Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוציאים את הלמברטה מהחול בירושלים - יומן שיפוץ למברטה .

y9853
שימו לב! השרשור הזה בן 5082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 507
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחפש רכב גדול שיעזור לי ויש עוד כמה תחנות בדרך.....רן

אני מקווה שבקרוב אוכל לשים את היד שלי על עוד איזו למברטה, ואז אקח שוב את האוטו של החבר עם העגלה (זאת שבה הבאתי את הלמברטות), ונוכל לעשות לנו יום טיול...

אתה בטח תדע מתי אני אעשה כן, והפעם אל תתבייש לבקש טרמפ על העגלה.

אם הייתי יודע שמחכה לך ווספה לחלקים - בטח שהייתי לוקח אותה על הדרך!

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כשהתעסקנו עם הבי אס איי (תמונות בהמשך)בא השכן ודיבר על ימיו בעבר וטוען שיש לו למברטה מודל 42 או 48 כשמסובבים את ההגה הפנס ממשיך להאיר ישר אנחנו ישר קפצנו מוכר? מוכר? והוא עוד לא החלטי בקשר למכירה. (יש למברטה כזו?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש עדיין סיבות למה כן?

VespaRoad2Happi.jpg

אין מילים-רן

אתה יודע בת כמה היא היום??

מצד שני, אם את זה משיגים עם וספה, אזי עם למברטה אפשר להשיג מישהי צעירה ממנה ב- 40 שנה... (לא סתם דובי רוצה למברטה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול לומר שהמשבר מאחוריי, אך בהחלט חלה התקדמות...

בעזרת חברי הפורום החביבים, הגעתי היום (טלפונית, אבל גם זאת התקדמות גדולה), למישהו שמוכן לעשות אוברול למנוע הלמברטה.

דיברנו בטלפון, וסיכמנו כי מחר אביא את שני המנועים של הלמברטות, ע"מ שאפשר יהיה לראות מה ניתן להוציא מהם, מתוך שאיפה, שמשניהם נוכל לבנות מנוע אחד "חדש".

אך היתה בעיה מסויימת...

פירקנו (רן ואני) רק מנוע אחד, האינדיאנים שלי כבר הלכו לישון, ולא נעים להתקשר לרן, ולהוציא אותו מהמיטה בשעת ערב מאוחרת.

אמרתי לעצמי "על החיים ועל המוות", ואם ייגרמו נזקים למחסן, יש עוד מספר ימים עד שהאישה חוזרת, ויש לי שיפוצניק בסטנד ביי.

באופן מפתיע ביותר, את המנוע של הלמברטה השניה (זאת אשר הייעוד המקורי שלה הוא לחלקים, באדיבותו של ilanlin), היה לא מאוד קשה להוציא לבד.

יתרה מזאת, זה לקח פחות זמן ממה שלקח לרן ולי ביחד להוציא את המנוע הראשון. ככה זה שכבר מתורגלים, ויודעים בדיוק מה מפריע למנוע לצאת.

למשל, לאחר שבמנוע הראשון, מכות הפטיש על הבורג המרכזי היו בעדינות (בגלל החשש), כאן כבר היה הרבה יותר בטחון בפעולה, ומכות הפטיש היו הרבה יותר נמרצות.

האמת? נהניתי מאוד מהעבודה הערב...

המשבר עדיין קיים, אבל לא אתן לו להפריע לי להתקדם בעבודה.

כמובן שתמונות צולמו, אך מפאת השעה, הן לא יעלו הערב, מתוך תקווה אמיתית שיצטרפו אליהן מחר תמונות חדשות של הגעת המנועים לאוברול.

אני מודה לכל התומכים נפשית (וגם לאלו התומכים פיזית)!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום, כמתוכנן , נלקחו שני המנועים של שתי הלמברטות לשיקום..

לא יכול לומר שאני עושה זאת בלב שלם, אך אני משוכנע כי זה ייצא יותר טוב מאשר מה שאני אהיה מסוגל לעשות בכוחות עצמי (ולו בגלל זמינות החלקים.

המטרה היא שמנוע אחד ישופץ, והמנוע השני יילך לחלקים עבור המנוע הראשון, אך ישנן מספר אי התאמות בין המנועים, וכולי תקווה כי זה יזתדר בסופו של דבר.

מחר אחה"צ אהיה הרבה יותר חכם...

כמו כן, חיפשתי ללמברטה שלי, ולסופי של רן חלקים.

התשובה שקבלתי היתה שיש צורך לערוך חיפוש במחסן, ולכן רק מחר יהיו תשובות - הן לגבי החלקים שלי, והן לגבי החלקים של סופי.

בכלל, מחר ייפתח המנוע של הלמברטה, ואז אוכל לדעת (אולי) מי נגד מי שם, ולמה.

מחכה כבר בקוצר רוח לדעת איך זה ייגמר...

לאחר שחזרתי מהמוסך, ישבתי לשים צבע בסיס על חישוקי הגלגלים, אך אז התברר שבמספר ימים שעברו בין ניקוי הגלגלים להיום, הספיקה להצטבר שם חלודה. אי לכך ובהתאם לזאת, שוב נוקו החישוקים, והפעם לא וויתרתי לעצמי, וירדתי עם האינדיאני הבכור לעשות על החישוקים גרפיטי.

מחר, לאחר שהם ייתייבשו להם, אראה עם עושים שם עוד שכבת צבע בסיס, או שישר עוברים להחלקה של צבע הבסיס ולצביעה של שכבה ראשונה של צבע לבן, כיאה לחישוקים של למברטה.

נשאר לי להרדים עוד אינדיאני אחד, ואז אוכל לרדת למחסן ולהמשיך לפרק את המרכב מהשילדה.

לאחר פירוק המרכב, הוא יישלח לפחחות וצבע, כאשר ככל הנראה הצבע הראשי יהיה לבן, כאשר הפס האמצעי מקדימה והכנפיים יהיו בצבע אחר, כאשר ההתלבטות היא בין השלושה הבאים: אדום (אחרי הכל, או למעשה לפני הכל, אני אוהד הפועל), כחול (לא חושב שזה להיט), או סגול (כי זה צבע יפהפה בעיניי, למרות שהוא לא היה בצבעים המקוריים של הלמברטה).

אבל לפני הפחחות והצבע יש עדיין לא מעט דברים שחסרים לי, (פנס, ספידומטר, ידיות קלאץ' / ברקס, מדרך אחורי שמאלי, כסף ועוד), אז זה ייקח עוד זמן.

כמו כן, אם יש מישהו שיכול להסביר לי איך לעזאזל אני מפרק את הדלת של ארגז הכלים (זה שנמצא מתחת למושב), אני בהחלט אודה לו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שאתה מתקדם!

מתחת לזוית שאליה מחוברת הדלת ישנו פין ארוך מפוצל בשתי קצוותיו. תוכל לראות אותו כשהדלת פתוחה...כווץ את ההרחבה עם שפיץ פלאייר ושלוף אותו החוצה.

"Get around better- travel Lambretta"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא ראיתי את זה קודם...אבל אם בכל זאת תצטרך.

יש מוסך ברח' יפו ת"א בשם "לוי את חן" שמתקן קטנועים. שני הבעלים מבוגרים (אחד אפילו מאוד) וכשהם רואים ווספה או למברטה נדלקות להם העיניים בשמחה. מעבר לזה שהעיניים נדלקות, גם שלך ידלקו כשתראה באיזו יסודיות, מקצועיות ואהבה הם עובדים. הקלישאה "כמו פעם" מתאימה מאוד. הם מכירים את הכלים כמו כף יד ואוהבים אותם (ואת הבעלים שלהם) מאוד. אם עדיין תצטרך מוסך, הם מהמוסכים הטובים ביותר שהכרתי, ובזה אני כולל מוסכים לדברים הרבה יותר יקרים משוגעים. תענוג אמיתי לעבוד איתם, תענוג התוצאה שהם מוציאים מתחת היד, אם עדיין תצטרך - מומלץ!

בהצלחה

איתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים היה מוסך לאופנועים ברחוב יפו מול התחנה המרכזית החדשה, אני זוכר שהיו לו מלא חלקים של ווספות ואופנועים אחרים, היום המקום סגור אבל מעניין מה עלה בגורל המוסך וכל החלקים.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים היה מוסך לאופנועים ברחוב יפו מול התחנה המרכזית החדשה, אני זוכר שהיו לו מלא חלקים של ווספות ואופנועים אחרים, היום המקום סגור אבל מעניין מה עלה בגורל המוסך וכל החלקים.

אם אתה מדבר על המוסך ברחוב יפו בירושלים - הוא סגר מזמן.

כשהתחנה המרכזית עברה למבנה הזמני שלה (ממש לידו) הוא החליט שיותר משתלם לו שיהיה שם קיוסק מאשר מוסך (מה שהיה נכון...).

אז הוא סגר את המוסך, וכשהתחנה המרכזית עברה למשכנה החדש - הוא סגר גם את הקיוסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא ראיתי את זה קודם...אבל אם בכל זאת תצטרך.

יש מוסך ברח' יפו ת"א בשם "לוי את חן" שמתקן קטנועים. שני הבעלים מבוגרים (אחד אפילו מאוד) וכשהם רואים ווספה או למברטה נדלקות להם העיניים בשמחה. מעבר לזה שהעיניים נדלקות, גם שלך ידלקו כשתראה באיזו יסודיות, מקצועיות ואהבה הם עובדים. הקלישאה "כמו פעם" מתאימה מאוד. הם מכירים את הכלים כמו כף יד ואוהבים אותם (ואת הבעלים שלהם) מאוד. אם עדיין תצטרך מוסך, הם מהמוסכים הטובים ביותר שהכרתי, ובזה אני כולל מוסכים לדברים הרבה יותר יקרים משוגעים. תענוג אמיתי לעבוד איתם, תענוג התוצאה שהם מוציאים מתחת היד, אם עדיין תצטרך - מומלץ!

בהצלחה

איתן

אני מניח שאתה מתכוון למה שנקרא היום רחוב אילת (לפחות ככה זה מופיע בדפי זהב).

רשמתי לעצמי את הטלפון שלהם - וחלקים בוודאי ובוודאי שאזדקק, וטוב לדעת על כתובת נוספת.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...