Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב אוטומט ב-80K

מימי812
שימו לב! השרשור הזה בן 6459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

"לצערי" אני שואלת את השאלה הזו עבור חברה (לי אין סכומים כאלה...) שמחפשת רכב אוטומטי בתקציב של 80000 ש"ח.

דגשים (לפי סדר חשיבות):

רכב בטיחותי (יש תינוק)

אוטומטי

יחסית לא זולל דלק

כזה שסוחב יפה בעליות לי-ם (יסעו איתו לי-ם ובחזרה בערך 4 פעמים בשבוע).

לאו דווקא חדש

משהו שלא מאבד ערך מהר וקל למכור אח"כ.

זהו פחות או יותר. המלצות יתקבלו בברכה! (זה הרכב הראשון שלה אי פעם, כך שהיא אינה מתמצאת בתחום).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גודל רכב? מיני/משפחתי קומפקטי/מנהלים?

כמה ק"מ היא מתכוונת לעשות בשנה? י-ם-מבשרת-י-ם? או י-ם-קריית שמונה-י-ם?

יש איזשהו רכב ספציפי שהיא חשבה עליו?

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עם כל הכבוד, הלנטיס אולי תעמוד בפן האמינות והסחירות אך היא אינה בטוחה (בוודאי שלא ביחס

למתחרותיה בתקציב האמור) והיא אינה נחשבת למכונית חסכונית מבחינת תצרוכת הדלק.

2. במידה ורכב קטן אקטואלי, אזי טויוטה יאריס והונדה ג'אז יהיו אופציות מצויינות אך אם יש צורך ברכב

גדול יותר, טויוטה קורולה 03' והונדה סיוויק יעמדו בפרמטרים הנ"ל (על כל הדגמים שציינתי ניתן

להריץ חיפוש בפורום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי שיתאים פורד פוקוס 1, עדיף עם שתי כריות אויר.

לרכב אחיזת כביש טובה מאוד, הגוי מעולה והוא יעלה בעליות בלי בעיה, אם כי הוא לא חורך צמיגים, הרכב נוח מרווח, אמין, מאוד ידידותי למשתמש, בסכום הזה עם סדרי עדיפויות כאלה, בפוקוס הייתי בוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

י-ם -רחובות- י-ם = בערך 60-65 ק"מ לכל כיוון. פעמיים ביום שווה 120 ק"מ ביום. ארבע פעמים בשבוע שווה 480 ק"מ בשבוע. נזרז קצת את החישוב ונגיע לסביבות ה 25000 ק"מ בשנה. אני מניח שהיא תיסע (קצת) גם בימי חמישי ושישי נניח עוד 100 ק"מ שזה עוד תוספת של 5000 ק"מ בשנה. לקחתי בחשבון שלפי הסטטיסטיקה יש רוב של שומרי מסורת בירושלים ולכן הרכב ככל הנראה לא יסע בשבתות ובמועדי ישראל. :-D אם היא כן מתכוונת ליסוע גם בימים הקדושים אז צריך להוסיף עוד 1000-1500 ק"מ (אולי קצת הגזמתי).

אני לא מתכוון להיכנס לכיס של אף אחד אבל שווה לחשב עלויות דלק צפויות (אפילו לפי המחיר הנוכחי) ולראות אם אולי אפשר לרדת מהדרישה של רכב משפחתי (רכב קטן לרוב יצרוך פחות דלק) ואולי גם מהדרישה של האוטומט (ידני יהיה הרבה יותר חסכוני ונעים לשימוש).

למרות העלייה במחיר הסולר אולי עדיין כדאי לשקול רכב דיזל בגלל ש:

* לרוב הם חסכוניים יותר מרכב בנזין.

* מנועים עמידים יותר לק"מ גבוה.

* רכב בנזין שיעשה בממוצע 30K ק"מ בשנה יהיה קשה למכור ובעל ירידת ערך גבוהה (למרות שגם רכב דיזל בעל ירידת ערך יחסית גבוהה).

אם חובה רכב משפחתי אוטומטי אז כמו שהמליצו לך מקודם הונדה סיויק וטויוטה קורולה יעשו את המלאכה.

אם קטן ואוטומטי - טויוטה יאריס והונדה ג'אז.

אם קטן וידני - אז ניתן לצרף לרשימה את הסקודה פביה (100 כ"ס), את הפולו קלאסיק בנזין ידני וגם סיאט קורדובה בנזין ידני (לא שומרת על ערכה ונמכרת במחירים נמוכים).

אם דיזל משפחתי אוטומטי אז סקודה אוקטביה וסיטרואן קסארה.

מקווה שלא בלבלתי עוד יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...