Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוציאים את הלמברטה מהחול בירושלים - יומן שיפוץ למברטה .

y9853
שימו לב! השרשור הזה בן 5081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוני

אני רכשתי מהם חלקים לסופי קצת יקר אבל עומדים בהבטחות ובזמנים!

http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=429_441

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 507
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יוני

אני רכשתי מהם חלקים לסופי קצת יקר אבל עומדים בהבטחות ובזמנים!

http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=429_441

הקטלוג שלהם ללמברטה בגרמנית (בינתיים אין שם באנגלית).

בהחלט עדיף איטלקית, הרי את שתי השפות אני לא מבין, אבל לפחות האיטלקית מתנגנת יפה...

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטלוג שלהם ללמברטה בגרמנית (בינתיים אין שם באנגלית).

בהחלט עדיף איטלקית, הרי את שתי השפות אני לא מבין, אבל לפחות האיטלקית מתנגנת יפה...

יש אנגלית, לחץ על הדגל הבריטי בצד ימין! (צד ימין זה היד שהאגודל בה הוא בצד שמאל)-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אל תסתבך כאן:

http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=429_441&language=en&PHPSESSID=1d0e68be2b8c3419ca3daf139fb1c8b5

בהצלחה, ותחזיר לי כבר את המשקפיים-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אל תסתבך כאן:

http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=429_441&language=en&PHPSESSID=1d0e68be2b8c3419ca3daf139fb1c8b5

בהצלחה, ותחזיר לי כבר את המשקפיים-רן

יצאתי טונה...

חוצמזה, המשקפיים שלך אצלי כערבון לכך שתבוא שוב.

עד הפעם הבאה אחשוב כבר מה לקחת לך הפעם בשביל להבטיח את הביקור הבא.

וכשאתה בא, תביא איתך בוקסה מספר 27, והמון כח (ולא רק כח רצון). שפכתי מיכל WD על הבורג המרכזי של הגלגל האחורי, אך הוא ממשיך להתעקש, ולא זז (עושה שביתה איטלקית המנייאק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה עוד קצת זמן היום, ויש תוצאות...

ב- 3 מתוך ארבעת החישוקים של הגלגלים (למי שלא מכיר, כל גלגל של למברטה (וגם של ווספה) מורכב משני חישוקים, והם למעשה מרכיבים את הג'אנט) הסתיימה פעולת ניקוי החלודה הראשונית. יש עוד לעבור עם נייר מים לפינישים אחרונים.

הצמיג הקידמי נדבק לחישוקים ולא היתה דרך להפרידו מהם, כך שהצמיג נחתך בסכין, ע"מ שאוכל להפריד בין החישוקים.

לפי עיצתו של רן, נשפכו על שני החישוקים הרבה מאוד מים חמים, עד שניתן היה להפריד (בלחץ פיזי בלתי מתון בעליל) את הצמיג מהחישוק.

בסיום ניקוי החלודה, אני מתעתד לצבוע את החישוקים בצבע בסיס, ולאחר הייבוש גם בצבע "אמיתי" (ככל הנראה לבן).

בנוסף, לאחר מאמצים רבים, ושפיכת WD כמים על הבורג המרכזי של הגלגל האחורי, בשעה טובה ומוצלחת, הצלחתי לפתוח אותו, ולאחר ריב, שהחל בקללות ועבר למכות פשיט, הצלחתי להוציא את התוף של הגלגל האחורי.

סוליות הבלמים נדבקו לתוף, וכתריסר עכבישים חיוורים לא הבינו מה פרץ האור אשר שטף את זיו פניהם.

כמובן שסוליות הבלמים נותקו מהתוף, ולעכבישים עשיתי re location.

בסה"כ, העבודה מתקדמת בקצב המשביע את רצוני, וכולי תקווה כי במהלך שבוע הבא, אנסה להעיר את המנוע מתרדמת החורף שלו (שעון החול שלו הולך ואוזל). אך עוד לפני כן, אני צריך לארגן מפתח, ע"מ שיהיה לי איזה סוג של חשמל.

מחר אמור להישלח התוף הקדמי לפתיחה וזאת מפני שנשבר שם בורג, ובנוסף לא הצלחתי לפתוח את התוף. סביר להניח כי גם שם סוליות הבלמים מונעות ממנו להיפתח, אם כי בהחלט נשקלת האפשרות כי העכבישים בגלגל הקידמי, הרבה יותר עקשנים מקרוביהם בגלגל האחורי.

במהלך הסופ"ש אני מקווה מאוד שיהיה לי זמן לעשות ניקוי יסודי לקרבורטור.

לאחר ההתנעה (מתוך תקווה שהכל יילך כשורה), יישארו לי דברים "קטנים", כגון הרכבת ידיות ברקס וקלאץ', הרכבת המתגים, חיפוש ברחבי העולם אחר פנס, ספידומטר ופילטר אוויר התואמים ללמברטה ושליחתם אליי (וכמובן הרכבה שלהם על הלמברטה), ועוד (למשל ניקוי תופי הבלימה ושליחה של הסנדלים לשיפוץ והרכבת סוליות בלימה חדשות). לאחר מכן, הרכבת כל החלקים שהוסרו ממנה (מעניין מה אעשה עם כל הברגים שיישארו לי לאחר ההרכבה).

במידה ולא אצליח להתניע את הלמברטה, אחשוב הלאה מה עושים (האם פתיחת ראש מנוע תספיק, או שמא אצטרך לעשות אוברול כללי למנוע - שתי אפשרויות שכרגע עשויות לתקוע את השיפוץ מבחינה תקציבית, ולכן אני מקווה שלא אגיע לשם בשלב זה).

כל מי שיש לו חלקים ללמברטה (למברטה SX 150 סמ"ק מודל 69'), ומוכן לתרום / למכור אותם לטובת השיפוץ, מוזמן בחום ליצור קשר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חדשות לא טובות...

בנסיון להוציא את הבורג שנתקע בתוף של הגלגל הקידמי, נשברה האוזן המחזיקה את הבורג. (לא עבודה שלי, נתתי למומחה להוצאת ברגים לעשות את העבודה).

כעת נשאלת השאלה האם להלחים את האוזן בחזרה (הלחמת אלומיניום), או לקנות חדש / משומש.

אם יש מישהו שיש לו חלק כזה, או אפילו את כל התוף, כולל סנדלי הברקס והבורג המרכזי - למסירה או למכירה, אשמח לשמוע על כך בפרטי.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריתוך אלומניום יפתור לך את הבעיה.

לא צריך לקנות חלק חדש,

עם הכנה טובה לריתוך וליטוש, החלק יראה חדש ובלי שום זכר לשבר.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני

כל הכבוד על ההתמדה , אני קורא ונהנה.

שאל את רן לגבי קרובת המשפחה , אולי בבוא היום יהיה איחוד.

אני מציע לבקש ממנהל לשנות את שם השירשור , כשאני לא מרוכז אני כמעט מקבל דום לב : שוב מוציאים למברטה מהחול היום בארבע... :shock:

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני

כל הכבוד על ההתמדה , אני קורא ונהנה.

שאל את רן לגבי קרובת המשפחה , אולי בבוא היום יהיה איחוד.

ישי

אני שמח שלפחות אחד מבין ששת קוראיי השרשור נהנה ממנו.........

לגבי סופי של רן.

האמת, חשבנו כבר על זה, ורן אף הציע להשקות את הלמברטה שלי ממימיה של סופי.

אתה חושב שאם ייצא מהם משהו, אז כשסופי תהיה בהריון, תהיה לה סירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, סבא שלי קבור איזה 30 שנה, יש מצב שתצליחו לעשות איתו משהו?

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לי לרשום, אבל בגן של הבת שלי גיליתי היום שיש למברטה (נראה לי לפי הרישום בצד שמאל) + תלת גלגל לא מזוהה.

אבל היא די ערומה.

המיקום: קיבוץ רבדים

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לי לרשום, אבל בגן של הבת שלי גיליתי היום שיש למברטה (נראה לי לפי הרישום בצד שמאל) + תלת גלגל לא מזוהה.

אבל היא די ערומה.

דבר איתנו בתמונות-אפשר גם לסלולרי-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל היא די ערומה.

לא צריך להיות לא נעים... נהפוך הוא!!

כל חלק ללמברטה יכול לעזור, גם אם זה ברבדים (שזה בכלל לא סוף העולם...), אם יש לה סירה זה בכלל מצויין, אך גם אם התלת אופן הוא בכלל כלי אחר, זה עשוי להיות מעניין.

אודה לך באם תוכל להעלות כאן או לשלוח לי בפרטי תמונות שלה ודרכי הגעה, אך ראשית יש לבדוק עם הגננת אם היא מוכנה לשחרר אותה...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמש הכנתי לי את הקרבורטור של הלמברטה בשקית, יחד עם ספריי קרבורטורים, WD, ומפתחות ברגים, ע"מ שאוכל לקחת אותם היום לעבודה.

היום בבוקר קמתי מוקדם בטירוף, בשביל להגיע לעבודה בזמן (מה לעשות, יש כאלו שעובדים גם בשישי וגם בשבת...), ולמזלי הטוב, זכרתי לקחת את השקית האמורה.

בסופו של דבר, מצאתי את עצמי היום לפני שעה 7:00 בבוקר, יושב ומנקה קרבורטור...

האמת, לרגע לא חשבתי שאי פעם אני אנקה קרבורטור בכזאת שעה... בד"כ בשעה 7:03 בבוקר, אני מתחיל את החלום האחרון, עד שהילדים (שלא לומר האינדיאנים) שלי קופצים עליי ומעירים אותי.

לאחר זמן מה, הסתיים ניקוי הקרבורטור, ואני שמח לבשר כי כעת הוא נקי ומוכן להרכבה חזרה על הלמברטה.

אחד הדברים שהפתיעו אותי היה שבסה"כ הוא היה נקי יחסית לקרבורטור שלא עבד למעלה מ- 15 שנה, לא היה בו חול בכלל, וכל החלקים היו במקום.

כעת, ע"מ לנסות ולהעיר את המנוע משנת החורף הארוכה עד מאוד שלו, נשאר לחבר חזרה את החלקים ללמברטה, להוציא את הפלאג (שגם לאחר כ"כ הרבה זמן עומד עם הקאבל שלו), להכניס קצת שמן למנוע דרך המקום בו נמצא הפלאג, לבדוק שמערכת החשמל תקינה (פלטינה, דינמו ושאר ירקות), לסובב את המנוע (בעזרת רגלית ההתנעה) מספר פעמים ללא הפלאג, ולאחר שאוודא כי הוא מסתובב חופשי, לחבר פלאג חדש למקום (ואם אמצא עד אז גם קאבל חדש, אזי גם הוא יוחלף), ולנסות להתניע.

אם מישהו חושב שצריך לעשות עוד משהו בטרם ההתנעה (חוץ מלהחזיק אצבעות), הוא מוזמן לכתוב זאת כאן.

כמובן אם מישהו רוצה לבוא ולעזור בהתנעה, או סתם להיות נוכח בה (גם בלי לעזור), הוא מוזמן בחום (קפה מובטח, עוגיות לא מובטחות, אבל משהו מתוק כן), כאשר על מועד ההתנעה תבוא הודעה כאן כ- 24 עד 48 שעות לפני כן, כאשר השאיפה היא לעשות זאת במהלך השבוע הקרוב (לא מבטיח כלום).

דבר נוסף, במערכת הפליטה של הלמברטה (אגזוז) יש חור גדול למדי, וסביר להניח כי הדוד מלא בחול ואולי גם בבעלי חיים שונים. מה שכרגע אני חושב לעשות זה לחתוך את הדוד, לנקות אותו כראוי, ולרתך אותו מחדש, תוך כדי סתימת החור. גם כאן אשמח לשמוע רעיונות נוספים לתיקון הבעיה (מעבר, כמובן, להחלפת האגזוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...