Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהי מידת הרמקולים ברכב שלי? שרשור מתעדכן

sssmr.s
שימו לב! השרשור הזה בן 2687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למנהלים למה אתם לא מדביקים את השירשור הזה

הוא מאוד מאוד שימושי לכול חובב אודיו לרכב

גם יחסוך תרדים מיותרים וגם יתן מענה מהיר לאנשים שמעוניים לברר מידות:idea:

***כי הוא כבר נמצא ב FAQ וכנראה שאנשים מתעצלים להיכנס לשם***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בשעתו כשהיה לי את הפוקוס, עשיתי קצת "מחקר" בנושא...

קצת רקע:

לפורד בשעתו היתה חברה בת שיצרה רכיבי אודיו OEM לרכבים.

על מנת לעודד את החברה מישהו בפורד קיבל החלטה לשימוש במידה לא סטנדרטית (ובכך "לאלץ" את מנהלי הפרויקטים של פורד לפנות לאותה חברת בת). ככה הנולד הגועל נפש הזה של 5x7...

אגב - אם לדייק, המידה של התושבת יותר קרובה ל-6x8 (תכלס - 5.75x8)

מה עושים:

יש כמה אופציות:

1. ניתן להשיג (בחו"ל, לא ממש בארץ) רמקולים במידה המגוכחת של פורד. רובם לא מהקו הראשון. כללית - לא מומלץ.

2. רמקולים 6x9 - במרבית הרכבים (לפי מה שהבנתי מפורומים בחו"ל - גם במונדיאו 2000-2007 וגם בפוקוס מהדור הראשון) אםשר לחתוך טיפה מסביב ולהכניס רמקול 6x9. הבעיה העיקרית היא דווקא בעומק - רמקולים 6x9 צריכים די הרבה נפח פנוי מאחוריהם של אוויר לדחוף, והרמקול של ה-6x9 די ממלא את כל המקום. לכן גם זה לא שיא המוצלחות.

3. רמקולים 5.25" - נכנסים בלי בעיה. רק צריך לעשות בניה של תושבת קטנה. לא מוצלח כמו 6.5, אבל לא רע בכלל.

4. רמקולים 6.5" - בפורומים בחו"ל נטען על ידי מספר אנשים שזה נעשה. כשדיברתי על זה עם מתקין בארץ (לפחות בהקשר של הפוקוס) - הוא היה מאוד קרוב לזרוק אותי מהחנות :). ככל הנראה אפשרי בדגמים מסויימים. לא בטוח שהייתי הולך על זה.

5. "הרכבה עצמית" - זה מה שבסופו של דבר בחרתי לפוקוס שלי (ואח"כ העברתי למונדיאו של אבא שבקרוב עוברת אלי :-)), כלהלן:

א. הולכים למקום שעושה בניות

ב. מפרקים רמקול לדוגמא

ג. הופכים את הרמקול (הוא שטוח לגמרי, זה נוח
:-)
ומציירים על עץ לבנית רמקולים (דק) את המתאר החיצוני.

ד. מנסרים את העץ ככה שקיבלנו עכשיו תבנית בגודל המקסימאלי שמתאים

ה. בתבנית הנ"ל עושים חור לרמקול 5.25" כך שיהיה הכי צמוד שאפשר לאחד הצדדים

ו. בשטח שנשאר בצד השני, קודחים חור לטויטר

ז. עכשיו כל מה שנשאר הוא לקחת סט קומפוננט 5.25" לבחירתכם ולהרכיב אותו לתוך החורים האלה. את הטויטר מומלץ להרכיב טיפה בהטיה כלפי מעלה בשביל לקבל כיווניות לגובה אוזני הנוסעים.

וקיבלתם - רמקול 5x7 איכותי שניתן להרכיב בדלת (כמובן את הטויטר בחלק הגבוה יותר).

לגזור ולשמור
:)

---

אמור לי באיזה רכב אתה נוהג, ואומר לך מיאטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפירוט ,אבל בדבר אחד אתה קצת טועה והוא -

קיימים המון רמקולים איכותיים במידה 5X7 מהיצרניות המובילות בתחום.

יש לך רמקולים מעולים מבית MOREL , HERTZ , ALPINE , JL-AUDIO , SOUND-STREAM , CLARION , CERWIN-VEGA , RF , CLIF-DESIGN ובקיצור - כל יצרן שמכבד את עצמו מוציא רמקולים איכותיים במידה הנ"ל..

הנתונים האקוסטים שלהם בדרך כלל מקבילים וזהים לאותו הסט במידה 6.5 (דוגמאת ה HERTZ שלי..)

אז לסיכום , רמקולים איכותיים במידה הנ"ל יש. השאלה היא רק למה לעזאזל לעשות אותה מראש ? ועל זה ענית..

לא מתיימר להיות מומחה באודיו לרכב. אבל לומד כל יום משהו חדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שנראה שהמצב השתפר מאוד בשנים האחרונות...

לפני כ-4 שנים כשחיפשתי היה מבחר די מצומצם. אמנם היה גם לחלק מהחברות המובילות (אני זוכר ספציפית רוקפורד) אבל זה לא היה הכי High End שלהם, ובכל מקרה ב-ארץ, איפה שלא חיפשתי, לא הצלחתי למצוא אף רמקול איכותי של 5x7. כל מה שהציעו לי היה דברים שחשדתי בהם שהם יותר גרועים ממה שהגיע לי מקורי עם הפוקוס...

בסופו של דבר אחרי תקופה הגעתי לבניה שתיארתי למעלה... אבל תכלס אני חושב שיצא מעולה. המורל מילניום נותנים תמורה מאוד גבוהה בעד הכסף, ואני מאוד נהניתי מהרמקולים האלה (ונראה שהולך להנות מהם שוב :-)))

---

אמור לי באיזה רכב אתה נוהג, ואומר לך מיאטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מה אף אחד אין אם קסרה? מקדימה 6.5 מאחורה 5.25. :-)

ואנשים נירא לי שהשרשור הזה נועד כדי ליבדוק מידות מקוריות ברכבים ולא מה בידיוק שמתם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי סופר לנסר 93 GLXI

אח' - 6X9 (בדגם GLXI בלבד).

קד' - 4 אינץ.

פולקסוואגן ואריאנט 1969

פורד פוקוס 2002

קבוצה בפייסבוק לפורד פוקוס :

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/groups/365044096918626/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 2687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...