדש , הניחוח היקרתי ושפע האיבזור בהחלט מדליקים והכי חשוב זה ההתנהגות הספורטיבית למדי של הרכב.

מלבד ישור הקו שעשת האם היו עוד איזה שהן בעיות אמינות ? , מחירי החלקים בהשוואה לרכבים אחרים ?

למשל טיפול טיימניג מה מחירו?

איזה מחלות יש לרכב ולמה כדאי לשים לב?

הבנתי גם שהפלאגים מאוד יקרים ויש 8 כאלה , כמה עולה החלפתם?

דגם ה-2 ליטר ידני מאוד נדיר בארץ כמעט ולא ראיתי כאלו למכירה , ידוע לך אולי כמה יחידות נישארו?

גם ה-147 סובלת ממחלת הוריאטור הזה?

לגבי האמינות ברכב שהיה בבעלותי:

1. צריכת שמן - ליטר ל- 2,000 ק"מ. נורמלי למנועים אלה (לפי היצרן). יקר - בזמנו דובר על 60 ש"ח לליטר (60W10, סינטטי).

2. בוקר אחד קמתי למשמע תיקתוקים מאיזור הטיימינג. דוממתי הרכב והובלתי למוסך על גרר.

מה שקרה הוא רצועת אביזרים שהתפרקה. אם היתה נקרעת, בסבירות גבוהה שהיתה לוקחת איתה על הדרך את הטיימינג שמורכבת במקביל לה.

הוחלפו רצועות ובוצע טיימינג. העלות היתה מקבילה לכל רכב אחר (נתון מדוייק לא זכור לי. כל שאני זוכר הוא שלא הזדעזעתי מהמחיר).

3. פלאגים -מחליפים שמיניה ב- 100,000 ק"מ. עלות במרכזי בזמנו היתה כ- 200 ש"ח + מע"מ ליחידה. מי שמתעסק בתחום ומתעניין יכול למצא את ה- OEM בכחצי מחיר.

4. מחלות - משולשים קדמיים - משהו בתושבות לא תוכנן כראוי והמשולשים הקדמיים מתחילים לשחק ולנקוש עם הזמן. ברכב שלי עם למעלה מ- 100,000 ק"מ לא היתה בעיה.

5. וריאטור - קיים במנוע הזה. לא שמעתי יותר מידי תלונות (בטח שלא בסדר גודל של ה- HGT). אצלי עם למעלה מ- 100,000 ק"מ - היה 100% תקין.

6. אזעקת איתורן - בהתקנה מקומית. דאגה לעשות לי יום כיפור שמח. כל השכונה היתה באוויר עם מבטים זועמים. המערכת אופסה יומיים לאחר מכן בעלות 50 ש"ח. התקלה לא שבה.

אין לי מושג כמה יחידות קיימות בארץ. אם הייתי חי בארץ והייתי נתקל באחת, הייתי רוכש.

במקום שבו אני חי היום, אין בעיה לאתר 2.0 ידני או GTA- תודה לאל :lol:

בברכה,

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההתיחסות דניאל , סך הכל נישמע לא רעה בכלל מחלות דומות ל-S16 שמכרתי לא מזמן .

גם שם משולשים מתבלים מהר (החלפתי) וגלגלת פולי שיום אחד התחילה להרעיש ולחרוק והלגיד שהיא בדרך החוצא גם אני גררתי את הרכב כדי למנוע קפיצה של טיימניג.

מה שהכי מדאיג אותי בעיקרון זה המוסכים בארץ או יותר נכון חוסר המוסכים שידעו לטפל ברכב הזה במקצועיות ועוד פה בצפון .

אופציה נוספת שחשבתי עליה זה 156 ואחת עם מנוע V6 2500 אני פשוט מפחד קצת שהיא תגרום לי לפשיטת רגל :oops:

עם הדלק עוד אפשר להסתדר , אני מפחד מהטיפולים שם .

פשוט נפלתי חזק למותג אלפא , יש שם איזה קסם שמדביק אותך למכונית הזאת , המחלה דבקה בי חזק בהרבה לאחר שנהגתי באלפא רומיאו GT שחורה ומדהימה לפני מספר חודשים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח אני הבנאדם הכי מבולבל עכשיו!

האמת יש לי רגש לשתי המכוניות (אבל לאלפא קצת יותר) ואיך שניראה שניהם אותו הוצאות אבל לא יודע באמת מה לבחור (ואני יודע שזה עניין של טעם).

אבל השאלה שלי עכשיו היא האם הגולף מנוע 2 ליטר יעשה את העבודה?? וכמה הוא צורך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת שחשבתי עליה זה 156 ואחת עם מנוע V6 2500 אני פשוט מפחד קצת שהיא תגרום לי לפשיטת רגל :oops:

צור קשר עם חבר הפורום RK. למיטב ידיעתי הוא מחזיק אחת כזו בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלמה ,

או שתקנה גולף. אם היא תהיה טובה תהיה רגוע אבל תמיד תסתכל על האלפא שתמיד רצית ובעתיד תמכור ותקנה אחת.

או שתקנה אלפא ותהיה מאושר בכל בוקר. ביום שתהיה לך תקלה (שיכולה להיות בכל מכונית), תקלל את היום שקנית אותה :lol: ותקלל את האיטלקים החארות. ו- כ ו ל ם יגידו לך - אמרנו לך לא לקנות אלפא !

אחרי שתבין ששום דבר חריג לא קרה - זה יעבור לך.

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק - כ-6 ק"מ/ל' בעיר (בעיר נתוני היצרן מדוייקים להפליא), כ-10 ק"מ/ל' בחוץ. הממוצע בין 7 ל-5.7 ק"מ/ל'.

המשולשים, אגב, יקרים מאד. אצל היבואן 4 משולשים יגיעו בכיף לקרוב ל-8K, ניתן להשיג בפחות.

האחזקה של הרכב בפירוש לא זולה. טיפול בסיסי (שמן+פילטר) מסובך יותר מהרגיל עקב גישה לא נוחה לפילטר (יותר שעות עבודה). הטיימינג די יקר, אבל גם ב-TS הוא לא זול. חלקים המשותפים עם דגמי פיאט זולים, אבל הם מעטים בשהוואה ל-145/6, למשל. חלקים ייחודיים יקרים, אלא אם מייבאים מחו"ל.

ה-MAF (מד זרימת אוויר) גם ידוע כחלק שנוטה לשבוק. בארץ - 3,100 ש"ח. באנגליה - 145 ליש"ט.

אשמח לעזור במה שאוכל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...